В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Прикину і я список стратегічних продуктів) Олія- 1л Молоко- 8-10л Творог- 1кг Сир твердий- 500г Картопля- 5-6кг Макарони- 3кг Гречка- 1кг Рис- 500г Манка- 300г Вівсянка- 1пачка Курка- 1шт Яйця- 30шт Масло-800г Морква- 1кг Буряк- 1кг Якось так
Відповідь: Re: Домашня економіка. Теж порахувала, що в нас багато на молоко йде, десь до 8 л. в тиждень на 3 дорослих і дитину. Тобто грубо кажучи до 70 грн. в тиждень, виходить біля 300 грн. на місяць на саме молоко! Йде на каші, в каву, какао і малій постійно роблю йогурти, кефіри, сирок.
Відповідь: Домашня економіка. У мене якось перший і другий варіант в одну ціну виходить. Певне тому, що все домашнє рахую. Як то ви з мого перекусу, який в мене буває далеко за 12 годину дня, сніданок собі придумали? ---------- Додано в 00:37 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 22:50 ---------- В нас до 600 мл сиродавлених. Даємо їх в салати і в тарілку до вже приготованих страв типу супу\рагу\картоплі\вареничків і т.д. Цікавий висновок з 50 сторінок. Чи то я одна бачу тут тих, у кого тема явно не для "поговорити"? А що таке ІО? Праска праска))). Ми от тільки восени посуд хороший купили. Економіка))). Сир- він смачний))).
Відповідь: Домашня економіка. лише з молочного: 30л молока на місяць та 8 кг сиру стандартно(діти і ми сирники можемо з"їсти 1 кг на сніданок)=600 грн .Якщо забрати молочку то мої діти будуть голодати, це єдине від чого вони не відмовляються. А загалом бюджет на місяць на продукти від 1500 грн літом 1000 грн і до 2000 грн зимою
Відповідь: Домашня економіка. Хочу у вас запитати: яка частина ваших доходів йде на продукти? Яка на одяг? Бо шось ,,чувствую сєбя ущербой,,,
Відповідь: Домашня економіка. В мене на продукти йде стала сума. Ну зараз я взагалі не знаю, яка то буде сума з підняттям цін на все на світі. А вже все інше розподіляється куди більше треба. В якому сенсі?
Відповідь: Домашня економіка. холодильник, пралка, праска - не сперечаюсь. пилосос - якщо велика площа і багато килимового покриття теж потрібен. а от йогуртницю мені чудесно заміняє літровий термос, і місця менше займає, а де-хто взагалі банку в одіяло замотує і їсть не гірший йогурт)). ну і уявіть, що я живу без комбайна, при тому, що мій підробіток - кухонна справа. так, хочеться, але не необхідність, а особливо, коли нема на нього місця), і враховуючи його захмарну ціну, коли говоримо про економію.
Відповідь: Домашня економіка. я чітко в пропорціях собі це не ділю ( тобто не маю конвертика- це на продукти, а це на одяг). Бо одяг зазвичай купую не тоді, коли треба , а коли мені потрапляє на очі по дуже привабливим цінам і для цього у мене є зайві кошти. Тобто якщо я знаю, що мені потрібно буде на наступний сезон зимові чоботи - я взимку відкладу і знайду та куплю весною, босоніжки- восени і т.д. Ну і взагалі не є залежною ні від інтернет покупок, ні від покупок одягу узагалі. Багато речей знаходжу на секонді, причому тоді, коли йду не ціленаправлено. А на продукти і просту господарку ( якісь губки до миття посуду, фольгу-пергамент..)- десь біля 3000 грн ---------- Додано в 09:58 ---------- Попередній допис був написаний в 09:54 ---------- а я його зараз не використовую узагалі. Мене задовбали ті паласи -доріжки і я їх просто позабирала з усіх кімнат . І набагато легше дихати. І куди простіше раз в день шваброю пройтися по підлозі- і чисто і свіжо і світліше навіть. аналогічно- термос. Або навіть скляна банка, закутана в старий шалик. використовую дуже рідко і то лише у якості , коли треба м ясо на фарш ( бо м ясорубки не маю і не горю бажанням купувати). якщо потрібно щось мале подрібнити- є звичайний ручний блендер з чашею-подрібнювачем.
Відповідь: Домашня економіка. Я не маю комбайна і навіть не думаю про таку покупку, бо потреби не відчуваю. Ну, але маю м"ясорубку, блендер, а от міксер мені згорів недавно. Міксер мушу купити - то точно, тому що звикла збивати все міксером і мені блендер не заміняє. Але я мала з базару недорогий міксер, який мені служив років 6 чи 7, то ж подивлюсь і може такий і знайду собі. Йогурт роблю найчастіше в банках, які добре укутую рушниками, отже, йогуртниця - то не маст хев для мене. Маю в селі в батьків хлібопічку, якою ніхто не користується і вже скільки разів собі думала: чи то вартує її забрати собі до Львова, щоб пекти хліб, чи таки не виплачується?
