Школа: влаштування і наука

Discussion in 'Діти-квіти' started by dArt, Aug 2, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    у нас дітей без догляду не залишають ні на хвилину (в приватній школі за цим слідкують). І тим не менше, я реально сама бачу, що вчитель просто іноді не в силі вслідкувати за малюками- вони бігають як метеори, збиваючи один одного з ніг абсолютно ненароком; бавляться у "вище землі" і вискакуть-зіскакують на стільці-парти; бавляться м ячами у ігровій чи на вулиці і один одного "вибивають"...А на вулиці під час прогулянки хлопці лазять по турніках на майданчику і дехто додумується підтягуватися, вилазити нагору і згори стрибати ( а там висота добряча). А де стрибнув один- там ще 10 за ним слідом це роблять. І тоді вчитель має за кожним ходити і знімати , бо говори-не -говори, вони тихенько все-рівно роблять по своєму ( ну ж бо треба показати однокласникам, що і ти так можеш. Ой, та багато чого.


    ---------- Додано в 08:40 ---------- Попередній допис був написаний в 08:37 ----------

     
  2. AdFeja

    AdFeja Навіжена фея

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Хм... І в нашому класі була така дівчинка. Спочатку думали, що вона не може адаптуватися до колективу, але в 2 класі батьки були змушені забрати її в іншу школу.
     
  3. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Дівчата, поділіться, будь-ласка досвідом вивчення англійської мови за підручником Карп'юка у 1-2 класах. Бо наші результати за 1 клас, м"яко кажучи, ніякі, і як зараз вивчати за цим підручником англійську, я просто не розумію, хоча вона мені в школі давалася без проблем, навіть екзамен здала на "відмінно".Одні малюночки, діалоги. Завдання "прочитай", "напиши", хоча ні правил читання, ні транскрипції, я так зрозуміла, не вивчають, а слова просто списують з дошки. Словниковий запас в дитини, здається, вдвічі менший, ніж був у садочку - все зводиться до ball, car, bag і т.д. Зате ми тепер знаємо чимало англійських імен - всі тексти про Теда, Енн і т.д. Самостійно сформулювати просте речення - ціла проблема. Словом, неоране поле. А в третьому класі вже підуть часи. До речі, проблема не тільки в мого малого, але й в майже усіх, хто в першому класі не мав додаткових занять. То єдиний вихід - репетитор, чи зміна підручника, чи школи, зрештою?
     
  4. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    У нас хоч і не підручник Карп"юка, а блатні імпортні зошити, з англійською приблизно така ж сама ситуація. Я подумала собі, що до репетитора у третьому класі водити дитину ще зарано, тому віддала її на гурток, там невелика група, вчителька викладає все дуже так поступово, трохи в ігровій формі, зате мала в неї запам"ятовує все. А в школі - в одне вухо влетіло, з іншого вилетіло, фактично два роки змарнували. І якщо перші два роки я тихо зходила з розуму з тими її розмальовками, бо хоч у мене проблем з англійською нема, але от своїй дитині пояснити ніяк не виходило, то зараз я до тих домашніх практично не пхаюся, робить сама.
     
  5. Жменька

    Жменька Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Дівчатка, відгукніться, чиї дітки вчаться у СШ № 4 , чи В СШ № 2, чи в "Джерельці". Цікавлять відгуки, бо вибираємо зараз поміж тих трьох шкіл
     
  6. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Після першого класу був жах, шось пишем - а шо саме ні бум-бум. Я на те щастя подивилася і віддала на літо до репетитора, маємо зараз англійську улюбленим предметом, поряд з математикою)))
    Якби мені хтось колись сказав, що я прийму рішення платити першачку за додаткові заняття - не повірила б, бо як це так, перший клас і вже не справляється??? Те саме питання задала мені репетитор: "навіщо Вам зараз?". Але я подумала, що без розуміння азів толку не буде, краще зараз по трошки, без напрягу. Одного приватного заняття було достатньо аби малий почав читати прості слова, декілька уроків пішло на алфавіт (прості правила читання), транскрипції не брали, 2-3 уроки на прості речення.

    А нова програма - чудо ще те, віршована читанка, цікава математика, купа правил з української, переписування транскрипції без пояснення... Мені і педагогів шкода з тими нововведеннями (особливо якщо чукча не дурак) і дітей.
     
