В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування а мій старший "гине" за салом і шпондером! Чекали гостей і на тарілку нарізали шпондеру, то він два куски швиденько в рот запхав і злопав, шоб не відібрали (потім таки хлібом заїв). Я трохи переживала, але, бачу, шо то "не спроста"... З жиром зрозуміло, а от чому малі діти так люблять хліб/макарон/печиво? Є тому якесь пояснення? "швидка" енергія?
Відповідь: Педагогічне догодовування ну звичайно швидкі вуглеводи ---------- Додано в 19:55 ---------- Попередній допис був написаний в 18:28 ---------- оооо, юрко як бачитьшо є мелене сало з часником для мащення на хліб, то буде ходити і просити - сяльо, сяльо мама моя шокується- він же грубий!!!! нашо сало????
Відповідь: Педагогічне догодовування Мій старший в півторарічному віці масло великими кусками їв. Менший майже не їсть його, зате олію кілька разів з пляшки пив:cool:. Сало їдять обидвоє. А ще мій Антон певний час сіль їв просто так. Мама моя охала і ахала, що я дозволяю, а сама при тому щоразу згадувала як вона в дитинстві в селі в корови сіль облизувала
Відповідь: Педагогічне догодовування і в нас такий лось є лиш би стягнути а ше в стіні дирку любить колупати (стара совєцка вапняна побілка) - і пальці облизувати але то певно не педприкорм)))
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми вже наїлись. Я думала, що моє вічноголодне дитя буде завжди так випрошувати їжу і з цікавість гамати. Не тут то було... Вчора вечеряли через раз... Спробував трохи макарончика, трошки м'яска і більше не просив. Почав крутитись за столом, все зачіпати, на стіл вилазити, коротше цікавило все, крім їжі. Те саме сьогодні в обід. Їли суп, то спробував по одній мікродозі картоплі і моркви і все, крик, тікає з рук. Але коли бачить хліб з маслом, то аж пищить. Як тут правильно діяти? Не давати наразі нічого, зробити паузу? Чи отак давати пробувати поки хоче?
Відповідь: Педагогічне догодовування У нас є таке. Періодами. Зазвичай перед появою нового зуба мою дитину кілька днів їжа не цікавить взагалі. І поводиться за столом точно так само як ти описуєш. то нічо що я на ти?
Відповідь: Педагогічне догодовування В мене теж перед появою зуба кілька днів ніякої їжі , лише циця.
Відповідь: Педагогічне догодовування Дитина не має тікати. Мама до того мала би вже встигнути видворити сама перед тим Запамятайте - ініціатива від дитини - дитина просить (а краще вимагає ), лише тоді мама дає.
Відповідь: Педагогічне догодовування В моєї дитини надто гостре шилко в попі Він сидить гарно і чемно, ротика відкриває, просить, даю і в ту ж секунду починаються викрутаси. Він не може всидіти поки жує))) Думаю, що наразі на кілька днів зроблю перерву, може тоді поведінка зміниться. якраз добре
Відповідь: Педагогічне догодовування Аня теж позавчора взагалі нічого не хотіла. За весь день 2 мікродози з*їла і все. А їсть вже нормально - по половині чайної ложки знайомі продукти. Я не парилась. Наступного дня апетит повернувся.
