Школа: влаштування і наука

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем dArt, 2 Серпень 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    В мене дитина теж специфічна - то я прошу у формі гри кожного дня після садочку щось мене навчити з того що вони робили, бо мама нічого такого не вміє, прошу мені допомогти)
    і от за рік часу маємо результати - вона стала більш розкута, почала проявляти інтерес до спільних ігор, раніше соромилась і відмовлялась, хоч їй дуже хотілось. Також далось взнаки те що дозволяю дома офіційно "шефствувати" над меншою час від часу -типу покажи як збирати іграшки, спільне малювання, але Іринка в ролі вчителя.
     
  2. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    У нас ситуацiя трошки iнша. Я нiколи не помiчала в дитинi якихось особливих комплексiв. А в планi розкутостi - у всiх гостях, на всiх весiллях вiршики, танцi, вiльне спiлкування. Першi цьомчики, питання про секс. Й тут так мене шокували, особливо тим прикриванням ротика. Единим поясненням такоi поведiнки я бачу лише наявнiсть у новому колективi "розумнiших" дiтей, я бiльше нiчим того пояснити не можу. В школу йде з охотою, нема нi ниття нi прохань залишитись вдома. Не знаю, кому бiльше потрiбний психолог в цiй ситуацii, менi чи Настi.
     
  3. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Може, справді, вона звикла завжди бути "звіздою", всі хвалили, аплодували, а тут мало того, що не все їй так вдається, як би хотілося, ще й є діти, яким легко виходить, які вміють-знають краще.
    А чого не запитаєте про оте прикривання?
     
  4. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Менi тiльки сьогоднi вчителька про це розповiла. Чекаю пiдходящого моменту, щоб почати розмову. Зараз до нас бабуся вгостi прийшла помогти Настi з читанням. Мама моя педагог з великим стадем, офiгiвае, мяко кажучи, з Настiноi науки.
     
  5. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Найшла випадково тему, яка мені дуже потрібна.
    Син не відчуває відповідальності. Н-лад, запізнюється в школу, ми кажемо, що запізнюєшся, вдягайся швидше - він, доооообре, і йде так розважно. Не надає ваги поганій оцінці, не відчуває серйозності, відповідальності виправити її. дуже не уважний, після написаного не перевірить, і обов"язково пропустить якусь помилку. І скільки вже разів просила перевіряти перед тим, як здавати вчительці - все одно забуває. Може прослухати частину домашнього завдання і відповідно потім знову не готовий до уроку. Часто при скаладанні рюкзака забуває чи книжку, чи зошит і потім відповідно зауваження, що не готовий до уроку. Перевіряти його постійно не хочу, щоб не привчити, але відповідальності за це в нього не більшає. Стараюся перевірити чи рюкзак зібраний, чи нічого не забув коли його нема в кімнаті, а як знаходжу - тихенько кладу в рюкзак - зменшую к-ть зауважень в щоденнику, але це ж не вихід. Кожна сторінка в щоденнику червоніє зауваженнями та поганими оцінками. Ух, пожалілася. Може хтось стикався з таким, як можна розвинути цю відповідальність за своє навчання, за свій відпочинок, за одяг, який потрібно на місце поскладати, а не жбурнути в шафу пом"ятим, що домашнє треба вивчити, бо заробить погану оцінку. Рятуйте:girl_flag_of_truce:
     
  6. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    На мою думку, шо вчителя і школу якраз можна обирати і не бавитися в "рулетку", не знаючи до кого потрапить дитина і не завдавати ні собі, ні їй зайвих уроків життя, бо їх і так достатньо.... Не завжди в шкільному питанні все можна підібрати успішно але намагатися однозначно варто.
    Ануто, от і я подумала, чи не можна було б тобі самій готувати малому якісь додаткові заняття ( читати, малювати, розв"язувати задачки), тобто те що мала б але не має можливості зробити вчителька, щоб дитина не нудилася завчасно виконуючи основні завдання. Так виглядає, шо вчителька ті додаткові заняття і вкладає в поняття "індивідуальні" і це обговорюється окремо)

    Ідея добра, може якраз спрацює але з моїх спостережень в хлопців в загальному з акуратністю письма рідко добре буває, тому не знаю чи варто дуже наполягати.
    Я Софію не давала до школи попри те, що вона багато знає і вміє, хочу підготувати її більше морально - не плакати через невдачі, вміти відстоювати свою думку і зберігати свою особистісність в колективі. Мені наразі невідомо чи то буде вдало але вирішила рік перед школою більше працювати саме над таким...
    І ще подумалося, що даватиму Софію в сильніший клас/школу шоб нудитися їй не вистачало часу (бо вона теж з таких котрі роблять швидко і не знають чим зайнятися далі і вічно просить дати їй якесь завдання).
     
