В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Що завгодно Повний місяць, зуби, стрибок розвитку, і ще надцять причин.
Відповідь: Педагогічне догодовування Просвітіть чайника... Для введення прикорму мають обов'язково бути усі 3 складові? Бо в нас наразі один зубик прорізався, сидіти не сидимо, а от з харчовим інтересом незрозуміло. Ніби слідкує за тим, що робиться за столом, особливо коли п'ю, але з рук не вириває, не кричить. Чи як вона має "просити"? Чи можна поєднувати педприкорм зі звичайним? І як визначити, коли треба починати допоювати (і чим - водичкою, дитячими чайочками?)? Коротше, голова обертом, ніяк не розберуся з цим. І взагалі, я певно сама ще не готова, бо, як влучно Наталя написала на першій сторінці теми:
Відповідь: Педагогічне догодовування це головний показник готовності. буде видирати їжу, і не буде задовільнятися чистою ложкою-чашкою - тоді спробуйте дати спробувати те, що їсте. а яким чином? коли попросить пити у вас з чашки і пуста чашка їй не підходитиме. допоювати водою.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ну наприклад почати вводити пюрешки всякі і паралельно догодовувати зі столу. Чи так не вийде? Я просто ніяк повністю теорію про педприкорм не прочитаю, тому може дурні питання задаю. А ще я дуже панічно боюся, що якщо дати дитині шматочок чогось твердого, вона може відгризти завеликий кусок і подавитися. Я ж так розумію при педприкормі ніц не мелють, дають як є?
Відповідь: Педагогічне догодовування так, і я з питаннями 1. Якщо я їм, наприклад, гречку з м'ясом і помідором, то на початках прикормлюванн 3 мікродози мають бути одного продукту (напр., гречки) чи можна дати по одній мікродозі кожного з перелічених складових мого обіду? 2. Якщо між основними прийомами їжі перекушую яблуком/бананом/печивом, то дитині теж це давати? (до яблука зараз в нас дуууже сильний інтерес - смак сподобався чи що...) 3. Ну і загалом, скільки мікродоз допустимо з'їдати дитині на самому-самому початку догодовування? Не більше трьох за один раз? А за цілий день? Боюсь "переборщити"...
Відповідь: Педагогічне догодовування Почніть будь-ласка з теорії. Виділіть годинку і прочитайте. Там все написано. Дайте собі відповідь на питання - для чого догодовування? І про кількість мікродоз теж все є. Happy Nata, у Вас дитина має схильність до алергії?
Відповідь: Педагогічне догодовування сподіваюсь, що ні. Я ні в чому себе не обмежую. Хіба курятини не їм, бо в перші тижні в малого була висипка (я їла домашню курку), чи алергічна чи ні так точно і не визначили...
Відповідь: Педагогічне догодовування 1 продукт за раз дається алергікам, щоб простіше слідкувати за реакцією. Якщо схильності немає - за раз (за один прийом їжі) можна дати до 9 мікродоз (по 3 мікродози 3-хпродуктів - напр. гречка, мясо, помідор).
Відповідь: Педагогічне догодовування Сім признаків введення прикорму, наявність пяти свідчить про готовність: - вміння самостійно сидіти - наявність хоч одного зуба - вміння свідомо донести шматок до рота - вміння свідомо відвернути голову від небажаної ложки з їжею - зникнення рефлексу виштовхування язиком - подвоєння ваги при народженні - яскраво виражений харчовий інтерес Ну і звісно це все рекомендації швидче аніж вимоги. Оскільки кожна мама індивідуально визначає час. У мене для прикладу обставини можуть скластися таким чином що я раніше 7-7,5 не почну прикорм, хоча руки ой як чешуться)) а от моя коліжанка вже з 4 почала.
Відповідь: Педагогічне догодовування А в мене питання про те, який маэ бути стілець в памперсі після першого-другого днів введення прикорму? Може бути таке, що ті "рисинки" так і вийдуть неушкодженими? ---------- Додано в 14:30 ---------- Попередній допис був написаний в 14:26 ---------- Сьюзі, дорогая , і ще ми соску-пустишку смокчем іноді, коли перезбуджені і заснути не можем (не часто, тільки деколи вдень), цей фактор є не можливим для введення педприкорму?
