Львівські новини

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем kati, 17 Липень 2009.

Статус теми:
Закрита.
  1. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Відповідь: Львівські новини

    Живу на Патона - ніц не чути...:girl_nea:
     
  2. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    щойно вила сирена, чути було на Замарстинівській)) але так слабонько чути. якби будинок був біля дороги з активним рухом то ніц би не чули. тішить, що в разі потреби ми не такі вже і відрізані від світу)))
     
  3. Відповідь: Львівські новини

    [​IMG]

    І такий список, правда, не знаю, наскільки правдивий:
     
  4. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Ндааааа. Бідні села. Мостиського району ніби не видно але то нічого не означає.
     
  5. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

     
  6. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    я знаю! В мене на городі поставили ту вишку, Перемишлянський район, село Вовків... галімий Лас-Вегас
     
  7. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Львівські новини

    Була в той час на Шота Руставелі, то звук був нормальний. А, у Винниках, звісно, тишина.
    Я щось забула про ті сирени, то як перша пролунала, зразу думаю: "Капут! Щось сталось". В мене просто асоціації з фільмом "Дрезден".
     
  8. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Марципанко, знаєте як його добувають? Під тиском води, але не звичайної, а змішаної з отруйними речовинами, вода канцерогенна. Сланцевий газ один з найдешевших, і найшкідливіший. То свого роду екологічна катастрофа місцевого масштабу. Америка його добуває в пустелях, в найменш заселених штатах.
     
  9. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    так, знаю, але одні науковці стверджують, що та вода вибухає на такій глибині, що не потрапляє у поверхневі води і до людей. думки розділились - одні науковці вважають, що шкоди немає, а інші кажуть, що є.
    а Естонія повністю себе забезпечує цим газом, і нічого про шкоду не говорять.

    Я не виступає "за" сланцевий газ в Україні і Львівській області зокрема, але якщо є альтернативи позбутися залежності від Росії і її "дешевого газу", то слід грунтовно вивчити за і проти, перейняти позитивний досвід інших країн і впроваджувати. Технології пішли вперед, тим більше при умовах вичерпання природних ресурсів.
     
  10. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Я поза політикою і за енергетичну незалежність для України. Що до Естонії то в неї до 15 року договір з газпромом , повністю вона себе не забезпечує. Про нафту і газ я можу говорити багато, але не люблю дискутувати .
    Трошки коротко і зрозуміло

    — Мы изучили опыт разведки и добычи сланцевого газа разных государств, — говорит А.Саламакинас. — Собранная информация свидетельствует о негативном воздействии на здоровье человека и окружающую среду. Например, Франция и Великобритания запретили разведку и добычу сланцевых газов после того, как было пробурено две скважины. В Великобритании это вызвало землетрясение, какого здесь не помнят уже 160 лет. Мы прочитали доклад европейских ученых, изучавших по заказу Европарламента 40-летний опыт добычи сланцевого газа в США, где в пустынных малонаселенных местах пробурено более 50 тысяч скважин. Европейские ученые пришли к однозначному выводу: такая добыча в густонаселенной Европе представляет опасность для ее жителей, ведь на одном квадратном километре следует пробурить две-три скважины! Как будет выглядеть район его добычи, например, в густонаселенной Литве, если мы начнем здесь, среди красивейшей природы, рядом с деревнями бурить скважины? Для добычи газа в каждую придется закачать 4 тыс. кубометров воды с химическими реагентами для гидразрыва пласта и высвобождения содержащегося там газа. Около 60-70% закачанной воды высасывается обратно, но 20-30% остается в скважине. Выкачанная вода остается в котловане, и не исключено, что химикалии, вредные вещества могут попасть в водные горизонты, а далее — в пищевую цепь.
     
  11. analastanka

    analastanka тень на стене

    Відповідь: Львівські новини

    А як на рахунок негативного досвіду?

     
  12. Marcipanka

    Marcipanka Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    я ж кажу "вивчити за і проти", а є й позитивний досвід
    можна наводити купу цитат і думок, але ще раз наголошую, що все залежить. технології швидко змінюються, якась екологічно безпечна альтернатива та й знайдеться.
     
  13. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Просто десь в полях на рівнинах, ну може так. Але люди наші по здають в оренду клапті своєї землі і будуть думати шо схопили Бога за бороду, але на шо то все перетвориться за кілька років , тай ще й в Карпатах... І ніхто не спрогнозує куди та вода дінеться. І Україна не в євросоюзі , халатність і бажання з економити то там то сям... А така галузь дуже небезпечна. Компанії по видобутку і переробці змагаються між собою хто пропрацює довше ГОДИН без жертв.
     
  14. analastanka

    analastanka тень на стене

    Відповідь: Львівські новини

    Так то ж Польща :)

    Розмова з Володимиром Харкевичем, геологом



    — Згідно з природоохоронними нормами, можна на Олеській площі буравити свердловину?

    — Свердловину для нафти та газу ніде розмістити на Львівщині. За екологічним законодавством України, а точніше, відповідно до державних санітарних норм щодо поводження з промисловими відходами, під час буравлення свердловини утворюється багато промислових відходів. Для тих свердловин, які планують буравити, потрібне місце для сотень тонн відходів. Щоб пробуравити свердловину, потрібен розчин із реагентів ІІ-го та ІІІ класу небезпеки масою понад 20 тисяч тонн. Після видобування сланцевого газу шлам із цим розчином треба утилізувати. Для цього необхідні шламосховища, де санітарно-захисна зона має бути не ближче, ніж за 3 км до населених пунктів. А в нас така щільність населення, що ніде це розмістити.

