Школа: влаштування і наука

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем dArt, 2 Серпень 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Аж цікаво стало як то має відбуватись в умовах якщо вчитель нікому нічого не винен. Нє, я звичайно, давно знаю, що як я свою дитину не навчу (і в тому числі того, що в нашій державі мав би вчитель навчити і за що тому вчителю платиться зарплата з податків мною сплачених), то мені ніхто того не зробить. Але підхід дуже "кльовий і надихаючий" - ви мені приведіть готову дитину, соціалізовану з пеленок і відразу капець яку адаптовану, творчу і з купою різних корисних навиків, а я гордо носитиму звання ВЧИТЕЛЬ, ну ж бо вчителі
    і взагалі в них обов"язків мінімум, а відповідальності виходить що ніякої. З таким успіхом я своїй дитині і без школи дам набагато більше, бо як показують реалії, то навіть те, що вони робити мають, бо "програма зобов"язує" - таки не виконують, ну ж бо "35 учнів в класі навчити нереально, уроки короткі, програма насичена". Супер. А якщо мама не може навчити дитину отому довжелезному списку не тому що не хоче, а тому що не може (в силу своїх особистих здібностей, я маю на увазі, а не часу), навіть як дитина сама по собі здібна, то все, капець, дитині шлях закритий?
     
  2. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Та чому, найми репетитора з першого класу і все буде супер. Гарна система освіти де потрібен репетитор щоб поступити в школу, щоб в ній вчитись і щоб її закінчити.

    ---------- Додано в 00:23 ---------- Попередній допис був написаний в 00:06 ----------

    Треба посади вчителя і вихователя переназвати, бо назва не відповідає виконуваним обов"язкам, як виявляється.

    Так вони ПЕДАГОГИ, а не прості люди. То вища раса, куди там простим смертним.

    Та куди мені.

    Ну і цікаво, в одній темі читати
    А тут
    То подвійні стандарти чи від розміру оплати залежить бажання налагоджувати контакт? Можете не відповідати, то теж риторичне
     
    Останнє редагування: 26 Жовтень 2013
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    праця вчителя важка. Але не треба з неї робити героїчну працю. В 90% сферах діяльності зараз людям доволиться працювати понаднормово і виконувати робочі обов язки у свій вільний час . Я щиро поважаю хороших вчителів, але оце "платять лише за проведення уроку" - мене реально "добиває". Якщо все так погано, то чому молодому спеціалісту так важко влаштуватися у школу на роботу? Чому вчителі, які вже на пенсії по 10-15 років ( хай це і супер викладачі) і яким вже реально важко працювати з дітьми так міцно тримаються за свої 1,5 ставки і не дай боже звільнити 0,5 ставки для іншого нового вчителя ( це кажу з досвіду навіть своїх родичів-вчителів, де часом на кафедрі замість 6 викладачів працюють чотири , на тих же 1,5 ставки. З тих 4- 2 "глибокі пенсіонери", яким питання "як встигнути ще на дачу" вже природньо важливіше тієї школи.І які реально зізнаються, що з дітьми вже працювати напряжно. Але все-рівно "руками і ногами тримаються" за понаднормову ставку. І зась туди молодому спеціалісту потикнутися)
    справжній вчитель, який працює за покликанням, розуміє, що праця з дітьми виходить за межі "сухої канцелярської мови".Від нього не вимагається нічого надзвичайного. Звичайної поваги та людяності. Бо дитина на протязі 11 років з дня в день, на протязі 6-9 годин проводить у школі .
    І далі по тесту....


    Цікаво, чи кожного дорослого тоді можна прийняти до 1 класу? Чи усі дорослі відповідають встановленим вимогам для першокласників?
     
  4. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Дiачата мусить бути СПIВПРАЦЯ вчителя i батькiв над вихованням дитини. Без того анi вчитель, анi мама/тато не досягнуть бажаних результатiв. Ну, i врахуйте, що в цiй суто теоретичнiй дискусij кожен з нас може розумiти рiзнi речi пiд одним i тим же поняттям. Мене, справдi, за п'ять рокiв нi разу не вчили, що я маю показувати дiтям, як зав'язувати шнурiвки, але логiчно, що я вчила i показувала, i допомагала тим, хто не вмiв. Натомiсть, нас вчили, що ми маэмо виховувати любов, повагу, бережне ставлення до природи, i т.д. Як результат, моэ сприйняття поняття "виховання" i Ваше може вiдрiзнятись, тому й потрiбна спiвпраця, щоб досягти найкращих результатiв.

