Школа: влаштування і наука

Discussion in 'Діти-квіти' started by dArt, Aug 2, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Я чомусь впевнена. Хоча, звісно, бувають винятки. Але зазвичай це лише батькам потрібно це "12"... І я у своїх дітей ЛИШЕ таких оцінок вимагати не буду. Зрештою, є літи гуманітарії, є з математичним складом розуму. Ну от не йде дитині та математика? То що робити, зАбити? Чи йти до вчительки на поклін і "купляти" це 12? Зато дитина мови схвачує на льоту...
    Стосовно духу суперництва між дітьми. Можливо, в якійсь мірі і непогано, але все ж, мені абсолютно фіолетово, як там вчиться сусідська Маруська чи Гаврило. І я не рівнятиму свою дитину до них і не вимагатиму, щоб оцінки були не гіршими. Бо часто чую від людей: "Мамо, у мене сьогодні 7 з контрольної" "Так мало??? А Оксанка на скільки написала? А Світланка?"
    Зато я буду в дітей вимагати акуратності, буду сварити за неуважність, за лінь, особливо.
     
  2. vchitelka

    vchitelka New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    В початковій школі існує ще поняття каліграфії. Тобто, правильно виконана робота, але не дотримано вимог каліграфічного написання букв/цифр (а це 99,9 % дітей - вони ж тільки вчаться!) - вчителька сміливо ставить 10 за ідеальну роботу. Це такий собі законний спосіб занизити дитині оцінку. Те саме стосується і виправлень - 2 помарки, 2 виправлення, 2 каліграфічно неправильно написані букви - мінус бал, и Ви нічого не доведете, перед Вами покладуть вимоги оцінювання.
    Якщо дотримуватись чітко і неухильно усіх стандартів оцінювання (особливо творчих робіт з української та усних відповідей з інших предметів), то й мені іноді здається так, що я знаю матеріал тільки на "7" балів :) На жаль, критерії оцінювання, програми, підручники пишуть далекі від школи люди :sad:
     
  3. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    от власне, що розподіл і для батьків, і для дітей сприймається погано
    7 - Ви не хочете бачити, але це насправді "4"

    для прикладу: інші діти написали контрольну на 8, Ваша на 7 - раніше це була четвірка для ВСІХ, тепер далі
    за чверть і за рік піде 7 балів, потім в атестаті 7 балів - і все зіпсований атестат

    а те, що є різні діти, для гіперактивних - суперництво на першому місці, бути на висоті у всьому
    для протилежних (меланхоликів) діточок, суперництво спонукає ні до дій, а до замкнення в собі ,буває гірше.

    ---------- Додано в 08:59 ---------- Попередній допис був написаний в 08:56 ----------

    згідна
    але хочу навчити дитину за собою доглядати, вміти елементарно надати комусь допомогу, варити їсти, прибирати і т. д.
    а оцінки зі школи в доросле життя не перенесеш, майже нічого не знадобиться (хіба для своїх дітей захочеться бути розумною, ):girl_smile:
     
  4. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

     
  5. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Та ні, дещо й знадобиться... хоча для життя - то може й ви праві, а от таке банальне, як допомогти зробити дитині домашнє завдання? Зараз таке задають, я математику ніби й знала... але ті різні творчо-логічні завдання... от не можу пояснити і все. Кажу синові, щоб чекав тата з роботи.
    І у нас обох були 5-ки. Але по теперішному оцінюванні, в мене швидше за все 10, а у чоловіка 12. І це оцінювання дає змогу орієнтуватись, чи дитина як я - все чітко по правилах, чи як чоловік - з більш творчим і логічним мисленням.

    Ви не зовсім зрозуміли. Звичайно, я знаю, що то 4-ка і атестат не зіпсовано. Але все ж спонукатиму дитину підтянутись, не заради лище 8 чи 9-ки, а заради знань, бо ж насправді я вважаю, що та 7 - то є 4 з мінусом, і це не є тверді знання. А в багатьох випадках - це може й 3-ка, але вчителька "пожаліла, бо бачила, що дитина старається".

    Згідна, розумні батьки, розумні діти, так і нація будується...
    Мені би було соромно відповісти дітям, що я того не знаю, бо колись як вчилась, то батьки не вимагали хороших оцінок.
     
