Харчування малюків

Харчування годуючих мам

Posted by Тим22 on 15 Лютий 2008 відповідей - 3.565
Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Тим22

    Тим22 Well-Known Member

    АПД.
    РАЦІОН ГОДУЮЧОЇ МАМИ

    Довелось написати цей пост. Я не педіатр, не консультант з грудного вигодовування, я всього лиш двічі мама, нутріціолог та жіночий тренер. Я переговорила з багатьма європейськими педіатрами та консультантами з ГВ. В цій статті я опишу те, що дізналась від спеціалістів та з німецьких наукових статей, в чому переконалась на власному досвіді. Я буду вдячна, якщо ви прочитаєте уважно всі пункти та поділитесь даним постом з друзями.
    Я не знаю чому в Росії культивуються міфи на рахунок грудного вигодовування та раціону годуючої мами. Звідки молоді мами беруть, не підтверджену науково, інформацію про залежність газоутворення в грудничків від харчування мами? Як і в питаннях фізичної активності під час вагітності, в Росії, на жаль, до сьогодні 19-те століття. Особливо мені подобається, коли мамочки з піною біля рота намагаються переконати профільного спеціаліста (зараз я про себе та тренування під час вагітності), що він не правий. А чому не правий? Тому, що «тьотя Люся сказала».
    Дорогі годуючі матусі, запам’ятайте раз і назавжди: ГРУДНЕ МОЛОКО НЕ ВПЛИВАЄ НІ НА КОЛІКИ, НІ НА ГАЗИКИ (що не одне і те саме).
    Наперекір переконанню більшості молодих мам і рекомендаціям деяких лікарів, грудне вигодовування не потребує дотримання строгої дієти зі сторони мами, яка годує. В Європі взагалі немає такого поняття, як «дієта годуючої матері». Я була щиро здивована, коли на моє запитання, що можна їсти в період ГВ (коли я була вагітна старшою дочкою), моя патронажна сестра витріщила очі і запитала чи є у мене непереносимість певних продуктів або харчова алергія. Тоді я вирішила, що необхідно вивчити питання уважніше та стала шукати інформацію та консультуватись з спеціалістами, в тому числі і з ГВ (не нехтуйте їх порадами! Вони реально цінні консультанти і якщо у вас є проблеми з ГВ – біжіть до них). Отже, я дізналась (про що знають у всьому світі, але не в країнах пострадянського простору):

    ПОТРІБНО БАГАТО ЇСТИ
    Це міф, як і те, що багато їсти потрібно під час вагітності. Їсти потрібно не багато, а різноманітно! Затрати калорій на ГВ приблизно рівні 300-400 калорій, все, що ви з’їдаєте більше цієї цифри, потрапляє на ваші стегна, а не в молоко. Раціон годуючої мами повинен бути максимально наближеним до раціону здорової людини, яка веде здоровий спосіб життя.

    АЛЕРГІЯ ТА ГАЗИКИ У ДИТИНИ НА ГВ
    По-перше, часто плутають два поняття: алергія та харчова непереносимість, це різні речі. В одному випадку – це системне захворювання з спадковим фактором, в іншому – це наслідок неадекватного годування: часта зміна грудей, допоювання та догодовування. Причину харчової нетолерантності у вигляді здуття живота, зміни вигляду калу, дизбіозу та дерматитів потрібно шукати в першу чергу в способі годування грудьми, а не в продуктах, які споживає мама. В третьому випадку алергія – наслідок інфікування молока матері – це вже не харчова, а бактеріальна алергія, вона не лікується корекцією харчування.
    Самі по собі продукти харчування, які споживає мама, про які вона точно знає, що добре їх переносить, не можуть стати агресивними для дитини, в продукту не існує шляхів через які він стає агресором в молоці матері. Проте негативна реакція мами на продукт відобразиться на дитині у вигляді харчової непереносимості.

