Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ну, вот то й то, що до тої картоплі ше чогось треба, там масла, чи олії багато, аби посмажити, чи яка сметана, вершки... Я вже мовчу що й би гарнір якийсь здався, тому, хоч я і також
    але по-перше, якщо порівнювати з іншим, то по корисності воно пасе задніх, тай зараз воно реально з ряду бюджетного варіанту, щоб поїсти, стало навпаки таким, що лупить по кишені.:girl_impossible:
     
  3. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Домашня економіка.

    в мене вдома всі люблять котлети, "як в школі" - де половина батону. то з 600 грам м"яса виходить дуже багато котлет).
    ще можна такі котлети притушити в томатній підливі.
     
  4. Osya

    Osya Active Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    А напишіть рецептик таких котлет, теж захотіла згадати дитинство :)(мясо+банон вимочений в молоці ? + яйце)
     
  5. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я кілька разів дивилась по тб передачу про американських купономаньяків:) . Жіночки збирають із рекламних газет купони на знижку на різні товари, а потім вирушають на мегазакупи. Купують і побутову хімію і іжу тривалого зберігання. На чек в 1тис дол вони по купонам витрачають суму до 100дол. Дівчата з закордону, ви таким не 'бавитесь' ?
     
  6. kristina

    kristina Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    значить я неправильно зрозуміла, переїхало виробництво на Стуса (де був маг Корн) + ще там же відкрили 1 магазин (розширились), там навіть банер повішали двосторонній Stefano, може більше людей увагу зверне.
     
  7. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Блін, але ж круто))))
     
  8. Chukuliadka

    Chukuliadka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми, на сім'ю з 2 дорослих і 1 бебіка, багато морозимо ягід. Це смородина, суниці, малина, вишні, чорниці, полуниця. По-смаку втрачають трохи полуниця і чорниця, але це легко виправляється, якщо до них в процесі готування додати банан або трошки соку з лимона вичавити (ягоди ми споживаємо з домашнім сиром на сніданок, іноді з кефіром, іноді з молоком.
    Перетираємо то все в блендері. Так виглядає наш сніданок з січня і до тих пір поки не спустіє морозилка. І знаєте, ми з чоловіком практично не хворіємо. Буває звісно може за всю зиму 1-2 рази нежить, але то все. Ось і суттєва економія на ліках. І смачно дуже)
    Ще морозимо багато зеленого горошку,зерн кукурудзи, шпарагівки, броколі, цвітна капуста, капуста романеску. Ці овочі використовуємо або до рагу, або до зупки.
    В заморозку кладемо шпинат, навіть зелений кріп.
    А ось м'яско нам чомусь не дуже йде (окрім рибки. рибкою любимо ласувати), можливо тому що ми більше "травоїдно-овочеїдні", хоча стараюсь щоб 1 раз в тиждень був приготований кролик чи курка (домашні, привозимо з села).
    З консервації нам завжди йдуть : аджика, томатний соус (перетерті домашні помідори), квашені зелені помідори, потім червоні, трошки менше огірки і яблучний сік. Варення робити більше ніколи не буду, хіба малинового 2 баночки, бо просто стоїть, ми його не їмо, хіба нашу бабцю пригостити можемо час від часу (вона на відміну від нас смакує варення:nyam2:)
    Отже, в нашій сім'ї основна стаття витрат - молочна продукція(домашній сир, молочко, сметанка, тверді сири). До прикладу, вчора купили молоко 1.5 л., зробили 4 порції латте, і трошки менше ніж половина пляшки пуста:drinks:
    Але виходу, щоб скоротити її бачу тільки в одному, менше споживати твердого сиру, замінивши його домашнім.
    Запаси продуктами тривалого зберігання робимо по акційних цінах(в хаті завжди є з 10 пачок різних видів макарон, в тій же кількості кава мелена, олія рафінована соняшникова.) Це ж стосується побутової хімії: порошок купуємо тільки великими упаковками, гелі для душу, туалетне мило, господарське дитяче, навіть туалетний папір:girl_haha: .
    Суто моя думка, економити варто, навіть якщо є можливість не економити, бо людина до хорошого життя звикає швидко, але від всяких форс-мажорів ніхто не застрахований, і трапитись може будь-що.
    Раніше я скептично ставилась до грядок біля хати, мовляв навіщо воно потрібно, якщо я маю можливість то все купити,а не витрачати час на роботу з городиною. Зараз думка помінялась.
    Купити то можна, але якість того купленого невідома, бо коли ти вирощуєш сам, то ти впевнений в тому, що воно якісне та корисне.
    А здоров'я, то перед усім!!!
     
