В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Оріянка так могла їсти більш ніж до півтора року часом могла більше чогось втоптати, а часом була лише на циці. головне тримати собі в голові, що діти не дурні сидіти голодні, тому їсти, в разі чого, вимагатимуть
Відповідь: Педагогічне догодовування Ну не те, щоб порціями, але 4-5 чайних ложок з'їдає, якщо йому подобається те, що я їм. А так як я частенько перекусую, то він все щось вхопить з пальців. До слова, ніколи не пхаю і не намагаюсь нагодувати. Десь так. Апетит маємо файний обоє.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ні, не у всіх. Можна лише цицю, можна з дому взяти всім (я за 6-7 годин сама хоч раз маю поїсти), можна кафе.
Відповідь: Педагогічне догодовування Нам ще далеко до таких обсягів. Мій як ложечку з'їсть, то вже добре. А найчастіше - просить, спробує і на тому все... Я і не наполягаю, але якась нотка сумніву закралась. Дякую дівчатам, які пишуть тут і в карму, що заспокоїли))
Та я теж думала, що процес буде довгим, але якось так легко пішло. Такі різні діти в мене - старший був на шв, то ті догодовувння по годинах, як згадаю... Ну і він був пухкенький, особливо живіт якийсь такий наче надутий, а молодший зовсім інший, може їсти, може не хотіти, якось так легко все виходить... Ну і він теж не з дрібненьких (12300), але все ж фігура відрізняється від старшого, пузік є, але такий в складочках, а не надутий. Ну якось так. Загалом, щораз дивуюсь і тішуся, що гв то легко і просто.
Відповідь: Педагогічне догодовування А ми недавно їздили закордон (11 годин в машині в одну сторону), то їли і в кафешках на заправках по дорозі, і бутерброди з печеньками/вафельками/т.п., і в ресторанах; все було добре, я ні грама не переживала, що дитинка не доїла і не парилась (як колись зі старшою це годування по годинах, фух), бо циця завжди з нами і наш 11-місячний малюсік навіть поправився під час поїздки (по одягу видно). ---------- Додано в 18:34 ---------- Попередній допис був написаний в 18:31 ---------- А, і ще навіть зубік один прорізався! Видно, так смакувала йому їжа "імпортна")))
Відповідь: Педагогічне догодовування зрозумiли ми що найкраще педприкорм, спробувала я спочатку яблучко окремо пекти, гарбуз, морквину. не хотiла малеча Iсти, а як тiльки давала щось з своеi тарiлки - то аж видирав з рук) тепер зато стали ми бuльше здорову Iжу вживати, максимум овочив, фруктiв)) правда моя мама того не розумiе( хоч добре що окремо живем. як то така мала Дитина разом з мамою одне iсть?( хоть свекруха не реагуе на те! це добре, так як живемо разом.
Відповідь: Педагогічне догодовування Нагадайте, що робити з дуже сильним харчовим інтересом. Починати рано, то ясно. Не брати з собою на кухню не виходить, бо я з малими сама, спить вона тільки біля мене, тому їсти, коли спить, теж не виходить. Розказую, що робить, коли я їм: тупотить ногами, плямкає ротом, обіжено ниє. Якщо тримаю при тому на руках - вириває все, пхає пальці мені в рот, лізе в миску. Здогадайтеся, що про мене думає (навіть не свекруха) рідний муж
Відповідь: Педагогічне догодовування Якщо муж є, віддайте йому і їжте без них. Взагалі, радять не брати за стіл певний час. Ложки, іграшки на підлозі, поки мама їсть. Я мотала в слінг, присипляла і тоді йшла їсти. Тииихеееенько Вимотує, але швидко минає.
