Я боюся Домашніх Пологів

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем levandivka, 10 Листопад 2011.

  1. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Оскільки в тему ДП-шників регулярно влізають з власною думкою, не прочитавши топ, створюю другу гілку.
    Для викладання лінків на МОЗівські замовні статті про жахливу небезпеку Домашніх Пологів та власних думок "чому боїтеся".
     
    Останнє редагування: 22 Листопад 2011
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    Лілю, тут так само не можна узагальнювати. Усі діти різні. І принципи та устої у кожній сім ї теж у всіх різні. Різний вік старших дітей, різне сприйняття. Питала у свої сверухи, яка була старшою, коли народжувалася її молодша сестра з домашньою акушеркою. Вона навіть казала, що акушерка просила старшу дитину по можливості на цей час забрати. Не думаю, що старші люди геть були вже такі нерозумні. Так само. якщо банально звернути увагу на класику: коли жінка народжувала. біля неї були присутні повитуха і дорослі жінки з родини. Діти ( та і чоловіки) були "за дверима" і заходили до породілі вже після крику дитини. Або жінка народжувала у бані, щоб ніхто їй не заважав ( адже у хаті важко усамітнитися було). І якщо в окремих селах ще і допускалась присутність чоловіка біля породілі, то дітей- ні. Одні діти це сприймуть по одному ( особливо якщо вони ще малесенького геть віку), другі діти ( особливо вже старшого віку) можуть сприйняти це по іншому . Особисто для себе я и не допускала присутності своєї старшої дитини на пологах. Бо навіть ви пишете, що
    і це зовсім інша ситуація- прийти, коли вже народилася дитина, і прийти в сам "розгар" процесу. Особисто мене б така ситуація точно психологічно збила. Бо одразу ж виникли б думки і про старшу дитину.Відповідно, це теж може загальмувати процес народження. Навіть Сірзи пишуть щодо цього питання:"Следует задать себе два главных вопроса. Выдержат ли ваши дети? Выдержите ли вы их присутствие?" І вже з того виходити, передбачивши інші деталі, такі як вік, темперамент дитини, наявність "вільних" дорослих, які б змогли виділити час на дитину; можливість породілі не розконцентровуватися і не звертати уваги на інших дітей..фокусуватися лише на пологах і т.п....
     
  3. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

     
  4. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

     
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    так. і усі пологи різні, і поведінка кожної жінки в кожних конкретних пологах відрізняється.
    коли про народження Віри кажуть, щось типу "рулетка, пощастило" - я можу відповісти, що реально рулеточно пощастило лише в одному: діти виздоровіли і заснули. ну і звісно, пощастило, що в мене не було потреби кричати, тож я не розбудила їх. .
    а взагалі, вважаю за потрібне повторитись. Хто боїться пологів поза медичним закладом, хто потребує оцінки свого стану в процесі, кому спокійніше від того, що поряд професійна команда і готова операційна, а також тим, хто знає, що є проблеми і потрібна професійна допомога - тим потрібно йти народжувати в лікарню. Знову ж таки, скільки хороших розповідей про пологи в ПБ.
    кожному - своє.
     
  6. Nyashka

    Nyashka Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

     
  7. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    є ше нюанси при яких йдуть в ПБ, але ладно - обмежимось тільки бажанням бути в ПБ
     
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    просто є чисто конкретні страхи. наприклад: "відійшли води, я прочекала -надцять годин, пологи не почались, я пішла в ПБ. Боюся домашніх пологів, бо може бути безводний період небезпечний". І тут відпише Вам Хтось з "безводним періодом" у тиждень, у кого народилось здорове дитя. Порадять щось почитати по темі.
    або хтось боїться, що дитині погано в утробі, якщо кілька діб без прогресу йдуть перейми.
    або хтось боїться родити велику дитину.

    розвіювати страхи - не для домашніх пологів. А для того, щоб зрозуміти, що фізіологія пологів значно ширша за ті рамки, у які все це діло часто втискають в лікарні. Щоб зрозуміти, звідки береться статистика і цифри. Щоб менше боятись пологів в принципі :)
     