Відповідь: Домашня економіка. у мене в останній рік хлібопічка слугувала хіба для замісу тіста на різну випічку. А пекти у ній хліб не дуже вже і пекла. Навіть духовку частіше використовувала.
Відповідь: Домашня економіка. На одяг у нас взагалі ідуть копійки, хоча я дуже люблю файно вбратися, маю троха на тому пунктика, особливо влітку. Але хороші, якісні речі та взуття мені допомагає придбати дядько секонд І я цього зовсім не встидаюся. Багато хенду мені мама купує, ми однакової комплекції.)) Маю пару добрих людей, які стосами нам віддають хороший дитячий одяг. Ношеного не боюсь. З нового діткам купую лиш колготки, ну, і трусики. Але ми бережно до всього ставимось. Для прикладу, нові колготки даю тільки на вулицю, чи в садок, гості, а дома ми доношуєм вже старіші, але в яких ще можна ходити. Можу малим і на секонді щось вхопити, чи свекруха, вона має більше часу, але то здебільшого зайве, бо ж реально дитячих речей маю дууууже багацько. І ще стоси лежать, очікують своєї черги на виріст.
Відповідь: Домашня економіка. Це вже готові цитати зі св.Письма, тобто вже не треба нічого шукати. Ми роздрукували на аркуші А4 ( виходить з двох сторін ). Для нас вони є частиною ранкової молитви, коли віддаємо свій день в Божі руки. Ми читаємо з вірою, що Бог нам допоможе
Відповідь: Домашня економіка. А ми дуже активно юзаємо хб. Точніше, хліб взагалі не купляєм. Но по собівартості, дорожче звичайно виходить, якщо давати молоко, яйце.
Відповідь: Домашня економіка. У мене блендер якраз і має мясорубку, блендер і міксер. І ще купу всього. Тому й купила. ---------- Додано в 13:51 ---------- Попередній допис був написаний в 13:48 ---------- От і в мене так. Як вирішила піццу вдома робити- то ПХ враз така актуальна стала.
Відповідь: Домашня економіка. Знаю) Але я дiстала на неi, як Альф казав, "харчовий шал")) I саме ту з чимось, нeвiдомо чим)) Домашня менi не йде))
Відповідь: Домашня економіка. подивилася по аналізу витрат, то : Загалом на харчування і витрати на хату в місяць йде приблизно 2500-3500 гривень. Одяг -стаття витрат дуже змінна, бо одяг купуємо як правило на розпродажах, от наприкінці зими купили і чоловікові і собі по пуховику і зимових черевиках. Вкінці літа можу купити босоніжки, і т.д. Аналогічно малій- на розпродажах або можу купити речі в комісійних магазинах, а собі шось підшукати на секонді також. Ще приблизно 1500,00 гривень - витрати на пальне. в нас велика стаття витрат - будівництво, ось туди йде все, що залишилося. Якщо зимою не ведуться ніякі роботи, кошти автоматично йдуть в статтю - відкладені кошти. Окремо виділяємо витрати на подарунки і витрати на дитину. Ще не запровадили практики поділу коштів по конвертах по статтях. Можливо було б економніше, але все рівно є такі статті витрт , які ніяк не зменшиш, наприклад пальне. Там тільки може хіба збільшитися.
Відповідь: Домашня економіка. А чому ніхто не пише про розваги як статтю витрат. Як на них економити не шляхом відмовляння від ресторанів/кафе/театрів/концертів/філармоній? Театри і філармонія в нас не сильно грошей тягнуть, бо нажаль мій чоловік на дух не переносить театри,а в філармонії рідко дають щось таке, щоб йому сподобалось. Він не ходить і я біля нього вже майже не ходжу. Концерти - теж не сильно б‘ють по кишені, два-три рази на рік виходить максимум. А от кавусі різні, походи в ресторан, пікніки, кафе з друзями і отаке от різне тягне у нас грошей достатньо. Як на цьому зекономити? Соціалізації ж хочеться та і позитивних емоцій теж. Зараз намагаємось врізати цю статтю, почали їздити разом на велосипедах...то в кафе заїдемо як потомимесь, то в магазин і потім одразу в лісок на пікнік, то ще щось таке. Словом що так, що овак Може в кого є які рецепти? А ще мені економити дуууууужееееее допомагає спільний бюджет ( я знаю, що для цього є окрема тема і це я пишу не для дискусії, а просто ділюсь досвідом економленя).
Відповідь: Домашня економіка. Як немає грошей, то і питання не виникає як на кафе економити. Як дуже вже хочеться, то вдома можна посидіти.