Чому важко приймати іншу віру?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 2 Листопад 2013.

  1. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    Та не лише мусульманство, а й наприклад буддизм теж. Перше спало на думку тому, що є певний стереотип (у моїй голові) того мусульманства, ці замотані жінки, котрі нічого не варта у своєму житті і потрібні лише для народження дітей. Ні вчитись, ні вільно сходити за хлібом, ні глянути на чоловіка ,,, тому. Зараз у таких містах, як Стамбул ..., де цивілізація є, то звичайно все по-ін., але там купа міст і країн того віросповідання, де ці правила життя існують. Це тому, що я виросла у ін. світі, іншим його бачу тому мені це якось неприпустимо. Це не означає, що не поважаю їх, лише для мене неприпустимо. Хоча дивлячись цей серіал про Н.Лісовську задумувалась, а як би я поступила, коли біля горла у мене був ніж і від мого рішення залежало життя й не одне. Ви знаєте, я не відповіла собі на це питання.
     
  2. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    Мусульманство та й буддизм важко сприйняти перш за все через те, що людина віруюча (я кажу про будь-яку релігію) у своєму житті керується принципами і догмами своєї релігії. Але те, що для мусульманина норма, християнину зрозуміти і сприйняти важко. Можна спокійно поставитися до того, що людина живе і чинить згідно зі своєю вірою, але все ж є якийсь внутрішній протест і нерозуміння, коли реально з цим стикаєшся. Бо це практично як два різні світи. Те ж саме і з буддизмом, це зовсім інше мислення, світогляд і філософія. Мені цього просто не пойнять. Може, тому в багатьох християн викликає несприйняття і думку "що в Азії добре, то для нас - ні", і це основна причина, чому більшість людей все ж тримаються свого.
    Звичайно, це не привід вороже ставитися до мусульман чи буддистів, чи навертати їх. Я особисто категорично проти тільки виявів екстремізму-тероризму, але, думаю, і більшість мусульман також ))
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    Ну, це дійсно стереотип. То залежить від країни також. Тут замотані жінки і по магазинах ходять, і в парках гуляють, і машини водять (дітей же до школи треба завезти, на гуртки різні), а по салонах для них є спеціяльні персональні кімнати (не у всіх, але де багато мусульман живе, там є).
    У нас є знайомі мусульмани.Вони цілком звичайні люди, різняться від загальної маси тим, що на принципах своїх стоять дуже твердо, незворушно навіть. І принципип їхні дуже близькі до наших, бо мусульманство писалося на базі Старого та Нового Завітів. У них пророки ті самі, що в християн, тільки Ісуса вони бачать саме пророком, а його непорочне зачаття - як чудо, яке він зробив саме як пророк, і Марію вони шанують більше за багатьох християн. Так, є агресивні, але релігійний фанатизм є і серед християн, то неуникненне, на жаль.
     
  4. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    То правдиво часом того є аж за край. Але то певне вже й не стільки віра, то якийсь нерозумний фанатизм. Фішка певно в тому, щоб душа видавала лише позитивне КПД, незалежно від віросповідання. Наприклад, ще це з протестантів (ніби, але то не в образу таким) є така течія як, аммоніти. Якщо мусульмани золото й хустини жінкам дарують і теж цивілізація певна є, тобто банально ТВ мають.

    То ті взагалі, якийсь відлюдний спосіб життя ведуть, мало спілкуються, кучкуються у власному соці і не признають благ цивілізації. Але я розумію, що люди котрі бачили і жили лише те й так, не знають іншого і (хоч цього не розумію - течії), але приймаю, що мають свою правду.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    То правда, але і диявол теж цілком реальний і теж має свій вплив на людей, особливо тих, хто не хоче мати нічого спільного з Богом. Самі винаходи не погані, але використання їх може бути дуже негативним.

    А вони точно амоніти називаються? Ґуґл видає, що амоніти - це молюски.
    Може, ви про амішів говорите?
     
  6. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    Так-так, це саме вони. Ті назви тої течії, то синоніми. Частіше дійсно в неті можна зустріти як аміші. Колись у кінці 80 поч. 90 р. про них фільм зняли, дивилася його пізніше трохи і там якраз про них дізналась і цю назву у транскрипції аммоніти.
    Вибачайте правильно - аманіти, зробила помилку, але частіше аміші.
     
  7. Urtica

    Urtica Kristelig qvinna

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

     
  8. cooLucia

    cooLucia New Member

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    "аммоніти " мабуть Ви мали на увазі менонітів )
     
  9. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    Там закінчення слова на букву "И", саме мала на увазі амоніти.
    Так, передивилась кілька джерел і така назва є. Власне додам, вище писала про протестантів і тут оці гадання щодо (аманіти; американські меноніти - християнська секта. Проповідують смиренність, відмова від насильства, вірять у друге пришестя Христа. Характерним для менонітів є хрещення людей в зрілому віці. Церковна ієрархія заперечується, громади мають самостійне управління.) мене спонукали до одного спогаду. От щодо цієї течії, то бачила фільм, а такі наприклад варіанти віросповідань, як: методизм, квакери, "Армія спасіння" ... кельвінізм та той ж буддизм, мусульманство і моє рідне християнство (маю на увазі деталі певні) дізналась кільканадцять років тому із одної дуже цікавої книжки. Видавником її є простанти і принесли мені її додому люди, котрі проповідують свою віру. От, один раз відчинила їм двері і видно за те, що не сварилась (а для чого, чемно пояснила, що не цікавлюсь) вони мені подарували цю книжку, яку я зберігаю й досі, яку читали мої подруги (хто хотів) і з якою я в університеті здала курс "Релігієзнавство". От який гарний позитив з ін. віри. За книжку дуже вдячна, шкода, що не знаю того хлопця, котрий мені вручив, подякувала б йому ще раз.
     
  10. Nica

    Nica Well-Known Member

    Відповідь: Чому важко приймати іншу віру?

    Я маю досвід спілкування з мормонами, то на загал все виглядає добре, живуть мирно, дбають про родину, мають по 5-ро дітей, але при ближчому спілкуванні розумієш, що то люди з іншої планети. Не буду вдаватися в глибокий опис тої релігії, це держава в державі, свої закони, правила, покарання. Усі без виключення носять під одягом біле спіднє, яке продається у спеціальних магазинах. Вважається нормальним підставляти, доносити на всіх і вся, навіть, заохочують до цього! Не п'ють алкоголю, кави, чаю, пепсі і т.д., не курять, жодного інтиму до одруження. У спілкуванні дуже замкнуті і обмежені, є речі про які їм заборонено розповідати. Особисто мені було некомфортно серед таких фальшивих людей!
     
    Останнє редагування: 18 Листопад 2013