Еміграція з України

Discussion in 'Бізнес-леді' started by Pobigaychyk, Mar 14, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Еміграція з України

    Я от читаю те, чого бракує, то мені все те в три слова вміщається: повага до особи. От її найбільше бракує. Звідти й проблеми всі, що кожен про себе, а до іншого не просто байдуже, інший - узагалі ніхто. Тому й для неповносправних так мало робиться (я не кажу, що нічого, робиться, але то мізер, порівняно з тим, які умови для таких людей створюють за кордоном), а суспільне сприйняття досі геть нецивілізоване - лягай і вмирай. І всі порушення правил, проблеми з міліцією, медициною, все з того самого виводиться нема поваги до особи.
    І ще хочу зауважити, що для митців залишатися в Україні дійсно важко, просто тому, що якось мало дуже поціновувачів, та й не тільки поціновувачів. Авторські права - про це навіть говорити нема чого. А багатьох музикантів чекають злидні, навіть алкоголізм. І не лише музикантів, загалом митцям дуже важко. І тут можна багато говорити про те, що треба не здаватися, але направду то є не боротьба, а гримання головою в стіну. Така боротьба - це самогубство. За кордоном у них шансів набагато більше, і, як не парадоксально, їх ще й будуть свої потому признавати нарешті, як вони почнуть за кордоном працювати.
    Мої друзі-східняки кажуть, що то лише західні українці таким переймаються (патріотизм, зрада Батьківщини), а українці зі Сходу просто збираються і їдуть, бо чого в Україні лишатися, як нема можливості чогось добитися. І совість їх не мучить. І не стають "панами з Івана", до речі, таких я лише серед наших "правдивих українців" зустрічала, що поїдуть додому, вернуться і плюють на ту бідну Україну з високої гірки, такий якийсь патріотизм, гнилуватий. Чи то так муки совіст і глушать, не знаю, але слухати то дуже неприємно.
    Говорила зі своїми друзями, які мають бізнес. Добре виноградареві, що до нього не приходили й не забрали виноградник. Зараз ситуація в Україні така (ну, не зараз, уже кілька років), що як щось тобі добре йде, а "комусь" воно сподобалося, то може того й не стати в тебе. А як не заберуть, то умови створять такі, що сам закриєшся. Не всі бізнеси такі, як виноградники, люди залежать одні від одних, а як перекрити зв'язки, то як вести бізнес? А як клієнтів втратити 90% чи й більше? І мене зовсім не дивує, коли ті бізнесмени шукають спосіб виїхати в інші країни, де не душать малий бізнес, а навпаки, сприяють його розвиткові. Сумно, що в нашій країні створені такі умови. І це не криза, це торба!
    Не завжди. Були причини економічні, а були й соціальні, коли втікали від переслідувань. Між тими емігрантами економічними та культурними ніколи не склалося діалогу. Не розуміли землероби та фермери письменників та діячів культури.
    Ну, це ви вже трохи перегнули. :) А може, і не трохи.
    Багато українців і з-за кордону роблять для України добро.
    Багато книг видається, проєкти різні оплачуються, навіть університет є, який існує на датках українців з-за кордону (від тих, що в Україні, на жаль, годі дочекатися). Колись український центр Майкрософту (Епл, здається, також) був у Москві, а українці з-за кордону добилися, аби центр був відкритий у Києві. А допомоги тим, хто пережив біди, повені, а зараз допомога майданівцям також іде. Нехай зараз уже багато недовіри й коштів не так багато, як колись, але є. З миру по нитці, як то кажуть. Так що не треба говорити про те, що патріоти лише в Україні живуть. Хтось втікає від держави, але не від Батьківщини, а вона в серці не вмирає ніколи. Так, у тих, хто вже тут народився, мислення не українське, менталітет інший, але любов до свого коріння дуже сильна, і не кажіть, що це не має значення.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Еміграція з України

    До речі, чим більше думаю про те, а що ще українці з-за кордону роблять для України, то в мене список лиш подовжується і подовжується.
    От чого українці з-за кордону не роблять (не чула від свідомих, які дійсно переживають і підтримують Україну), то це не кажуть, що українці в Україні взагалі нічого для України не роблять.
    І от щиро скажу, що для мене патріотом, саме правдивим патріотом, а не на словах, є той, хто поважає і тих за кордоном, і тих в Україні за те, що вони роблять, і не живить у серці заздрості та ненависті, і не каже, хто що не зробив. І не має значення, де такий патріот живе, так насправді.
    Оце патріоти, ті, хто об'єднуються в своїй любові до України (не держави з її гнилим урядом та застарілими устроями, а самого серця України), а не гризуться, хто її більше любить і як. Нема чого гризтися, любімо разом, вона саме того й потребує: єдності. Того й пробують ті всілякі юди ділити її, за чим лиш не намагаються ділити, бо знають, що поділ і гризня - найкраща зброя. Не даваймо їм тої зброї в руки.
     
