В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Що робити? Давати лише тоді, коли дитина просить. Якщо не просить не давати.
Відповідь: Педагогічне догодовування прошу мамочок з досвідом підказати чи правильно я все розумію і роблю наприклад. Вчора я їла борщ, дала дитині по 3мд буряка, моркви, картоплі. Сьогодні їм венігред, даю дитині вже по 6мд буряка, моркви, картоплі, бо по 3мд цих продуктів ми вже їли. Правильно? Чи то зашвидкі темпи збільшення об'ємів? Завтра буде картопля з м'ясом. Я дам 9мд картоплі (бо вже їли 6мд) і 3мд м'яса (бо м'ясо буде вперше). Так?
Відповідь: Педагогічне догодовування Ні, не правильно. Якщо мова про початок йде, то протягом кількох тижнів даєте по 3 мд одного продукту. Збільшують через місяць-два-три. Але в 9 міс. можете обережно пробувати збільшувати швидшими темпами. Основне орієнтуйтесь на дитину, щоб не перегодувати і не заробити зриву шкт. Ну і не давати відразу занадто багато. Як у вас перед тим було? Скільки давали за прийом їжі?
Відповідь: Педагогічне догодовування приблизно 3мд нового продукту, 6-9мд того, що вже їли (бажання в дитини з'їсти значно більше, я обмежую). Яблука може нагризти і чайну ложку, а може і півтори за раз...
Відповідь: Педагогічне догодовування От скажіть мені, то нормально що дитина в майже півтора роки їсть як курча, і десь напевно з 70% харчування все ще складає ГВ. Я не заставляю, але деколи аж так і тягнеться рука настирливіше пропонувати, походити за ним з ложкою, ну бо реально дуууже мало їсть. Чесслово, тримаюся з останніх сил. І де ті часи коли моя дитина пакувала за обидві щоки???
Відповідь: Педагогічне догодовування Нормально. До речі, оце бажання нагодувати діти відчувають і воно може викликати спротив. Є діти, які років до 2-х переважно на ГВ. Ви як часто відлучаєтесь з дому без дитини?
Відповідь: Педагогічне догодовування Двічі на тиждень на дві години в зал, але виключно за присутності чоловіка. Ну і було загалом за всю історію двічі по два дні що я майже цілий день працювала, але знову ж таки з малим був чоловік.
Відповідь: Педагогічне догодовування Коли Вас немає вдома він їсть з чоловіком? ---------- Додано в 11:46 ---------- Попередній допис був написаний в 11:07 ---------- Словом, я до чого - спробуйте на довше його лишати - до або після тренування ще кудась підіть, так, щоб малюк без мами побув години 4-5. Хай тато при ньому їсть. Можна спробувати лишати в коліжанки з іншими дітьми.
Відповідь: Педагогічне догодовування Дівчата, я щось починаю сумніватися в нашому педприкормі. Річ в тому, що дуже пізно полізли перші зуби, в 11 міс перший. Зараз є 2. А дози вже у нас більші. І думаю це повязано з нашими проблемами з каканням, може 3 дні не какати, потім мучиться, какає густішим. Так розумію, що це через те, що їжа добре не пережовується. А їсти вже хоче більше, не можу я їй давати мікродози з горошинку. Якщо даю картоплю пюре чи кашку то зїдає багато, тому я вже більше на такі мякі продукти почала орієнтуватися. Дуже мене це турбує, бо раніше в нас було чітко раз в день какання, а зараз халепа. При тому пукає, видно, що хотіла б.. а не може.. Вибачте за подробиці, але так є (
Відповідь: Педагогічне догодовування абсолютно ні, шматки легше проходять транзитом через кишківник, ніж пюре
Відповідь: Педагогічне догодовування Пишу тут, а не в "Здоров'я до року...", бо, як на мене, то на пряму стосується педприкорму. Аналіз крові показав що у Владика гемоглобін 93. Я знаю чкими продуктами гемоглобін піднімається, але як він за раз з'їдає так мало, то воно і толком не дає нічого... Як підняти показник? Які продукти залізовмістні, таки вартує давати у нашому віці?
