Домашня економіка.

Discussion in 'Хатні клопоти' started by AilataN, Oct 16, 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Last edited by a moderator: Feb 23, 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    та счас)))
    ясно що вести облік, інакше ніяк ( сказала та, що оце щойно його почала вести)))
     
  3. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    А шо такое:d23:?

    Розсмішила ти мене. Дякую))).
    З сьогоднішнього( тьфу ти- їсти на неділю вдома є що) з надцятого дня, коли все подароване коханими родичами на свята сі скінчить, я теж сідаю писати обліко-меню:girl_in_dreams:.
     
  4. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

    ну от і я зараз "прикидую", що в мене менше 2800-3000 грн на "просту господарку" ну ніяк не виходить. "Семья то-большая, да три человека...:) - одна особа жіночої статі, одна особа ( але дуже велика)- чоловічої статі, і один "молодий організм "чоловічої статі в період активного зросту :)
     
  5. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.


    чоловік йде по страховці, а я так боюся стоматологів, що тут ліпше профлактика, і за останніх 5 років біла перший раз)

    ем, навесні особливо на ововчі не розженеся((( можна з заморозки, але ми холодильник тільки 4 міс як купили) ну та і каш багато,бо мені тре енергії) думаю, в багатьох є більше часу і доробити пару салатів завжди можна. по-моєму, як на піст - було ок))) йду дивитися на ваше меню))
     
    Last edited: Apr 22, 2014
  6. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  7. robik

    robik Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я чесно не розумію, чому розмова переросла в "вірю-не вірю". Повірте, що той, хто економить, знає, що це можливо, а той хто не економить, то і не вірить.
    Неможливо тратити більше, ніж маєш. Ніяк. Але переглянути витрати, не полінитися і порахувати яка сума виходить на "необов"язкових продуктах" - побачите, на чому можна зекономити.
    Не закликаю до гурту "дєлай как я", але якщо є потреба зберегти бюджет для чогось важливішого - дійте в межах своїх вподобань. А то накинулися "нереально на 500, 1500". А я вірю, бо як немаєш більше - то реально все. І це так простимулює зарухатися в бік збільшення доходу, я знаю, про що говорю. Сорі, без образ.
    За 6 років економії, розумної, звичайно, я призвичаїлася до різних викрутасів долі. І бували часи, що тиждень їли бульбу в мундирах, щоб менше відходу було, бо купована. Зато тепер, навіть маючи в рази більшу З\П, з лютого сію зеленину в парник, і на городі вже є зелень.
     
  8. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    А що за страховка? Йому підходить? Я ось теж подумую про таке діло.

    ---------- Додано в 11:50 ---------- Попередній допис був написаний в 11:49 ----------

    Як вам так виходить? Чи ви не платите те, що маєте?
     
  9. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    можна продовжувати як і взимку, не обов"язково купляти весняні-ранньо-хімозні овочі.
    Хоча ми купляємо, для запаху. А душу вже будемо відводити пізніше)).
    500-таки нереально, якщо враховувати корисність. А хворі люди, знаєте, мало кому потрібні:) Ви ж чогось сієте зеленину, думаєте про вітаміну, а не сидите далі на бульбі?
     
  10. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Домашня економіка.

    Реально!!! Де взяти якщо більше немає?
    Я би сіяла все сама якби було де, то вже не економія, а здоровий глузд.
     
  11. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    Радити не можу ні в якому разі, я позичаю, підзаробляю.. Краще не відкладу, не вдягнуся, але адекватно поїсти мус людині.
    1500 це ще якось в межі ( і то , якщо 1500 це тільки на їжу, а не на відкладання, навчання і одяг), ну не 500, вибачте :)
     
  12. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Добре памятаю як студенткою В Києві ми економили саме на продуктах, ну шоб кудась сходити, чогось собі з одягу купити. Закінчилося все гастритом, ентероколітом, запаленням стінок кишечника, випадінням волосся і ше купою зовсім не приємних речей. Які обійшлися моїм батькам не в одну сотню грн.
    Тому я теж скептично ставлюся до економії на харчах, краще нічого не відкласти і стратити ті додаткових 200 грн на продукти.

    Сіла просто і прикинула - наша сімя з двох дорослих і малої в місяць вживає
    - олії соняшникова(або оливкова) - 4л, молока - десь 15 л, товорог - 10 кг, яєць - 20 шт. Це в сумі вже на 500 грн тяне,може і більше, а їсти то нічого ше не куплене, це тільки так - обовязкове.
    Дальше гречка - 2 кг, рис - 2 кг, картопля - відро, макарони - 3 пачки. Мясо 4-6 кг в місяць, риба десь 2 кг, сир твердий десь 1 кг в місяць, сметана - 1л.
    Кава, чай, цукор, мука, сіль - мені важко порахувати бо купляємо багато зразу і на довгитй час.
    Овочі і фрукти, ягоди теж, бо ми їх купаємо справді багато, притримуючись таки сезонності. Цибуля мішок в 3 місяці.
    Всьо, займуся тим, і порахую "нас", бо відчуваю себе якоюсь марнотраткою...бо реально багато нам батьки з дачі привозять, наприклад морква і буряк, зелень, і я не вважаю нас супер аристократами - ми не їмо мідії, криветки чи мармурове мясце, ікру банками, це такий наш набір мінімум який потрібен для всіх мені здається. І він в 500 грн не вкладається ніяк, хоча нас троє і мала ше досить мала.

