В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування та я взагалі вже забила на то, бо бачу, що людина як хоче бачити щось своє, то буде бачити. Я вислала різні статті, тут з першої сторінки, і ті, що Markkomp подавала, дещо важливіше з мого погляду так процитувала. То сестра написала, що вона з тих статей зрозуміла, що все робить правильно і купила вона власне рисову кашку, а там писали про рис. Тому завтра буде малій варити. І ще написала, що виявляється Юстинка вже щодня в обід їсть щось інше і ще часом ввечір яблуко, або моркву. Нащо, не знаю. Питаю, чи має інтерес Юстинка до твоєї їди-ні, не було такого ще. Так, вона боїться, що не вистарчить молока, як піде на роботу, каже, що мало виходить зцідити. Але від переживань то ще менше буде. Зрештою я ще на початку казала, що треба було брати декрет на рік, що тут є можливо тепер, але виявляється моя сестра, котра так все нарікала, що їй так важко працюється вже дуже хоче на роботу. Тобто не те, що хоче, але їй дуже хочеться відчувати свою важливість, бо секретарка ще раніше допитувалась, коли вона вийде на роботу. Ну то зрозуміло, їм треба шукати щоразу іншу піаністку, а тут є під боком своя хороша.
Відповідь: Педагогічне догодовування Певно в когось вже виникало таке питання Скільки може їсти дитина в нашому віці? (1,2) Владюха взагалі нічого не їсть. Може хіба мяска трохи. На вулиці банан-булку-бублик і тд поїсть. А дома за тиждень ну майже не їсть. Чи йому не смачно? Чи то такий період? Чи я щось неправильно роблю? Ех... І ваги зооовсім не набирає. Поважила його вчора, то ваги спочатку показали тих самих 10,5 а потім "подумали" і показали 10,6 (то я себе так заспокоюю тими +100гр) на такому рівні вже півроку тримається.
Відповідь: Педагогічне догодовування :khomyak: нам би так пів року не набирати) а що пропонуєш їсти? мій гине за печінковим паштетом і морквою з бульйону, ну макарон ще з того ж бульйону, але тільки домашній. тиждень тому їв пів ч.л. якоїсь каші. всьо
Відповідь: Педагогічне догодовування Може нічого зі столу не їсти, лише ГВ на вимогу і нічого не набирати. Це нормально. Якщо дитину нічого не турбує, мамі зайняти голову чимось іншим, щоб місця дурним думкам не було.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я точно не пам'ятаю але десь такий вік був, то періоди а ще зуби і вагу діти набирають стрибками, може майже рік стояти на одному місці а потім відразу 600 грам за тиждень і три см вгору
Відповідь: Педагогічне догодовування часом і ніскільки я так бачу (і не лише по своїй дитині), в середньому серйозний апетит проявляється від півтора року, а до цього хіба на рівні пробування
Відповідь: Педагогічне догодовування Та все що самі їмо. Періодами щось може поїсти, типу з задоволенням снідав вівсянкою з бананом чи омлетом. Пару раз. Потім скільки не пропонувала - ні, бавиться і все. І так зі всім. Риба, морква, макарон, супчики різні (грибний і овочевий йому пішли і також на перший раз) Раз-другий ок, потім вже не підходить йому. Звісно то все з переривами, намагаюсь урізноманітнити їжу. ---------- Додано в 15:39 ---------- Попередній допис був написаний в 15:38 ---------- І печінковий паштет їв і гинув за ним. Перший раз. Потім вже йому не то ((
Відповідь: Педагогічне догодовування Перестаньте намагатись догодити, нагодувати дитину. Лишіть його в спокої. А самі собі їжте ))))
Відповідь: Педагогічне догодовування для мене це особливо актуально. тому як тільки малий починає бавитися-викручуватися - вилітає з-за столу. його трапезі кінець. це дає змогу мені більш-менш спокійно поїсти
Відповідь: Педагогічне догодовування Та так і роблю. Але чи то нормально що дитина ніц не їсть? І, якщо не хоче їсти, то і мені не дасть
Відповідь: Педагогічне догодовування Оце почитала вас дівчата і полегшало нам 1,3 і теж майже нічого не їсть, тобто щось дзьобне і все. З задоволенням їсть лише м'ясо, рибу, омлет, гречку і моцарелу. Все, каші ніякої, хіба трохи в зупі і бойкотує картоплю. Ну і макарони в фаворі. Все решта добирає цицею. Надіслано з мого iPhone, використовуючи Tapatalk
Відповідь: Педагогічне догодовування Сади їсти окремо. В нас є окремий столик з кріселком і десь з року мала собі сама там трапізнічає)))
Відповідь: Педагогічне догодовування Куда окремо садити? За стіл сідає той, хто їсть. Хто не їсть, той іде на підлоги, в іграшки, до тата/бабці, займається своїми справами.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми не маємо місця в кухні щоб їсти, в нас всі їдять в кімнаті. Я з року малу садила за окремий стіл. Тобто я на дивані сижу і їм, а мала за своїм столиком поруч зі мною. Їй в тарілку клала по трохи своєї їжі і вона сама їла. Як починала гратись з їжею я забирала тарілку.
Відповідь: Педагогічне догодовування маємо стільчик для годування зі столиком. стоїть приставлений до стола, так що майже з нами за столом і на одному рівні. Інакше я б точно їсти не могла б, так як хоче сам орудувати предметами. А так: сам їсть скільки хоче. Не хоче їсти, сидіти - спускаю. але тоді в 70% потрібна мама - бере за руку і тащить куди йому хочеться. Тому і пишу, що
Відповідь: Педагогічне догодовування прийшла жалітися (плакатися наше педагогічне догодовування перетворилося на невідомо що...вже десь два місяці мала взагалі нічого крім циці не хоче їсти, а в мене за той час з*явилося велике бажання нагодувати будь яким методом. От сьогодні...за весь день мала жодного разу не проявила харчового інтересу два рази вкусила банана на вулиці і дві ложки зупки на обід - все. Чому так?
Відповідь: Педагогічне догодовування та причин може бути безліч : лізуть зуби, зміна погоди, напруженість дом. стосунків, стрес,хвороби... і т.д. Головне на тому не зациклюватись, само собою пройде)) Моя ще досі може нічого взагалі не хотіти, а на другий день з'їсти більше борщу ніж я)) Мамі побільше терпіння)))
Відповідь: Педагогічне догодовування Чому - причин може бути багато. Що робити? Нічого ))))) В мене старший так їв довго. А потім ррраз, і став їсти більше за мене. Десь після 1р8м. Але діти всі різні.
Відповідь: Педагогічне догодовування а може їсти все, що погано лежить, і все одно не набирати і попробуй зрозумій, що краще.