    ---------- Додано в 01:46 ---------- Попередній допис був написаний в 01:24 ----------

    А вiдносно адаптацiji, соцiалiзацiji: дитина в 6 рокiв в будь-якому випадку матиме якiсь умiння, навички, вона ж щодня розвиваэться. Я думаю саме про те йде мова, в школу дiти не приходяь "порожнi", вони вже щось вмiють, знають, потрiбно це розвивати, доповнювати, i знову ж не лише у школi, а й вдома. Спiвпраця - це дуже багато. Ну, i пам'ятайте, що вчителi теж люди, яким буваэ важко, i якi потребують пiдтримки вiд батькiв. Не виправдовуюсь, не говорю про героjiзм, це просто факт.
     
  5. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    На 100 % з вами згідна. І не забуваймо, що обов"язки першої вчительки і вчителя-прдметника в старших класах, який не є класним керівником, різняться.

    І тут згідна. Мені не подобаються крайності. Люблячі адекватні батьки в будь-якому випадку будуть намагатись дитину чогось навчити. Як і нормальна вчителька, яка знає не тільки що жалітись на малу оплату, бездарність учнів, безпорадність батьків і свою щоденну геройську працю.
     
  6. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    золоті слова. Бачу тут дискусія така палка-палка розгорілася.
    Що можу сказати з власного досвіду - кожна дитина унікальна, і без тої співпраці важко навіть дуже талановитому вчителю з талановитою дитиною, не кажучи про "важких" дітей вчителю-новачку.
    Формування і зростання дитини - це процес який лежить на плечах усіх дотичних до дитини людей, і якщо діти на майданчику кидаються камінням чи піском, а поряд нема мами, то я не чекаю з боку поки щось станеться, бо мене це не стосується, хай мама дивиться, я втручаюся, пояснюю. Моїм з вами дітям потім жити разом пліч-о-пліч, сьогодні вони камінням кидаються, завтра з ножами ходять. Треба мати чітку громадянську позицію, і вчитель - це людина, яка найближче до критичної маси дітей і вона найперша має пояснювати, розповідати і навчати. Вчитель - це той хто веде. Не зайди батьки вміють і можуть, в силу певних обставин, але вчитель - зобов'язаний. В нього для цього є все - знання, вміння, досвід. А з вихованими, налаштованими на позитив дітьми і вчитися не важко! Головне - стати авторитетом для дітей а не страшилкою.
     
  7. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    та навряд, просто виховувати в дитині

    без поваги до дитини і розуміння того, що

    нереально.
    і ніби не хотілось би говорити про патологічні випадки, коли батькам по великому рахунку фіолетово (а практично у кожному класі є хоч невеликий, але є, процент таких батьків), та все ж якщо принаймні вчитель не працюватиме з такими дітьми (бо не зобов"язаний, батькам того не треба, не платять і далі по списку), то про який нормальний рівень навчання, здорову атмосферу в класі можна говорити?
     
  8. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    обгрунтуйте

    ---------- Додано в 10:38 ---------- Попередній допис був написаний в 10:28 ----------

    показати високий рівень навчання в школі важко. Важливіше - підтримувати пізнавальний інтерес дітей, заохочувати до самонавчання. І коли є в класі здорова атмосфера, вчитель вміє зацікавити, то діти гарно навчатимуться А от оцінки і рівень, то питання дуже суб'єктивне, яке залежить від конкретного класу і планки вчителя, яку він для того класу встановив.
     
  9. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    та нічого надзвичайного - просто на мою думку, якщо дитина не відчуває, що її поважають, ставляться доброзичливо і з розумінням, а вчитель не є для неї авторитетом і наставником, то хоч би як вчитель намагався працювати в межах програми і розказував про високі ідеали, нічого з того не вийде ( ну на папері може й вийде, а в плані дійсної результативності роботи - не вірю).

    саме це я і маю на увазі, але без нормального контакту того не буде. Діти відчувають голослівність. ще б додала, що за таких умов навіть дисципліну дуже підтримувати не треба - вона тоді підтримується практично автоматично (то так, з свого досвіду та того, що мала можливість спостерігати)
     
  10. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    от власне, я хотіла донести думку про те, що є ще такі вчителі, і що такими повинна бути більшість, які розуміють, що атмосфера в класі і бажання дітей вчитися - це в першу чергу, а програма і оцінки - по можливості. В нас просто в більшості вчителів розвинена гіперамбіційність і орієнтація на оцінки, зрештою до цього їх підштовхують самі батьки, які не розуміють, що головне процес а не результат. Вся система освіти так побудована - всі роки навчання ми женемося за хорошими оцінками, культ вищої освіти процвітає, а результат - багато людей з вищою освітою працюють не за фахом, в кращому випадку у суміжних галузях з кількома дипломами, в гіршому виконують некваліфіковану роботу, яка не потребує освіти. Випускники шкіл і ВУЗів часто не вміють елементарно постояти за себе, не знають своїх прав, не знають правил поведінки і виживання у суспільстві, не компетентні в багатьох побутових питаннях, зате всі в школі вчили корені квадратні, префікси, суфікси і інші "дуже важливі речі".
     
