Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) не можу знайти інформацію про 22 -гу школу. маю подругу, котра водить дитину в цю школу ( перейшли у третій клас з іншої), і мають серйозні проблеми зі вчителькою, причому залучені і завуч, і директорка. Їх просто виживають зі школи. Зацікавило, бо у класах мало дітей, з чим це пов"язано? Можливо у них тенденція до витискання неугодних батьків зі школи? Читати : "небагатоплатоспроможних" батьків Я цю школу також розглядала для навчання, але бачу що задумаюсь ((
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Це як - виживають? Директор і завуч підтримують вчителя, а вчитель погано відноситься?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Може, я не в ту тему, то скеруйте, куди слід.. Ситуація наступна: 2-й семестр 2-го класу. Нас інформують що (нарешті!) заводимо словник з англійської. І на наступне заняття в ньому мають бути всі слова з підручника від 1 вересня до сьогодні (то більше 50 слів з транскрипцією, відповідно з малою швидкістю "малювання" літер і значків всі вихідні зі словником нам забезпечені). Це нормальна практика взагалі? Чи то тільки наша опам"яталася в середині року? За загальний рівень викладання і писати не хочу, але (о диво!) вона вважається тією кращою.. Якби я і репетитор не займалися регулярно, то й досі був би "дубовий тейбл".. Чи то просто, щоб до неї йшли займатися "за оцінку"? Я не піду принципово. Раніше покладала великі надії власне на англійську, тим більше, що сама її непогано знаю в межах шкільної програми, але тепер (може, через той підхід до предмету в школі) якось легше до того ставлюся, без прагнення до досконалості )).. Аби здоров"я було.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) В нас завели на початку року - прописують слова з вивченої теми, а вдома дитина має прописати цілий рядок, то десь 10-12 слів. Але з англійської є і інші "проколи" - я не розумію контрольних у 3 класі - де треба написати слово і переклад - я і сама не всі слова граматично правильно напишу, а ми пишемо до прикладу числівники - від 11 до 19, це при тому, що як граматично правильно їх написати в 3 класі дитина не розуміє... І контрольні раз у 2 тижні. Або треба вивчити досить великий кавалок прозового тексту, віршики ще вчимо, а от тексти. І ми їх зазубрюємо, не розуміючи... Я такого підходу/методики не розумію
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Нам домашні задають читати-вивчити з підручника, і в друкованому зошиті по кілька завдань, в простому - практично нічого. Я також не розумію наших контрольних, де треба під диктовку написати слово англійською (чи то переклад на англійську українського слова, вже точно не пам"ятаю), бо, наприклад, raincoat і shoes нам вперто не піддаються (типу reincotе i shuz)) ).. Логічно пояснити дитині чому "мазе" і "фазе" пишуться через "о" і "а" відповідно, я й не намагаюся. Те саме буде і з числівниками, бо логіки як такої там не дошукаєшся - тре "принять как данность и зазубрить". Мені воно якось інтуїтивно йшло, а йому так не буде, очевидно. Те саме, віршики вчимо, з острахом чекаю текстів, а ще часи підуть..
