Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Тікає - спускаєте. Вертається - 1-2 рази можна дати, але пам*ятайте, що зараз треба не нагодувати, а дати зрозуміти, що їжа - цінність. Як це показати? Хочеш - їсти - сідай їж. Не хочеш - не заважай мамі, іди повзати, гратись.
     
  3. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я не для того її садовлю туди, щоб зафіксувати, просто мені так зручно, запивати молочком кожну мікродозу Аня не любить
    спочатку сиділа в мене на колінах, але вона і з колін не тікала, просто відверталась і щось інше смикала/розглядала
    а так - вона втрачає інтерес до їжі і займається собі іграшками, я їй не заважаю, вона мені теж
     
  4. mamasha

    mamasha New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    У нас якось ніяк не складається педприкорм. Запивати молочком малюк не любить, він цицю не бере, якщо не голодний. А ковтнути сам не може. Все закінчується після першої-другої мікродози.. - він починає давитись, йому важко ковтати і пропадає одразу інтерес. От і виходить, що ми якщо з"їмо одну гречинку чи одну рисинку на день - то добре, а часом зовсім нічого. За 8-ий місяць не набрали жодного граму. Родичі вже мене заколупали, що я дитині їсти не даю, що голодом морю і т.д. Потребую ваших порад
     
  5. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Не знаю чи то правильно, але я давала запивати водою. В мене мала і до нині або їсть дорослу їжу, або -цицю. Коли запиває їжу цицею, то кусає мене і ніц доброго в нас не виходить.
     
  6. mamasha

    mamasha New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    От і я так деколи роблю.. Але і з того нічого доброго не виходить, бо після того як даю йому пити, їсти він вже не буде. Пиття - то улюблена справа, як вчепиться до того горнятка - то надовго... трохи п"є, трохи гризе, трохи розливає. Даю попити, хіба для того щоб ковтнув, те що має в роті і на тому його трапеза закінчується.
     
  7. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а ви давно почали?
    в нас перших тижні 2 (може і більше) було таке, а потім якось непомітно все почало ковтатись
    а запивати мікродози молочком вона почала пізніше, коли кількість дорослої їжі трохи збільшилась, але довго і це не тривало (теж тижні 2), зараз взагалі дууже рідко запиває (після закінчення трапези)
    а є якась улюбена їжа? яблучко чи сухарик в руку не даєте?
     
  8. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В скільки разів розбавляти водою апельсиновий фреш з солодких (зовсім НЕ кислих) помаранчів? Я розбавляю 1:1, бо він тоді зовсім як вода з запахом апельсину. Треба більше? Дми випиває 5-7 ковтків (має 1 рік і 7 міс.)
     
  9. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я соки розбавляю десь 1:5. рекомендують 1:10.
    якщо навіть апельсини солодкі, то це не означає, що в них нема кислоти.
    5-7 ковтків за скільки? бо моя випиває склянки з 1,5-2 на день.
     
  10. mamasha

    mamasha New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Перший раз в 6.5 міс - не пішло. Потім в 7 почала час від часу брати до себе, коли шось свіженьке смачненьке їла. Десь в 7.5 вже стійкий харчовий інтерес з"явився, але от проблемно якось з ковтанням ще досі. Коли даю ну зоовсім мікроскопічні дози, що їх майже не видно - то він їх назбирає в роті кілька, а потім все рівно не може ковтнути, мушу давати чимось запити.
    Даю яблучко, печенько. Йому дуже подобається, до тих пір поки не відкусить великий кусок і не почне ним давитись)))) тоді відразу кидає те печенько на підлогу і більше не хоче)) Мушу завжди сидіти біля нього і пильнувати. Бо одного разу посадила його в качельку-шезлонг і дала бублика. Він його розкусив - бублик тріснув на 3 частини і малий почав ним давитись... Я поки почула, добігла, відстебнула ремені і вийняла його звідти - то мало не вдавився... Я такий переляк дістала.. більше ніяких бубликів - тільки печиво, яке розмокає в ротику і то під наглядом.
     