    Фактори, які сприяють розвитку харчової сенсибілізації (алергізації) в дітей:
    • спадкова схильність;
    • шлунково-кишкова патологія в матері, яка приводить до проникності кишкового бар’єру, в наслідок чого харчові алергени, які циркулюють в крові матері, попадають через плаценту до дитини в період його внутрішньоутробного розвитку
    • пізнє прикладання до грудей після пологів
    • догодовування сумішами в перші дні життя
    • догодовування сумішами в 2—3-місячному віці при підозрі на гіпогалактію (нехватку молока)
    • вживання мамами, які схильні до алергії, високоалергенних продуктів в великих кількостях (недотримання гіпосенсибілізованої дієти)
    • важливе значення має дотримання батьком майбутньої дитини дієти, якщо він алергік або схильний до алергії
    • вживання мамою великої кількості консервантів та барвників, які сильно подразнюють оболонку шлунково-кишкового тракту і підвищують всмоктування алергенних речовин в кров
    • різноманітні продукти харчування можуть змінювати колір та консистенцію калу дитини, якщо в них є речовини, які здатні проникати з кров’ю в грудне молоко.
    До потенційно небезпечних продуктів відносяться алкоголь та кофеїн в надмірних дозах. Для алкоголю – більше 1 проміле в день (це 1 бокал вина або 1 пляшка пива). Для кофеїну – більше 200мг в день (це приблизно 2 чашки кави).

    ПОТРІБНО БАГАТО ПИТИ
    Чи насправді чай з молоком сприяє збільшенню вироблення молока? Це один з «улюблених» міфів мам, що годують грудьми. Але давайте розберемось, що впливає на кількість молока. В організмі жінки, яка годує, молоко утворюється не з випитого молока, а з крові та лімфи під дією гормону пролактину. Тобто, кількість молока регулюється не кількістю рідини в шлунку, а гормонами в гіпофізі. Кількість останнього, в основному, залежить від того, як часто та правильно дитина смокче груди та від наявності достатнього числа денних та нічних годувань. Відповідно, чай з молоком тут участі не бере. Тим не менше, багатьом мамам «чарівний напій» справді допоміг. Як таке можливо? Справа в тому, що дитина не може отримувати достатньо молока з грудей під час смоктання. В цьому їй допомагає гормон окситоцин, який скорочує м’язеві клітини навколо молочної залози та протоків. Це призводить до збільшення виділення (а не утворення) молока з грудей. При цьому мами відчувають розпирання, поколювання, потепління в грудях та іноді підтікання молока через сосок.

    Існує одна хитрість, при подразнені приємно гарячим напоєм рецепторів язика, посилюється виділення окситоцину. Це і спостерігається при питті чаю з молоком. Але такий самий ефект можна отримати завдяки будь-якій іншій рідині з такою самою температурою.

    Також існує міф про те, що кількість рідини, яку вживає мама, впливає на об’єм молока яке утворюється. Збільшення кількості рідини, яку вживає мама не впливає на збільшення кількості молока. А от забагато випитої рідини дає навантаження на нирки, а для організму це фактор стресу, а будь-який стрес блокує вивід гормонів, які необхідні для лактації.
    Виходить все навпаки – надмірне вживання рідини може призвести до зниження вироблення молока, аналогічно і спрага створює дискомфорт, заважає розслабленню та блокує виділення гормонів.
    Тому раціонально вживати таку кількість рідини, яку потребує організм і пити стільки, скільки хочеться, а не через силу та не обмежувати себе в прийомі рідини.

    НЕБЕЗПЕЧНІ ПРОДУКТИ
    В грудному молоці міститься максимальна кількість антитіл до всіх видів агресивних елементів, які людина може отримати за все життя. Речовини, які потрапляють через грудне молоко, формують стійку харчову толерантність – здатність засвоювати будь-які продукти. Виключити з раціону певні продукти означає позбавити дитину можливості сформувати свій власний захист від шкідливих факторів навколишнього середовища, включно з алергенами. «Антиалергенна дієта» без показів зі сторони мами – шлях до того, що в майбутньому дитина може мати алергічні реакції.
    Профілактику алергії може забезпечити виключно грудне вигодовування до 6 місяців, а також введення прикорму по принципу педагогічного прикорму, коли продукти харчування мами, та ті які використовуються для прикорму будуть ідентичними, тоді організм зможе сам розпізнати алерген та утворювати на нього необхідні антитіла. Годуючій мамі необхідно прислухатись до функціонування її власного організму, атопічний дерматит може починатись в тих дітей, чиї мами самі погано засвоюють певні продукти харчування, але продовжують їх вживати.
    Основний принцип правильного харчування під час грудного вигодовування – це якомога менше обмежень! Найчастіше, для здоров’я матері та дитини шкідливі саме обмеження раціону, а не його різноманітність.