  10. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    От у мене в голові приблизно те саме...
    Єдине що можу сказати, що порівнюючи процес прийому породіллі в пологовий, і перевірку розкриття в процесі пологів, то ніяких негативних спогадів, пов'язаних з оглядом лікаря при перший пологах у мене взагалі нема. Всі хто мене оглядав були жінки, які делікатно перевіряли розкриття. Це було у 7 пологовому Києва. Не те що болю, взагалі ніяких неприємних відчуттів у мене не було. Мені видалось тоді, що це норма, хоча і читала про те, як деякі дівчата говорять, про "звьозди" в очах від болю. І цей біль і відчуття приниження я сповна відчула в пологовому Червоний Хутір у Києві від оглядів (на цей раз всі, хто оглядав мене, були чоловіками - може це і співпадіння, не знаю). Я зрозуміла, що таке оті "звьозди", і що біль від оглядів може бути більша ніж від перейм у сто раз. Таке враження у мене склалось, що це наче якась інша політика обходження з породіллю, якщо порівнювати ці два пологових. А потім натрапила на статтю про якийсь конгрес в рамках програми Здоров"я матері і дитини, де доповідала начмед сьомого пологового, лікар Бєлая, про те, як саме програма впроваджується у них. А програма передбачає забезпечення максимального психологічного і фізичного комфорту породіллі.
    Тому, намагаючись навести лад в голові, роблю такий висновок, якщо я не готова до ДП, то треба шукати пологовий, де зі мною обійдуться принаймні так, як у сьомому пологовому. Не хочу ображати львівські пологові, але на них я не сподіваюсь. І не тому, що у мене в анамнезі 2 КР, так хоч би і одне, чи взагалі, б їй не було, просто склалось таке враження про львівські пологові, може воно і хибне? Тому для себе на разі бачу вихід - пологи у іншому місті. Наприклад, у Луцьку. А якщо і там душа не ляже, якщо б була можливість, готова і в Житомир, і в Київ, і в Сімферополь чухнути.
     
  11. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

     
  12. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    Дурне питання задам: а від тих оглядів можна відмовитись? Ні, ну дійсно, навіщо вони? Ну йдуть перейми-то хай йдуть, яка різниця скільки там пальців? Прийде час - жінка ітак відчує, що пора вже...
     
  13. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    ну, так це важко організувати, але якби я їхала, то так добре заздалегідь. І знову ж таки, це треба, щоб було з ким лишити дітей, і т.д. Звичайно, з такою авантюрою багато нюансів. Але от наприклад минулого разу, я шкодувала, що ми не поїхали з Києва в Житомир. Можливість була, і було з ким лишити малу. Назад взяли би таксі.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    То мене анітрохи не дивує. Мені забороняли в дитинстві сказати при бабусі, що в мене місячні. Виховання таке було. Це не значить, що то добре і так має бути.
    Те, що діти різні, свідчить про те, що потрібен різний підхід. Я нікому нічого не нав'язую, просто не бачу в тому, що дитина зайде й щось побачить, нічого страшного. Зрештою, домашні пологи не відбуваються на кріслі-трансформері, де все чудово видно (чи і там не видно?).
    У мене дітки приходили на кінець, бо народжувалися мої малята вночі. І казала акушерка, що за її практики більшість діток так і народжуються, або вночі, або під ранок.
     
  15. Ahaha

    Ahaha Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    Во-во, теж так думаю.. але вони не потрібні тільки тому лікарю, який готовий вести пологи і добу і півтори... а так нетерплячка ж. Знаю, що по протоколу після поступлення в пологовий, раз на 4 години передбачено огляд, в активній фазі - після 5-6 см розкриття, раз на дві години (але точно не пам"ятаю, можу помилятись). Мене оглядали частіше. Напевно, якщо хочуть оглянути раніше ніж пройшло 4 години, можна сміливо відмовлятись, посилаючись на протокол. А от якщо пройшло 4 години, то напевно письмова відмова потрібна.
     
  16. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    А оскільки таких лікарів в природі не існує, то висновок -сенс в тих плануваннях і домовляннях? Тоді планування лікаря - заздалегідь підпис для себе неприродніх пологів, тобто як мінімум стимуляції.
    Мій організм одного разу вже показав як на неї реагує.
    Тобто ПБ - ще й яка рулетка.
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів


    зовсім- ні. Вони потрібні лікарю для контролю за розкриттям відповідно до протоколів ( бо діяти він теж буде за ними). Відповідно до протоколу, якщо від початку регулярних перейм пройшло 8 годин, а шийка відкрита менш ніж на 4 см- це вважається незадовільним процесом пологів, що дає можливість застосовувати допоміжні засоби ( амніотомію та окситоцин). На цій фазі пологів огляд має здійснюватися раз на 4 години. В другій фазі пологів ( коли шийка вже відкрилася на 4 см) далі шийка має відкриватися із швидкістю 1 см на годину. Огляд має проводитися раз на 2 години. Якщо відкриття незадовільне - відповідні ті ж міри ( якщо вони не були прийняті раніше) та спостереження через 2 години. Якщо потужний період триває більше 2 годин- теж можна застосовувати стимулюче або вирішувати питання про застосування вакуума чи щипців ( це залежить від того. як розташована голівка дитини).

