В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування У нас таке було. Теж переживала, але десь вичитала, що то нормально і не треба припиняти спроб їсти. З часом ті зригування рідшали, а зараз практично все ковтає без проблем. до речі, мій теж навіть тепер часом молоко зригує
Відповідь: Педагогічне догодовування а пробували давати той кусок в ніблері?..Я своєму спочатку в ніблері все давала, тепер просто кусок в руку.
Відповідь: Педагогічне догодовування Нам ще ранувато, але цікаво які кращі - ті, що з сіточкою, чи силіконові???
Відповідь: Педагогічне догодовування мій народ мандаринки до сих пір - вимагає, але почистить, кусне і не їсть! Навіть Дмитрик. Я б дала дольку, хай Михасик оближе, подивись на реакцію... Шоколад Сергійко пробував десь після року, потім їв по чвертьцукорка. А з півтора року може цілого злупити - і реакції нема
Відповідь: Педагогічне догодовування Ні, не пробувала. Та і не планувала купувати ніблер. Щось не дуже мені довіру викликає та штука. Мені би не смакувала сіточка зі смаком яблука, наприклад)) Та і мені здається, що з ніблером навпаки, час нормального кусання-жування відтягується. Дитина не розуміє тої межі куска, який кусає. Якось так я собі розумію.
Відповідь: Педагогічне догодовування ми печиво і гарбушки їмо з задоволенням. Розсмокчує якось в роті і з"їдає усе. Вчора вперше їв нашу зупу з фрикадельками, аж підпригував з радості.
Відповідь: Педагогічне догодовування Мандаринки-апельсинки почала давати як і іншу їжу, спочатку невеликими дозами. Вже в рік могла нормально стоптати мандаринку (правда, під тиском чоловіка я чистила шкірочку з дольок), але десь після 18 місяців з тим більше не бавлюсь (не чищу ні яблука, ні виноград, ну хіба банами чистимо). Шоколад не давала практично до 2 років, бо в мене був страх, що як дитина спробує, то вже "присяде". Але о чудо, наша дитина не любить шоколаду, спершу взагалі плювала, тепер може вкусити в мене чи чоловіка один-два рази і віддає. Сама не просить ніколи, і ій хіба цікаво цукерку з обгортки витягати, витягне і кладе мені до рота
Я даю, вперше спробував кілька днів тому. Мікродози з руки відмовився їсти, тому зробила дірку в шкірочці і дала дольку. Він з таким ентузіазмом обсмоктував ту дольку! Коли залишилась сама шкірка, я замінила на нову. Шоколад теж вимагав, то я дала спробувати - йому не сподобалось, виплюнув.
Відповідь: Педагогічне догодовування ну, я мала на увазі власне шоколад, часто сама роблю) я тут почитала, і сама з себе сміюся. малий їсть гранат (пару зерняток, але все ж), а я переживаю за мандарини. треба сьогодні дати, а то він вже почав шкурки з мусорника тягати)
Відповідь: Педагогічне догодовування Стосовно силіконових нічого не скажу, бо мали з сіточкою. Користувались ми десь до місяця часу ним і виключно для ягідок. Малий перше переминав то все в роті, а потім смішно так цямкав, проте сам скоро відмовився, бо кусочками з маминих рук йому більше подобалось. Найгірше це потім вимити ту всю штукенцію, то було щось - всі кісточки та шкірки застрягали в сіточці. Ще тато раз додумався запхати туди кусочок банану, схалявив називається, то я ту сіточку відразу викинула, бо відчистити не могла і вона негарна на вигляд стала.
Відповідь: Педагогічне догодовування То ми не одні такі))) Вперше шоколад спробував після 3 років, і одразу виплюнув. Потім було ще з десяток спроб зрозуміти, чому всі дітки його з таким смаком їдять. Зараз під шумок може заточити конфетку, але якщо дати вибрати: цукерок чи каваль булки, то вибере булку. Цукерки любить хіба за те, що обгортки в них гарні. Ну і "корівка" з усіх - фаворит, бо не шоколадний.
Відповідь: Педагогічне догодовування ми також не фанати шоколаду. вперше попробували шоколад десь в 2,5 р. до того часу спокійно дивилася як я їла цукерок і не вимагала його. зараз якщо пропоную кіндер шоколад (оту 1 паличку на 5 горбочків), то з"їсть половинку. решту віддає. зате любить желейні цукерки (купую або в Польщі або в італійських магазинчиках, там барвники натуральні)
Відповідь: Педагогічне догодовування давала по чуть-чуть, нічого не було хоча, 1 раз щічки трохи почервоніли, але то не факт, що від мандаринки поки що не вимагає, хоча шелестінням обгорток цікавиться
Відповідь: Педагогічне догодовування Маю питання про м'ясо і рибу. Дитина того ж потребує, правда? Моя їсть дуууже мало, шматочки трохи випльовує. МОже це тому, що має лиш 4 зуба. Коли давала котлетку, то їла більше. А шматочками не хоче. Суть питання - скільки разів на тиждень і скільки приблизно дитині бажано їсти м'ясо і рибу. Щось вже про це хвилююся. Чи доотримує вона те, що треба із ГМ ще зараз, після року?
Відповідь: Педагогічне догодовування ну а як щодо пізнішого догодовування.. в сусідній темі писали про те, що до року ГВ достатньо, а прикорм то швидше знайомство з їжею.. з іншого боку багато лікарів, навіть цілком непоганих, агітують за активний прикорм після 6 місяців, ну і в неті є інфа, що ГМ забезпечує після 6 місяців тільки там 70 чи скільки потрібного дитина заліза і тд. суть питання, чи буде чогось дитині невистачати якщо почати прикорм в 7-8 місяців я не алергік, хоча під час вагітності мене один раз обсипало на морську рибу (ну але я потім прочитала, що її бажано вагітним уникати) чоловік в дитистві мав алергічні реакції, ну але далеко не такі як малий
Відповідь: Педагогічне догодовування Взагалі, для дитини грудне молоко до року є основною їжею. Якщо говорити про педагогічне догодовування, то додаткова їжа лише для ознайомення. Думаю нічого срашного не станеться, якщо почати догодовувати пізніше. Та і читала, що деякі мами починали догодовувати після 7-8 міс. тому, що не було харчового інтересу, чи інших ознак готовності. Нам дерматолог сказала наразі почекати. Ще попросила почекати 2 тижні. Тобто почнемо ми їсти в 7,5 міс. А ти з дерматологом на ту тему не говорила?
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми починали прикорм в 7,5 міс., бо в малого ні харчового інтересу не було, ні зубів, словом не готовий він ще був. Правда нас всі страшили, що малий не привчиться до дорослої їжі і буде тільки на циці худати. Благо, що наша лікарка заспокоїла всіх, що малий вагу гарно набирає і спокійно можна чекати навіть до 8-9 місяців. Найбільше переживала моя бабця, бо вона звикла, що мене з сестрою напихали силоміць, та ще й пританцьовували треба було перед нами з прикрасами, щоб ми тільки рота відкрили і нам ложку з кашею запхали. Як вона йойкала, як малий в мене на колінах пару гречинок з'їдав або кусочок картопельки. Казала, що діти в 9 міс. по 200 мл каші з'їдають, а мій хіба по язичку собі розмазує. А тепер всім хвалиться, як наш малий гарно їсть, який апетит має, що ми в нього силою не пхаємо, а малий сам показує коли зголоднів. Наш також донедавна не хотів м'яско їсти, але тепер з задоволенням гамає його. Може варто почекати трошки і смаки зміняться? Або спробуйте інші види і способи приготування.