Педагогічне догодовування

Discussion in 'Харчування малюків' started by Suzi, May 5, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Last edited: Jan 3, 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    маю питання про сухарик :)
    якщо стосовно інших страв, то малий їх їсть в кількості третина-пів чайної ложки, а от до сухарика має такиииииий інтерес, що ух! Скільки допустимо такій дитині того сухарика давати згризати/зісмоктувати в нашому вирадку (зважаючи на вік і кількість їжі, яку споживає)? Дати йому волю, напевно половину або й більше б з'їв...
     
  3. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    то ж не так багато) моєму дати волю, то він копченої риби (нехай своя, але все ж) напхається, особливо за компанію з татом, оце по-моєму гірше)
     
  4. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    в принципі - не багато, але на фоні того, скільки їсть дитина інших страв - таки відчутно. Каші, овочі, м'ясо вимірюється мікродозами, а сухарики - кусками...
     
  5. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ну, якщо вірити педіатрам, то дитина має зїдати 5гр хліба в день. мій їсть явно більше. але я не переймаюся, ну хоче дитина хліба.
     
  6. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Багіра, вже вдруге зникає моє повідомлення.
    Ось цитата з однієї з статтей
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Якщо не турбує нічого-хай їсть.
     
  8. Redvisitor

    Redvisitor Active Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В мене таке питання: коли починати вчити їсти з окремої тарілки? Кілька разів давала, то пробував руками їсти, але більше бавився тарілкою.
     
  9. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    копніть мене)

    в мене постала проблема - треба малого наново навчити чемно сидіти за столом, а не ганяти за кожним кусочком в процесі гри.. після свят вдома (ой, він їсть м"ясо, давайте його нагодуємо втіхаря від мами, аби ріс мужик) він інакше не їсть, в кріселку не сидить - проситься до мене, але знову сповзає на підлогу. думаю від сьогодні взагалі забрати всю їжу, хай тиждень подивиться голодними очима, а не плюється гречкою як верблюд.
    ну і загалом, скільки отак ваші діти всиджували за столом? чи дозволяти трошки поїсти на колінах, потім йде бавитися, і ще під кінець вертається за 1-2 кусочками?
     
    Last edited: Jan 27, 2014
  10. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Дівчата, потребую поради. У нас атопічний дерматит. Реакція невідомо на що. Абсолютно невідомо. Бо раціон у нас просто "шикарний", а воно не сходить. В мене таке питання: чи можу я давати Ані вівсянку, макарони зі своєї тарілки, навіть той же сухарик? Дерматолог мені все вищеперераховане їсти дозволила, а за Аню я намагалась пояснити, що вона все те саме їсть, що і я, то вона так нічого і не зрозуміла. Я от думаю, може в неї на глютен реакція, тоді по ідеї їй того всього не можна... Бо я вівсянку люблю і часто їла, і їй кілька разів давала, до того, як її посипало другий раз, а тепер і не готую, бо їсти самій і їй не дати спробувати - сердиться.
     
  11. Iablinska

    Iablinska Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Продукти харчування лише в 10% випадків спричинюють загострення АД. Я даю все. От сьогодні наші плямки знову почервоніли, не думаю що то через їжу. Бо їмо ми ці продукти вже давним давно, а реакція лише сьогодні? Не думаю.

    ---------- Додано в 23:15 ---------- Попередній допис був написаний в 23:13 ----------

    Ну але я не експерт ні в лікуванні АД, ні в педприкормі :)
     
  12. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ми вже почали їсти по-трохи.
    Теж дуже переживаю через Атопічний дерматит. Так як я на дієті, раціон мій не такий широкий, відповідно щодня їмо практично те саме.
    Ну і вже 4 дні гарно гамаємо, плямки не стають гіршими.
    Я думаю, що якби дитина мала відреагувати на якйсь продукт, погіршення було б одразу...
    Ну і я таки наразі даю дуже мало їсти. Навіть 9 мікродоз, як воно класично має бути, не даю на раз.
    Але в малого вже з'явились свої вподобання! Наприклад за гречкою малий аж пищить, щоб ще дати.
    А вівсянку сьогодні зранку дууууже хотів... Спробував і більше не просив. Хоча, коли пропонувала, то рота гарно відкривав)))

    В мого малого харчовий інтерес ще з місяців 5-5,5. То зараз таке враження, що їстиме все що запропоную і скільки б не дала. Така проглота мала))) Як бачить тарілку зі стравою, то аж кричати починає:)
     
  13. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Аналогічно. Ми на класичному прикормі, але малий значно краще їсть зі мною. Тому я йому вже давала зі своєї тарілки рисинки, картоплю, кукурудзяну кашу, вівсянку. Я давала з рук, а не ложкою, не знаю чи це правильно. Я собі страви солю. Це мене торбує.
    Теорію не читала, бо не планували бути на педприкормі.
     
