В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. На шуварі тому що з доставкою ще не на всеціни підняли, сир дешевий домашній - пробуйте замовити
Відповідь: Домашня економіка. та то перед Паскою ціну підняли, потім ціна впаде, я вже подумую літом наморозити дом. сиру в камері хоч 10 кг, мала з літа сир в камері і на Різдвяні свята пекла з нього сирник - вийшов суперовий, вся рідина вимерзла, навіть не віддушувала, думаю на сирнички також буде добрий а ціна літом на нього всередньому 15 грн.
Відповідь: Домашня економіка. Підримую! Я економлю не для того, щоб мої діти неякісно чи по-бідному харчувалися. Можуть звичайно і відбивні з сирною скоринкою їсти 3 рази в день, але тоді що? Виходжу з того, що маю в кишені і що потрібно організму підлітковому. То спочатку здається, що неможливо, але повірте, що все в руках наших. Я писала вже, як навчила дітей економно поводитися з кишеньковими. Те, що залишається в кінці місяця я подвоюю. Тобто можна. Якщо діти, які у вічній спокусі можуть перебороти в собі "хочу", то я 100%. Запіканки, фарширована бульба, каші, суфле рисові, і не мусить бути м"ясо, є риба, гриби, овочі, боби. Різноманітність - то є запорука того, що не будуть носом крути. В моїй сім!ї так. І ще слово про розрахунок при готуванні, може комусь буде в пригоді. Макарони - 2 жмені на 1 людину, рис - 3 ст лож на людину. Соуси - з бешамелю перейшла на томатний вже 3 роки. Помідорів мелених заготовлюю багацько, і в банках, і морожу.
Відповідь: Домашня економіка. до речі, томатний соус я готую сама з томатної пасти - виходить дуже смачно, дешево, і, сподіваюсь, корисніше, якщо паста наша з помідорів))) дуже хочеться вірити.
Відповідь: Домашня економіка. власне, я теж не економлю тому, що хочу собі плаття нове купити. ми вкладаємо ті гроші в щось набагато суттєвіше. власне про це і йде мова)
Відповідь: Домашня економіка. курс валют пішов на спад. прогнозується, що й далі падатиме. цікаво, чи ціни так само знизять?! виглядає дуже сумнівним, а навіть малоімовірним(.
Відповідь: Домашня економіка. і ще сливи, груші, айва і тд. підтримуємо нацвиробника)))) і ще щодо того, що літом виходить дорожче. 1. закрутки. оптовий шувар, знайомі городники, можна дешевше домовитися або на щось інше обміняти 2. фрукти-овочі. не купляю перший тиждень, як тільки з"являються на ринку. не бачу причини переплачувати за селітру) ---------- Додано в 15:54 ---------- Попередній допис був написаний в 15:53 ---------- ще одна можливість економити мамам діток - розмальовки) коштують недешево, але якщо взяти чукуляду і свій папір і піти до знайомого роздрукувати собі ужасть як багато, та ще і на двох сторонах, то можна жити)
Відповідь: Домашня економіка. ми теж тільки на оптовий шувар, але щоб закупитись ягодами, овочами тільки на ті "запаиси на зиму " тратиться багато, але взимку тоді економія - банку відкрила з помідорами, перцем, кабачково-овочевими салатами і люкс до тої ж картоплі, канапки, ягодами на компот, пляцком. Села немає, городників теж, поміняти можем хіба на гроші )) нажаль В перший тиждень ніколи не купую ні полуниці, ні молодої капусти наприклад, чекаю поки адекватно впадуть, але все рівно хочеться і чорниць ( які минулим літом вже були дуже дорогі, відповідно купували менше , економили ), і персика і абрикоски хочеться, та всього хочеться, тому купую всього по трошки, тобто економлю на кількості тих ягід, а асортимент не зменшуємо.
