Школа: влаштування і наука

Discussion in 'Діти-квіти' started by dArt, Aug 2, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    може ваша вчителька всіх викликає щоб не з порожніми руками до неї приходили? через те і стільки критики?:girl_devil:
     
  2. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Якби мова йшла не про перший клас, можливо і погодилась би.
    Назвіть мені аргумент для першачка. Окрім цікаво/не цікаво мотивації не бачу.

    На друге - важко мені відповісти однозначно.
    Можливо так, а можливо ні. Малий більше живе у власному світі з власними правилами, ніж у середовищі класу. ІМХО

    я ще до шкільного психолога теж нагряну

    ---------- Додано в 00:26 ---------- Попередній допис був написаний в 00:17 ----------

    Нає, моя мама теж вбачає такий мотив.
    Але я хочу вірити в кращий варіант, бо такий опустить ту вчительку в моїх очах нижче можливого мінімуму. Тому наразі намагаюсь знайти між їхнім порозумінням (вчительки та малого) золоту серединку. Стаю тією з'єднуючою ланкою.

    Твої приклади та зізнання малого про "не цікаво" таки наводять на роздуми. Але як це змінити? Казала їй що малий каже "нудно" - не відреагувала (а може обізлилась?). Всі сидять і він повинен.

    В один день каже "ви занадто з ним займались тому рівень його підготовки вищих, ніж в інших", другого дня "таке враження що тією дитиною ніхто не займався і просто привели до школи"... І зрозумій?..
     
  3. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Напишу детальніше. У будь-якому класі є правила, яких дитина повинна дотримуватися. Недотримання правил може бути викликане не тільки відсутністю зацікавленості першачка, але й неумінням вчителя (трапляється з недосвідченими педагогами або людьми, не схильними до структурування процесу) донести до свідомості учня систему дозволів і заборон. Насамперед, така система має бути вироблена самим вчителем) І впроваджувана рішуче. Якщо це просто "не можна", а потім увага не звертається з певних причин - з дисципліною будуть проблеми.
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Тобто повертаємось до того, що педагог не зміг знайти контакт з дитиною?
     
  5. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Контакт з дитиною і загальна дисципліна у класі - речі не зовсім тотожні)
    Що сам хлопчик говорить? Йому комфортно, у психологічному плані?
     
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Я зрозуміла суть. В самої були педагоги авторитети і не авторитети.
    Причому неформальні, без крику та насилля.
    Ну але одного мого бажання аби педагог був для дитини авторитетом мало. Це має виходити і від неї.
    З мого боку жодних поганих фраз про вчителя, жодного обговорення ситуацій чи вчинків при малому. Тобто я зі свого боку всіляко намагаюсь підняти авторитет вчителя, але він, чомусь, не піднімається. Мало того, таке враження що від щоденного промивання мізків мені при малому в нього взагалі якийсь рефлекс виробляється - починаю спостерігати що періодично її ігнорує (як радіо котре говорить щось там для фону). А що далі буде?

    Але з самого початку так не було...

    ---------- Додано в 00:40 ---------- Попередній допис був написаний в 00:39 ----------

    Хлопчик говорить - не цікаво, нудно.
    Перші 2 тижні було і цікаво, і хотів ходити в школу
     
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    у цій школі зараз один із 2-их класів веде наша вчителька ( Марія Степанівна)- Людина з великої букви. Це не лише справді чудовий вчитель, але і хороший психолог ( вона знала, як знайти підхід до кожної дитини). Вже майже рік вона не працює з нашим класом ( бо змінила школу), і хоч у нас і зараз хороші вчителі, я можу з впевненістю сказати, що це - єдиний педагог , за яким би я готова була навіть школу для дитини змінити, якби вчитель вів той же клас, а не молодший за віком. Ті три роки ( один- на підготовці, і два- у молодшій школі, і я, і батьки у нашому класі згадують з великою вдячністю.)
    наша так і робила- просто давла діткам, які скоріше справлялися, додаткові завдання
    ви можете підійти переговорити із керівництвом. Вчитель фізкультури не може всіх дітей вберегти від травм ( бо вони і випадково трапляються), але у такому випадку є чіткий порядок дій: вчитель фізкультури заводить дитину до медпункту, повідомляє класного керівника. У медпункті надають першу допомогу чи при потребі- викликають швидку. Класний керівник- повідомляє батьків. Вчитель фізкультури пише пояснювальну. Може донька побоялася сказати вчителю фізкультури про травмування і вже повідомила лиш після уроку класного керівника?
     
