Відповідь: Дівочі сльози за совітами То спитайте в varjag-2007 Чи хочу я, щоб ви переконались в достовірності інформації? Чесно кажучи, це суто ваша справа - переконуватись чи ні)
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Я думала, що ви постите інформацію попередньо перевіривши її достовірність. Вибачте, що про вас так погано подумала. Треба сказати, що соціальний захист в Союзі (після того як нафтою почали торгувати) був кращим, ніж зараз. Єдина проблема була в тому, що на нього в державі грошей не було. Все завалилось, коли ціна на нафту впала до $100 за барель.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Ага, без авторства, без посилань на оригінали чи скан-копії. І з такими совєцькими перлами: "В странах капитала царили безработица и голод", "1930-е – голодные годы...но не было геноцида. Было неправильное ведение народного хозяйства", "читайте, ибо Ющенко и его учебники этого не расскажут". І тих польських газет, на які посилається невідомий автор (чи автори) - не існувало в природі. Ні "Нового часу (тільки в Лондоні з 2006 р.), ні "Сили"("Moc" по-польськи). Ось витяг з польської Вікупедії: Nowy Czas – polski tygodnik opiniotwórczy, wydawany w Londynie od 2006 roku przez Czas Publishers Ltd. Wydawcą jest Teresa Bazarnik, a redaktorem naczelnym Grzegorz Małkiewicz. Гугл жодних інших посилань на цитати аноніма не видає. Зрештою, з його висловлювань видно, що це - неадекватний совок-сталініст, якому за милу душу придумати якийсь брєд, бо ж знайдеться ще купа маразматиків, які в нього поірять, навіть не перевіряючи фактів, бо ж написано "по-нашему, по-совецки!" А втім, чи був голод на Західній Україні, краще розпитати наших бабусь чи прабабусь. І писати по 30-ті роки в Польщі як про голодні може хіба що якийсь зазомбований неадекват. Якраз в той час Польща виходила на пік свого економічного розквіту. Селяни в Галичині стоврювали кооперативи та "Маслозоюзи", експортували масло в Європу. Хто не міг вижити із сільського господарства, успішно знаходив роботу в містах. Це не така далека історія, щоби різні совки так нагло її паплюжили. Чомусь старенькі зі Сходу України неохоче, або з жахом згадують їхні 30-ті роки, а наші - навпаки, з ностальгією. Всі мої дідусі й бабці походили з сіл або містечок Галичини, в 30-х роках була їхня молодість, все пам'ятають добре, але чогось схожого й близько не розказували. А от як збирали збіжжя для голодних за Збручем - розповідали. ---------- Додано в 18:42 ---------- Попередній допис був написаний в 18:38 ---------- ну та, ну та... Як казав один вуйко, з друзів Сталіна (Гебельс): Чим більш неймовірна брехня, тим легше в неї повірити. В принципі, кожен, хто подає аргументи, подає їх для того, щоби в них повірили. І робить все для того: дає посилання, джерела. Інакше це - наклеп, вигадка, плітки.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами а ви дивилися, що я цитувала? цитата була про частини теперішньої України, які на той час не входили в СРСР. Аналастанка давала цитати про голод в Галичині, я навела контраргумент про Волинь (іншого не могла навести - нема родичів в Галичині)
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Hermi, чи ви цим дописом хочете заперечити взагалі голодомор 32-33?[/quote] Малася на увазі та територія Волині, яка за Ризьким договором 1921 року відійшла до Польщі. Тобто підтверджується, що Галичина і Волинь, які не входили до СРСР, не відчули у ті роки на собі голоду, значить, голод був штучний, а не викликаний катастрофічним неврожаєм. ---------- Додано в 22:29 ---------- Попередній допис був написаний в 22:29 ---------- Правильно я зрозуміла, Almariel[/quote]?
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Нє, ну "совєцькі перли" - то справа десята, я скопіювала тексти з першого посилання з пошуку, до кінця не читала. Тепер мені самій цікаво стало - я все ж таки знайшла ніби-то першоджерело (принаймні, там публікація 2009 року) отих всіх цитат: http://vif2ne.ru/nvk/forum/arhprint/1729364, але там теж без посилань і сканів І знайшла скан газети 1932 г. "Украiнськi щоденнi вiстi": http://za.zubr.in.ua/wp-content/images/2009/11/image0113.jpg ---------- Додано в 22:39 ---------- Попередній допис був написаний в 22:30 ---------- Розпитувала. Не "зі стелі" ж взяла, що голод був. От бачите - а мої родичі з Західної України (і не тільки вони) розказують зовсім протилежне. І кому я маю вірити?