Відповідь: Педагогічне догодовування а в якій формі готувати мясо, щоб малий міг спробувати зі мною? бо давиться навіть перемеленим.. а коли відщиплюю мікроспопічно то навіть не відчуває що то таке, збирає десь в роті як хомяк, потім всерівно давиться п.с. до того нічим не давився, хоча може ми ще мало всякого пробували
Відповідь: Педагогічне догодовування Я коли їм з замотаною дитиною, їй потім голову треба мити А ще таке питання. Моя молодша, в порівнянні зі старшою, до циці досить байдужа, їсть швидко, не часто, коли не голодна, то не візьме просто поцьмакати. Цікаво, як такі діти реагують на прикорм. Чи можливо, що доросла їжа буде їй цікавіша і до циці буде ще менше інтересу? Просто старша до року їла прикорм символічно, і я не пам'ятаю, щоб аж так рвалася щось в мене відтяпати
Відповідь: Педагогічне догодовування М'яско ділиться на такі ниточки, то я таку ниточку даю. Не довгу. Досі часом може давитись, якщо десь за щоку сховає. Але то рідко, в основному з'їдає. ---------- Додано в 22:09 ---------- Попередній допис був написаний в 22:04 ---------- Мій малий теж до циці байдужий. Не цицун Циця то суто їжа для нього. До дорослої їжі спочатку мав сильний інтерес. Та і досі нібито має. До першої мікродози. Спробує і все, часто більше не просить навіть... Але є такі продукти, як банан, хліб з маслом, наприклад, на які моя дитина вічно дивиться голодними очима. Зважаючи на те, як він рвався щось їсти з 5-и міс., голодними очима спостерігав і аж прицьмокував собі, як бачив що я їм...думала буде наминати все за милу душу....А ні. Він в мене лише дегустатор
Відповідь: Педагогічне догодовування Моя досі з м"ясом не дружить...Максимум - пожує, а потім плюється. Це відноситься і до меленого і печеного, і навіть, до такого, добре протушкованого... Єдине, що їсть - це котлети. Такі де більше хліба, ніж м"яса, або гречаники, тефтелі...
Відповідь: Педагогічне догодовування Дівчата хелп, бо я собі ради не даю. Сестра моя знає, як я відношуся до всіляких каш в порошках і так далі. А тому дзвонить і питає, але що я їй можу сказати? Невже в півроку дитині стає раптом недостатньо маминого молока? Може то ще тому, що сестра виходить на роботу, але ж і зціджувати можна, чи то нереально так на щодень? А тепер детально. Ще місяць тому сестра таки сказала, що вже давала дитині моркву, а ще й з манкою :khomyak:. А ото нині дзвонить і каже, от пишуть, що в півроку вже треба давати дитині ті каші з пачок, бо молоко вже мамине не корисне ( ага, в Польщі теж ці перли є...). Я їй кажу-ну нащо. А вона мені-то вишли мені якісь сайти, де обгрунтовано пише, що давати дитині, яке має бути меню. На мою думку, яке може бути меню в піврічної дитини?? Грудне молоко, але я розумію, що сама я некомпетента у тому питанні, тому сестра мене не слухає, але вона ще сама сумнівається, то може є шанс таки зупинити її і трохи зачекати з тими прикормами. Порадьте якісь сайти, жж журнали мудрі, чи ще щось, пліз!!! Або поправте мене, чому я не права і які кажі можна (може самому готувати маю на увазі, бо я тій комерції не вірю взагалі. То заробляння грошей)
Відповідь: Педагогічне догодовування Ні. Ще довго в молоці є багато всього, чого дитина не може взяти з чогось іншого. Дечого просто більше ніде немає, а дечого просто ще не може засвоїти. Аргументів є багато. Наприклад, надмірне і/або раннє догодовування може спричинити проблеми з обміном речовин (в майбутньому надмірна вага, проблеми з підшлунковою, гастрит, тощо). Якщо мама йде на роботу, коли дитині 6 місяців, то варто зціджувати молоко. Якщо після 9-ти місяців - дитина на прикормі може бути від ранку до вечора, дитина сідає їсти разом з дорослим, який нею опікується поки мами немає.
Відповідь: Педагогічне догодовування http://gvinfo.ru/prikorm_posle_6_kb http://gvinfo.ru/prikorm#sroki
Відповідь: Педагогічне догодовування А мені підкажіть коли дитина на педприкормі починає нормально свідомо їсти? Маю на увазі усвідомлює, що є їжа, нею можна наїстися? Просто сьогодні задумалась, що мій малий трохи втратив інтерес до дорослої їжі, я не наполягаю, просто цікавлюсь.
Відповідь: Педагогічне догодовування у книжці "Вчимося годувати грудьми", яку має твоя сестра, є багато аргументів пізнішого прикорму.. але загалом там описаний не 100% педприкорм, така якась суміш зі звичайним догодовуванням я думаю для твоєї сестри педприкорм не принципово (але можеш дати прочитати), тим більше якщо хоче йти на роботу, головне ГВ зберегти якнайдовше хоча якщо захоче пед, то призвичаїться так, як Сьюзі описала