  11. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    хм, а моя так ображається, як я в неї ті шматки (завеликі) з рота дістаю... бублики взагалі запихає в рот цілими, перестала давати.
    то це вже з місяць ви догодовуєтесь
    а коли даєте запити, то він ковтає? і оте печенько, яке в роті розмокає, теж ковтає?
    а якщо не давати наступну мікродозу, поки не ковтнув попередню? як варіант, щоб не давився. чи він той шматочок півгодини в роті тримає?
    в Ані часом після їжі теж в роті "запаси" лишаються, особливо м*яско, і навіть після запивання молочком, але жує їх собі тихенько, і потім ковтає
     
  12. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    За раз. Ну а соки п'ємо досить рідко - раз на 2-3 дні. В основному вода. Зрідка компот-кисіль. Дякую, буду більше розбавляти.
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Їжа "запивається" цицею не для того, щоб легше ковтнути, а для того, щоб речовини, які виробляються організмом матері після споживання їжі і є в грудному молоці допомагають дитячому шкт перетравлювати цю їжу. Тому дитина їсть те, що і мама і прикладається до грудей. Важливим власне є , щоб дитина їла саме те що і мама. Тому, коли мама відлучається і дитина їсть без мами, то мама приходить до дому і їйбажано поїсти те, що їла дитина без мами. Тобто "запивати" цицею можна і за якийсь час, а не відразу за столом.
    Стосвно того, що дитина давиться - зменшіть обороти. Спробували - не пішло,то зачекайте ще. Дитина обов*язково навчиться ковтати, просто темпи у всіх різні.
     
  14. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а чи добрим є те, що я дозволяю малому їсти жирні, помащені ітд страви? фактично, він ще кашу якусь може подзьобати, а всякі паштети, моркви з бульйону - наше всьо, салати і зупу їш мам сама
     
  15. Michelin

    Michelin New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    На рахунок запивання маминим молочком - мій взагалі ніколи не запиває, він привик прикладатись до грудей, коли його час на сон і після прокидання (ну і під час сну, якщо я рядом). Було тільки декілька раз, коли ІМХО йому не засмакувало і він повернувся до мене і втиснувся носиком до грудей - я така була щаслива, що синочок попросив молочка, бо раніше (до 10 місяців) ніколи так не робив. :) :) :) Думаю, його так навколишній цікавить, що на цицю немає часу, все-одно, коли буде йти спатки мама дасть, нікуда не дінеться...)))
     
  16. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    впринципі, мій також. Але був один раз коли він у мене на руках гриз бублик і кожен раз як відкушував шматочок запивав молочком ))) То було так смішно ))) Мама сказала, що їв прикуску :girl_haha:
     
  17. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    одного разу Їжачок так куснув печиво, а тоді захотів запити, недожувавши. І дожував. Разом з соском... Ото був один з 2х разів в їжачому житті, коли він мене так нормально вгриз.
     
  18. Chukuliadka

    Chukuliadka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Дівчатка, а чи може спровокувати пед.прикорм відмову у дитини від блендерованого, пюреподібного???
    Справа в тому, що моя дитина не хоче їсти кисломолочного сиру (це єдине, що перетираю на блендері, бо сама маю такий сніданок: сир перетертий з ягодами)... Спочатку вона їла із задоволенням вимагаючи наступну порцію, згодом їла але вже наче давилась ним- це виглядало так, що сир приклеюється в ротику, викликаючи типу рвотний рефлекс, а тепер взагалі не відкриває ротик. Зробила з тим перерву. Чи нормальним є така поведінка? Може спробувати дати зернинку сиру без нічого?
     
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    у нас такого нема. із задоволенням їсть картопляне пюре, а сир їсть теж виключно перетертий.
     
  20. Iablinska

    Iablinska Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування


    Мій так само не сприймав блендерованого. На пюре, йогурти і т.д. в нього був рвотний рефлекс. Я просто рідше таку їжу давала, раз на кілька днів, на кінчику ложки. То зараз може трохи з'їсти, уже не вертає все назад :)


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  21. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    і моя не хоче
    але пюре картопляне їсть нормально
    з густим йогуртом ситуація трохи краща
    я не наполягаю на сирі
    часто роблю запіканку, то її трохи з*їдає (багато не даю сама)