Бракує мені часом поспілкуватися про натуральні речі з однодумцями. Оскільки колись саме завдяки ДП навчилася деяким речам, то сподіваюся, що ця тема придасться багатьом. І поділитися досвідом чи інформацією, і довідатися щось нове. Про що йдеться під терміном "натуральні"? Тут обмежень нема. І миючі засоби, і "побутова хімія", і харчування... Що ще?
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) У мене знайомство із "копнути глибше" почалося після того, як у моєї дитини виявили чутливість до їжі. Так я навчилася читати складники й шукати ті, які мені зрозумілі. Пізніше прийшло розуміння, що важливо і те, як ті складники були виготовлені, де "бігало м'ясо" тощо. Яка дія тих складників, наприклад, барвників, покращувачів смаку, цукру... А далі все цілком природньо перейшло й на пошуки альтернатив у решті речей. Наприклад, ми майже повністю відмовилися від магазинних ліків (крайні випадки, коли такі ліки дійсно необхідні, не враховую), за винятком цинку в таблетках та вітаміну С. Зараз ми не користуємося звичайними магазинними засобами взагалі. Зубна паста в нас без флюориду. Деодорант має два складники (воду і соду). Діток миємо переважно водичкою, але маємо натуральні засоби також, які застосовуємо два рази на місяць, може. Наші шампуні не містять парабенів, SLS, парфюму. Все більше починаю застосовувати кокосову олію. До того, щоби робити самостійно такі речі, як пральний порошок, засіб до посудомийки чи навіть мило чи шампуні я ще не дійшла, але радо послухаю, який ваш досвід у тому. А як у вас із тим? Дуже цікаво послухати! Чим миєте підлоги, речі? Що застосовуєте для себе та діток?
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) підлоги водою дітей водою себе водою голову - чимось китайським з травами зуби - тайською пастобю на ефірному малсі гвоздики (всім смердить, а мені мням і без б-я смаку) а ше люблю натуральні тканини - бавовну, льон, вовну, шовк. з тим уважно читаю етикетки проїжу - намагаюсь, но але в нас туговато знайти велику к-сть альтернатив про натуральність материнства не писатиму. всі і так знають
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) А розкажи детальніше. Я наразі шампунем, але думаю перейти на мило-шампунь. Тоді буду думати, залежно від результату. Наразі весь організм сиплеться після львівської води. (( А шкіру чим? Я знайшла для себе абрикосову олійку та з горіхів макадамія. Ну, і ще активно застосовую зараз ефірні олії. Прикупила "букет" для стіп. буду лікувати тріщини на п'ятах У мене водою не відмиває. Якось так мої засвинюють, що капут. Часом оцет та соду застосовую, але в мене шкіра не витримує того. Фрукти та овочі теж мию спеціяльним милом. Хоча теж можна просто залити водою із кількома краплями оцту.
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Постою послухаю. Щодо продуктів харчування, мене цікавить - як запам"ятити оті усі шкідливі "ешки" і інший непотріб? Бо то можна півдня простояти біля прилавків. Порошок пробувала безфосфатний ладушки - не сподобався не відпирає навіть звичайний бруд. Зараз купую Галинку. Там написано без фосфатів, але дуже підозрілою є ціна цього порошку (дуже низька як для нешкідливого). Підлоги мию простою водою, пил витираю вологою шматою. Дуже мене цікавлять безпечні миючі засоби для посуду, яка альтернатива Фейрі? ---------- Додано в 21:26 ---------- Попередній допис був написаний в 21:21 ---------- О, ще за косметику напишу. Я практично не користуюсь кремами. Вже близько 2-х місяців зранку і ввечері вмиваюсь вівсянкою. Дуже ніжна і м"яка шкіра стала. Для ніг - я писала колись в щоденнику. Купую в амтеці мазь календули і віт.А в ампулі і перемішую. тримаю в холодильнику. Суперево пом"якшує шкіру і заживляє тріщинки. Не знаю на скільки натурально, але дуже помічне. Зараз вивчаю інфу про ефірні олійки. Хочу спробувати
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) то шампунь з тим самим слс-ом, але певно кількість трав добра, чи чого бо голова нечухається на 3 годину після миття в нас просто необроблена дошка - її треба пуцувати і мастичити я просто стираю порохи, ібо.... про пасту питали в карму - отака RASYAN HERBAL CLOVE
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Я не запам'ятовую. Якщо воно є - не купую. Я купую рідину для прання, яка теж є дуже дешевою. Правда, лише в окремих магазинах, в інших - дорога. Не конче мусить натуральний пральний засіб бути дорогим. У мене знайома сама робить порошок, поцікавитись із чого?