  6. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    о це мене теж дивує в деяких репліках наших батьків

    в 6 класі наймають репетиторів, щоб підтягнути з 7 балів до 9-10 - це піпец
    (дитина хоче на гурток, ТРЕБА погуляти дитині, поїсти, зробити уроки , а тут ще й репетиторство - :girl_devil:)

    ладно вже коли в 11 класі репетиторів треба, щоб кудись поступити в вуз
     
  7. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    моя знайома наймає репетитора для дитини в 2-гому класі, хоча їм ще балів не ставлять.
     
  8. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    це вже явний перебір, але я розговорилась з мамою, чия дитина в паралельному 1 класі - так вона на повному серйозі планує реперитора з англійської після Нового Року....і це в 1 класі!
    п.с. так само як багато хто водив діток на дошкільну підготовку. Я свого ніде не водила. Займалась сама, й нічого, пройшов по балах й так. Не водила не тому, що грошей шкода, чи от я така безвідповідальна (в садочку на підготовку ходило 75% діток - в мене таке враження), просто не бачила в тому потреби.
    Й так, я з своєї дитини вимагатиму, щоб він вчився добре - бо це реально основа всього...Як би це пафосно не звучало - майбутнього моєї дитини. Я свого часу теж немало сліз пролила з каліграфією, але перший рік дресури й далі вчилась сама добре. Батьки ніколи не перевіряли д/з. Хочу щоб і Саша таку модель засвоїв з першого класу і я не сиділа з ним до 11 класу. Були такі хлопчики в нас в класі, що в 11 все з мамами робили й ті мами часто по вчителях бігали... От і виросли вони такими собі рохлями по житті.
     
  9. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Та наймають тому, що вчитель не вміє чи не бажає пояснити. А якщо дитина розуміє фізику чи хімію на початках не дуже, то в старших класах ще гірше буде з розумінням.
     
  10. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    а що з того..мій неакуратний(зошити можуть бути зім"яті, обгортки порвані, качани на щоденнику і що? нашо за таке сварити..воно впливає на інтелект/розвиток? так, воно мене дратує,але то несмертельно

    ---------- Додано в 14:54 ---------- Попередній допис був написаний в 14:47 ----------

    думаю ти так судиш,бо живеш в маленькому містечку,де всі всіх знають, де важить, хто в чому, хто з ким і хто як......а я, наприклад, навіть всіх мам і не знаю...мені байдуже,як вчаться інші,а тим паче,які в них оцінки..мені основне дитина аби знала/розуміла і отримувала за це бали, на які заслуговує...якщо це 10-12, то чомуце зле і одразу "хизування"?
     
    Last edited: Nov 7, 2013
  11. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Улянко, я думаю, що Iра не про те писала. Якщо дитина знае на 12 - прошу дуже, кому яке дiло до чужоi дитини. Iрин допис був пiсля розповiдi, де дiвчинка "клянчила" дванадцятку на пустому мiсцi, бо мама приб'e, чи як там було написано. Бо мамi мае бути 12.
    Й ще, до слова :) Стрий не Львiв, згiдна, але мiстечко далеко немаленьке, я теж всiх мам не знаю, це тут нi до чого.
     
  12. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Я мала репетитора з англійської з першого і десь по 5-6 клас, (точно вже не пригадаю) поки сама не почала досить нормально петрати і справуватись. І то 30 років тому :) батьки моі англійської не знали, з домашнім не могли допомогти, і то скажу Вам була дуже добра основа, бо репетитори ще й дали розуміння як правильно ту мову вчити і з якої сторони підходити.
     
  13. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    ну і що?

    як на мене головні правила , якщо батьки хочуть, то можуть заставити вивчити
    а далі воно нафіг треба, чісто для заг. розвитку

    інша справа, якщо дитина тим переймається, хоче і розуміє ті предмети - тоді і репетиторів не шкода найняти - мо виросте відомим ))
     
  14. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    в принципі згідна і тільки за, що якщо дитині щось не йде, то можна прожити і без того. Але є один нюанс: при поступленні в вуз наразі атестат грає роль і для когось ота різниця в один бал, або паскудна оцінка з дитині взагалі непотрібного предмету може файно підпсувати картину і нерви. І часто не зовсім добросовісні вчителі на тому грають. От і починаються репетитори, або як батьки трохи розбираються, то сидять з дітьми.
     
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    а навіщо заставляти? Можна ж поставити цю справу так, щоб було цікаво. Зацікавити дитину.

