В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. А в мене вже не жартома. Бо з\п чоловік має в гривнях. І далеко не таку суму.
Відповідь: Домашня економіка. мене також, мабуть скоро почну чоловіка "пиляти" , бо мало заробляє, бо в нас мабуть десь в два рази більше тої цифри (досить часто менше), але це в гривнях (і це з дитячими). Єх... треба було програміста шукати
Відповідь: Домашня економіка. Часто чую таке...типу "чому я не програміст"....Так несправедливо, що в одному і тому ж місті, в тих же умовах, одна сфера настільки висооплачуваніша від загальної ситуації по країні....Всі однаково +/- вчились, однаково "важка" робота....Тільки хтось за це отримує 2-4 тис., а хтось 15-20 тис. і ще соцпакет, і спортзал і всьо шо хочеш ((((
Відповідь: Домашня економіка. А я часто говорю "хто на, що вчився" або "добре там, де нас нема". Так є у нашому житті. Перечитуючи тему, я розумію, що економія в кожного своя, бо хтось має прибутки 3000 грн в міс. і думає , як то би хоч щось ще відкласти на "чорний день", а хтось має 10 000 грн і не розуміє, як то можна виживати за ті ж 3000, "якщо в мене в місяць, тільки на продукти стільки йде". ---------- Додано в 15:18 ---------- Попередній допис був написаний в 15:12 ---------- Ну і це так само, як хтось хоче скинути зайву вагу і записується у фітнес-зал (при тому платить немалі гроші ), а хтось просто скидує вагу, бо не вистарчає грошей на харчування повноцінне(і перебивається дешевшими кашами та макаронами)
Відповідь: Домашня економіка. З досвіду. Такі встряски цінами, З/п, умовами, змусили мене колись круто, кардинально змінити роботу, та що там роботу, сферу зайнятості. З санітарного фельдшера, з лаборанта-паразитолога я стала менеджером з продажу автозапчастин. Хотіти кращого - значить діяти. як колись по зовнішньому виду дитини могла +- визначити інвазивність гельмінтами, так і зараз на звук визначаю проблему в автівці) Ніколи не заздрила тим хто має більше, бо немаю в оточені людей, яким би з неба падало. Але тішуся собою, коли можу мати те, що може сім"я повноцінна. Колись моя бабця покійна казали "хто як крає - так і має". Розуміла то як, обділити себе в одному, щоб мати інше.
Відповідь: Домашня економіка. це не така легка робота як здається. Так, високооплачувана, але ти цілий день сидиш, думаєш як зробити оту чи оту фічу, а буває що можна місяць посидіти над однією задачею. А дехто то ще тестує то все написане, а це теж не так просто - дофіга різних технік, програм, способів як зламати те чи інше, і теж працюєш з документацією англійською мовою, спілкується із замовниками англійською мовою, а деякі навіть іншими мовами(наприклад французькою, є такі проекти). І логічно що це все це вимагає певних навик і досвіду. Я пішла на тестера 4 роки тому на зарплату всьо лиш в 240дол. Зараз вона в кілька раз вища. Але й роботу я виконую значно складнішу, ніж ту з якої починала.
Відповідь: Домашня економіка. зараз для початківців такі самі умови . У мене якраз коліжанка після декрету "переквалфікувалася" ( чоловік у неї програміст, але високого класу, то "підбив" на перекваліфікацію). Так от, вона лише зараз почала. Із\зп по теперішньому курсу- менше 200 у.о.
Відповідь: Домашня економіка. Отут навпаки, при дешевому харчуванні макаронами легше набрати вагу ніж скинути. А вже щоб правильно збалансовано харчуватися потрібні ого-го які гроші.
Відповідь: Домашня економіка. Не зовсім так. Поправляються не від макаронів, а від соусів, м"яса, котлеток з яким переважно їдять макарони. А макарони самі по собі це постачальник клітковини організму. Є до речі макаронні дієти для похудання. в мене також так було, вчилась на хімії, а працювала бренд-менеджером в торгівельній компаній . Зовсім різні сфери . Зарплата в мене була також непогана. Але поки я у декреті(а це вже 5 років), то фірму закрили. Тож повертатись нема куди, і чекає мене пошук роботи в майбутньому.