  7. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    В нашій школі також постійно під наглядом - цілий день в класі є няня, до обіду вчитель, по обіді вихователь, на прогулянці також. З точки зору безпеки дитини, її харчування, поведінки, врегулювання різних сварок - це звичайно плюс, від дітей не почуєш погано слова, дитина не піде на прогулянку розхристана чи непогодована. Але зараз в 3 класі я помітила величезний мінус - діти абсолютно несамостійні. Моя просить пити, я кажу піди візьми собі, а вона - мені няня в школі дає. Щодо вбирання - аналогічно - в третьому класі дитина не може проаналізувати - чи треба брати їй шапку/рукавиці, бо холодно, чекає, що це проконтролює вихователь. З чорнилом - сама не подивиться чи є, бо вчителька заправить. Свої речі/канцтовари/шпильки не пильнує, бо няня буде прибирати і покладе в шафку. І ще ціла купа дрібничок, які показують несамостійність, дитина розраховує не на себе, а на когось, як в садочку. І це не лише моя, спілкувалась з іншими мамами - та ж сама проблема, а от діти подруг, навіть другокласники зі звичайних шкіл більш самостійніші, це помітно, як приходять до нас в гості.
    А я вже перживаю, як після 4 класу вона така несамостійна піде в велику школу.
     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    у нас із самостійністю якраз планку не перегинають. Є в їдальні дорослий- нал є пити, нема- діти самі знають, де в "неурочний час" їм взяти пити. Аналогічно з одягом- канцтоварами і т.п. Тобто тут власне перегину із самостійністю немає. Але у мене теж є одне застереження, пов язане із кількістю дітей у класі і організацією навчання. Бо коли у кожному класі максимум 10 діток, то за навчанням слідкують дуже посилено. Тобто щодня з кожного предмету опитування-перевірки, з невиконаним і неперевіреним домашнім, як усним, так і письмовим ( якщо дитина робить його на продовженій групі) теж не пройде . Але з наступного року планую переводити у старшу школу ( гімназію), державну. І вже зараз малий собі "малює схеми", як то класно, коли у класі більше 30 чоловік і як там можна періодично і на чому можна "змахлювати", бо всіх щодня не проконтролюють

    ---------- Додано в 16:14 ---------- Попередній допис був написаний в 16:11 ----------

     
  9. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

     
  10. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    От і ми зараз опинились у такій ситуації.Правда, вчимо німецьку. У першому класі це був його улюблений предмет, а зараз - найстрашніший, лиш чекає, як його пережити. У першому класі цікавилась у вчителя, а вона казала, щоб їм не заважали, що все буде. Але зараз бачу, що не тільки у нас, але майже у всіх з цим проблема. Тобто, діти майже нічого не знають. Тому теж зважились на додаткові заняття. Підійшла до вчителя, щоб запитатись чи дійсно моїй дитині це потрібно, а вона сказала, що з ним позаймається. Якось аж незручно, але не відмовилась, бо знаю, що вчитель сильний та вимогливий, а ще дуже цікавий та харизматичний. Ваартість заняття - 50 грн. Це нормально?
    Просто дуже боюсь, якщо запустить та не буде розуміти з самого початку, потім буде ще важче.
     
  11. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    тобто займатися додатково і оплатно будете з тим же вчителем, що веде звичайні у них уроки?
     
  12. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Як вибрати першу вчительку для дитини? Маю на вибір дві школи 54 і 81, то реально просто підійти до кожного з вчителів теперішніх 4-х класів і поспілкуватися? Чи як то робиться? Бо віддати дитину до будь-кого не варіант, порадників серед знайомих не знаходжу, всі відказують і на одну школу, і на другу, а я возити дитину десь далеко не бачу наразі потреби... Важливо щоб перша вчителька зацікавила до науки, була справедливою, давала лад з дітьми... а як то взнати наперед?
     
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Дівчата, допоможіть розібратись.
    Серед вас є і мамуськи, і педагоги. Дві сторони медалі, що добре для аналізу.

    Ситуація 1.
    Вичитувала мені вчителька, що дитина геть не самостійна, оскільки пішов в туалет і повернувся в клас зі спущеними штанами. Він йшов у туалет і не взяв із собою серветки з рюкзака. Тому завершивши процес повернувся за ними клас.
    Питання: тобто в цьому випадку краще аби дитина одягла спокійно штани на закакану попу і повернулась на урок? Гаразд, він не взяв серветки з рюкзака, не подумав наперед, але ж вдома йому йдучи в туалет не потрібно брати з собою серветки. І в садочку не потрібно було. Та і йдучи десь до громадської вбиральні не потрібно. То чому він має про це думати, коли йде до шкільного туалету? На що з батьків збирають кошти (фонд класу та фонд школи), якщо у вбиральні першачків немає елементарного (туал.паперу)? Ще на днях схожу і гляну яка там ситуація з миттям рук (милом та рушничком). Чи то я від школи хочу щось не елементарне на мій погляд, а з розряду фантастики?

    Ситуація 2.
    Дисципліна. Основна скарга, що малий не чує. Один із прикладів: урок математики. Він швиденько зробив всі завдання і тупо б'є байдики (щось собі малює тощо). Тобто вимога вчительки щоб "працював разом із класом". Спершу назвала мені дитину неадекватною, потім повела його до шкільного психолога, котрий спростував її "діагноз".
    Так, я допускаю, що малий не білий та пухнастий, але після відвертої розмови з ним зізнався, що йому нудно. Тобто педагог не може знайти контакту з дитиною, зацікавити його і замість того каже що він неадекват.
    Питання: це справді проблема лише в дитині чи педагог повинна б була не повчати та принижувати (вважаю ярличок "неадекватний" таки приниженням і в кутку стояв на уроці), а таки шукати спільну мову, спробувати зацікавити хоч якось?
    Я все розумію, дитина жива і зі своїми фіглями в голові, але невже інші всі як солдати тихі та слухняні?