Відповідь: Педагогічне догодовування Питання від недосвідченої матусі Малеча трясеться за яблуками/грушами. Сирі, зі шкіркою. Має три зуба, тому гризе одразу. Знімаю шкірку - не хоче тоді їсти. Власне питання в наступному: чи варто переживати, якщо дитина ту шкірку їсти буде? Я намагаюся її обривати, коли встигаю зауважити, але це буває далеко не завжди.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ні, не варто. Ні чистити, ні переживати. Хіба би була індивідуальна непереносимість. Але пильнувати, щоб в разі чогось допомогти.
Відповідь: Педагогічне догодовування Синочок теж хоче їсти яблука зі шкіркою. Я давала і пильнувала до випадку коли шкірка заховалась за щоку і він через деякий час почав нею дуже дуситися. Так що раджу гарно перевіряти ротик після трапези.
Відповідь: Педагогічне догодовування Моє мале під час педприкорму без жодного зуба моментально відгризло кусок червоного перцю, який я дала посмоктати. Добре, що побачила і витягнула. ииии коли вже ті зуби будуть :no:
Відповідь: Педагогічне догодовування А в нас таке враження, що всі мої зусилля зійшли на ноль. Поки були в карпатах в моєї мами, вона натішитися не могла як дитина їла. Зранку фрукти(то в мене така багаторічна звичка снідати фруктами), потім все що дадуть. Сам брав ложку (я злегка її притримувала за кінчик). Словом, все було чудово і какали ми до слова щодня без збоїв до того моменту поки не повернулися до Львова і не приїхала моя свекруха. Я щиро намагалася пояснити як ми їмо і чому саме так. Потім вже й зривалася. Але то все було марно. Дитину годували втіхаря поки я відвернуся, або ж кивали головою і з посмішкою на моїх очах пхали. Я звісно забирала, казала плюй і т.д. Але як результат, маємо - малий майже не їсть, какає через день. Бабця поїхала, а ситуація не міняється. Останній тиждень висимо на циці мало не цілодобово. Я себе заспокоюю що то зараз лізуть кутні зуби. Чоловік каже не рівняти карпати і львів. Там він до хати заходив лише спати наніч, решту часу на дворі босоніж гонив де тільки бачив, а тут виходимо гуляти 1-2 рази на день. Але і я за собою гріх чую. Коли він перестав сам їсти, почала частіше пропонувати. Тобто як їмо суп, саджу на коліна і показую йому ложку з супом. Як тягнеться то даю. Знаю що може не тре так робити, але якось мені не спокійно. В душі знаю що з цицею голодний по-любе не буде, але.... нічого з собою не можу зробити. Ще й чоловік насідає. Каже що малий худий і нічого не їсть, і що то все я винна зі своїм правильним харчуванням(ну бо я і сама намагаюся харчуватися правильно, а відносно малого оте відчуття шкідливості, або мінімальної корисності продуктів якесь ще більш загострене....) Словом, заспокойте мене, щось може порадьте, бо я так скоро з розуму зійду. Раніше була впевнена в правильності того що роблю, але зараз моя впевненість дещо похитнулася...
Відповідь: Педагогічне догодовування головне пам'ятати, що і взагалі, діти не дурні голодними ходити а стосовно того, що це не страшно. Оріянка по сьогоднішній день їсть небагато, як за радянськими мірками, а я вважаю, що в неї прекрасний апетит, бо є дуже мало таких продуктів, які вона не любить.
Відповідь: Педагогічне догодовування і в мене пару питань, може вже десь відповідали, але перечитувати 100+ сторінок нема коли 1. Наш малюк ще сам не сидить, інтерес до їжі має. Чекати поки сяде (але ж може і до 8 місяців не сідати) чи можна починати прикормлювати вже? Як тоді, садити собі на коліна з підтримкою? Я, в принципі, не спішу, але бабусі починають допитуватися, коли буду щось їсти давати 2. Мікродози давати дитині в руку чи ложкою до рота? Якщо він, наприклад, гречинку ще не може вказівним і великим пальцем взяти, то що значить, рано ще догодовуватися?
Відповідь: Педагогічне догодовування підкажіть, будь-ласка, чи може дитина, яку догодовують, не какати 4-5днів? Ми на гв, почали педприкорм після 7міс, за раз їмо порядка чверті-третини чайної ложечки страви (напр., каші), гризем яблучко... Шось переживаю за те некакання...