  7. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука



    ---------- Додано в 16:41 ---------- Попередній допис був написаний в 16:39 ----------

    мені виглядає на те, що такий варіант не пройде. "має робити завдання з усіма", а не окремо
     
  8. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    але спитатися можна. Якщо питання тільки в дисципліні, то додаткове заняття би зайняло дитину і позбавило вчительку клопоту.
     
  9. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    особливо у хлопців, які справді не гуманітарії, а логіки та аналітики. Про це ще наша вчителька колись казала. У мене малий- 100% логік, то вже 4 роки працюємо над почерком, акуратністю написання і подоланням розсіяності ( він на мові просто не надає значенню, що пише. Робить купу просто автоматичних помилок, витирає-переправляє). Причому це не лише він один такий, а усі хлопчики, які "математики". Зрештою, наша вчитель казала, що і старші братики наших однокласників, які у подальшому заявили себе власне як математики, у молодшому класі у неї мали аналогічні проблеми з писанням. А от у дівчаток, та хлопців, які проявляють себе більше як гуманітарії, ситуація інша.

    ---------- Додано в 17:54 ---------- Попередній допис був написаний в 17:53 ----------

    думаю, що вчителю це не сподобається. Такий варіант ніби ставить під сумнів її професійність.

    ---------- Додано в 18:06 ---------- Попередній допис був написаний в 17:54 ----------

    те, що вчитель займається після уроків конкретно з вашою дитиною ( або групою дітей) за додаткову плату. Так би мовити- позакласна робота над помилками чи над удосконаленням знань.
    за відгуками моїх коліжанок, де дітки навчаються у гімназіях - так. Щоправда, у них це починалося з класу 2. Але і це не є гарантією міцних знань. Конкретний випадок: у коліжанки син вчиться у одній з відомих гімназій. В другому класі їм вчитель англійської натякнула, що дитина погано засвоює матеріал, тому йому би не завадили індивідуальні завдання. Добре. Три роки її син ( і ще ряд однокласників) ходили за дод. плату на дод. завдання. І ніби все було гаразд- і вчитель не жалілася, і оцінки хороші. І ось 5 клас. Вчитель з іноземної прийшла вже інша.І...історія повторилася. Знову коліжанку викликала на розмову вже нова вчитель, тема- аналогічна.Коли коліжанка сказала, що дитина майже 3 роки додатково займалася, отримала відповідь: " Я не знаю, хто дітей так погано навчив". Одним словом, коліжанка вже навчена досвідом. Тому додаткові заняття узяла, але не з вчителькою, а з окремим незалежним репетитором. І в результаті справді отримала знання, а не "доплату за оцінки для тих, хто ходить на індивідуалні заняття".

    ---------- Додано в 18:10 ---------- Попередній допис був написаний в 18:06 ----------

    важко власне у плані навчання і взаєморозуміння з вчителькою? а як спілкування з однокласниками? Настя вам розповідає про своїх шкільних коліжанок? Чи може вчитель звертала увагу на те, як вона спілкується з однокласниками ?
     
  10. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    ну, у нас тепер проблема - зауваження за те, що на уроці читає книжку під партою - замість того, щоб вчителя слухати.
    А це недобре.
    І справа не в тому, що їй нецікаво на уроці. Це не так. Просто суть в тому, що робить не те, що треба в даний момент.
    Бо хочеться зараз читати книжку - і всі правила йдуть в ігнор - типу, йде урок - і цього робити зараз не можна, бо за той час пропустила повз вуха, що казала вчителька (наприклад, як саме виконувати завдання), а потім починає перепитувати (бо прослухала) - а де писати? а як виконувати? - в той час, як діти вже роблять - і всім заважає, урок зриває. це недобре.
    є правила в тому житті - і їх треба в певних ситуаціях чітко виконувати.
    знаю, збоку виглядає, що дитину вдома такого не вчили - я б сама так думала, якби в іншої дитини таке побачила. але це не так. такий темперамент в дитини. або вік.
    коротше, слідує імпульсу - є бажання, зразу роблю. а треба навчитися зупинитися і подумати, чи доцільно це зараз.

    є думка, що зараз таких дітей багато внаслідок т.зв. "кліпової культури" - інформацію отримуємо не цілісно, а короткими обривками - швидко, коротко, фрагментарно (комп. ігри, мультики короткі, і т.п.). такі часи. відповідно, розвинути увагу і зосередженість стає все важче дітям.

