Школа: влаштування і наука

Discussion in 'Діти-квіти' started by dArt, Aug 2, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Ієрархія - так. Правила - так. Але всі вони мають бути обгрунтовані і з повагою до дитини. А не "бо так буде в школі".

    Шкільні ж правила часто нелогічні або й просто глупі. І якраз із їх виконанням найчастіше і виникають проблеми у дітей, яких виховували з любов'ю і повагою (не плутати з "мама була подругою" - то зовсім інше).

    Це перше. Ну і є другий аспект, - це вік. Дитина в 6 років - не солдат, що виконує накази. Для неї абсолютно природною є поведінка, яку в школі часто вважають "порушенням дисципліни". Педагоги вміють собі з тим давати раду, навіть якщо в класі 40 дітей. А от ті, що "відробляють" зарплату - не хочуть напружуватися.

    Більше того, навіть якщо в класі є неадекватна дитина (а в звичайній школі без того не обходиться), вчитель має вміти "локалізувати" її так, щоб це не позначалося на інших.

    То, звісно, питання освіти й умов праці вчителів, але перекладати це з хворої голови на здорову, себто на батьків - не варто. Вміння ходити парами і виконання команд зовсім не входить в те коло навичок, які батьки повинні прищепити своїм дітям.


    Звісно, що не може, а хто тут говорив про демократію? Йдеться про повагу до дитини, про пояснення тих чи інших правил, а не про демократію чи рівність.
    так. А після того дорослий повинен пояснити, чим зумовлене таке рішення, бо інакше наступного разу дитина вирішить піддати його сумніву і станеться біда.
    Для прикладу моя Ліда з 3х років зупиняється біля бровки тротуару, навіть якщо це заїзд у двір, але не підкоряється чужому (бабусі чи вчительки) наказу "їж", якщо вона не голодна.
    Більше того, якщо я наказовим тоном скажу їй зробити щось абсолютно нелогічне з її точки зору, вона це зробить, бо знає, що таким тоном я наказую речі лишень справді важливі, і потім пояснюю, чому це важливо. Якби ж я наказово вимагала в неї взути тапки чи їсти зупу (це я можу попросити), це би просто знівелювало мої накази.

    От так і виходить, що там де діти виховуються в авторитарних умовах, вони або стають зовсім безвольними, або з часом стають некерованими, бо наказ (батьків чи вчителя) здискредитований абсолютно дурними чи неважливими вимогами. Але так, на стадії послуху ці діти дуже зручні для колективу.
     
  2. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Тобто, якщо друг скаже, що робити, Ви виконаєте безумовно?
    Про які крики і приниження йдеться?
    Я? Це Ви написали. Прошу сказати, за чий рахунок більшої уваги?

    ---------- Додано в 17:23 ---------- Попередній допис був написаний в 17:21 ----------

    Відображення всього суспільства, чи не так?
     
  3. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    так.
    І наступним кроком має бути питання: ми хочемо, щоб наші діти стали зручними гвинтиками цього нелогічного і глупого суспільства, чи спробували його змінити?
    Воно, начебто, пафосні фрази, відірвані від практики, але насправді тільки так і можна щось міняти, ставлячи під сумнів такі от нелогічні правила.
     
  4. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    ))) Тобто, якщо доросла людина поводить себе невідповідно, то це недоліки її роботодавців, наприклад? Кожний відповідає сам за себе. І за свою дитину відповідають батьки, аж ніяк не вчителі. Вимагати "більшої" уваги до дитини коштом інших просто аморально. Якщо інші батьки дали собі раду зі СВОЄЮ дитиною, то можуть всі) А якщо батьки самі не в змозі "знайти підхід" до свого учня чи учениці, то позиція перекладання цього на учителя, який має 30 дітей, безвідповідальна і радянська - коли школа всім винна була.
    Я говорила. Написала вище, чому.
    Будь-які пояснення відбуваються ДО.
    Це якщо інструкції сприймати як накази. Розпорядження вчителів - інструкції.
    Де дитина буде потім знаходитися - в колективі чи відособлено?

    ---------- Додано в 17:39 ---------- Попередній допис був написаний в 17:29 ----------

    Уко, якщо починаються розмови з використанням узагальнюючих займенників, я не бачу сенсу продовжувати) Хто, ми?) І чому зручними? Якщо вони будуть незручними гвинтиками, краще буде?)
    Міняти можна тільки себе, а не суспільство, вчителів, директорів, армію, флот ітд) Я не прихильниця утопічного спримання дійсності.
     