  9. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Домашня економіка.

    я батон заливаю кип"ятком, просто вода, але можна й молоком. потім відтиснути злегка, перемолоти разом з м"ясом, цибуля, яйце, для любителів можна й зубчик часнику. та й все. як звичні котлети.
     
  10. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    Дякую дякую.Вже послала чоловіка на розвідку:girl_tender:.
     
  11. Annyuta

    Annyuta Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми теж морозимо багато таких овочевих заготовок, взимку і корисно і смачно і економно, бо ж в сезон ці овочі коштують копійки. А от з ягід переважно варимо компоти, або даємо до кефіру
     
  12. Vероніка

    Vероніка Never give up

    Відповідь: Домашня економіка.

    От я одного разу зробила такі, то муж сильно крутив носом, що йому м"ясо зовсім не чути. Швидше відмовиться від інших витрат, але надасть перевагу чистому м"ясу. То я тепер для нього інколи окремо готую, мені з малим додавання хлібу-сухарів абсолютно не заважає.
     
  13. inka

    inka і.Неrb-то до мене)

    Відповідь: Домашня економіка.

    мій не крутить, але не наїдається. Звичайну відбивну 2 шт з"їхв і ситий, а котлет можна як печення))
    Була сьогодні на Привокзальному, для економіі)). Купила помідори 12грн(але тре карту щоб знайти, переважно 22 грн всюди)Є, печериці 10 грн- але не ідеальні, хороші 14 грн, огірки корнішони-10 грн, салат молоденький домашній по 2 ггрн (маленький), кріп -2 грн, молоко домашне 6 грн літр, 10 пляшка, сиру домашнього як мені треба не знайшла. Бульба всюди 6.5-7 грн, брали з чоловіком 6 кг- виторгували по 5 грн (середня), капуста молода 5 грн. Як результат я потратила 145 грн- і дивлюсь сама зелень)),а їсти що?:connie_pull-pigtail. А так за ті гроші я могла купити 1.5 кг м"яска і пару чогось на салат)) було б ситніше. Ніби все вигідно купила, недорого, а сумма набігла
     
  14. Chukuliadka

    Chukuliadka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Взимку ми переважно робимо узвар з сушки: яблука, груші, чорнослив, з пиття ще смакує яблучний сік домашній.
    Компоти з ягід та фруктів в нас більше йдуть літом, восени.
    Ще ми взагалі не купуємо газованих напоїв, ніяких і ніколи :)
    Теж свого роду виходить і економія, і користь для організму.
     
  15. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  16. Iablinska

    Iablinska Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.


    І ми в таке не бавимось. В нас знайома щодня льотає по магазинах з тими купонами. Має два холодильники, то реально купує лише то що на знижках, і на що були купони. Може їхати в магазин кілька миль лише для того щоб купити помідори зі знижкою в 50 центів, а потім в інший, ще кілька миль, щоб зекономити 1 долар на молоці. Як на мене, бензин дорожче буде коштувати, ніж вийде зекономити.
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я бавлюсь тільки з одягом. Коли працювала в місті поруч з "мацюсьом" то постійно гуляла там в обідню перерву і купувала дітискам і собі речі за знижкою близькою до 90%. Справді гарні і добрі речі. Зараз той мацюсь зіпсувся, або у мене просто вимоги виросли. :girl_haha::girl_flag_of_truce:

    Щодо продуктів. Якщо купувати справді все на знижку, що є цього тижня в супермаркеті, то можна суттєво з’економити. Хоча, як вже писалось вище, те, що на знижку не завжди якісне, саме в супермаркеті. Чоловік свариться куди ділись гроші, а я зараз стараюсь купувати лишень свіжі органічні продукти. Один магазин мусіла виключити із списку, бо хоч на курці писало, що чиста і органічна, та коли ми її спробували приготувати була тверда і з запахом. В іншому магазині мені такого не траплялось. Але я стараюсь ходити і купувати те, що зараз на знижку. Органічні продукти, добрі, але на знижку. Економлю, хоча кілька сотень на це йде.

    А... моя мама дуже любить купони збирати для магазину-гуртовні (B&J). Вона їх збирає, а потім їде і закуповується по-повній. З купонами економить процентів 35% - 40%, але щоб 90%... то не вдавалось нам ще такого.

    ---------- Додано в 23:30 ---------- Попередній допис був написаний в 23:27 ----------

    Та певно, що в результаті втрачає, бо ж бендзина в нас не така вже й дешева. Я ще пам’ятаю коли вона була по 99 центів за гальон!!! Люди, то ж за 4 літри менше доллара!!! Ну, але спасіба партіі радной...
    Як на мене, то така економіка зовсім неекономна. :girl_haha::girl_haha:
     
  18. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    і я вчора скуплялась на Іскрі: печериці по 9 грн. для тушіння мені нормальні, середні, помідори брала для зупки і тушіння по 10 грн., але то такі що мають м'які подекуди боки, апельсини 14грн, банани 20грн, цибулька 3грн, редиска 5грн, салат середній 4грн, петрушка 3грн, сир дуже добрий сметанковий домашній по 30грн
    отаке то
     
  19. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    Як з екномією газу?
    Мене це дуже хвилює, за газ рахунки досить великі, особливо взимку.
    Для того, щоб менше газу використовувати для приготування їжі мене дуже допомагає скороварка( голубці за пів години то реальна економія газу), а також готую продукти, які довго варяться, у великій кількості. Фасолю- відварюю зразу багато, і заморожую ( довго вариться і нема різниці чи стакан чи кг варити, часу йде багато), ну і зручніше- чанахи на раз два приготувати. а не ніч мочити фасолю, а потім ще варити. Бурячок так само, з тих самих причин,- варю багато і маю для борщу завжди . Для супів також роблю баагато пасерованих корінців ( цибуля, морква, ну і далі, по бажанню-селера, пастернак), один раз спасерую і в плаский пакет в морозилку, так легше просто відламувати частину і в зупку.
    Менше часу йде потім на приготування, і не тільки часу, а й газу.
     
  20. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Домашня економіка.

    То ви просто зажарку заморожуєте? На чому смажите?
     
  21. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Нам поштою приходять щотижня купони від магазинів/сервісів, що знаходяться в нашому районі проживання. Постійно користуємось купоном з 50% знижкою на мийку машини, купоном з безкоштовним кг бананів, якщо купиш щось на $15 в овочевому, купонами на безкоштовні серветки, якщо купляєш памперси. Багато є такого, на чому економимо завдяки купонам. Ще часто залишаю в різних магазинах свій імейл чи адресу і вони також присилають купони, а також косметичні магазини дають подарунки з покупкою в місяць твого народження. Ну і коли була вагітна, лишила свою адресу в магазині з одягом для вагітних, вони зараз присилають дуже хороші купони на дитячі речі. Наприклад, скористались цією знижкою, коли купляли візок дитині, то зекономили $200. Загалом дуже люблю "бавитись" купонами в США.

    ---------- Додано в 23:01 ---------- Попередній допис був написаний в 22:59 ----------

    До речі, недавно знайома теж можна сказати "зекономила" на сайті Вікторіас Сікрет. Не закликаю так робити, просто візьміть до уваги. Вона купила он-лайн річ, на яку йшла сумка в подарунок. Річ їй, на жаль, не підійшла. Вона її повернула, а сумку їй залишили компліментарно.