    Під час грудного вигодовування немає жодної необхідності дотримуватись строгої дієти та їсти пісну їжу. Навпаки, різноманітне харчування піде на користь малюку, оскільки завдяки цьому малюк зможе познайомитись з різними смаками та запахами (які переходять в молоко) ще задовго до того, як він навчиться сам тримати ложечку. Дякуючи збалансованому харчуванню в період годування грудьми, ви зможете закласти основу для наступних харчових уподобань дитини. Медичні дослідження довели, що в міру дорослішання, дитина надає перевагу саме тим продуктам, які її мама вживала під час вагітності та годування грудьми. З іншої сторони, діти, матері яких під час вагітності та годування грудьми вживали в основному пісну їжу, стають досить норовливими в їжі та часто відмовляються від здорових продуктів з сильним смаком та запахом (наприклад, овочі, зелень). Тому ви можете скористатись періодом грудного вигодовування та сформувати свій раціон таким чином, щоб позитивно впливати на майбутні смаки вашої дитини. Тим паче, вживаючи в період годування грудьми різноманітну їжу, ви допоможете вашій дитині простіше перейти на тверду їжу, яка відрізняється великим різноманіттям харчових відтінків. Діти, які до 6 місяців отримували лише грудне молоко, як правило, набагато легше звикають до твердої їжі, в порівнянні з їх однолітками, які були на сумішах та звикли до їх одноманітного смаку.

    З обома дочками я НЕ дотримувалася ніякої дієти . У моєму раціоні були присутні і овочі , і фрукти , і риба . У нас не було ані колік , ані газиків, ані криків по три години. Не знаю, чи вплинуло моє харчування на смакові переваги Арджуни, але вона дуже любить овочі в будь-якому вигляді (в період ГВ я їла багато броколі, шпинату, капусти, огірків і моркви) .

    Я буду дуже вдячна , якщо цю статтю ви збережете собі!

    Автор - Аліона Хільт.
    Переклад з рос. І.Пащенко
    ***********************************************************************************
    Ситуация, невестка с внуком живет у своей мамы+бабушка, тому шо у нас ремонт. Дитю меньше месяца. У пацана появился диатез, жена считает что не правильно кормят маму, всякими яйцами куриными и другой гадостью. Посоветуйте чем кормить маму
     
    Останнє редагування модератором: 29 Березень 2016
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    людоньки, то хіба годувати півроку
    якшо мама має сама реакцію - то так
    але я скільки годую, стільки їм всякі гриби - ні одному ні другому ніц не є
     
  3. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    я п"ю компоти зі свіжих фпуктів, практично з усіх. Нічого дитину не турбує.
     
  4. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Дівчата, а можна торт, в якого коржі з какао ("Баунті")? Печений власноруч, більше там нічого не насторожує, окрім какао. Десь чула, що з тим продуктом треба обережно. А може я щось наплутала? Просто ми такі маленькі і так мучимся трохи з тим животиком, я вже сама не знаю що їсти.
     
  5. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Як і ми, але какао на диво переварюємо.
    Я їла печиво з какао перший раз коли малій було днів 9-10 - пройшло нормально - з того часу раз в 2 дні якісь такі продукти (чи з какао, чи з крихтами шоколаду) вживаю, немає реакції.
    Тому спробуйте.
     
  6. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Я так хочу морозива- гину.)))
    Підкажіть яке б то купити, щоб не нашкодити дитині. Може ото дитяче?

    Ну, і я хвалитись трошки. Спробували ми вже сунички- реакції ніякої. І чуть-чуть, не стрималась, молочного шоколаду з арахісом. Там буквально на пів зуба було)) але ніби тоже ніц. Висипки ніде не бачу.
     