  5. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Про ситуацію Анути, коли вчителька принижує дитину в очах інших дітей

    А щоб я щось виконала безумовно мені то має сказати ворог? Не розумію вашої логіки. Якщо прохання адекватне і зрозуміле, то діти його виконують


    А що вас дивує? Я запитала що ви мали на увазі під родинним вихованням, а ви відповідаєте запитанням на запитання. Часом комусь більше уваги сьогодні, часом менше уваги завтра. На то вчитель там і є старшим, щоб розрулювати ситуації. І в першому класі першочергове завдання вчителя прищепити любов дитині до школи, згуртувати колектив. А не діаметрально навпаки.
    Не так. Бо є чудові класи, і добрі школи з здоровою атмосферою. А є навпаки.
    Я, яко мама хочу щоб дитина була не гвинтиком, а мала свою думку. І як вчитель я теж ніц проти того не маю.
    Ну але ж з нас і складається ое суспільство. З таким підходом як в вас прогресу ніколи не буде. Якщо вчителька непрофесійно поводиться, то є нормальним на то зреагувати.
     
  6. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    а чому коштом інших? Я би вимагала уваги до кожної дитини. В першому класі це для дітей є життєвонеобхідною потребою. І, досвід показує, що це можливо за будь-якої кількості дітей в класі, було би бажання і вміння. Бо в кожної дитини є нештатні ситуації, є якісь нестандартні потреби і проблеми. І для вчителя, який справді педагог, насправді емоційні і не дуже дисципліновані діти є набагато зручніші, бо вони не бояться ці проблеми висловити. А от чемну і дисципліновану ще треба розпізнати і дуже легко пропустити.

    ---------- Додано в 19:33 ---------- Попередній допис був написаний в 19:10 ----------

    о, до речі, ситуація на ілюстрацію індивідуального підходу.

    Моя дитина приходить зі школи святої Софії, їх було 15, а тут 4й клас і вона тридцять якась. Вона звикла відповідати чи задавати питання без піднятої руки, вона звикла, що за потреби перейти по класу - це нормально і т.д. Вчителька їй робить раз зауваження, другий, третій, але ж звичка.

    Далі логічно: вчительці уривається терпецьі вона привсьому класові її піднімає і відчитує: "дитино, це тобі не твоя приватна школа, тут є правила, то ж дотримуйся їх і будь як всі" + запис в щоденник.
    Питання 3:
    1. дії вчительки виправдані?
    2. для дитини травма і приниження чи ні?
    3. який ефект таких дій?
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    +++++
    Не коштом інших, а усвідомленням вчителькою , що це її обов*язок, якщо вона вже працює вчителем першачків.
     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    тут вже інша ситуація:
    1. дитина приходить у складений колектив зі своїми правилами.
    2. дитині потрібно пояснити, що тут існують інші правила, ніж у звичній для неї школі.
    3. вчитель реально зробила кілька зауважень перед тим, як прийняти більш радикальні міри. Тому особисто для мене нічого надзвичайного власне у цій ситуації немає
     
  9. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    насправді, це я змоделювала ситуацію. На практиці все було інакше.
    Вчителька (вже пенсійного віку, до речі) на перерві підкликала дитину до себе і пояснила: я розумію, що ти так звикла. Але ж бачиш, тут дітей вдвічі більше. І мені дуже складно пояснювати, а вам дуже складно щось почути, коли кожен вільно говорить. Тому постарайся все ж робити так і так".
    І так само приватно поговорила зі мною (без наїздів!), щоб я звернула увагу на ситуацію.
    Проблему було вирішено впродовж тижня без образ, приниження і шкоди для будь-кого.
    Оце і є педагог.

    ---------- Додано в 21:32 ---------- Попередній допис був написаний в 21:29 ----------

    мої дві перейшли, одна в 4й, друга в 5й - проблем не виникло насправді. Тобто був певний період адаптації до нових правил, але цілком не травматичний.

    ---------- Додано в 21:37 ---------- Попередній допис був написаний в 21:32 ----------

    Але мала недавно нагоду порівняти свою 6-класницю з її колишніми однокласниками, які залишилися в приватній - моя на порядок самостійніша і якась доросліша.
     
  10. manka

    manka Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

     
  11. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    тільки не старайтеся зробити з нього старшого. Просто любіть його таким унікальним як він є. Це я вам раджу як мама трьох абсолютно різних дітей (хто знає моїх дітей - не дасть збрехати). Сім'я формує етичні норми (які не мають у віці 6-річки нічого спільного з дисципліною), але не характер.
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

     
  13. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    я ж про це і кажу, що це не конче проблема.
    Більше того, не виключаю, що секрет самостійності моєї малої не у загальній школі, а в способі життя. По перше, де троє дітей, таки мус трохи бути самостійним, по друге характер, а по третє, вона стільки всього на себе понабирала, що інакше би просто загнулася.

