Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) треба батькам правильно його закласти, щоб вона ним пишалася
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Така, що наші люди дозволяють собі зауваження типу "хотіли повимахуватися" і "шото не можна було назвати Петром?". Справа не в смаках, а в коректному ставленні. Я коли перейшла вчитися в школу в баби в селі, то з мого прізвища всі дружно ржали 5 років, хоч воно в мене якраз шляхетне і гарне (сама скромність))), але не поширене в тій місцевості, в них там Пастушки, Граби, Караїми і т.п. поширені, тому всі вважали за потрібне перепитати, "а шото за така фамілія і дето вона (мама) надибала такого чоловіка". Треба просто розуміти, дк закінчуються власні вподобання і починається пхання носа до чужих імен.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) ну от наприклад, мені не подобається моє ім"я (Оксана), і батькам про це говорила, але на них не ображаюсь, і ні в чому не звинувачую, вони ж мені життя дали)))). Назвали мене як мою бабцю, а моя бабця має ще 2 сестер рідних, от ті сестри також мають онучок, ото мене "понесло", і вони названі як вони( Одарка і Оля). Ось так в нас в родині склалось)))
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) тема знов по колу курсує, хтось просто обговорює імена, що подобаються чи не подобаються і обов"язково знаходяться ті хто поставить діагноз "вимахнулись" "модно" "екзотично", а чому ніхто не вважає проблемою "так як у всіх", "щоб не виділитись"? виходить, що одні якось називають щоб "вимахнутись", а інші щоб не бути такими як перші, сміх та й годі (вподобання, мрії, серце ойкнуло і від імені стає тепліше ніхто до уваги не бере) не можу зцитувати, але то я колись писала: "варто абстрагуватись від того, що "так звиклось", бо можливо те , що для когось звучить як "щироукраїнське" прізвище, інший "щирий українець" вперше чує (і доказ тому численні дописи в темі) " і власне, якщо вже багатьох так турбує "різання в вуха" то поцікавтесь фонетикою, бо в більшості випадків то ніяк крім особистісного сприйняття (що сформувалось в залежності від оточення в якому людина росла) не обгрунтовано може Табуретка Іванівна звучить мелодійніше і правильніше ніж звична Христина Іванівна? утрірую вибачайте гггг але не всі дозволяють собі зневажливі коментарі, насмішки і наглі вказівки "як би треба було назвати", втім то лише свідчить про культуру тієї людини, що так висловлюється а мені от цікаво спостерігати хто як мислить, от чесно, ім"я може подобатись, може не подобатись, можна хоч підпасовувати його до прізвища, вулиці, міста, але якщо свідомість обмежена то є трудно дискусія вже давно не про самі імена, а про комплекси людей, які вони ще іншим хочуть нав"язати, ну бо як так? знайшла ще свій давніший допис, думку не змінила тут про Артема, в мене є брат Артем, Артемчик, Артемко називаємо, а от він себе десь в соц мережі Тьомою назвав. Маю ще приклад Махайла, всі в родині називають його Михайлик, а в соц мережі він Міша, мають право
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) У виборі імені для своєї дитини ми з чоловіком орієнтувались не на моду, не на рідкісність (це теж сьогодні стало своєрідною модою, назвати так, як ще ні в кого не було) і не лише критерієм "подобається - не подобається". Ми свідомо вибирали з українських імен, цікавились ще давньоукраїнськими. І зразу прораховували зменшувально-пестливі назви, деякі імена подобалися у повній формі, а у зменшувальній то виходила або російська калька або просто не звучало. Ще значення імен я підчитувала. І спільними з чоловіком зусиллями ми прийшли до імені Павло (Павлик, Павлусь, Павлусик, Павленятко). То наше українське ім'я чудово пасувало до прізвища, до по батькові і взагалі чудово підійшло синочку (як вперше його побачила, то знала, що то є Павлик і ніяк інакше). На майбутнє я вже приготувала імена для донечки і для синочка (хоча я ще не вагітна), знову ж таки українські чи давньоукраїнські. Але на цьому етапі я вже враховувала ще один критерій (аби пасувало ще й до Павлика Ось така я перфекціоністка, все мені має бути ідеально, гармонійно Іншим людям ніколи не скажу, що вони погано чи негарно, чи випендрились ім'ям для дитини, то їхня справа і їхня відповідальність. Якщо їм так добре, то їм так добре і пхатися мені в ту справу є некоректно і невиховано.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Ой дівчатка, начиталась я ваших дописів і вже з чоловіком вибираємо ім"я своїй малечі, хоч вона за планом десь через 2-3 роки
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) lilochok, то ще може сто разів бажання/вподобання/відчуття помінятись, от я ще кілька днів тому була певна, а вчора інше ім"я "прийшло" і тепер чоловік по-одному до животика звертається, а я по-іншому, але ще є час, бо вже не хочу двох імен...хоча
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) ми звертались до пузика Бусятко, хоч вже й мали ім'я напоготові, але розуміли що все може змінитись. Досі часом нашого Лук'янчика Бусятком називаємо
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Ну є така думка що якщо дитину називають в честь когось, то дитина ніби наслідує долю тої людини, але ж не обовьязково Катериною називати власне в честь бабусі? У мене прадід був Андрій, в дореволюційні роки був дуже заможною людиною, а потім після 17 року його відправили на Соловки, і далі його доля невідома. Але коли ми називали нашого малого, то імья Андрій переді мною явилось зовсім в іншому прикладі, і вже після того як назвали якось моя мама сказала, що нашій бабусі сподобалось би що її правнук назван так само як її батько ( його пра-прадід)... а я про це раніше і не думала навіть, і власне Андрюша назван ТАК САМО а не в честь, то як на мене суттєво...