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    але комусь і то треба робити, правда? а хіба боротьба УПА не була самогубством, рух 60-ів? таки ні, бо якби не вони, невідомо чи була б та Україна на карті світу. немає нічого марного.
    ну так, складно, але реально, і знову ж таки то також треба комусь робити, і дійсно хто не дуже слухає що там довкола говорять, а щось робить, то той і має.


    на Майдані видно. Бо саме вони, такі як вони виховали таку молодь. Ви ж не будете зі мною сперечатися, що вчитель таки має великий вплив на формування особистості. Віддана праця ніколи не буває марною, так, її можуть не помічати, ігнорувати, вважати нікому не потрібною, але вона завжди дає результат, завжди.
     
  4. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    Так само дуже багатогранна тема. Думала собі так: якщо спершу "дерти когті" звідси за будь-якої можливості, а тоді вбиратись у вишиванки на всіх фото - це мені пахне лукавством. Мені подобається вислів про те, що справжній українець не той, хто народився на Україні, а той, хто виховав українців. А виховати їх поза Україною дуже важко, я так думаю. Може бути привито певні звичаї, певне таке собі "напилення деякої екзотичності" у США чи країнах, де наші традиції є дивними. І то є направду приємно, коли почуваєш себе особливим хай трошки :). З іншого боку, ще гірше було б, мабуть, ставлення, до людей, які б виїхали через бідосю і потім відкрито плювались на ту Україну з її хамством, злиднями і всім решта.... Таки треба подякувати діаспорі як мінімум за те, що вона творить образ нашої країни для іноземців (і хоч часом він не дуже гарний, але все-таки в більшості позитивний).

    З іншого боку, вже тепер я знаю багатьох людей, що виїхали за кордон - і всі ну такі різні-прерізні....І на декого язик не повертається сказати, що то не патріот. А інші викликають думку про певну "роль"....

    Я ще думаю таке. Європейці вже досить таки звичні до життя в інших країнах. В мене багато знайомих наукоців, які працюють не в рідній країні, але часто собі літають до своєї, мають волю пересування і т.д. То мені видається, що усі ці питання ідентичності для них не є такі гострі, як для нас з оцимиі всіма візами-дозволами-заборонами. Вони мають відчуття, що вони не втрачають свого, а лише набувають додатково ще чогось. А от коли в тебе за спиною фактично стоять двері (і кожен раз перетинаючи їх всіма засобами тобі кажуть, що це вельми серйозний перехід), то виникає враження, що потрібно робити серйозий вибір між одним і другим.

    Може, заплутано написала...Але кажу, що тема важка. Останнім часом я багато про те собі думаю...бо виникають все нові і нові приклади знайомих.
     
  5. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Еміграція з України

    Музинкатів то не стосується. В мене маса прикладів, коли людина поклала життя на свою спеціальність. І то така робота над собою, такі зусилля, що слів немає. Коли сусідські школярі бігають по вулиці, а ти по 5 год займаєшся. І то в 10-12 років! Коли професійні травми вилазять дикими болями на зміну погоди, але при тому ти шалено любиш свою спеціальність. То після цього треба зрадити себе і свій талант заради грошей і життя в своїй державі? Я дуже добре розумію музикантів, котрі їдуть працювати за кордон. В Україні таке кумовство, що порядній і кваліфікованій людині в хороший оркестр потрапити майже нереально. А про перекваліфікацію можна говорити багато. Тільки треба розуміти, що свій життєвий вибір музиканти роблять набагато раніше, ніж всі інші - не в 16, 20, 25 років, а в 5-7. І після того пріоритети розставлено дуже строго.
     
  6. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Еміграція з України

    Я теж саме написала про спортсменів. Бо знаю їх багато. Тренувалася з ними.
    У кожного свій вибір. Хтось їде, хтось йде на іншу роботу. Кому що.
     
  7. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Еміграція з України

    А можна детальніше, - чим ваша любов і любов багатьох емігрантів є міцнішою?
    І в чому та міцність вимірюється?

    Бо любов-любов’ю, але якщо вона не підкріплена ніякими кроками, то нема чого на ній особливо акцентувати.

    Патріотизм – то є любов з практичної точки зору, яка включає в себе готовність постати на захист батьківщини та діяти неегоїстично в її інтересах.

    вибачте, неприємно читати як дві сторони "міряються піпіськами" - хто сильніше любить, хто більше розбудовує.
    Менше галасу - більше дій!

    от була одна-єдина тема, котра стосувалась практичних кроків, можливостей еміграції та супутніх порад, і ту засмітили дискусіями про-контра...
     