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Цікава темка. І я стараюсь наблизитись до "натурального", правда це ох як важко в теперішній час. Всю городину яку ми споживаємо вирощують мої батьки для нас(не дають туди ніякої хімії), м"ясо також стараємось купляти у знайомих або через знайомих (доречі свинину практично не вживаємо -тільки курятина, телятина, кролятина). Компоти варимо з сухофруктів. Морозимо ягоди, їмо калину, клюкву. А для чого цей цинк?. А всітамін С ми стараємось їсти-лимони, смородина. А от з побутовою хімією важкувато. Стараюсь купляти пр. порошки безфосфатні(але чи це дійсно так?). купаємось ми часом у відварах трав(ромашка, череда). ---------- Додано в 21:32 ---------- Попередній допис був написаний в 21:29 ---------- Я мию посуд "Еко блиском" там у склад входить гірчичний порошок і трава хвоща польового.
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) мені найкращий ялатанчин дитячий супер м*який
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) О, підтримую натореллу, теж маю і засоби до волосся натравах але беру корейські, а зубну пасту таку ж маю, купую частенько в тайськиих закупівлях і мазі і чаї . Ще читала що унітази не добре мити хлоркою , погано впливає на жіночі органи , але яким чином , випаровуваннями ?
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Я слсів боюсь. Тут теж слс серед складників. А де у Львові можна знайти деодорант без алюмінію?
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) ой, а можна в пп де саме бо я жию від подачки до оказії((( ---------- Додано в 21:35 ---------- Попередній допис був написаний в 21:34 ---------- я пробувала без-слсний - не найшла поки шо певно не очінь безалюм купую ТІЛЬКИ на iherb
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Я колись читала, що під Е можуть бути нешкідливі додатки - напр. натуральні барвники
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Ми тепер теж перейшли на компоти. А ще я роблю такий напій, який жартома називають грибний чай - комбуча. Чоловік ніяк не відмовиться від магазинних соків, але то з часом теж прийде. Коли тільки-тільки починає розбирати перестуда або грип, беремо цинк і вітамін С, допомагає не захворіти або швидше виздоровіти.
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Це у таблетках?(питаю бо ніколи про таке не чула). Я роблю дітям такий противірусний препарат-мед, туди даю горіхи(грецькі), родзинки, курагу і лимон. Ще полюбляємо пити клюкений морс.
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Дівчата а не знаєте жири всякі медвежі, борсучі і тд... Воно кудись можна ?
