В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Помідори по 10? та то капец, бо в нас по 30! огірки по 17-18, сир домашній по 20-25 за літр, але мені дівчинка на роботі приносить з села по 20 за кг.
Відповідь: Домашня економіка. В нас теж є по 38))) різниці між ними не бачу, а на табличці можна написати що завгодно(хоч з городу, хоч з теплиці, хоч з Херсону)))
Відповідь: Домашня економіка. а в мене питання ось яке: йде сезон заготовок. Ясно, що того року треба буде зробити багато запасів. і знову витрати... я здешевити процес загтотвок на зиму? Я собі запланувала купити нарешті морозильну камеру, але що туди запхати? ми раніше морозили ягоди з села (зимою на компот), тепер теж будемо. Ще зелень, горошок. А що ще? Цього року я цілу зиму марила баклажанами і кабачками (їх можна заморозити?) ну і цікавить ваша думка щодо різних маринованих огірків-помідорів. Не скажу що це те, без чого ми не проживемо, а коштів і мороки тягне. Чи хтось відмовляється від тих "делікатесів" взагалі?
Відповідь: Домашня економіка. можна і кабачки, і баклажани)) я планую морозити кукурузку, перець, шпарагівку, овочеву суміш. якщо маєте підвал, то можна просто квасити(сіль, вода)
Відповідь: Домашня економіка. і я кабачки можна натерти або порізати кубиками і в кульочки, планую помідори подрібнити в блендері і в 0,5 літрових пластикових стаканах заморозити, ну і ягоди , зелень, перець болгарський також заморожу. З маринованого буде тільки аджика, трошки помідорів і огірків
Відповідь: Домашня економіка. Я солю огірки, мариную помідори, перець, лечо. Але все це роблю на початку вересня, коли вся ця городина найдешевша. Часто варю варення, бо ми його їмо і сливове. і вишневе. абрикосове. малинове - ми практично щотижня їмо налисники з сиром чи просто творог з повидлом. Щодо малини, то люблю на комбайні малиновий сік вичавити без кісточок, засипати цукром, і не варити, закатати це все в банки і поставити в холодильник - свіжі вітамінки на зиму. А щодо економії можна на закупи городини поїхати в районний центр на їхній великий базар (зазвичай 1 раз в тиждень). Я кожен рік купую відро полуниць (звичайно коли сезон - минулого року в Жовкві купили здаєтсья по 14 грн за 1 кг). товчу з цукром і по кульочках в морозилку - на смак наче щойно товчена - не відрізниш. На Новий рік полуниця товчена з цукром - вишуканий заморський делікатес. Роблю так вже певно 5 років. Ще морожу болгарський перець, порізаний на кусочки - додаю до червоного борщу, мяско з ним тушу - теж смак не міняє. Взагалі я багато чого морожу, навіть хліб (навчилася у сестри в Німеччині - німці так роблять). Ми їмо хліба мало, то як купую цілий хліб, то частину його кладу в морозилку порізаний в кульчок, а потім при потребі витягаю - як свіжий (або батон на котлетки купую, беру скільки треба, а решту в морозилку на наступні котлетки). Щодо закупів в районному центрі - там дешевше молочне, овочі-фрукти, тому хто їздить на закупи 1 раз на тиждень -раджу.
Відповідь: Домашня економіка. мене закарпатці навчили зберігати хліб в холодильнику там де овочі дуже зручно
Відповідь: Домашня економіка. На Провесні (Тракт Глинянський) огірки по 8 грн і корнішони, і довгі. А ще там є таке поняття як "нестандарт", то вони по 4 грн. На Іскрі всередині огірки по 12, помідори 21.50 найдешевші, шампіньйони 8.60, цибулька 1.50-2.50, баклажани 36. А от якщо пройти вглиб рядів то є помідори і по 8-12. Цукор 10 і 10.5 фасований (Радехів).
Відповідь: Домашня економіка. Я пойняв. Певно у владі теж з такими думками люди сидять. Отак і живемо. Безуспішні і ліниві. Дівчата- де можна хорошу оливкову олію взяти на розлив? Мені треба трошки і літр явно не подужаю.
Відповідь: Домашня економіка. Нині на Галицькому брала по 22 грн. але я думаю що ще зарано, на смак вони ніякі....Капуста на Галицькому по 9 грн.... кріп і все таке від 3 до 5 грн.... Нині скупилась на 100 грн... філе індиче і овочі,тобто,щоб так нормально прохарчуватись,треба 100 грн. на день... то просто капець Попала також на Галицькому на хенд, останній день перед завозомлюди гребуть все підряд (хоч там реально непогані речі були) купила собі гольфик на короткий рукав (досить пристойний,як для хенду) за 2.50 аж самій смішно стало
Відповідь: Домашня економіка. Ми також так робимо. Особливо, коли їдемо на вихідні, а хліб залишився.. В холодильнику і за тиждень смак його не міняється.
