Домашня економіка.

Discussion in 'Хатні клопоти' started by AilataN, Oct 16, 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Last edited by a moderator: Feb 23, 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  3. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ну я ж говорю за себе, я знаю шо якшо не їм творога тиждень в мене обламуються нігті, був перод не хотілося зовсім сиру і молока то за півроку в стоматолога робила 8 зубів. Волосся в мене густе, але без молочки сильно вилазить. І наскільки знаю, то з творогу кальцій засвоюється досить добре, наприклад зі шпинату, хоча його там багато, засвоєння є значно гіршим...

    Тобто комусь можливо достатньо, а мені ні. Тому я не уявляю життя без кисло-молочного. Як і без мяса, як і без фруктів. Я зразу відчуваю дефіцит на своєму самопочутті та вигляді.Я вірю шо можливо комусь не потрібно 15 кг сиру в місяць, ну але нехай 7 кг, це всерівно виходить досить дорого.
    Сера, в мене ось таки питання - чим Ваша сімя снідає? Якшо Ви не їсте кисло-молочного і не їсте каш?
     
  4. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Прочитавши меню, я спершу також подумала, що харчування має бути корисним, мати вітаміни, не тільки вуглеводи, а й білки і т. д. Але то добре так думати, коли маєш на то змогу, а коли - ні, то треба виходити з того, що є, треба урізноманітнювати з того, що є. Якщо регулярно харчуватись, хай і не м"ясом-рибою, а гречка-яйко-шпондер-творог та інше, що наводилось в меню, то я не бачу надзвичайної шкоди для здоров"я. З часом люди доростуть до кращого, скрута дуже добре спонукає до дії.
    Я би макарону давала менше, бо він і так не дуже корисний, тим більше неякісний. І ще хотіла запропонувати, що до того меню можна час від часу додати щось з курки чи печінки, якщо їсте. Вони недорогі і корисні. Можна робити з того підливку, її зазвичай на довше хватає, ніж якщо куском подати. І цибульку зелену можна на підвіконнику виростити, щоб було веселіше :)
     
  5. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    - тут вже писала
     
  6. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    В стопятсотий раз пишу- фруктами:girl_haha::girl_yes2:.
     
  7. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я теж час від часу роблю котлетки з печінки, дійсно не дорого, а якшо взяти з гречкою, то гемоглобін дуже добре піднімає і смачно.
    Я б в штани не влізла і розклалася на куски якби снідала мучним.:girl_haha: Як на мене то творог або каша здоровіше всетаки.

    Розпишу наше приблизне меню на день, впринципі воно в нас більш менш стабільне, на вихідні може змінювати від побажань моїх, можуть бути вареники, палюшки чи деруни, голубці.

    По одному зі списку:
    сніданок - я вже писала сирнички, сиркова маса, налисники з сиром, дуже рідко оладки з яблуками і кава з молоком.
    обід - борщ, або супи всякі-різні, обовязково. Часто роблю до нього грінки з часником.
    полднік- то всякі перекуси - фрукти, печенько, мала дуже люить перекусити твердим сиром, кава чи какао з молочком, печені яблучка.
    вечеря - тут татко приходить і все серйозно - гарнір - картопля, гречка, рис з овочами, макарон....
    до нього шось з наступного -котлетка, тефтелька, рибка смажена, печінкова котлетка, курка запечена, курячі відбивні, підлива якась. Буває замість мясного тушена капуста і гриби тушковані, чи купую пачку оселедцю чи рагу чи ратутай, чи смажені кабачки - ну тобто все залежить від сезону.
    і салат -тут я готую шо небудь- буряк з олійкою, або морква варена з різними додатками (квасолькою чи горохом чи перцем свіжим), салат з капусти з кукурудзою іт.д., рідко салат з плавлених сирків, але заправляю його сметаною і т.д.
    Все окрім сніданку готую на три-чотири дні.
     
  8. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Домашня економіка.

    А чого забули про бобові? Вони мають багато білка і корисності, ситні, вегетаріанцям заміняють м'ясо. Червоний буряк— доступний цілий рік, дуже добрі салати з нього з горшіками, чорносливом часником, чи просто олією і цибулькою.
    Ще з доступного і дешевого — квашена капуста, пекінська капуста. Яблука— дешеві цілий рік, дуже збагачують раціон, з ними різні запіканки з рису, прості пироги, шарлотки, салатик з тертої моркви і яблучка.
     
  9. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Домашня економіка.

    В нас досить часто, в зимовий період, присутня тушена квасолька

    Я дуже люблю такі салатики, але моя дитина не їсть буряка, тільки в борщі, тому роблю таке не часто.

    Це все присутнє в нашому раціоні.

    ---------- Додано в 15:06 ---------- Попередній допис був написаний в 15:05 ----------

    А якщо на захворієте(не дай бог)? Захворіє дитина? Що робити? Де взяти гроші?

    ---------- Додано в 15:08 ---------- Попередній допис був написаний в 15:06 ----------

    Куди ви діваєте стільки олії?
     
  10. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    І я такою користуюсь вже 1,5 роки ). Називається Family. Дуже зручно планувати свої витрати, відкладати на заощадження тощо...
     