    Знаю малого. Він шило добряче. Але коли йому цікаво, коли задає запитання відповідь на нього слухає спокійно та уважно.

    Я з малим розмовляю щодня. Пояснюю і сподіваюсь, що ситуація зміниться. Але боюсь що йому відіб'ють бажання до навчання.
     
  14. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Дуже розумно вибирала першу вчительку моя знайома) Вона кілька разів приходила до школи після уроків і розпитувала дітей, які були в 4 класі) Чи подобається вчителька, чи добра і тп)
    Інша знайома орінтувалася на критерій "подобається/ не подобається" їй особисто) Без заглиблень у методики і підходи)
     
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Нає, хороше запитання.

    Наша викликали вже певно всіх батьків, просто батьки до того по різному ставляться. А от розмовляла з мамами з паралельного класу - в них ще нікого не викликала. Каже "все добре, ми розберемось"
    І от думаю: та шукає спільну мову з дітьми, хоче подружитись, а наша вже хоче готових, слухняних, підігнаних під систему?

    Соррі, багато мене тут сьогодні. Наболіло. Вислуховую щодня як якесь дівчисько. Ну не є малий вже геть такий поганий. А до школи якось адаптуватись треба. За успішність вичитувати якось не те, то за дисципліну вичитують.
    Копав кульок з перезувним. Зле, не сперечаюсь. А інші того не роблять? Як заходиш в школу на перерві не знаєш куди від гасаючого натовпу тікати

    ---------- Додано в 23:49 ---------- Попередній допис був написаний в 23:43 ----------

    Почитала в п'ятницу оповідання в букварику і обалділа від першого речення.
    Хлопчик (напр., Денис) любив грати футбол (справді файно) на... комп'ютері (по мережі, через інтернет).
    Без коментарів. В реалі просто тупо забороняєш комп, бо він дитину манить як мед бджіл, а тут у букварику приклад.
     
  16. Aelita

    Aelita Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    В нас те саме, навіть вчителька казала, щоб брав книжку з дому і в такі моменти читав, цікаво почути хто як це вирішував...чи давати йому цю книжку?, теж виходить він буде розсіювати увагу, тут тема уроку, тут сюжет книжки....
     
  17. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Ануто, а син не є каталізатором?) Інколи бавляться на уроці всі, але варто вплинути на "зачинщика", як рух припиняється)
     
  18. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Мені знайома педагог теж казала що варто займати додатковими заняттями. Але наша вчителька хоче щоб він рішав приклади разом із класом, щоб спостерігав як вона викладає яблучка на дошці і всі вголос рахують

    А я вже і не знаю що думати. Завжди малому казала: швиденько робиш те що треба і потім спокійно займаєшся своїми справами. От воно і реалізувалось.
    Причому перевіряла і вчителька, і я. Все вирішує правильно.
    Не завжди акуратно - згідна. Навіть дещо творчо підходить - малює смайлики (чого робити не слід, але видно намагається таким чином розігнати нудьгу)

    ---------- Додано в 00:03 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:56 ----------

    З перезувним - ні. То був поодинокий випадок.
    А от щодо уроку коли зробив все і нудиться - не знаю. Каже лише, що діти починають з нього списувати, що вчительці певно неподобається ще більше аніж просто його незацікавленість тим, що вона пояснює біля дошки.
    Доречі, є предмети, які ведуть інші педагоги. То робочі зошити там не є розмальовані у смайлики тощо. Може там йому цікаво?
    Треба буде сходити до інших запитатись
     
  19. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Справа не тільки в цьому. Просто в одних вчителів можна дозволити собі помалювати, а в інших ні.
    Я мала на увазі загальну реакцію вчительки. Мождиво, вона вбачає в ньому такого ініціатора, тому і зауважень стільки?
     
  20. Vyruchalochka

    Vyruchalochka Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Зустріч з вчителем фізкультури відклалась ,бо від того випадку в малої почались серйозні проблеми з шлунком. Педіатр, коли побачила пальця кольору баклажан, уявляєте?? сказала що проблема з шлунком на 50% від стресу. Найгірший наслідок того всього не палець, і не шлунок, а то, що дочка не хоче йти через урок фізкультури до школи.
    п.с. для Принцеси -вчитель фізкультури ніяк не відреагував на травму, в медпункт не відправив, після уроку на сльози малої зреагувала класна керівничка, а ще жодного уроку не проходить без легкої чи не дуже травми
     
Thread Status:
Not open for further replies.