  8. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Ще пролунала фраза - зовсім не весело.
    Видно тому компенсує це малюванням смайликів на кожному кооці
     
  9. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Зрозуміло. Спробуйте пояснити дитині, що життя не завжди цікаве) Найчастіше воно звичайне) І інколи керуватися треба словами "треба" і "повинен".
    Відсутність контакту з педагогом трапляється не так часто, як думають) Маленькі діти налаштовані на співпрацю з дорослими. Є фактор стомлюваності. Дитина могла елементарно стомитися від рутинності і обов"язків.
     
  10. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Поговорю з вчителькою про додаткові завдання, але на передостанній зустрічі її вимога була саме "поясніть йому, що ми працюємо всім класом. І коли робимо вправу під номером 2, то всі роблять ЦЮ вправу! Що він не повинен випереджати всіх і робити на уроці завдання, котрі будуть задані додому. Коли я на дошці викладаю яблучка, всі рахують вслух і він теж повинен рахувати зі всіма"
    Доречі, за домашнє певно частково моя провина - казала йому "як в класі все зробиш, то після школи будемо гуляти, а не писати домашнє". Але чи є це злочином?

    ---------- Додано в 00:55 ---------- Попередній допис був написаний в 00:50 ----------

    Пояснюю щодня.
    Просто навіть ту рутину під "цікавим соусом" робити приємніше.
    Ну банальний приклад на днях, коли малеча (як старший, так і менший) не хотіли одягати носочки. Ми влаштували перегони - хто швидше одягне: я чи вони. В результаті шкарпетки були одягнені всіма миттєво і без доказування хто що мусить зробити.

    Добре, якщо дитина стомилась від рутини - цілком допускаю, що робити?
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    я не знаю, чи є злочином, бо тоді би мій школяр до 4 класу ту школу би так просто зненавидів. З математики у нас з першого класу така історія, що він скоренько робить усі завдання ( на відміну від гуманітарних предметів), але жодного разу ні одна із вчителів ( а у нас власне математику за 4 роки вже 3 вчитель веде- так склалося) не ставила це у проблему .Але, допускаю, що це можливо лише у межах невеликого клсу ( бо прослідкувати за 10 учнями і додатково навантажити і попрацювати з кожним тут простіше. А клас, де 30 першачків все-таки потребує системи і підпорядкування "загальному")?
     
  12. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Насправді, все це наші допуски) Як реально виглядає ситуація, оцінити неможливо, перебуваючи поза нею)
    Колективне виконання завдання. На уроці є різні види робіт. Під час самостійної роботи діти працюють окремо.
    Дуже добре, коли вчитель має час на підготовку додаткових завдань та контроль їх перебігу і результату. Але це в ідеалі)
    Як виглядає виконання учнем індивідуального завдання? Дитина працює самостійно - робить "наперед", робить неправильно (99,9 відсотків випадків). Вчитель не може це перевірити і розібрати помилки, бо є ще інші діти, яких не можна випускати з поля зору.
    Щодо домашнього завдання, до нього вимоги інші, ніж до класної роботи. Зазвичай вважається, що написане повинно бути більш старанно, без помилок і виправлень - бо виконується в іншій обстановці, без відволікаючих моментів.

    ---------- Додано в 00:30 ---------- Попередній допис був написаний в 00:20 ----------

    Маєте рацію.
    Робота вчителя з класом - робота з колективом дітей. Індивідуальні заняття тим і відрізняються від групових, що враховуються особливості окремої дитини, а не колективу в цілому. Підходи до організації навчання різні, як би не хотілося поєднати)
     
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Фішка в тому, що в малого все правильно. Спеціально його перевіряє і, в результаті, немає до чого там придертись окрім акуратності

    Гаразд, а по ситуації 1 що скажете?