  8. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    Багато написали, я зараз з малим, тому цитувати не можу. Але ще напишу дещо, не дуже хотіла я то писати, але можливо хтось тай зрозуміє. Для мене особисто земля є жива. Не тільки в понятті "грунт", а і в понятті "країна". Я це відчула дуже гарно, в Карпатах, коли їздила туди займатися. Так от, коли я відчула, що вона жива, то зрозуміла, що вона може зробити багато чого, якщо в неї вірити. Проблема не в тому, що люди щось роблять/не роблять, проблема в ставленні до землі. А, як не крути в більшості українців ставлення до України, як до бандюкової країни, де всі хами, де нема майбутнього, або її просто ніяк не сприймають. І вони самі рвуть такими думками цей зв"язок з землею, відповідно для них вона і стає такою, як про неї думають. Людей, які дійсно відчувають, поважають свою землю - одиниці, і їм вона допомагає. Бо коли серце чисте, є ціль, то і допомога приходить. Я особисто теж колись була не патріоткою, я теж вважала, що тут нема майбутнього, що винна країна, люди. І саме це дало мені розуміння, що насправді є інакше. Я не засуджую людей, які їдуть, це їх вибір, їх життя. Кожному розуміння приходить в свій час. От з нами займалась жінка, яка 25 років тому виїхала в Італію. Сюди вона приїхала на літо до родичів. Там вона мала роботу, чоловіка, квартиру. Тут в неї не було нічого. Але, коли вона відчула ту землю, то вона довго плакала, і восени поернулась на Україну. В Італії лишила статки, квартиру дітям. А тут почала все з нуля: зараз працює за мізерну зарплату, але планує почати бізнес. Отак то, і таке буває. Я не можу розписатися за всіх, чи когось переконати. Але для себе я зрозуміла, що ніде і ніколи ми не будем такі сильні, як на свої землі. І розумію, що люди їдуть, бо десь їм буде краще, для них, для дітей. Але. Є багато але.
     
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    Моя прабабуся завжди казала- риба шукає де глибше, людина де краще, і я так вважаю, хто має бажання- живе тут, шукає-надіється- робить, а хто не може- їде шукати щастя де інде... не засуджую ні тих ні інших.. міграційні процеси завжди були присутні в історіїі, он китайоси порозбредались по світу значно більше наших...
     
  10. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    Думаю, Ліля написала вже достатньо, подальша дискусія буде двйсно нагадувати
    , свою основну думку я вже озвучила.
     
  11. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

     
  12. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

     
  13. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Еміграція з України

     
  14. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Еміграція з України

     
  15. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    І через це радянське мислення люди емігрують за кордон і там їм все подають на гарній мисочці? І там ні разу не доводять своєго таланту. От так закинули ногу на ногу і їм все таким чудовим подають. А тут ніфіга не подавали, тому і не робили нічого. Тому і виїхали. Якось так цікаво.
    Крім того забуваємо, що у Львові трохи інші умови, зокрема і для творчих людей, ніж наприклад в Черкасах чи Миколаєві.
     
  16. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Еміграція з України

    У Черкасах?
    На НР сестричка звідти приїждала. Художниця. Не скаржиться. Малювати можна будь-де. Продавати як мінімум через інтернет. І як на мене- то той регіон більше придатний для творчості. Енергія там специфічна якась чи що.
     
  17. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    Тут проблема не в тому, що там подають на мисочці. Проблема в тому, що люди їдуть туди, де кращі попередні умови, а не пробують створити умови тут самі. Так, це важче, дуже важко, але хто казав, що буде легко? Люди які дуже хочуть, з нічого і тут роблять прибуткові бізнеси.
    Умови не мають значення вирішального, вирішальне значення має наше бажання і мислення. За одних і тих самих умов хтось стає алкоголіком, а хтось мільярдером.
    Люди виїжджають переважно, бо тут нема умов для того, щоб гідно заробляти, гідно працювати, щоб їх поважали. Але за тих самих умов хтось виїжджає, а хтось тут створює дуже непогані бізнеси. Умови ті ж самі, а наслідки різні. Просто якби більше людей дійсно робили тут свою справу, робили щось своє, то тим самим і країна б змінювалась поступово.
     
  18. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    З тим згідна. Але є такий нюанс, що зараз масової еміграції і нема. І виїзд, то вже як на мене крайній метод.
    Країна і так змінюється і якщо бізнесу не "пакращувати" умови то все реально. А при владі одні пакращувачі. Як бути, коли всі твої благі наміри розбивають міцні хлопці з неблагими намірами щодо твого бізнесу?
    Взагалі є добре, коли люди мають можливість свобідно переміщуватись між країнами, мають можливість виїхати, повернутись. Наразі для українців то можливо.
     
  19. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Еміграція з України

    Тут ще який фактор відіграє вирішальну роль. Більшість людей любить стабільність. З чим у нас нажаль і надалі дуже важко. Навіть не просто любить, а жити нормально без неї не може. А творчих людей саме поняття стабільності руйнує з середини. Бо творчість можлива хоча б в мінімальному хаосі. І власне для творчих людей онте "щось своє" грає вирішальну роль. А це можна робити будь-де і за будь-яких умов. А вже для стабільності потрібні геть інші умови. Якось так.
     
  20. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Еміграція з України

    Я знаю, що шукатиму шляхи до еміграції, якщо Україна таки вступить в Тайожний союз. Я виросла в незалежній країні і вертатись в совок не згідна. Проти того звичайно боротимусь в міру своїх можливостей.
     
Thread Status:
Not open for further replies.