    Ми могли б їсти менше мяса і не їсти фруктів але ми б всерівно в 500 грн не вклалися. (Хоча ціни на ліки зараз такі шо вже краще на їжі не економити, бо лікуватися то явно дорожче виходить).
     
  13. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Домашня економіка.

    В нас десь так само. Це вже під 500 грн. А я без домашнього сиру взагалі не можу. Цей місяць сиркову масу, мало не через день по кілограму купувала (на вагу та сама ціна, що кг сиру) - на трьох це запросто. Робити самій? Не дешевше зовсім. Родзинки, цукрова пудра, сметани трохи, плюс сам сир який дорогий.
     
  14. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми беремо в татової сестри в селі, ну бо в чужих я боюся брати то 30 грн кг, якого нам на 3 дні стає, не більше. Я не знаю як можна жити без молочки і творога тим більше - це ж кості, нігті, волосся і зуби.
    Наш сніданок кожен день це або сирники, або сиркова маса (сир, банан, малинка розморожена або інші ягоди коли сезон) і трошки води і збиваю блендером, або налисники з сиром.
     
  15. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Домашня економіка.

    Може, зараз вже дешевше, але останній раз на Краківському хороший сир від 35 грн починався.
     
  16. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Домашня економіка.

    Моя мама восени загортає в декілька шарів газети і зберігає в підвалі зверху на картоплі. Але то ще від сорту капусти залежить, є така що стоїть до весни, а є що чорніє...
     
  17. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  18. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Домашня економіка.

    Для нашого подружжя найдієвішим є такий засіб Божі фінанси

    Ці рядки переслала моя товаришка монахиня, а до того часу, поки їх не мали щоранку на молитві просили Бога, щоб допоміг нам протриматися фінансово- Бог ЧУЄ МОЛИТВИ. Ми не є багатою родиною, ніколи не знаємо, чи протримаємося завтра, але всі свої тривоги віддаємо в Божі руки і це завжди працює, незалежно від ситуації чи курсу долара :girl_claping: Як ми вже мали ці рядки зі святого Письма, то ділилися з друзями, але самі не читали. Одного дня с.Мирослава задзвонила і спитала, чи змінилася ситуація, а я у відповідь- що ні , дуже важко. А Ви читаєте св.Письмо, ті уривки, які я надіслала ?- Ні. Ну то значить Вам не треба і нема у Вас ніякої фінансової скрути :girl_crazy:. Це мене так вразило, що я маю готовий рецепт від Бога і не використовую його, що з того часу стараємося щодня з чоловіком читати ці рядки зранку на молитві і такий спокій на серці, що Бог знає нашу ситуацію і допоможе нам завжди :connie_pull-pigtail
     
  19. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми самі за ним в село їздимо, тому і ціна нижча.
    Розкажу і свою історію, якось так сталося шо завжди мені здавалося шо не варто в молитві просити Бога про гроші, якась то така "недостойна" тема чи шо і є значно важливіші речі. Не знаю чому, ну ось так мені після шкільної катихизації здавалося.

    І десь років 5 назад ми з чоловіком були в моєї побружки на весіллі, на Закарпатті. І дуже була гарна ота проповідь священика до молодих -про те, що ви можете прости Бога про все шо вас турбує в сімейному житті, для нього немає нічого не важливого, чи стидного. Я вже того не памятаю чітко, але після того я не соромлюся при "важких часах" просити Бога про допомогу, шоб ми змогли, шоб Він направив.
     
  20. Vероніка

    Vероніка Never give up

    Відповідь: Домашня економіка.

    А куди так багато йде? В мене однією пляшки на 1,5 міс. вистачає.

    Мій чоловік домовився у стоматолога по страховці, щоб я інколи до нього приходила, хоча не всі погоджуються.
     
  21. Nana11

    Nana11 аспіранточка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Салат найчастіше,від майонезу я повністю відмовилася, а салати зі сметаною не люблю. Ну і смаження і в ті страви, які пісні, ну тобто в суп без мяса я даю трошки олії, чи в капусту тушену. Минулого разу купили в Рукавичці 6 пляшок - нам хватило десь на 2 місяці, не повних.