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Викладу статтю, аби пояснити, чого я СЛС боюся. МАЙЖЕ ВСІ ШАМПУНІ ТА КОСМЕТИКА НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я Кожен із нас голову миє у середньому кілька разів на тиждень. Здавалося б, абсолютно безпечна процедура. Однак, з’ясовується, не все так просто. Якщо уважно вивчити склад шампуню, відразу стає зрозуміло, що деякі плоди праці фахівців косметичної індустрії так само небезпечні, як і продукція хімічної промисловості. А на окремих флаконах із шампунем логічно було б писати: "Небезпечно для життя". Чому виробники включають до складу продукції небезпечні речовини за наявності більш безпечних аналогів? Причина перша – використовують ті складові, які дешевші. Друга – нерідко виробники беруть неперевірені компоненти, не витрачаючи час та кошти для їх дослідження. Тож які небезпечні речовини можуть міститися в косметиці та миючих засобах? Лауріл сульфат натрію (англ. Sodium Lauryl Sulfate - SLS, він же додецилсульфат натрію, англ. sodium dodecyl sulfate – SDS) та лорет сульфат натрію або лорет сульфат натрію англ. Sodium Laureth Sulfate — SLES) – містяться в шампунях та іншій косметиці. Не повинен бути в дитячій косметиці, оскільки особливо небезпечний для дітей! SLS и SLES – аніоноактивна поверхнево–активна речовина (далі – ПАР), що застосовується для утворення піни. Відносять до найнебезпечніших речовин у препаратах для догляду за шкірою, волоссям та порожниною рота. Лауріл сульфат натрію – це недорога ПАР, яку отримують із кокосової олії, ефективно видаляє жир з поверхні та сильно піниться. Те, що шампунь сильно піниться, – показник низької якості, хоча багато хто вважає навпаки. У промисловості SLS застосовують для промислових агрегатів, миття підлог у гаражах, машин і таке інше. SLS та SLES здатні проникати та затримуватися в тканинах. З наукових досліджень і доповідей ряду фахівців випливає, що ці речовини токсичні навіть у малих дозах, є активними провідниками нітратів. SLES, реагуючи з іншими інгредієнтами, утворює, крім нітратів, ще й діоксини. Проникаючи через шкіру в організм, ці речовини діють на очі, клітини головного мозку, серце, печінку, селезінку, легені. Потрапляючи в кровоносну систему і накопичуючись у клітинах, порушують процес метаболізму та обміну речовин. Проникаючи в очі дітей, SLS змінює білковий склад клітин очей, затримує нормальний розвиток. SLS очищує шляхом окислення, залишаючи плівку подразнення на шкірі та волоссі. Може сприяти випадінню волосся, утворенню лупи, діючи на волосяну цибулину. Волосся висушується, стає ламким. Мінімальна побічна дія SLS та SLES – порушує захисні якості шкіри, підвищує її чутливість. Інші небезпечні речовини, які можуть міститися в миючих засобах, – фосфати (англ. phosphate) та аніонні ПАР. Аніонні ПАР – найагресивніші поверхнево-активні речовини, у миючих засобах допустимий вміст – не більше 2-5 відсотків. Хоча, загалом, краще обирати миючі засоби з іншими ПАР, наприклад неіногенними. Аніонні ПАР – клас синтетичних сполук, що дисонуються у воді з утворенням поверхнево-активного аніону. Аніонні ПАР можуть накопичуватися в організмах у недопустимих концентраціях. У людини це викликає порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок, легенів. Фосфати посилюють проникнення ПАР через шкіру та сприяють накопиченню цих речовин на волокнах тканин. Фосфати – солі та ефіри фосфорних кислот, основне застосування – фосфорні добрива. Фосфати широко використовуються в синтетичних миючих засобах для зв’язування іонів кальцію та магнію. Фосфати, які потрапляють у навколишнє середовище, призводять до евтрофікації водойм (бурхливого розвитку водоростей). Використання фосфатів у пральних порошках заборонено у багатьох країнах уже більше 10-12 років. У країнах ЄС обговорюється заборона на використання фосфатів з 2011 року. Ще одна небезпечна речовина – фталати. Абревіатури ВВР – бутіл-феніл-фталат, CDC – Американський центр контролю та попередження захворювань, CMR, DBP, DEHP, DHP. Фталати – фіксатори запаху в парфумерії, а також у засобах для волосся, лосьйонах, антиперсперантах. Особливо небезпечні речовини, особливо для дітей, вагітних, матерів, що годують груддю. Фталати – це солі та ефіри фталевої (ортофталевої) кислоти. Використовуються як пластифіка- тори для пластмас, синтетичних каучуків, у парфумерії – як розчинники та фіксатори запаху. Є достатньо відомостей про токсич- ність і небезпечність ефірів о-фталевої кислоти. Міжнародним агентством із дослідження раку діок- тилфталат віднесений до канцерогенів, небезпечних для людини. Особливо небезпечні аерозолі з фталатами. Дослідження засвідчили, що фталати швидко проникають в організм через шкіру та розносяться по всьому тілу. У тілі вони перетворюються на моноетилфталати, які діють на ДНК сперми та дихальні функції легенів. Фталати підозрюються в тому, що вони уражують печінку, нирки та органи розмноження, і в тому, що вони діють як гормони. Найпоширеніший побічний ефект – шкіряний свербіж та алергічні реакції. Флюорид та фторид натрію (англ. Fluoride Sodium Fluoride) – у зубній пасті. Не повинен міститися в дитячій зубній пасті, особливо небезпечний для дітей. Флюорид (іноді називають флюорит) – синтетична речовина, яка відноситься до потенційно канцерогенних інгредієнтів. Флюордид є ефективним засобом проти карієсу, але небезпечний у випадку потрапляння цієї речовини в організм у надто великій кількості. На упаковці зубної пасти, що містить цю речовину, є інформація, наприклад, така: "Діти до шести років мають чистити зуби під наглядом дорослих, щоб не допускати ковтання пасти”. Флюорид впливає на ріст зубів: зуби, що ростуть, втрачають колір та вкриваються плямами. Це захворювання назива- ється флюорозисом. Вчені встановили, що в більшості випадків захворювання дітей флюорозисом були викликані тим, що чистили зуби більше одного разу на день або клали на щітку багато пасти. У дитячій зубній пасті цієї речовини не повинно бути. Дорослим же не варто користуватися зубною пастою з таким інгредієнтом регулярно, а бажано і зовсім уникати такої продукції. Флюорид негативно впливає на зубну емаль та зуби в цілому, викликає алергічні реакції при регулярному застосуванні. Пропіленгліколь (англ. Propylene Glycol), етиленгліколь (англ. Ethylene glycol) – в кремах, лосьйонах, інших зволожувачах, рідкій декоративній косметиці. Якщо в складі косметичного засобу стоїть одним з перших, це свідчить про високу концентрацію. Викликає алергію та подразнення навіть при низькій концентрації. Пропіленгліколь та етиленгліколь – це похідні нафтопродуктів, їдуча рідина (розчинник), але широко застосовується в косметиці, оскільки притягує і зв’язує воду. Ці речовини у виробництві дешевші за гліцерин. Їх додають у косметику для створення ефекту "зволожування" шкіри. Насправді вони створюють непроникну плівку, через що порушуються функції шкіри, газообмін, не виводяться токсини. Але оскільки їх щоденна порція, що потрапляє в організм, невелика, то вони не викликають миттєвого розвитку захворювання. Ці речовини є отрутами, що викликають набряк та некроз клітин, сприяють розвитку дистрофічних процесів у нирках, печінці, судинах і центральній нервовій системі. Мінеральне (технічне) мастило (англ. mineral oil) – у засобах по догляду за шкі- рою та декоративній косметиці. Викорис- товуються різні назви: мінеральне (технічне) мастило, мікро- кристаліновий віск, диметикосини, петролати, петрола- тум, парафін чи парафінове мастило, пропі- ленгліколь. Мінеральне (технічне) мастило – це продукти переробки нафти, суміш рідких вуглеводів, виокремлених з нафти. В основному це гідравлічні, індустріальні мастила. Цей дешевий синтетичний замінник використовується в косметиці замість рослинних олій як зволожуючий засіб. Було виявлено, що при виробництві технічних мастил у них утворюються канцерогени, причому у великій концентрації. Також у переліку шкідливих речовин, що містяться у косметичних засобах, – ланолін (англ. Lanolin, може викликати підвищену