    На Заході України, зокрема на Олеській площі, є сотні водозбірних свердловин, зокрема водозабори, які ведуть до Львова. До кожного з них є проект зони санітарної охорони, в якому розписано розмежування на зони. Олеська ділянка розташована в третьому поясі санітарної охорони. А згідно з постановою Кабінету Міністрів №2024 від 1994 року про правовий режим зони водних об’єктів, не можна ні розміщувати поряд шламосховища, ні закачувати хімію. Тому в нас просто ніде бурувати свердловину. Представники фірм-видобувачів уже приїжджали на Львівщину торік улітку, в селі Муроване Старосамбірського району проводили спеціальні дослідження, зокрема сейсмічне — вібраційним способом. Друг зателефонував мені й каже: «Усі перелякані, земля дрижить». Габаритні машини гуркотіли за селом, але їх чули в кожному дворі.

    — Людям щось може загрожувати?

    — Під час видобутку сланцевого газу і прісну, й мінеральну підземну воду водопунктів (свердловин, колодязів, каптажів джерел), і поверхневу воду буде забруднено хімреагентами; зруйновано в результаті вибухів, що спричинять землетрус потужністю більше ніж 5 балів за шкалою Ріхтера, всі будівлі та споруди; повітря буде забруднено метаном. Якщо ж наші свердловини будуть глибокими, то видобувачам доведеться робити ядерний вибух — це ще страшніше. До прикладу, в Англії вибухи були невеликими, але там уже виник рух супротивників сланцевого газу. У Польщі пробуравили одну свердловину під Варшавою — вона була порожня. У Підляшші підготовлено 10 свердловин, якщо там буравитимуть, то буде забруднено всю Західну Україну.

    — Нині в мережі можна побачити фотографії американських свердловин уночі, де видно, що вони світиться. Чому це відбувається і чи це небезпечно?

    — Інколи у свердловині виникає факел. Поясню докладніше: після вибуху метан піднімається тріщинами, його запалюють, щоб не забруднював повітря. Факел — це підпал свердловини, коли в ній знаходять непромисловий газ. Це паливо не надається до використання, його дешевше спалити, ніж видобувати. Це й можна бачити на фотографіях із космосу.

    Я називаю це сланцевим пеклом, яке має особливість — воно невидиме. Щоб зрозуміти, чи забруднена вода біля свердловин, потрібно зробити аналіз на гранично допустимі концентрації. Нагадаю, у свердловину закачують 20 тисяч тонн розчину, з них 2% (400 т) бензолу. Концентрація величезна, тож у колодязях він є. На смак ви це не визначите, хіба що хроматографом, а таких приладів не так багато. А найжахливіше, що державні санітарні норми не зобов’язують санстанції визначати його наявність і рівень (норма — 0,5 на літр). Тому небезпека завжди є.

     
  15. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Воно то ніби і добре, щоб бути від Росії незалежними, але половина того бізнесу буде належати Януковичу...
     
  16. kristina

    kristina Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    ото власне, може я песимістично настроєна, але зроками стає жити все важче матеріально, і якщо ми (держава) зекономим, то пересічний мешканець може цього не відчути, в них що немає фантазії "навішати лапши" про собівартість неочіковано не оправдала сподівання і бла-бла-бла. Найгірше то дійсно екологія, яка і зараз несприяє здоровю і народженню, а разі чогось, наша Бідна Держава нічим не допоможе, ні від землетрусу ні від шкідливої води, далі навіть писати не буду, і якщо що то першими під удар попаде Львівська область.
     
  17. Nuson

    Nuson New Member

    Відповідь: Львівські новини

    Померла бабуся хлопчика, який недавно впав в каналізацію
     
  18. Buriko

    Buriko Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Я дуже співчуваю цій родині, щодня про них згадую. І, на жаль, немає в мене ні слів , ні способів їх потішити, полегшти цей біль.
    І, гнів, який був в перші дні, перетворився у відчай, бо вже нічого не зміниш, не зміниш того, чого було досить легко уникнути. Страшна незахищеність...
     
  19. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини


    майже щодня Львів у новинах з тими люками, але хіба одні розмови та "показуха", поговорять та й забудуть, лише шкода людей
     
  20. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Львівські новини

    Знаєте, я вчора мала розмову з паном з Львівтеплоенерго на рахунок тих люків ( маю з ними коломийки щодо розритої теплотраси під вікнами), то він мені каже що то всі зараз так кинулись за ті люки, ніби то найважливіше що є у місті. Нормально? Я запитала його скільки ще дітей має загинути в каналізаціях щоб нарешті був порядок. Попросив не драматизувати. Мене вчора ввечері аж підкидало через ту розмову. Вони жаліються що в Водоканалу зараз купа заявок на люки і то ж треба закупити, а то все гроші. Але виникає питання: а що робив Водоканал до того? Куди йшли гроші платників податків? На ці питання я теж не отримала відповіді.
     
Статус теми:
Закрита.