Відповідь: Педагогічне догодовування І у нас така сама поведінка починається. Раніше аж трусився за їжею, а тепер декілька мікродоз і починає викручуватись, хапати металеві спинки стільчиків... Один раз попробувала дати в такій не правильній позі, то ротика відкриває, але це не по уставу - відсаджую в крісло для годування і там собі сидить бавиться (воно в нас для цього і стоїть)... Нам вже майже 10 місяців. Що робити? Перерву з педприкормом і тільки на ГВ залишити? Скільки часу? Бо грудь ми їмо тільки до/під час/після сну (тобто із засинанням/просипанням), бо інакше чмокне раз (і то не завжди) - йому на це немає часу, треба вивчати довколишній світ)))
Відповідь: Педагогічне догодовування Такс, дівчата, *медлєнно, но увєрєнно* ми підкотились до педприкорму. Не мала наміру на початку, але бачу, що малий поступово переселився в мою миску і педприкорм у нас вийшов сам по собі...))) А я так і знала (гиги) Матчасть читала, але маю декілька питань по суті. Найбільше що мене на разі хвилює. Наприклад, якщо я варю зупу на 2, а то й навіть 3 дні, їмо її переважно на обід, то чи нормально буде, якщо я малому буду давати вчора-післявчора варену їжу. Я даю мікродози густого, рідкого з зупи ще не даю. Та? Бо там навар з м"яса. І ще таке, якщо для прикладу ми з старшим малим на сніданок їмо молочну кашку, то чи добре я роблю, коли молодшому даю спробувати самі зерна кашки без молока, чи він також з молоком має їсти. (я не хочу поки що йому молочне давати). І на рахунок пиття. Малий поки ніякого інтересу до того дійства не проявляє. Вчора так урочисто перед ним пила компот з сушки, думала його то зацікавить, а нє.) Спробувала дати попробувати, то видирає горнятко бавитися. Ротика в нього не пхає. Тут чекати? Як давати хліб? (сорі, якщо десь пропустила). Для прикладу я нині їла хліб з маслом. Спеціально намастила шкоринку. Малий зацікавився, я йому трошки дала зі свого куска, але забрала пальцем масло. Добре так? Хліб був сірий. Чи краще білий?
Відповідь: Педагогічне догодовування Зупу я варила максимум на два дні, а як що ні то просто не давала і вже щось перепадало з другого, з молочних каш так само вибирала зерна, пити малий почав блище до року бо усю їжу запивам молочком моїм)
Відповідь: Педагогічне догодовування Зупу малій даю максимум позавчора варену, хліб з маслом пробувала відразу, і чорний, і білий, і заварний. До пиття в нас інтерес з*явився вже добре після року, зараз вже сама п*є, тримаючи в руках горня і на себе не проливає. Кашки з молоком магазинним теж ла зі мною з 8 місяців точно, купую казкове в пакеті. Але у нас педприкорм почався після 7 місяців.
Відповідь: Педагогічне догодовування Та нам тоже 7.)) Хоча стартанули ми з класичного прикорму, але цього разу я сама побачила (відчула))) що то щось не то... Йому не цікаво було їсти те, що дають, увесь час пхався до наших тарілок, пхав туди руки, щось собі вишукував, тому деякий час у нас було трошки так, трошки так, а зараз таки офіційно переходимо на пед. І мені зручніше. ---------- Додано в 17:59 ---------- Попередній допис був написаний в 17:36 ---------- Дівчата, а як відносно солі? Її в педприкормі не бояться, чи як?
Відповідь: Педагогічне догодовування Та я поняв)) Бо якби те, що тато, то наш запланований педприкорм накрився би мідним тазом) Я читала, що їжа може бути солена, солодка чи т.п, але справа в тім, що ми стартанули з класичного і от гречку він їв не солену і вже не мікродозами, то зараз з підсоленою я маю починати все з початку, чи як? Якщо так, то я вже цей нюанс я зробила не правильно((
Відповідь: Педагогічне догодовування Якби поняв, то не було б питань про мясний навар, молоко і сіль Дитина їсть те, що і мама. Найперше - їжа дається на вимогу дитини. Мама дитину не годує, дитина випрошує. Починайте давати по 3 мікродози 3-х продуктів за один прийом їжі. Щодо вчорашнього-позавчорашнього - дивіться самі. В мене зараз позавчорашній буває лише борщ - діти його їдять. Вчорашнє даю. Давати їжу тільки коли просить. Коли не просить, бавиться за столом, заважає мамі їсти - видворяти з-за столу.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ну, для прикладу, якщо мій чоловік харчується дико-гостро-солено-перченим)) то якби я ще так їла, то думаю мені б точно прийшлося міняти раціон на благо дитини. Те саме я і приписала наваристому бульйону, тому мені виглядало, що з такої зупи на разі йому вистарчить мікродоз овочів. Буду тепер знати, що я помилялась.) Я так зрозуміла це стосується і тих продуктів, які ми вже ввели на класичному прикормі, чи ні? Одним словом, в моїй ситуації я прикорм маю починати з чистого листа, чи можна якось продовжити те, що вже почато? Чи як починала з класичного, то мій поїзд поїхав((( і на пед нам тепер не вийде перейти.