  7. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    і я їм, і пиво п"ю не безалкогольне, як тут писали (вважаю, що воно в 100 разів гірше/хімічніше ніж справжнє) і взагалі з самого початку їм все, в розумних кількостях, ну окрім бобових на початках, а тепер, то вже їм і їх.
     
  8. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    А з якого віку дитини ви пиво п"єте?
    Я першого разу десь після року і кількох місяців потрошки почала попивати.
    Короче, хочу морозива, хочу пива, а синочок ще такий маленький. Ех...:girl_in_dreams:
    В нас і так постійні газики, навіть не уявляю як то починати їсти/пити щось таке...
     
  9. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Ой, не пам'ятаю, але скоро, починала з декількох ковточків. А взагалі вважаю, що проблеми з животиком, це швидше така особливість хлопчинів, коліки, і це не пов/язано з тим, що з/їла мама...морозиво я б точно їла
     
  10. daisygirl

    daisygirl Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Я завжди купую львівське ТМ. Воно є і в стаканчику, і на палочці без глазурі, чисто біле. Смак дитинства :) Я їла коли малій ще місяця не було і все в нас добре :)
     
  11. Plenilunio

    Plenilunio Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    :) Я тепер без морозива і дня не протяну. хоч раніше не ласувала ним так. Купую в основному тм і ще дитяче від "Ласунки" люблю, але його важко знайти.
    пиво.... ковточок-два в мужа можу вкрасти :)
     
  12. Vika

    Vika Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    хочу кавуна страшенно. от думаю оже попробувати, чи ще почекати торохи. а що від нього може бути дитинці?
     
  13. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Животик може боліти, ваша мацьопа ще дуже маленька. Якщо вже дуже хочете, то пробуйте малесеньку скибочку, якщо все буде добре, то можна наступного дня трошки більше. Я їла минулого року, але вже більш пізніші кавуни в другій половині серпня, тоді синочкові буо вже 8 місяців, то нормально не реагував.
     
  14. glasses

    glasses Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Я теж їла в неділю перший раз кавун, диню. То малому нічого не було. Але нам вже 6 пішов.
     
  15. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    я б не ризикувала. ми лише 2 рази купували кавун і то недавно
     
  16. Shatenka

    Shatenka Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Я як з пологового приїхала, то просто вмирала за кавуном, в той самий день з'їла скибочку і вже в наступні дні їла. Але це була середина вересня, зараз то ще зарано, почекайте ще хоча б тиждень-два.
     
  17. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    ех... і я хочу кавуна, дині, винограду і сливок:girl_cray:
    ввела собі поки сирі яблука і персики, то маля нормально реагує на них.
     
  18. Vika

    Vika Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    я вже їла кавун, ніби нічого. ще їла персик, трошки салату:огірок, помідора, перець, цибуля.
    малий часом неспокійний, пукає тиснеться, то пробувала їсти строго те що можна він все одно веде себе так само.
     
  19. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    От і я провела експеремент. У нас з тим неспокоєм плюс тиснення, пукання взагалі повний капець. Так бідаця мучиться. Пробувала я день суворої дієти- те саме. Вчора спробувала трошки помідора і ще дещо таке що ніби то не дуже рекомендують- те ж саме, що і при дієті.
    От цікаво, як зрозуміти як дитина реагує на той чи інший продукт, якщо є той продукт, чи нема, чи їм, чи тільки п"ю (і таке буває, коли не встигаю), все те саме. Каризує, червоніє, кожен пук з такими муками витискає, часто я масажую, потискаю животик, щоб пропукався.
    І так мені його шкода і не знаю вже що то їсти. Інколи волію взагалі не їсти нічого, може хоч так полегшає маленькому...))
     
  20. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    Ми робимо зарядку, "біжимо", ножки до животика притискаю і розвертаю. Малій дуже добре газики відходять. За 15 хв. пропукається і все нормально. Але в нас вже рідко так.
     
  21. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Харчування годуючих мам

    В мене так сталось, що коли малій було десь півтора місяці, в мене пару днів був приступ апендициту і я конала і взагалі не могла їсти. І що думаєте, було малій легше? Ні, не було, далі і червоніла і тиснулась і кричала.
    Тому я для себе зробила кінцевий висновок, що то в моєї дитини не залежить від мого харчування.
     
Статус теми:
Закрита.