  11. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я вже писала, даю в салати, смажу і даю в пісні супи. Орієнтовно 6 пляшок на два місці, але жодного майонезу, і сметана тільки до сирничків зранку, дуже рідко в салат, дуууже.
    Точно. часто роблю такий салат - варена квасолька, варена морква і підсмажена трошки на олії цибулька...Взагалі "наша Галя балувана",але я можу не їсти гарніру взагалі, тільки салат і шось з переліку мясного. Це получається ше дорожче, але тільки так я відчуваю шо мені достатньо мікроелементів. В мене навпено все дуже зле засвоюється:girl_cray::girl_crazy:

    А шо за 200 грн тепер можна полікуватися?

    Я б не купувала одягу, косметики, зрештою випхала б чоловіка на другу роботу, хай йде ше сторожем вночі, ну але не напихатися макароном. Ну чи завела город, і нехай би там напахалася як віл, але це всерівно краще. Для мене. Готова ловити тапки.
     
  12. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Домашня економіка.

    В нас йде 1л на місяць. Так само даю в суп, піджарку, салати, смажу оладки...
     
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    В нас меню приблизно як в Нани. Олії теж йде багато, бо це єдиний жир і заправка, яку я їм, а зі мною і чоловік з доцею. Нас правда мама забезпечує нею. Знаєте, в дитинстві я вже жила на картоплі, сметані і пісній зупі (90, так-так). Я досі люблю картоплю і пісну зупу, моральних травм від такого харчування нема, але здоров'я моє тоді і зараз не порівняти, хоч зараз я старша. Низький гемоглобін, постійні ГРВ, головні болі, проблеми з шлунком і т.п. - все те я мала. І ніхто мене не переконає, що можна нормально жити на яблуках і булках. То є вибір кожної сім'ї, звичайно, в нас не заведено пропускати прийоми їжі, я готую прості, свіжі страви, з м'ясом, рибою, овочами, молочним, крупами. Єдине, порції невеликі, переїдати нездорово:) Можу прожити і без м'яса, і без сиру, можу, але не хочу. На щастя, економити на їжі в нас потреби поки немає.
    Ну і читаючи тему, крутиться в голові одна думка: якщо в когось в сім'ї буде реальна скрута, не буде потреба пояснювати, чому нема на вечерю відбивної, і, думаю, голодну дитину будь-яка мама нагодує некорисною кашею чи сиром, який "ми не їмо", якщо хтось його дасть за просто так. А поки є можливість купити звичну їжу, давайте тішитися цьому. Я щиро сподіваюся, що вся ця тема залишиться тільки для "поговорити", і жодна форумлянка не буде шукати, чим би нагодувати сім'ю. Поки що економії в дописах я не бачу, бачу оптимізацію витрат, і то дуже корисно читати;)
     
  14. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    в нас не росте( сонце все випалюэ((

    ---------- Додано в 16:06 ---------- Попередній допис був написаний в 16:02 ----------

    ви праві, стопіцот раз праві, але:
    1. потрібна своє житлова площа
    2. потрібен певний набір побутової техніки - холодильник, пралка, пилосос, бажано комбайн і йогуртниця, за праску вже мовчу.
    3. щастить, якщо ІО.
    тоді так, можна і не економити)))

    ну і щоб зовсім не відхилятися, чи вже продумували літнє меню? поділіться))
     
  15. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Домашня економіка.

    В мене літні закупи виглядають так - їду раз в тиждень на гуртовий Шувар і купую багато зелені, овочів, фруктів і м'яса. Тиждень на тому і запасах (крупи, картопля) живем. Смаколики докупляю по бажанню.
     
  16. byzja

    byzja New Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    дуже цікаво! то ви то просто перечитуєте, чи як? чи то тре Святе Письмо відкривати і шукати те все?
     
  17. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Власне дуже добре засвоюється з бобових. Але кожному своє, я можу прожити без молочки навіть до тижня - спокійно, але не без твердого сиру.
     
    Last edited: Apr 22, 2014
  18. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я олії теж багато використовую, бо всі салати з олійками споживаємо + сирнички я смажу практично кожен день + дуже любимо овочі-фрі
    З молочними продуктами в нас взагалі виглядає перебор: на чотирьох в тиждень купую 6-8 л молока, 1 л сметани, 3 кг творогу - і до кінця тижня того часто не вистачає :girl_cool:
     
  19. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    В нас на 2 дорослих і 3 дітей молока йде мінімум 2 літри на день, але більше то точно, деколи три легко. То це вже 600 грн./міс., це без каш, лише для пиття. І як це врізати, не уявляю.
     
  20. Yulia Lashkevich

    Yulia Lashkevich Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    В мене 1 банки олії вистачає на 1 місяць приблизно. Без молока і сиру можу прожити. Не люблю того. Яєць може йти в місяць мінімум штук 10. Теж не люблю їх. Хліба також не вживаю. З мяса можу купити куряче філе, декілька штучок. Все інше мясо передають зі села. Так само картоплю, овочі. Ну суто на себе може я і потрачу 500 грн.
     
  21. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Домашня економіка.