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) А ми Гарбузиком називали і досі так називаємо Якось на ім'я дуже рідко до малого звертаюсь. Маленький ще напевно. Чатіше - синочок, сина, гарбузик))
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) От і в мене вийшло точно так само. Вирішила назвати донечку Катериною, і вже пізніше дізналась, що так звали бабцю мого чоловіка, але в мене навіть і думки не виникало називати В ЧЕСТЬ КОГОСЬ. Назвала так, бо просто подобалось ім'я без ніяких асоціацій. Взагалі-то якщо обміркувати, то дуже багато Святих в українській церкві, іменами яких часто називають дітей, мали дуже тяжку долю і померли мученицькою смертю.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Мені теж здається, що називаючи дитину, підсвідомо згадуєш всіх родичів, знайомих предків, що мали таке ім"я. І сумніваюсь що хтось назве свою дитину ім"ям яке носила чи носить погана людина. Мені нариклад завжди дуже подобалось чоловіче ім"я Василь( Василько). і я завжди думала що назву так свою дитину. Але в мого чоловіка є дядько, за сумісницвом наш сусід, з ним і його сім"єю в нас жахливі відносини, з їх вини. Через заздрість і злобу, вони постійно нам роблять капості, провокують на скандали...можуть без причини пообзивати і т.д. і тому чоловік зразу категорично був проти такого імені. Я б не назвала дитину Оля(хай би вона на саме Ольги родилась), бо колись одна пані Оля мені зробила дуже багато зла. і в мене закарбувалась асоціація недобра з тим іменем... Хоча я маю багато позитивних Оль(мою свекруху звати Оля, і ми з нею в хороших відносинах), але асоціація залишилась
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Мені подобається чоловіче ім'я Платон, але сина так не назвали, бо я щось не уявляю зменшувально-пестливих від Платона (Платончик?), а називати малу дитину Платоном якось не альо А з жіночих давньоураїнських подобається Харитина (Харитя), так чоловіка бабцю звали, але він був проти, бо в нього з бабцею залишилися деякі негативні асоціації
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Та я це й сама прекрасно розумію, але підсвідомо і десь глибоко в душі, стає страшно, що не дай Боже моя дитина буде колись так мучитись, тому й вагаюся.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) скільки є святих великомучеників, на честь яких називаємо наших дітей і названі самі?!
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Ой, дівчата, я вже не дивуюсь коли малого (Тимофійчика) кличуть Тьомою, що вже тут про Артемів казати Мені раніше навіть жіночки/бабусі в транспорті казали, що треба було дитину інакше назвати, ну там, Тарас, Іван, Степан, а то якийсь Тимофій Ну і з малою теж маю: більшість зменшувально/ласкаво кличуть її Лариска, а то й Ларіска. А мені це так не подобається! Ну хіба кілька людей є, які можуть це сказати якось так гарно. Ну хіба більше варіантів нема? Ларисочка, Лара, Ларочка, Ларуся... Дитині ж лише пів року Чоловік взагалі каже не формувати в неї негативне ставлення до "Лариска", бо всі і так будуть її так кликати... А як ви думаєте? Што дєлать?
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) От якраз ці імена зараз стали рідкісними, я незнаю жодного маленького хлопчика з такими іменами, хіба одного - в малого в класі є Тарас. Назвала моя сестричка свого синочка Фелікс. У мене з цим іменем відразу лише одна асоціація - Дзержинський. Питаю її як зменшувано-пестливо називати дитину, вона каже лише повним - Фелікс.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Мій син сам себе назвав Іван (родився 7 липня), ми всі кличемо його Іванко. Просто терпіти не можу коли хтось каже Ваня. А от милодшого старший назвав сам -Остап. Так що можу сміло говорити, що мої сини мають чисто українькі імена Іван і Остап.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) мене звати так, як мамину бабусю. Щоправда, мама називала мене не в її честь. а просто це ім я їй подобається, ну і так співпало. Наші долі з нею зовсім не схожі.