Відповідь: Дівочі сльози за совітами «Українські Вісті» (до 1956 «Українські Щоденні Вісті») — совєтофільський щоденник, з 1957 тижневик, виходить з 1920 у Нью-Йорку замість газети «Робітник». У 1920-их pp. «Українські вісті» були в опозиції до групи Василькова-Турянського в Комуністичній Партії Західної України. Газета друкувала пропагандивні репортажі з організованих подорожей на Україну, літературні твори радянських письменників тощо. Редактори: М. Андрійчук, М. Ткач, Д. Бориско, А. Дмитришин, М. Князевич (з 1932), Л. Толопко (з 1956). - Джерело
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Моя бабця теж казала що голод був на Великій Україні( на східній), а після війни на Буковині справді був голод( з її слів тому що їх туди вивезли).
Відповідь: Дівочі сльози за совітами А мені дивно, як Ви, не адвокатуючи за вашими словам СРСР, в буквально кожному аспекті розмови знаходите "яблуко роздору", при чому прямі запитання щодо особисто Вашої позиції, аргументації і так далі або цілеспрямовано ігноруєте, або відповідаєте на кшталт "кому треба-той знайде". Щось це все дуже сумнівно....попахує тролінгом. ІМХО
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Моя бабця 1919 р.н., дідо 1923р.н. Про своє минуле дуже багато розповідали, навіть з подробицями, але про страшний голод ніколи не казали і не думаю, що приховували. Якраз дідо мені розповідав, що за чехів було навіть дуже добре жити. Ну, але факт, що в 30-ті роки майже по всій Європі була погана врожайність і справді був дефіцит пшениці. Але комуністи то використали в інших цілях.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами [/quote]чи був голод на Західній Україні, краще розпитати наших бабусь чи прабабусь[/quote] одна з моїх бабусь - із Львівщини. Обоє моїх свекрів ( які вже теж люди у літах і у цей період жили) теж місцеві. Власне голодомор на Західній Україні вони заперечують. Друга бабуся та дідусь ( вже покійні) - із Сумщини. Вони теж не пам ятали класичного голодомору. Тобто цей час згадували як досить важкий, але страшного голодомору не пригадували. ---------- Додано в 21:04 ---------- Попередній допис був написаний в 20:56 ---------- а от про часи Другої світової на території Галичини свекор так само відгукувався: поки стояли у селі німці- все було гаразд : вони не забирали у сім ї останнє. Так, брали молоко, яйця і т.п., але діти міняли яйця на цукорки у німців, а якщо у сім ї була лише одна корова чи коза, то німці залишали її на потреби сім ї. А от коли прийшли радянські війська, тоді якраз все змінилося, бо ті не дивилися, що будуть їсти діти в тій чи іншій хаті- йшла голодна армія і солдат треба було нагодувати будь-якою ціною.Вигрібали все.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Так, ігнорую. Бо дуже не люблю допитів у стилі КДБ. Ми обговорюємо у темі СРСР, а не мою особистість чи позицію - вони до історичних реалій не мають жодного стосунку. Щодо аргументації - по-перше, мені ліньки шукати. По-друге: вас ніколи не буде влаштовувати аргументація, яка вам не подобається - то вам першоджерело просовєцьке чи українофобське, то не та людина це сказала, то сайт проросійський, то фотошопом "попахує", то тролінгом... воно мені треба напрягатись за таких умов? Інформацію, яка вам не подобається чи не вписується у картину вашого світосприйняття ви чомусь вважаєте за "яблуко роздору". Люди різні, спогади у всіх різні, сприйняття реальності у всіх різне та й аргументи/факти чомусь різні. Тема, як я розумію, створюється для дискусій та обговорення, а не для одностайних співів на один мотив. Але, можливо, я помиляюсь, і тема створювалась задля інших цілей (цікаво, яких тоді?). Напевно ще дуже залежало від того, де саме жили "свідки тих подій". Бо, бачите, про 90 роки теж у всіх різні спогади - хто каже, що голодували, хто - що було погано, але в межах, а хтось - що "нічого такого". Кому як пощастило...