    І чи допустимо ставити дитину на уроці в куток?
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Ануто, маєте впевненого у собі, самодостатнього сина. Треба рішучості, щоб повернутись за серветками, а не стояти і плакати в туалеті. Щодо покарання - я б спитала вчительку, як на її думку треба було вчинити дитині в такій ситуації. І звернутись за коментарями до шкільного психолога.
     
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Сюзі, дякі.
    Справа в тому, що ця ситуація вже має свою давність.
    Коли мені це сказали мова йшла про те, що він прийшов до класу зі спущеними штанами та оголеними геніталіями. Що дитина несамостійна та безпорадна. Тому я відреагувала досить природньо - пояснила йому що не слід виходити з вбиральні без штанів.
    А вже згодом взялась таки за аналіз і виявилось, що дитина покакала і не мала з собою серветок. Тому зараз бачу логіку в його діях. ІМХО було б гірше коли б він таки одягнув штани і як нічого не сталось повернувся далі вчитись.
    Але зараз махати кулаками безглуздо. Моя помилка. Потрібно було одразу. Просто хочу вияснити для себе на майбутнє.
    Ну і таки буду виясняти чому в першачків у вбиральні немає дотримання норм елементарної гігієни.
    Фонд класу та школи - здала 100 грн. В класі 29 дітей. 2900 грн лише з нашого класу. Невже не вистарчає того на туал.папір?
     
  16. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    ну це ж дурдом!
    Я ходила в 1й клас в далекому совковому 84му, коли урівняловка ще була державною ідеологією, а індивідуальний підхід заледво не злочином. В класі було 42 (!!!) дітей. Я єдина (тоді забороняли батькам вчити вдома) вміла читати. І вчителька (доземний їй уклін) сказала батькові давати мені на читання книжку, бо я нуджуся. З математики, коли перейшли від прописів до завдань, я також працювала практично індивідуально. А вони зараз розказують про "працюємо разом"?
     
  17. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    отже це все є. Але в класі.
    Тобто йдучи до туалету треба все взяти з собою. Класно, нє?
    Цікаво, що ті малята відділені від основної школи, тобто туалет окремо.
    Видно в мене якесь своє розуміння, яке відрізняється від стандартів школи.

    і мені це виглядає на "не висовуйся".
    Хоча я ціковито допускаю, що коли малому нічим зайнятись він зриває дисципліну. Добряче шило.

    Подивимось під якими гаслами мине цей тиждень. Багато з малим розмовляла і сподіваюсь на деякі покращення. Ломати його не збираюсь, але часом прогнутись потрібно. Не все в світі йде так як хочеться. Є те, що робити потрібно.
    Просила його більш акуратно та старанно писати в зошитах. Якщо спрацює, то це займе трохи того часу котрий не знає чим себе зайняти.

    Від 1го вересня лише один раз почула про малого щось хороше (від вчительки з групи продовженого дня): Він у вас такий веселий хлопчик. Всім біля нього весело. - Та, так. Трішки б і серйозності йому... - Ой, перестаньте! Якщо сприймати світ серйозно, можна здуріти!

    Зрештою то діти. Чи варто від них щось надмірне вимагати?
    А залишити ще на рік у садку - нонсенс. Якщо йому вже нудно, бо встигає, то що буде через рік?
     
  18. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Rodionochka, а у Вас часом не спецшкола? Бо, на жаль, бачу, що в таких школах дуже мало уваги приділяють граматиці іноземної мови, в основному усна робота. Дочка займається з репетитором (не зі шкільною вчителькою)з 2 класу, зараз в 4.
     
    Last edited: Oct 15, 2013
  19. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Вчителька не знала, що
    ?
    І поставила куток за це?

    Може спробувати залучити вчительку як союзницю? Щоб не виправдовуватися перед нею, і не змушувати виправдовуватись її. Мені виглядає, що Ваш син незручний для неї, вона не знає,що робити, коли дитина проявляє самостійність і індивідуальність. Може спробувати розмову в дусі "Я бачу, що він не завжди поводиться як всі в класі, але я б хотіла, щоб він зберіг свій характер. Допоможіть мені будь-ласка."І далі те, що Ви хочете від неї.
     
  20. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    жах-жах-жах! Як на мене, це ніяке не виховання, а приниження дитини.
     
Thread Status:
Not open for further replies.