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) У нас було минулого року таке саме, мала якось давала собі раду - але тільки тому, що ходить на англійську додатково, там їх вчать нехай повільно, зате якщо вже щось запам"ятають, то в голові буде триматися. Не думаю, що вони щось там сильно розуміють в граматиці, швидше зазубрюють. А я тільки втішилася, що моя дитина нарешті почала робити всі творчі позакласні роботи сама (дякую Цокотушці!), як привалило "щастя" у вигляді рефератів. Власне кажучи, це навіть не реферати - просто стисла інформація на різні теми (переважно історичні), яку потім дитина має переказати. Ну нехай там вже про якого-небудь князя чи місто можна щось втиснути у тих 9-10 речень і дитина то зможе переварити, але ж не про другу світову війну! Цілий вечір вбила, щоб знайти хоч якусь інформацію "на хлопський розум" і по максимуму її стиснути.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Дівчата, а як ви хочете логічно пояснити написання слів? Ну, так історично склалося. Мені он теж цікаво чому в німецькій "дас Медхєн"- "дівчинка" середнього роду. . Просто мусіли запам"ятати, що "Дівчинко ходить до школи і воно розумне" Ні, ну, звичайно, коли діти вже знатимуть яке буквосполучення як читається, то вже буде простіше й писати. А вони в 1-2 класах просто завчають слова чи вчаться читанню з англійської? Бо з німецької то ми вчимо як читати буквосполучення.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) В першому класі ми вчили алфавіт і слова, а в другому - раптово мали би зачитати речення і цілі діалоги. Про якісь відкриті-закриті склади та інші базові правила читання, звісно, навіть і не йшлося. Так, поміж іншим читання th, sh, ch пояснили, то й то добре. Але таки дуже велика кількість слів за 2 клас не вписується в ті загальні правила, то просто треба завчити. Не знаю, наскільки це правильно. Якось дуже в них все сумбурно.. До речі, в рецензії на підручник Карп"юк (є в інтернеті) вчителі самі вказують, що поняття несистематизовані, граматика слабенько подана, і замість того, щоб спочатку подати слова, які як пишуться, так і читаються, все йде намішано з "нетиповими" словами. Зрештою, не треба бути фільологом, щоб це помітити.. Ну а те, як можна на 1,5 роки (ну нехай вже на цей семестр) забути про словник, мене остаточно добило. До речі, в родички хлопчик ходить в престижний ліцей, то там взагалі - нічого-нічого, і раптом 3 сторінки слів на домашнє назавтра.. А на літо їм цілий зошит з англійської дали списати.. То не можна все якось в рівномірному темпі робити?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) саме так але то таке Цікавить інформація про цю школу, бо спершу мене потішило, що мало учнів у школі ( ну і в класах), а тепер серйозно насторожує ( ще й на фоні ситуації зі знайомою, у неї щось схоже до проблеми Анути , якщо пам"ятаєте) Тим більше , що у інтернеті взагалі про цей заклад ніякої інформації не знайшла.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я логічно і не хочу, хочу граматично - тобто дитина після вивчення певних правил мала б сама правильно писати слово, . А без вивчення граматики, неуявляю як можна писати самостійні, а ще неуявляю, як то все вчителю перевірити
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Я взагалі не знаю, як 1,5 роки граматику/транскрипцію можна практично не вчити, і хотіти якогось розуміння її від дітей - їм що, має просвітління якесь прийти? Так, в 1 класі переважно акцент в йшов на розмовну мову, але як вже беремося до читання/письма, то з таким підходом стає тяжко, навіть з тими словами, які читаються за елементарними загальними правилами. Не кажучи вже про вийнятки, яких в англійській - мільон.. Не знаю, нам було якось легше і зрозуміліше. Наша за раз перевірила всі д/з за півроку
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) на сайті "освіта" там одні дифірамби у відгуках англійська у нас з 1 класу. І всі слова, які починали вчити- одразу записувалися у словник. Спочатку діти ще не вміли писати, то за них тих 3-4 слова з транскрипцією і перекладом писала вчитель. Їм залишалося лише вивчити. Коли діти вже навчилися писати самі- переписували слова з дошки ( ну і слів там уже було щораз більше) Зараз, на 4 клас, практично увесь цей зошит-словник вже списаний. наскільки мені відомо. від цього підручника відмовилося більшість шкіл ще два роки тому. Ми в першому класі вчилися по Полонській, а в другому теж від нього відмовилися і перейшли на ті Оксфордські книжки з робочим зошитом. По них вчитися набагато цікавіше, доступніше . такі контрольні писалися теж регулярно з другого класу. До речі, коли додалася німецька мова, то з німецької такі самі контрольні практично мало не одразу, як пішло вивчення слів.