  11. vchitelka

    vchitelka New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    даруйте, але вчитель повинен дотримуватися вимог програми і критеріїв оцінювання.
    Сенс в діяльності, якщо немає результату?
    Оце правда, багато батьків, як на війні - усіма способами, намагаються домогтися високих балів.

     
  12. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    А результатом в нас звикли називати оцінки, медалі та грамоти. Тільки от дивно, не знаю жодної сім"ї де діти 8-11 класів не відвідували би репетиторів по предметах ключових, які потрібні для ЗНО та вступу у виші. Так де ті результати і хто їх дає?)))
    В мене, чесно кажучи, зараз якесь роздвоєння думки про школу. З старшим сином переживала за оцінки, псувала нерви і собі і дитині, заставляла вчити до прикладу фізику..яку в 10-11 класі він практично не відвідував, бо...якраз в тій годині був в репетитора з хімії))) В результаті атестат з гімназії такий собі, середній і чомусь, о дивина- результати ЗНО дуже високі бали під 200)))) А вступ в інститут відбувався якраз не за оцінками атестату, а за результатом ЗНО. Тому висновок: репетитори і правильні пріорітети-наше все, шкільні оцінки- єрунда.
    Зараз я взагалі попустилася з меншим малим, не хоче вчити вірші Шевченка, то я не буду мордувати дитину...Програма це прекрасно, але добре що в нас вмєняєма вчителька яка здатна на взаємозалік, закриє очі на Шевченка але дитина зате пише шикарні твори, які вона відправляє на олімпіади міжшкільні і має грамоти. Ну це якось так, приблизно я описала. Тобто основне це адекватна співпраця між вчителем-дитиною- батьками. А в старших класах-звісно ж, що будемо дивитись в бік репетиторів.
     
  13. vchitelka

    vchitelka New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Результатом навчання є не оцінка, а знання.
    бал атестату враховується при вступі (ми, до речі, і попались на цьому, адже вважали, що
    атестат ціною в 10 балів виявився недостатнім :sad:
    Єдине, для мене стало справжньою несподіванкою, що в атестат виносяться оцінки лише за старшу школу, здається, навіть, тільки за останній рік!
     
  14. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Так завжди було. Плюс ще ті предмети, вивчення яких закінчилось, ну і факультативи.
     
  15. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Він може і має якесь значення, але основним чинником є бали ЗНО. Іх не купиш і не підробиш, це відображення реальних знань дитини і я вважаю, що це правильно.
    На свої очі бачила в списках таку річ як, атестати з середнім балом 11, а ЗНО-132,145...наводить на роздуми.

    Ну от і я про це. Що не є визначальним і аж таким важливим. Краще робити упор на дійсно потрібних предметах.:girl_in_dreams:
    Але ми можемо тут багато говорити, а загальна система навчання недосконала і застаріла і доводиться своїми силами і порушеннями правил тої системи вигрібати.
     
  16. vchitelka

    vchitelka New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    цьогоріч у Франка на бюджет поступав ( і поступив)син моїх друзів. За атестат вони теж "подбали заздалегідь". Пішли таким шляхом: до 10 класу дитина вчилася у хорошій і сильній школі, але тут вони знали, що атестат все-рівно не буде таким, як потрібно ( тобто були певні нюанси по певних предметах, де би бал проставлений був би 9-10). Тому на 10-11 клас вони спеціально забрали дитину до іншої школи, де той атестат міг би бути "таким як треба". Останні 2 роки дитина все-рівно займалася профільно по репетиторам. В результаті на ЗНО він отримав дуже високі бали,ну а атестат теж додав своє. Зараз дитина вчиться на бюджеті популярного факультету.
     
  18. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    в Японії вчитель не працює довше 15 років. Там законом заборонено. Вони це добре розуміють. А в нас люди не звикли жити за відчуттями, вони живуть "бо так треба" "треба так, як всі" Це не правильно.

    Добрий вчитель знайде можливість поєднати приємне з корисним і програма не постраждає. Головне - бажання.

    РОЗВИТОК!
    А що таке результат? Оцінка? Суб'єктивно! Було би бажання в дітей вчитися, то результат не забариться.
     
  19. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Уко, а що каже твоя старша про випускників Євшану, Академічної та інших шкіл? Розумію, що діти всі різні, але чи однаково важко всім вчитися? Наскільки готові до навантажень ліцею і тд..
     
  20. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Каже, що нема особливої різниці. Зараз важко всім, їм дуже серйозний темп дали на старті.
     
Статус теми:
Закрита.