Відповідь: Домашня економіка. Це ціни до Пасхи, а після будуть дешевші і сметана, і яєчка - трохи треба перечекати В кінопалаці на коперніка по середам день глядача, тому квитки по 20 грн - до 17,00 точно. Можна погуглити про різні дитячі заходи, часто безкоштовні ігри, квести в Шевченківському гаї ... Ми ж жінки коли треба, то все можем придумати, скомбінувати
Відповідь: Домашня економіка. можна знайти) навіть на посиденьках) поїхали відпочивати на тиждень в карпати. обїлася чорниць і малини. не везли з собою, бо автобусом, якби машиною, то мене б звідтіля хіба б палкою вигнали))) і то те, що я б робила в задовлення. в мого чоловіка бабуся взагалі відпочинки не признає. що значить пішли на річку? як, просто лежали? а треба було трав нарвати. їздили в гори? а де ожина? гриби? ітд. але навіть я такий темп не все витримую, а вона війну пережила, після тюрми і тифу, біду бачила.
Відповідь: Домашня економіка. А мене вчора вразила ціна на капусту..Планувала на Великдень голубці....але ціна у 12 грн\кг відбила охоту до голуців...Ну і чому я не купила минулого тижня по 4.50? Ех...не так вже мені і хотілось тих голубців...
Відповідь: Домашня економіка. поясню на своєму прикладі. Кіндери то не аж така необхідність. Скоріше- звичка. Користі мінімум, а вартість- чимала. Тому просто шукаємо заміну. У мене малий "кіндерозалежним " не був. Яблука- так, є щодня. Але зараз вони вдвічі ( а тоі і втричі ) дешевші ніж банани. На яблуках не економлю. банани купувати перестала зараз ( хіба бабуся їх принесе).Дістаю з морозилки ще залишки ягід морожених . Соки- маємо ще свої закручені яблучні. Якщо магазинні- купую у великих упаковка- це є економічніше. ніж маленькими пакетиками.Маленькі пакетики- хіба як десь із собою. Печиво-солодощі- купую, але видаю не все одразу. Бо мій такий. як і його мама - якщо 200 г перед ним покласти. то відразу їх і не буде. А чи є користь дитині навіть за день втоптати таку к-сть солодощів? Тому купую і виділяю певну кількість на день. ---------- Додано в 13:21 ---------- Попередній допис був написаний в 13:20 ---------- то, мабуть. у всіх такі бабусі
Відповідь: Домашня економіка. О, капуста мене вбила- 7-10грн... Я за 3 маленькі капустини заплатила 16 грн((( Добре, що хоч м"яско в морозилці є з запасів
Відповідь: Домашня економіка. Ха 7-10...Вчора на Привокзальному -12! Попросила зважити одну капустину( мені потрібно було 2 більші)-1кг800 гр-Подякувала за зважування
Відповідь: Домашня економіка. років так з 4-5 тоже була така ціна). Цього року обійдуся просто товченою бульбою, малий "за". А на горяче до бульби індика знайшла в морозилці, якісь крила трохи філе, втушу в сметані. Заходьте, якшо шо.
Відповідь: Домашня економіка. Розкажу як я економлю на дитячих хотілках. Не купую іграшок в нашому районі, в магазинах, біля яких ми часто проходимо. Не купую іграшок при дитині. А тим більше те, що він зараз захотів. Усі бажання ми запамятовуємо і замовляємо Миколаю. До вечора дитина не памятає і половини, що вона там хотіла. Перед Антошкою домовляємось, що ідемо тільки подивитися. Сцен не мала жодного разу, хоча дитина холерик з сангвінніком. Ну, ви зрозуміли. Якщо щось сподобалось, пропоную замовити цю іграшку Миколаю. Нові іграшки не даю іграшки дитині особисто, кладу під подушку і кажу що це приніс Миколай. Миколай у нас частий гість Відповідно, дитина ніколи не просить іграшку у мене, а просить у Миколая, що мені дуже підходить
Відповідь: Домашня економіка. треба буде взяти на замітку. я малому поки не купила жодної іграшки. він і так особливо не бавиться ними, його цікавлять,я к і кожну дитину, м"ячі, кастрюлі, віник))