  14. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    правильно
    нічого, мало їжі з*їдає дитина - відповідно і мало солі отримує
     
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а в мене виникла пара питань
    я теорю читала, але могла шось пропустити
    1. харчовий інтерес.
    дитина обовязково має видирати відбирати їжу? бо в мене такий інтелігент) тягнеться руками хіба до того що ну дууууже хоче, а багато речей просто пожирає очима, поки сама не дам в руки, то не візьме (зате коли даю, то хапає в секунду)
    тобто коли бачить що я їм чи хто то очима пожирає, але не відбирає і в тарілку не лізе.. (пробувала відволікти від інтересу до їжі іншими предметами, нє, більше цікавить їжа)
    2. я все ж напрягаюся з чого починати, на то є такі фактори
    ..атопічний дерматит сильний
    ..малий з 6 місяців перейшов з какання 2 рази в день на какання раз в 2..3 дні
    ..проблема в моїй голові, де засіли стандартні схеми прикорму+думка, що ніяка доросла їжа по якості не достойна моєї дитини)))

    тому от думаю що би дати таке, щоб було якнайменш алергічне, найбільш якісне і помогло краще какати (йому відносно то не заважає, тобто деколи ненапряжно) пнеться і все
    3. в нас ще нема зубів і сидимо з підтримкою, але каки вже пахнуть так добряче (тобто по теорії вже виділяються ферменти для переробки дорослої їжі)
    враховуючи що сісти сама дитина може в 9 місяців а зубки і в рік вилізти, коли нормально починати прикорм? взагалі ще нічого не давати чи вже можна починати отой адаптивний етап (коли дитина випльовує відригує, по теорії він триває 3..4 тижні)
     
  16. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    :girl_crazy:
    Чисто мої думки)))
    Ну я себе просто переконую, що рано чи пізно дитина буде все ж їсти те що й ми їмо. І може то й на краще, що організм звикатиме одразу. Ну і педприкорм гарний привід переглянути і своє харчування, сім'ї, звісно, якщо до цього готові інші члени))
    Наприклад щодо солі, то ми ще задовго до вагітності моєї якось стали менше все солити. Зараз як мама в мене щось їсть, то питає чи я точно солила)) А нам добре, натомість мені в мами все пересолене.
    А з дієтою я взагалі стала краще харчуватись. Не в плані різноманітності, а в плані якості готування. Наприклад раніше ми снідали канапками... Зараз в мене на сніданок вівсянка з творогом, бананом і дитячим пюре:) мій шлунок доречі дуже мені дякує))
    Також багато смаженого їли колись. Зараз не пам'ятаю коли востаннє щось смажила. В основному тушимо в мультиварці або запікаємо.

    А щодо какання, якщо ви любите яблука печені, то можеш спробувати.
     
  17. rununkulos

    rununkulos Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ми поки ще нічого не пробуєм, бо я наразі читаю-читаю і мало що "доганяю".
    А як, вівсянку, кукурудзяну з рук дати?!Коли я її варю на молоці до стану майже розварювання?!

    ---------- Додано в 14:28 ---------- Попередній допис був написаний в 14:24 ----------

    слушне зауваження!:girl_curtsey:Я той процес почала,чоловік не проти. Супер!
    Бачу, що буду мати мільйон запитань.Дуже надіюсь на допомогу, хто вже з досвідом. Бо читати то одне, а реально поки не уявляю то пригодовування.
     
  18. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Я вівсянку варю на воді і даю з вилки, якою їм сама. Хіба то мус бути саме з руки? Хоча впринципі ми їмо густішу, таку і з руки можу дати.
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    я цей момент найбільше люблю

    всьо лучшеє дєтям, а самі їмо всяку єрунду. Не їжте єрунду, і буде всім щастя.
    во-во. Члени сім"ї зазвичай готові, то жінки собі таке щось понавидумують.
    я теж тут всіх діставала як то він має проявлятись. Як він з"явиться, то у вас сумнівів не буде.
    це як?

    і скільки дитині?
     
  20. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Нам півроку на носі, прикорму наразі не планую. Не сидить, зубів нема, харчового інтересу нема, є інтерес хіба до ложки :) І я теж до прикорму наразі неготова. Їсть цицю - от і добре.
     
  21. BlackTee

    BlackTee Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Аналогічно, тільки що зубики вже ростуть. Малий тільки нещодавно став цицяним :girl_claping:(раніше їли з страшенними криками:8:)- то я ще більше за нього не готова до прикорму.