чутливість шкіри), триклозан (англ. Triclosan) хлорфенол – антибактеріальний засіб, що входить до складу антибактеріального мила, зубних паст, кремів для гоління та інших косметичних і миючих засобів (знищує і шкідливі, і корисні бактерії), парабени (англ. Parabene, Parabens, збірна назва для methylparaben, butylparaben, ethylparaben – у косметичних продуктах використовуються як консерванти, викликають дерматити, алергію), солі алюмінію (англ. Aluminum, Aluminum chlorohydrate, Aluminum Sesquichlorohydrate – можуть стати причиною раку грудей), метилдібромоглутаронітріл (MDGN, часто викликає алергічну реакцію, шкіряні захворювання), лорамід Ді (англ. Lauramide Dea, може висушувати шкіру та волосся, викликає свербіж, а також алергічні реакції), ацетилцилтетраметіл-тетралін (англ. acetylethyltetramethyl-tetralin , АЕТТ – підвищує ризик виникнення раку) та інші. Як знайти "правильного" виробника та "правильний" товар? 1. Нині у продажу є продукція виробників, які не використовують небезпечні речовини. Умовно їх можна поділити на біовиробників, які використовують у своїй продукції тільки натуральні (рослинні) компоненти, які безпечні для здоров’я дитини і не завдають шкоди навколишньому середовищу, та ековиробники, які частково використовують синтетичні речовини, що теж вважаються безпечними. 2. Перш за все, не намагайтеся купувати те, що є всюди, у всіх на слуху (причому часто за рахунок надмірної реклами). Не довіряйте сліпо "брендам" і "всесвітньо відомим" виробникам. Пам’ятайте що в ціні товару, який активно рекламується, – велика частка витрат на цю рекламу. 3. Читайте інформацію про склад товарів. При цьому запам’ятайте найнебезпечніші складові, які необхідно виключити. Причому навіть якщо рік–два на етикетці ви цих складових не побачили, не полініться у черговий раз інформацію перечитати – ніщо не постійне, і виробники іноді теж змушені починати економити. І про парабени. Несколько экспертных исследований показали, что существует косвенно-подтвержденная корреляция между наличием парабенов и раком груди. Высокий уровень парабенов был обнаружен в раковой опухоли, точнее, в британском исследовании была получена высокая концентрация парабенов в 18 из 20 случаев рака груди. Эти открытия наряду с доказанной способностью парабенов имитировать эстрогены, женские гормоны известные своей ролью в развитии рака груди, привели некоторых ученых к выводу, что наличие парабенов связано с появлением рака груди, и потребовали исследований о наличии причинно-следственной связи. Ведущий ученый Великобритании, молекулярный биолог Филиппа Дарбре, сообщила, что эфирная форма парабенов, обнаруженная в опухоли указывает, что они происходят от чего-то, что наносилось на кожу, например подмышечного дезодоранта, крема или спрея для тела, и получила результат, позволяющий объяснить почему до 60 % всех опухолей груди обнаружены только в одной пятой области груди — верхнем внешнем квадранте, ближайшем к подмышкам.
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Дайте рецепт, бо мені тут чоловік якраз таке замовив. А цинк так, у таблетках. Коли купувала, виявила, що і там різні такі додатки... Ми в основному лікуємося чаями, зіллям, медом та ефірними оліями. А таке чудо, як кокосова олія є у Львові? Місцеві натуральні мамусі використовують її для всього: косметичний засіб (замість кремів, деодорантів, для зняття макіяжу), лікувальний (замість мазей, для зменшення шрамів, лікування висипки, запрілостей), для готування й смаження їжі. Я ще аж на таке широке застосування не перейшла, але поволі переходжу.
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Мені бабця колись борсучим жиром лікувала кашель, було помічне.
Відповідь: "Натуральні" мамусі (і не тільки для мамусь) Я борсучим жиром вже тричі Романа з бронхіту витягнула. Зовсім без аптечної трутки. Аптечними медикаментами не користуємся вже третій рік. Навіть упаковка дитячого нурофену для збивання температури стоїть запакована. В березні виходить термін придатності.