І якщо минулоріч то був "аут", бо діти плутали англійський і німецький правопис, то за рік вже "втягнулися". Але з обох мов граматика викладалася одразу. І вже тоді контрольні давалися.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Цікава тема - про англійську. Ми вчимося за оксфорд.підручниками, малий каже, що англійську ненавидить! Тільки англійську причому. Поняття не маю, чому так. Ці книжки - цікаві, багато додому не задають, пам"ять в малого хороша, слова запам"ятовує супер, але от з реченнями і початковими граматичними конструкціями вже складніше. Вчителька теж ніби непогана. Нам на зборах вона на початку 2 семестру сказала, що в англ.мові прочитання слів потрібно запам"ятовувати і що успіх тут будуть мати діти із хорошою зоровою і слуховою пам"яттю. Я думаю, що це справді для дітей початкових класів найефективніше, ну, бо вивчити якісь правила із яких купа винятків - то затяжко для них. Сама я англ. в школі не вивчала, осягнула тільки початковий рівень на курсах спеціально, щоб мати змогу займатись з малим, перевіряти домашні і т.п. І про правила читання на курсах звісно ж не особливо вчать, основний акцент також на запам"ятовування. А от сестра - проф.перекладач - каже, що для неї є абсолютно очевидні і логічні правила читання і написання англ.слів. Що для мене - дуже дивно, адже половина слів там взагалі франц.походження і читаються цілком за правилами франц.мови.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) може просто йому не подобається предмет і все. мій навпаки- англійська у нього в числі фаворитів усі роки вивчення. Зате не любить німецьку. Причину озвучив банальну- вона йому звучить неприємно і грубо. Хоча в той же час , каже,що граматика в німецькій легша, ніж в англійській, бо багато слів як читається- так і пишеться.Ну і , звичайно, ще від вчителя залежить любов до предмету.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) думаю, що може тому, що вона йому важче дається до розуміння. Я вже йому почала купувати невеличкі подарунки, якщо протягом тижня щодня займаємось трохи англійською. Читати, до речі, теж годі його заставити. Хоч читання і не є таким неулюбленим предметом, але додатково читати хоча б сторіночку щодня - ой, як нам нелегко. Каже коліжанка-вчителька, щоб не заставляти читати, бо норму на кінець 1кл. вже читає. Але ж ми ведемо читацький щоденник і наша вчителька каже, щоб щось додатково читали щодня.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Дівчата, "Орфографія (від греч. «орфо» - правильний, «графо» - пишу) - розділ науки про мову, що вивчає правила написання слів".
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) це пояснюється логічно... 1... з точки зору граматики: суфікс "-хєн" змінює рід іменника на середній він має зменшувальне значення: der Wein "вино" - das Weinchen "винце", die Blume "квітка" - das Blümchen "квіточка", die Katze "кицька" - das Kätzchen "кошеня". о, ще згадала - батьки називають дітей, або ж закохані кажуть один на одного Schätzchen (від Schatz "скарб") - еквівалент нашого "золотце". 1а. слово Mädchen походить від die Magd "дівчина, дівка", тобто доросла дівчина неблагородного походження. благородного походження, тобто панська неповнолітня дочка - це Fräulein "панночка" (до речі, теж das, бо суфікс -lein також змінює рід іменника на середній і має зменшувальне значення), позаяк die Frau - це пані 2. ...з точки зору біології також, позаяк це ще не жінка в повному сенсі. так нам колись пояснювала вчителька у старших класах Частково це підтверджується існуванням слова "das Mädel" - те саме,що Magd, але, як бачимо, середнього роду. ну, всі знають, яке значення мала незайманість... можна пояснити дитині, що все що -хєн - то середній рід. От крем Bübchen не що інше, як "хлопченя, дитинча" - до речі, зауважте - в нас ці слова теж середнього роду. як і "дівча" звісно, це мала б сказати вчителька...
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Kerzenlicht, дякую, що задовільнили мою цікавість! Ну, вчителька малявкам ще того не пояснює, думаю їм ще зарано. Але знати правила словотворення - значно спростить вивчення мови. (Але от "з точки зору біології" , ну тут, в укр мові ж є дівчин(к)а - вона, як і в англ. girl.) Ну, а "das Mädel", я так розумію - незаймана дівчина -maiden - і в нас, і в англ. теж жіночого роду. Тому у "біологічному" сприйнятті )) мені ближче жін. рід.
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) Задумались і ми над вибором школи! Тільки переїхали у Масив Пасічний, цього району практично не знаю куди йти? з якої школи почати? Може хтось тут також живе? Куди зручніше добиратись? Чи є приватні школи в цьому районі?
Відповідь: Школа: влаштування і наука (2) 88 школа досить сильна (НВК) на Лисинецькій найближча приватна- це "Ерудит" на Зеленій