    але знаєте, попри всі мудрі пояснення причин проблема то залишається - і що робити? жити в такому ж дусі буде складно і то дуже

    ---------- Додано в 21:24 ---------- Попередній допис був написаний в 21:24 ----------

    теж читаю зараз. будєм пасматрєть
     
  11. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    от і файно, якщо має підхід до дитини - хай позаймається. Я б ще дуже радила побігти трошки наперед із завданнями, аби доцька відчула себе впевненіше на уроці, виросла трохи в своїх очах (і ваших;) найліпше коли батьки ніколи не сумніваються що їхня дитина має потенціал). Головне не зловживати, і вчасно самоусунутися від допомоги.
    а в якому він у вас класі?
     
  12. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Аскорбінко, дякую за пораи. але побігти наперед з навчання не вдається, нам би основне встигнути осилити.
    сьогодні зранку дитина видавила з себе, що боїться відповідати, бо будуть сміятись з неї, бо побачать, що вона не така розумниця, мало сльозу не пустила. Ух, я номер два. Правда в мене то в іншому проявлялось. Помилятись я перестала боятись в універі. Але завжди думала, що той мій страх був породжений мамою і її вчительським подружковим оточенням, Настя такого оточення не має, я не зупиняюсь казати їй, що вона розумниця і має різні таланти (останнє тішить її невимовно). Почала їй зразу говорити, що помиляються всі, і навіть вчителька. І Настя тут же згадала випадок, як вчителька щось там не додивилась. Справді, дитина дуже тим перейнята.
    хоча, повторюсь, вдома, зі своїми, вгостях це весела, розкута дівчинка, місцями занадто.
    З вчителькою не думаю, що то повязано. Бачила на власні очі, як Настя підбігала до неї, обіймала, тулилась, подруг має пару, в тому числі одна дівчинка з садочку. Можливо, є шебушніші дітки, ніж, вона, й Настя ще від того губиться.
    Як навчити дитини віри в свої сили. Я, як баран на нові ворота дивлюсь, бо сама така була(та, напевно, й залишилась, просто вже вік не той, щоб боятись помилятись) і як побороти то в своїй дитині - не знаю.
     
  13. koroljok

    koroljok Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Вирішила написати сюди, може мами мені підкажуть. Вчора в програмі "Абзац" була задачка і є відповідь, але пояснень немає. [​IMG][/URL][/IMG]
    На роботі ми не додумались - може ви знаєте?
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    у мене перше питання: що курили автори таких задачок, коли їх складали?
    Ну і по темі- я би пояснила, що у цих всіх предметів спільна форма. А от до чого пояснення:"главное, что все они красного цвета", мене ввело в ступор. Хіба докопуватися до поєднання кольорів ( тобто розглядати, що в основі кожного кола- червоний колір, "змішаний" з іншим: зелений- це поєднання червоного і коричневого; синій- червоного і зеленого іт.д. Але тоді до чого жовтий колір? Чи його можна отримати теж змішуванням червоної фарби з іншою?. Мда, дебілізм якийсь...
     
  15. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Може, просто помилка ?
     
  16. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Так файно закручена помилка, не "очепятка" якась. Моя логіка перед цим безсила..
     
  17. OnceInParis

    OnceInParis Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Може не "красного", а "разного" мало бути?))
     
  18. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Думаю, помилка, так як нижче просвічуються прямокутники якраз червоного кольору...

    Також цікавить, який клас.
    Мій старший, хоч і вчиться на 10-11, але також не настільки відповідальний, як мені хотілось би... і книжки забував, і перезувне, і погані поведінки майже щодня..
    Але це в нас, я думаю, через надмірну активність, він хоче все бігом і все встигнути... тому й неуважний. Це слово більше пасує, ніж безвідповідальний.
     
  19. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Доречі, це дуже важлива теза, яку треба доносити до свідомості дитини, особливо тих діток що відповідальні.
    Я вже з тим працюю довго - і то часто істерики, хоче щось намалювати,їй не вдається, благо, вже дійшли що пробувати треба декілька раз :), - і далі плач, я не вмію, мені не виходить. Я тоді беру на руки (вона пручається) і стараюсь заспокоїти і спокійно вияснити чому і що, чим можу допомогти.
    Найвеселіше, то коли прийшла і каже що у Данилка виходить фокуси робити а їй ні. То була довга справа ;)
     
  20. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Усмiшко, ваша малеча хоть пробуе щось робити, а моя Настя просто загубилась й навiть пробувати щось боiться. Розмовляли сьогоднi з вчителькою, нiби, про двi рiзнi дитини, одна Настя в школi й зовсiм iнша поза школою. Як так може бути. Прошу Бога, аби дитину прорвало. Закрита в школi , тихенька, непомiтна,нерiшуча, встидлива - якась немоя Настя. Але тiшить, що вчителька налаштована рiшуче й позитивно витягнути ii з того тупiка.
     
Статус теми:
Закрита.