    Коли за протоколом можуть проводити КР при незадовільному протіканні природніх? 1. Коли після введення стимулюючих минуло 8 годин, а пологи з першої фази так і не перейшли у активну ( тобто відкриття через 8 годин застосування окситоцину 4 і менше см). Коли у процесі пологів виявлена клінічна невідповідність розміру тазу і голівки плоду.
    п.с. у всіх випадках під застосуванням окситоцину чи простогландину мається на увазі їх внутрішньовенне введення ( тобто береться до уваги ефективність інфузійної терапії. а не таблетованої)

    Тобто на ваше питання щодо оглядів: у першій фазі лікар вас має оглянути раз в 4 години, в другій фазі- кожні 2 години.
     
  18. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів


    Ну то десь приблизно такі думки, як в тих хто не допускає для себе ДП.
    Такі ж сумніви: а що якщо?

    Але на відміну від дівчат які Припускають відхилення під час ДП але ще не пробували, я в ПБ пройшла через відхилення від їхнього протоколу.
    А вдруге в післяреанімаційну я не хочу. Тому такі думки і присутні, хош чи не хош.

    ---------- Додано в 00:38 ---------- Попередній допис був написаний в 00:30 ----------

    Тільки от не всі в ПБ нормально до вашого настрою віднесуться. Слова санітарки в моїй голові відклались, коли на третій годині безперервних перейм під окситоцином, я вже двічі втрачала свідомість, вона трошки так з сарказмом підмітила, що деж той мій жартівливий настрій, з яким я поступила? "Що не до сміхів тобі?"
    Не думаю що комусь то додало б сил...

    ---------- Додано в 00:42 ---------- Попередній допис був написаний в 00:38 ----------

    Хоч темка називається "я боюсь домашніх пологів", мої дописи так виглядає, більше б пасували в темку:"я боюсь лікарняних пологів".
     
    Останнє редагування: 18 Грудень 2013
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    звісно. що сумніви виникають практично завжди.
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Ну, а нема взагалі лікарів, з якими можна домовитися, що наприклад ви в пологовий їдете, коли вже так конкретно перейми йдуть, а до того чоловік йому/їй надзвонює регулярно й повідомляє яка ситуація? Чи у Львові таких нема?

    Я би вам порадила одну вправу робити. Мені вона дуже допомогла.
    Під час вагітності робите собі щокілька днів теплу ванну й поки ви там, хлюпаєтеся собі, закриваєте очі й уявляєте, як малятко теж хлюпається у животику, розмовляєте з ним. Знайдіть собі також якусь мелодію для наспівування і її співайте чи мугикайте. І запам'ятовуйте той спокій, який вам це дає.
    Коли приїдете в пологовий, пригадайте собі ці хвилини, закрийте очі, почніть наспівувати пісню й пливіть в уяві до свого малючка.
    Із лікарем, коли будете домовлятися, поговоріть про свою специфіку (викид адреналіну від самої присутності в стінах ПБ) і скажіть, що вам треба буде спокій і допомога віднайти його, щоби він вам забезпечив можливість побути наодинці без перевірок та забігань акушерок-санітарок тощо.
    Якщо чоловік іде з вами, то його також попросіть нагадувати вам про цю вправу, або навіть наспівувати разом пісеньку, говорити вам про те, як заспокоює вода, як пливе до вас ваше малятко, як чекає моменту, коли пригорнеться до вас...
    Все, що вам потрібно, аби відновити пологову діяльність, це вміння віднаходити спокій, вірити в те, що той спокій прийде і все буде добре, розслаблятися. І тоді точно все буде добре.

     
  21. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Я боюся Домашніх Пологів

    ну от, будь ласка... я з Дмитриком мала крапельницю 11 годин

    і відчуття "зворотнього відліку" - того, що за якийсь час будуть розроджувати за протоколом чи взагалі - кесарити - може ще більше тормозити процес. Принаймні, у мене так.

    думаю, що все правильно - тому, що свідомо. Тому, що на кожне втручання була згода, було розуміння, нащо все це робиться. Була роль лікаря в пологах, налаштування на співпрацю з лікарем і успішна співпраця.
    розуміння деяких нюансів може прийти пізніше, ну але чи були ті нюанси помилками... одному Богу відомо.