Відповідь: Домашня економіка. я ще для любителів макаронів нагадаю, що можна варити пісний борщ . я дуже-дуже такий люблю, головне - дати багато буряка, а так - овочевий набір дешевий, "як борщ" гггг, а в холодильнику смачна страва на 3 дні. з жмені шампіньйонів за 5 грн виходить каструлька підливи. домашній сир нині вже був по 20 грн/кг, цибулька/ кріп великі пучки - по 2 грн - то вже буде ситний салат на 5 днів для 2х дорослих. горохова зупка - пюре. півпачки гороху розварюю до однорідного стану, заправляю часником і ложкою масла + грінки з чорного хліба. ми з чоловіком спокійно наїдаємось першим-рідким. зазвичай в нас воно на вечерю, бо обід чоловік бере на роботу з дому, якусь 2-страву. капуста нині вже не 20, а 10 грн. а велика головка салату зеленого 6 грн. ми їмо ранні овочі, знаю, може не надто корисно, але звичка бере своє. колись дивились різні аналізи базарних овочів по тв, то ні разу не виявили зашкалювання нітратів, навіть до норми не добирали багато. тим себе і заспокоюємо).
Відповідь: Домашня економіка. поправляються якраз від дешевого харчування. Тому що коли коштів обмаль, для підтримки енергетичного запасу людина "тримається" на вуглеводному меню- макарони ( відповідно не з дорогих сортів), булки, хліб, каші. Те, що дає відчуття ситості на довгий період. Як колись навіть моя бабуся казала, що найбільшу вагу вона мала в молодості, коли тільки переїхала до Львова і з дівчатами, з якими знімала кімнату, харчувалися в основному хлібом, политим олією і макаронами. На здоровому харчуванні, з переважанням у раціоні білків та рослинної їжі ( овочі-фрукти) куди простіше тримати хорошу фігуру. Бо на білках будується м язева тканина, а не жирова. Ну і вітамінки з овочів-фруктів. Але то недешеве виходить меню. Бо енергетично тримає менший час. І що з їсти людині тарелю каші чи макарон, і що з їсти тарелю салату.
Відповідь: Домашня економіка. конституційні особливості людини і обмін речовин кожного ніхто не відміняв У мого мужа брат в свої 40 такий худючий-прехудючий ( і завжди таким був), хоч свекруха там годує так, що я на такому харчуванні вже навіть у програму "зважені і щасливі" не потрапила б
Відповідь: Домашня економіка. Corena тихенько заздрю вашим цінам. У нас у Винниках ще дорого сир і зелень(капуста, салата, кріп, цибулька...)
Відповідь: Домашня економіка. Та я й не кажу, що легка.Я з повагою ставлюсь до всіх професій.Є більш важливі, є менш.Є більш престижні, є менш...Але мусить бути якась здорова диференціація зарплат, а в нашій країні її зовсім немає....Навіть не буду порівнювати ставку лікаря і .... ну ви всі самі розумієте.
Відповідь: Домашня економіка. думаю ,і в винниках ціна прийде до норми вже найближчим часом. ще згадала, масло ДСТУ - коли купувати на вагу , ціна 63-66 грн/кг, то виходить добра економія, порівняно з фасованим.
Відповідь: Домашня економіка. Це тільки тому, що програмісти працюють на іноземних замовників, то й відповідно вони гроші платять. А лікарям зп виплачує наша держава. У нас на Санті-Барбарі також ціни опустились, тепер і салатик весняний хочеться ще більше . Бабулька у нас така продає, пише ціни одні, а коли підходиш, в 2 рази нижче спускає. Салат та редиску - написано 5, віддає за 3, пучок петрушки чи кропу - за 1 грн., щавлю - за 2 грн. достатньо великий такий пучок (що не треба на баняк 2 шт. купляти, одного вистачає).
Відповідь: Домашня економіка. Я тільки пісний борщ і варю, бо шось не панімаю нащо там м"ясо. Мені краще м"ясо окремо приготовлене смакує. Сезо салаті також відкрили. Хочу страшно кабачків
Відповідь: Домашня економіка. Ну я щиро вірю ,що все так не буде. Що і прості люди будуть мати з\п не гірші за них.