В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Дівчата,потребую ваших підказок: 1. чи є нормальним те,якщо сьогодні дала прикорм,завтра-ні?якщо так,то доки так можна халявити? 2. у нашому віці 1-2рази вдень дорослої їжі досить? 3. можна ввечері їсти те,що зранку і навпаки? Бо я так можу. Чи дитині дати щось інше? Я розумію,що наш пед далекий від ідеалу, якийсь мікс. Почали недавно і наразі виходить якось все хаотично. Чи то мені так здається.
Відповідь: Педагогічне догодовування Дитина їсть те, що і мама, відповідно відповідь на п.3 - так. Добре, коли мама при дитині сідає за стіл 5 раз в день - сніданок, обід, вечеря + 2 перекуси (чай/печенько/канапка/фрукти). Їжа виділяється тільки тоді, коли дитина просить. Відповідно дитині досить і 1-2 рази, і можливо , що дитина взагалі не просить, тоді і не отримує. Але ГВ продовжує бути на вимогу.
Відповідь: Педагогічне догодовування супутнє питання: дитина обовязково має бути в мами на колінах чи сидіти на кріселку збоку? чи може бути на підлозі збоку але добре бачити що мама їсть?
Відповідь: Педагогічне догодовування Хоч питання не до мене, але розкажу як воно в нас Я стараюсь малого брати до себе на коліна, бо він вже звик, що так ми їмо. Також нам підійшов варіант в кріселко садити, але до столу загального. На скільки я розумію, маєш дитину брати до їжі так, як заведено у вас в сім'ї. Якщо ви їсьте за столом в кухні, то треба дитину вчити саме такому способу. Ми наприклад їмо за столом, а от перекуси всякі (яблуко, канапка, печиво), я можу їсти і в кімнаті, тому і дитині даю в кімнаті, якщо прийде і просить.
Відповідь: Педагогічне догодовування теж сюди з питанням. В мого синочка дуже великий інтерес до їжі, я аж сама обмежую трохи, боюсь перегодувати. Коли я їм - все його цікавить, то само собою. Поки що не виявила жодного продукту, який би йому не подобався - їсть все. Зараз наша порція (орієнтовно) 1-3ч.л. за раз. Коли просто заходжу на кухню (щось взяти, відкрити вікно...) і він бачить щось їстівне (яблуко, банан, їжу, залишену старшим) - вимагає того, ледь з рук не вискакує. Що робити? Давати? Я, в принципі, не планувала того їсти в той момент... І ще. Про те, що важливо, щоб мама і дитина їли те саме, бо інформація про продукт попадає в молоко і допомагає перетравлювати їжу. Але ж ми їмо одночасно, їжа одночасно попадає в шлунки і починає перетравлюватись. Молоко "з інформацією" потрапляє в організм значно пізніше. Як то все пов'язується? Щось я не розумію того моменту...
Відповідь: Педагогічне догодовування мамине молоко потім "закріплює" оту набуту "інформацію"; на хлопський розум, як домашнє завдання після уроків
Відповідь: Педагогічне догодовування і мене це цікавить?! Бо щось мені поки важко дається той пед, хоч все ніби так просто. Тепер я розумію, що живу на чаях/печеньках і один раз норм. їда, то й дитині мало що перепадає. Ех... тре задуматись... ---------- Додано в 19:33 ---------- Попередній допис був написаний в 19:29 ---------- А ще проясніть мене, будь-ласка, на раз дається 3мкд/3продуктів=виходить 9 мкд? А якщо мама їсть щось одне, то можна дати тих 9мкд того одного продукту?!
Відповідь: Педагогічне догодовування так ні можна, якщо дитина просить. але тут неоднозначно з різних причин.
Відповідь: Педагогічне догодовування ну я просто хочу зрозуміти чи можна так дати, чи краще або не давати або і самій їсти. Бо також буває подібне, але поки що не часто...
Відповідь: Педагогічне догодовування Ну для прикладу тато чи хтось інший їсть а він на кухню прийде і все: дай-да-дай. Чи під час готування і тд ---------- Додано в 21:31 ---------- Попередній допис був написаний в 21:27 ---------- аааа... ну і ще видається мені що тепер він показує коли хоче їсти... то маю з ним сідати хоча планувала, наприклад, через годину.
Відповідь: Педагогічне догодовування Може сісти і з татом поїсти. Якщо в сім*ї 4-5 людей і всі будуть їсти тоді, коли захочуть, то мама буде постійно в кухні готувати-годувати-мити посуд і так по колу. Розумієте? Річна дитина в основному харчується ГМ, тому переживати що дитина голодна - не варто. Можна запропонувати кусок в руку (яблучко, морква, хліб, що там у вас ще на перекус підпадає). Але мама сідає їсти тоді коли планує. Під час готування - теж можна кусок в руку дати.
Відповідь: Педагогічне догодовування І так, Дарця почала сидіти і разом з тим навиком в дитини з"явився харчовий інтерес. Його точно ні з чим не сплутаєш (наші прабабусі можуть заспокоїтись, бабусі змирились давно)
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми вже майже півтора місяця прикормлюємось... але якось туго в нас поки що.. Маю такі питання: якщо я їм першу страву, то як давати дитині оті мікродози? Ложкою чи рукою? Я виловлюю з супу шматочки картопі чи моркви, чи чогось іншого, відкусую шматочок і тоді рукою даю дитині. Не знаю, наскільки це правильно. Але він якось так звик вже. Бо що в глибокій мисці йому не видно, за ложкою він не тягнеться, але коли бачить, що я підношу руку до свого рота, щоб взяти шматочок для нього - то зразу хапає мою руку і тягне собі до рота. Чи потрібно давати ще сьорбати юшку з ложки, чи лише тверді кусочки? Якщо я їм кашу ложкою - то давати дитині з ложки? Як бути з питтям? пропонувати після їжі? Чи тоді коли я п"ю? Бо я дуже часто п"ю дуже гарячий чай чи каву, а малюк дууже тягнеться до горнятка і просить. Що в такому випадку робити? І ще буду дуже вдячна за посилання на якусь матчасть. Бо прочитати майже 150 сторінок теми для мене нереально зараз. Скажіть де прочитати щось конкретніше про оті 9 мікродоз, про які тут недавно згадувалось. Дякую!
Відповідь: Педагогічне догодовування Приєднуюсь до запитання про "недитяче" пиття. От в мене Аня за соком аж труситься, бо я п*ю морквяно-яблучний, а він яскравий. То я їй на дитячу чашечку розводжу 1 чайну ложку і даю. Чи не давати взагалі?? Наслідків ніяких я не бачила, кал нормальний ---------- Додано в 06:35 ---------- Попередній допис був написаний в 06:30 ---------- Я давала своїй те горня, коли лишалось там на дні трішечки рідини, часом пити хотіла, часом просто горня, погратись. Але ми почали, коли я була на дієті і пила лише трав*яні чаї, тому я не боялась їх дитині давати. На рахунок кави - мабуть, не варто?
Відповідь: Педагогічне догодовування Що не варто - це 100%. Але як себе поводити. Ховатись від дитини? Казати, що не можна? Чи дати попробувати, що гаряче і гірке? Але ж не хочу, щоб дитина обпеклася. Я роблю малюку його пиття в окреме горнятко і коли п"ю і він просить - то даю йому з його горнятка. До недавно виходило, але тепер він хоче саме мамине горнятко.