Відповідь: Дівочі сльози за совітами моя покійна прабабуся теж казала що німці вели себе досить достойно у порівнянні ...тут "сльози" мішаються.. за 40-60-ими рр. думаю ніхто не плаче, а за 70-80-може комусь і жаль, якщо було добре в той час
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Гаразд, не варто дійсно переходити на особистості. Просто якщо дійсно позиція дописувача нейтральна, то і аргументи "за" і "проти" будуть траплятись з однаковою ймовірністю. Якщо ж коментарі мають виразно забарвлений характер - то нащо тоді стверджувати, що то лише спроба щось урівноважити. Зрештою, тут ніхто не карає за наявність власної думки, це навіть привід хай для незгоди і нерозуміння, але таки поваги. А принципова позиція якраз грає важливу роль, бо таки лиття сліз за матеріальними благами істотно відрізняється від виправдання репресивного і антиукраїнського устрою. І жонглювання фактами чи аргументами якраз відводить увагу від цієї принципової різниці. ---------- Додано в 01:00 ---------- Попередній допис був написаний в 00:52 ---------- Різні можуть бути погляди на кольори фломастерів, а "випадково знайденими за пошуком в Гуглі" аргументами ставити під сумнів те, що визнане на світовому рівні і підтверджене численними доказами? І це підтверджується навіть при підрахунку кількості спогадів від бабусь-дідусів у цій темі.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами А ви подивіться не тільки на мої дописи, а на тему в цілому - тут і без моїх "проти" для нейтральної статистики процентів 80 тільки і пишуть, як все було погано...
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Якщо упустити дискусію про одяг, моря і квартири (бо у цьому випадку буде, мабуть, повна рівновага), то залишаться купа процентів про те, як було зле. І це чудесно. Бо деякі речі виправдовувати і не потрібно. ---------- Додано в 01:13 ---------- Попередній допис був написаний в 01:12 ---------- Смішно стало Усвідомлюєте весь сарказм???
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Не всі звинувачення відповідають дійсності. Таке враження, що справжнього негативу недостатньо для створення образу Імперії Зла, то треба ще додати "чорнухи" Тішить, що ви сарказм зрозуміли
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Хочу трохи додати про буцім "голод за Польщі" в 30-х роках, про які пишуть неіснуючі або "червоні" газети. Дивіться, в СССР була потужна ідеологічна машина, ефективна пропаганда (брехня). Радянські ідеологи успішно пересмикували факти, і навіть найменший негатив могли роздути до трагедії. Як наприкклад, злощасне привітання митрополита Шептицького після входу німецьких військ у Львів. З митрополита зробили "фашиста" і навіть словом не обмовилися про його героїчний порятунок євреїв і лист "Не вбий!" від якого Гітлер впав в істерику. Я вчився в радянській школі до 8-го класу. Нам розказували про Ярослава Галана, інших західно-українських комуністів. І ніде радянська пропаганда не говорила про голод в Західній Україні. Думаєте, якби були реальні факти, ідеологи їх би не прикрасили, не використали? При тому я не заперечую, що десь, в якихось селах міг бути голод - неурожай, стихії, все-таки, сільське господарство тоді ще не було добре розвинуте. Але голод - це не голодомор і не геноцид. Гуцулів, про яких пишуть Ваші джерела, ніхто цілеспрямовано не знищував, як українських селян на Сході. Ніхто не приходив на подвір'я зі щупами і не відбирав останнє. Нікого не вивозили в Сибір чи концтабори "за три колоски". Нікому не заборонялося в пошуках кращої долі переселятися у міста чи виїжджати у світи (Америка, Канада, Бразилія). Чи може у Львові стояли "заградотряди", які виловлювали селян, як це було, скажімо, в Харкові?
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Які саме не відповідають!?? Яка чорнуха? Та тут не треба старатись, лише почитати інші лінки з того ж сайту інституту національної пам"яті, на який Ви самі посилались. А кому потрібне це вибілювання??? .....Ну комусь то точно потрібне ---------- Додано в 11:06 ---------- Попередній допис був написаний в 10:59 ---------- Так плачемося на важкі часи...Та правильно плачемося. А чому так є? Чому наш президент собі купує 3 люстри вартістю з Київську квартиру кожна на плавучий будиночок в вкраденому Межигір"ї, а та бабуся просить зважити ону картоплинку - бо це все, що може купити? Тому що пропасть між класами - бідося і багачі. А тепер питання - де подівся наш середній клас? А середній клас методично "з'їв" і цлеспрямовано знищив СРСР. І це лише один мазок. То чому про це не говорити так як є. Я розумію, що "про покійників" або не говорити, або говорити добре. Але про покійну, як ви виразились "Імперію зла", треба говорити і говорити голосно, щоб пам"ять випадково не затерлась. Бо ми народ добрий і не злопам"ятний -часом аж занадто.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами от і з того почнемо, на що перше натрапили то вважаєм дійсністю...от і вся біда, що і більшість людей саме так і живуть. п.с. почитала Ваш щоденник, невже Ви історик? http://uareview.com/148-nardepiv/ і за вашою логікю треба вірити усьому!(це як приклад) ну або це?!Це також щира правда! Мені навіть навели незаперечні аргументи