    Просто для мене то була така несподівано разюча різниця, плюс свіжий спогад, то ж я і написала про це.
     
  14. manka

    manka Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    та я то знаю, і не намагаюся, просто читаю тему і бачу ставлення інших до таких дітей. От і думаю, як не переросте, то мабуть в школі на нього скажуть - "неадекватний" і, що мама в нього така ж. Колись, також думала, що то вина батьків, але тепер бачу, що не завжди, є різні діти. Як він в школі висидить 35хв., якщо ще більше 10-ти хвилин на одному місці не всидів?
     
  15. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Не думаю, що ваш аж такий унікальний)). Певно в кожному класі є такий унікум)). Ви наперед не переживайте, ще є час. А грамотний вчитель думаю дасть собі раду.
     
  16. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    ще купа часу. за три роки діти міняються до невпізнання
    правда не факт, що в спокійнішу сторону :)
     
  17. manka

    manka Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Та є. Є і в старшого двоє таких однокласників, які всім решту "вчитися заважають":girl_smile: Головне, щоб вчитель справді був хороший і зумів знайти правильний підхід до нього, зацікавити, щоб не вийшло щось типу "як в Анути".
    То я так, теми начиталася і наперед боюся.

    ---------- Додано в 22:19 ---------- Попередній допис був написаний в 22:18 ----------

    ну, нам хіба в спокійнішу, бо в іншу нема вже куди:girl_wink:
     
  18. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Коли не знаєш, як робити)), хоча б за зразком написати)) Речення-два.
    Тому що завдання за зразком робили?))) Чи тому що могли і не поступати?)
    В Голандії, наприклад, такого засилля у вишах нема, як в Україні. Напевно, здають раду, що вища освіта - це не тому, що престижно, а тому, що рівень інтелекту відповідний у вступників. І нічого нижчевартісного немає в тому, щоб бути, наприклад, селянином чи ремісником.
    Прекрасно сказано.
    Дати "більше" уваги одній, "особливій" дитині - відібрати її в інших, не особливих)) Тих, до кого батьки самі знайшли підхід, а не шукали, щоб хтось це зробив замість них. Дитину повинна виховувати сім"я, саме батьки несуть відповідальність за психологічне та фізичне здоров"я та безпеку. Звісно, легше підмінити захист у вигляді навчання співіснувати з іншими, в тому числі майбутніми однокласниками і вчителями, просто бойовими діями проти тих, хто не згодний надати особливе місце якійсь одній певній дитині.
    -ться. Тобто, виховує себе сама.
    Вийде. Якщо вчитель пише зауваження в щоденнику (констатує факт порушення), а потім з батьків питають за невжиті заходи і відсутність реагування, а не з вчителів. А то абсурд повний. Ніби це вчитель дитину народила, виховала, а тепер дати раду не може. До речі, в жодній програмі не написано, що вчителі мають вчити дітей защіпати гудзики, шнурувати взуття, не мочитися на підлогу в туалеті (одна мама спеціально так сказала дочці робити, щоб не сідала на унітаз), а старших - не вживати ненормативну лексику. В програмах лише про навчання йдеться. І коли приходить 25 дітей не особливих вчитися, а їм 5 особливих робити цього не дають, то це дуже і дуже несправедливо. Регулярно мені одна 1-класниця розповідає, який нечемний був її однокласник і скільки часу його намагалися залучити до роботи. Добре, що мама тої дівчинки має змогу оплачувати додаткові заняття. А інші діти? Хто з ними надолужуватиме щоурочно згаяні 10/15/20хвилин, які йдуть на "виховання"?
     
    Last edited: Oct 24, 2013
  19. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука


    Ну і так, для ознайомлення посадова інструкція вчителя молодших класів :)
     
    Last edited: Oct 23, 2013
  20. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    А то як? Бере і сама себе виховує? А оточення ні при чім?
    Ми говорим про вчителя ПЕРШАЧКІВ, які щойно в школу прийшли. Невже вчителю так влом трошки напрягтись і створити нормальні робочі умови? Чому одних вчителів учні поважають і слухаюь, а інших бояться і ненавидять? То в вишах вже вмієш абстрагуватись від заморочок викладача, а в пчатковій школі діти ніжні і часом треба не бути байдужою всезнаючою тьоткою, а трохи відійти від програми. Десь можна і

    Корона не впаде. А діти відчувають, коли вчительці не байдуже. Але про що це я. Є ж програма. Куда від неї?
     
Thread Status:
Not open for further replies.