Відповідь: Домашня економіка. Як на мене краще потратись влітку на консервацію, а зимою як писали вище маєте до картоплі, каші, макаронів. Я цієї зими і до квітня обходилась консервацією, салати майонезні хіба на новий рік, свята різні робила і рахую що на тому я зекономила, тобто те що я потратила в вересні менше, ніж би я всю зиму думала що то ще приготувати до гарніру і ті салати явно дорожче би потянули + економія часу, відкрив банку і готово. Ми крутили, помідори, перець, баклажанові салатики, лечо кабачкове оовочеве, і лечо з перцем овочеве, перетерті помідори на супчики, гриби, трошки шпарагівки. Морозили шпинат, щавель ( по пораді на ДП все таки скроплюю гарячою водою + лимонний сік і морожу. А від одної жінки на базарі почула, що розморожувати його в холодній воді ,тоді її злити і до супу,раніше в холодну воду не давала. І є результат, немає такого не доброго запаху тоді від щавлю), перший раз наморозила болг перець - супер дуже задоволена, овочеву суміш, кріп. Того всього в мене було реально багато і не надоїло абсолютно, і чоловік то все дуже лю. Цвітна капуста мене вонюча, її не морозила, решта на ягоди , морожу лише чорну смородину, малину, чорниці не багато і вишню теж трошки (вони мені найзапашні з морозилки, полуниця пробувала і цілу і перетерту - не сподобалось, хіба в компот.) Плюс варення абрикосове, перетерта малина, аличове, ожина з яблуком. Ніколи не думала про вишневе варення, прочитала -певно цього року спробую.
Відповідь: Домашня економіка. а я щось не люблю "літо в баночці"..Не їм такого, варення щось теж не йдуть. То й сама не закриваю, й від мами майже не беру, бо стоїть, місце займає, а попитом не користується. Сьогодні брала нормальні печериці на Санта-Барбарі по 6,5 грн. А ще відкрили з братовою суперовий магазин Stefano - на Ярославенка 22 - вони самі шиють, модне й гарне взуття, натуральна шкіра й замш, ціни - черевички по 330-370 грн, туфельки - 330-420 грн, чоловічі шкіряні кроси - 320-370 грн. Й дуже гарні моделі!
Відповідь: Домашня економіка. ви там давно були, питаю бо вони перенесли цей магазин на Стуса ( там де був магазин Корн спортивний ), він там вже місяця 2 точно.Може на Ярославенка залився уточню. Як на мене то краще розташування на Стуса, там працює чоловік моєї подруги. Маю їх осінні чоботи, пережили вони 2 весни і осінь, виглядають супер і дуже зручно. Взагалі мені там суто черевички -чоботи подобаються, туфлі моделі не мої. Там можуть індивідуально під вас пошити розмір за доплату. А ще чула там не тільки їх взуття буває (їх пошиву) тому будьте уважні. а я дуже лю, особливо кабачкові лечо
Відповідь: Домашня економіка. Теж сьогодні купила печериці на Санта-Барбарі по 6,50, редиска - 4 грн. На нижньому шуварі: капуста 6 грн, салата - 15 грн/кг (велика салатка десь 4 грн виходить), огірки корнішни 9 грн, помідори - 10-12 грн, купа квітів (наприклад, вербена 4 грн, бакопа 10 грн, великі кошики сульфіній 35 грн).
Відповідь: Домашня економіка. Економія на продуктах харчування, то для мене не дуже актуально. Бо впринципі, то нема на чому дуже і економити, супи/борщі я і так завжди готую на воді, мені так смачніше і чоловік теж звик. До того ж дієтично. Перше завжди є, то мене ще бабуся навчила, що "зупа мусе бить". Решта, то все по необхідності, щоб і смачно, і різне. До того повноцінно, то дома тільки вечеряємо. Ну, я ще зранку снідаю (молочна каша) і беру собою обід на роботу (гречка, рис + салат, м'ясо), то щось легеньке. Найбільше витрачаємо на різне солодке до чаю. Цю статтю витрат треба переглянути. А от побутова хімія/косметика, тут не знаю, що робити... І бачу, що все вже закінчується. І, напевно, щось дешевше, то це теж не те... Для себе вивела правило, найважливіше скуплятися 1 раз в тиждень, докупляти хліб, молоко і т.д. (визначити для цього ліміт, щоб не перевищити). Бо якщо не сплануємо меню на тиждень і не приготую, то різні перекуси набагато дорожче виходять, а оці стихійні забіги в магазин без списку, то це взагалі б'є по гаманцю.
Відповідь: Домашня економіка. мої таке їсти не будуть, звикли до бабусиних маринадів, бааалувані)) от би мені так)) муж після такої вечері видає:"а тепер давай нормальну їду". він мені деколи нагадує отого діда з Вороніних, має бути м"ясо)) Дівчата, а оте що ви самі морозите потім має нормальний смак? Чи як оті магазинні суміші? Вони мені навіть заморожені такою хімією смердять. І чи реально ті ж кабачки-баклажани місля розморожування посмажити, чи буде каша?