Відповідь: Педагогічне догодовування Нам педіатр вже кілька місяців (при візиті і так на вулиці зустрічали) говорила що виглядає на те що у нього гемоглобін низький. Але вона все чогось про вушка говорила. Та я сама бачу що блідий. Тому в 9 місяців, коли в поліклініці хочуть бачити аналізи, ми здали. Як би не та його блідість, я б не турбувалась. Ми до них на плановий візит в 9 місяців ще не добрались, то телефонувала медсестра і сказала про результат аналізу і наполягала на "повноцінному харчуванні", а там вже що скаже педіатр (мене ніякі препарати не цікавлять)
Відповідь: Педагогічне догодовування Дивись, мені свого часу педіатр пояснював, що гемоглобін сам по собі нічого не показує, там мають бути ще зміни в крові і крім блідості має бути вялість апатія і сонливість дитини, а у твого малого звичний показник для дітей на ГВ (вони то називають анемія грудничків) в період вводу прикорму. В моєї малої такий самий був і до 86, а десь в 1,3 вирівнявся до 123. Так що сама вживай більше продуктів і малий біля тебе буде більше їсти ---------- Додано в 22:08 ---------- Попередній допис був написаний в 21:58 ---------- Ось ще знайшла Зменшення кількості еритроцитів свідчить про анемію. У дітей у віці до двох тижнів нормальний рівень еритроцитів становить 3,9-6, від 2 тижнів до 1 місяця – 3,3-5,4, 1-3 місяці – 3,5-5,1, 3-6 місяців – 3,9-5,5, 6-12 місяців – 4-5,3, 1-3 роки – 3,8-5, 3-12 років – 3,7-5.
Відповідь: Педагогічне догодовування Та от намагаюсь. Але їмо різне (на гречці /печінці ні я ні рідні довго не протянемо, а окремо готувати теж нема особливо як). Влад багато не їсть... Хіба яблучка тертого (і куском теж), але в нього на яблука як і в мами реакція тому часто не даю. Даю ще по кілька зерен гранату.
Відповідь: Педагогічне догодовування Та ніби активний... Різких змін не бачу. А з іншим дітьми не порівняю не дуже маю з ким порівняти... Хіба з Оліним Марком, але там ще те шило в....
Відповідь: Педагогічне догодовування мені знайома недавно говорила, що в дітей віком від 8 до 10 місяців дуже часто гемоглобін сильно падає. Вона, щоб підвищити гемоглобін свому малому в першу чергу казала, що слідкує за своїм харчуванням.. Мій малий теж бліденький, деколи подумую чи то може кров здати піти. Ще маю питання по педприкорму, а саме про допоювання. Малий дуже рветься пити, коли п"ю зелений чай і даю йому спробувати, от нічого більше йому не подобається, тільки зелений чай. Даю ковток і боюсь дати більше, а він просить. Чи можна дитині 7,5 міс пити зелений чай, може хтось підкаже?
Відповідь: Педагогічне догодовування Не треба порівнювати з іншими. Якщо він не млявий і інших ознак анемії немає, може не варто лікувати аналізи? Краще не пити. Або сильно розбавлений. Чому - відповідь у статті з першого допису.
Відповідь: Педагогічне догодовування оо про гемоглобін ми здавали в період з 1р до 1.5, бо хворіли і т.д, то навіть після харчування він в нас не піднімався і був 95, я тим не переймалася, але лікарці, то дуже муляло, якби ми певно ще раз здали, то вже би приписала якісь препарати, але моя дитина була і є дуже активна, хворіла рідко, тому я показник до уваги не брала, ну і в харчуванні майже все їла, думаю треба ще дивитися по дитині