    Інша справа, що навчаючому ліньки думати над тим, як заняття зробити цікавим.

    А ще моя думка така, що певною мірою базові знання потрібні в житті, тому що довкола нас постійно граматика, математика, фізика, хімія, іноземна і т.д.
     
  16. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    кажете в 6 класі? а як вам репетитори уже в 5 класі однієї з наших львівських гімназій? І це при тому, що дитина навіть без репетиторів вчиться щодня до ночі і що таке заняття у гуртках уже давно забула ( і вона не одна така у своєму класі)? А в 6-7 класі таких дітей уже більшість. У коліжанки син у іншій гімназії з репетиторами з 4 класу. Зараз дитина у 8 класі і уже 4 роки по одному предмету і 3- по другому- репетитори. І у нього у класі теж таких дітей більшість. Суть тієї школи, якщо все-рівно реальні знання дитина отримує лише із занять з репетиторами ? Тому мене не дивує той факт, що у випускному класі діти практично не відвідують школу, а виключно усі сили спрямовують на репетиторів і на "натаскування" на успішну здачу ЗНО. А батьки тим часом "залагоджують" питання з хорошим атестатом. Уся система шкільної теперішньої освіти на корню нівелює її.

    у мене теж є така. Але у цьому віці репетитор береться скоріше не на один конкретний предмет, а для того, щоб вона робила з дитиною домашні завдання. Не секрет, що бульшості шкіл група продовженого дня- це просто фікція, де діти реально не можуть якісно зробити домашні завдання, а далеко не всі батьки мають сили, бажання і терпіння після роботи по вечораз із замученою і так дитиною ще займатися уроками. От і беруть репетиторів для домашніх завдань.

    ---------- Додано в 14:05 ---------- Попередній допис був написаний в 13:56 ----------

    я закінчила фізико-математичний клас ( хоча точно з 7 класу знала, чим хочу займатися у житті. І реально з 7 класу йшла поза школою по гуманітарному профілю у Малій Академії Наук). Але хто мене питав. Гаразд,вивчилася . І закінчила школу із золотою медаллю. З часу закінчення школи минуло вже майже 20 років. За цей час уся моя математика у реальному житті звелася до того, щоб порахувати гроші:), а хімія і фізика узагалі не пригодилася ( у побуті достатньо тих знань, які отримані узагалі не в школі)
     
  17. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Я напевно відстала від життя. Не розумію я того і цін таких не розумію.
    Я пішла в декрет з посади ст. лаборанта в політехніці. Зараз там зарплата 1500 грн. Бачу треба перепрофільовуватись. Мені дешевше буде сидіти вдома і вчити з дітьми уроки ніж виходити на роботу.
     
  18. Solomi

    Solomi New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Ви що не в курсі ск. коштує щоб бал підняти ?


    звісно можна, і фізику і хімію пояснити на кухні ,на дослідах
    я тому і написала
    можуть заставити , ну або навчити

    а решта брєдні, що не знадобиться, можна не заставляти дитину довбичити, ще й репетитором
     
  19. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Вчора зловила себе на думці, що з тими уроками нічого не встигаю. Найсмішніше, що мову, математику і частково інземну мала пише сама, і то скоренько, але як приходить час робити різні "охорони здоров"я" і т.п., вішаються всі: то їм про вітаміни напиши (і то не загальними парою-трійкою фраз, а мало не на сторінку), то про загартовування, то про здорове харчування, то загадки, відповіді на які треба шукати в інтернеті. Зі школи мала приходить після 2-ї, трошки перекрутиться, перекусить, зробить з уроків те, що зможе, а там вже і на гурток пора. Прийде додому година 7-8-ма, знову ж таки за уроки відразу не сяде, і виходить, що цілий вечір вбивається на ту писанину-мальовидло. А гуртками у нас кожен день забитий, і всі потрібні. :sad:
    Ну добре, якщо в дитини батьки мають змогу і натхнення допомагати з уроками, а якщо ні? Самостійно все зробити просто нереально, таке враження, що наше керівництво від освіти навмисне задалися ціллю виростити покоління безголових баранів. Сумно все це...
     
  20. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    В курсі. Тільки мені таке не подобається, ні для себе таким не бавилась, і для своїх дітей такого не бачу.
     
Thread Status:
Not open for further replies.