Відповідь: Дівочі сльози за совітами а тут в нас інше було, з сусідами дружно треба було жити. вони нам сіно, а ми вже чимось іншим помогли.(от чому я так стогнала що зараз все не такі дружні, як колись). Я ще навіть застала, як приходить час картоплю вибирати, хтось наймає якісь коні і так на всю вулицю. Зібралось чоловік 10- 15 і так всю картоплю повибирали...Або ще якась така робота. А ще спогад, як в нас завжди свіже мясо було. Як різали свиню, то найближчі сусіди приносили добру сумку мяса, ну а потім відповідно і ми віддавали... висновок один, всі жили порізному!
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Моя бабаця залишилась одна з двома маленькими дітьми, все забрали і вивезли внікуда. Дали через два роки хату недобудовану....Дідо не повернувся з війни. По маминій лінії всі майже чоловіки загинули хто на війні, концлагер, поляки вбили...
Відповідь: Дівочі сльози за совітами а якщо не було у вашій бібліотеці, то через тиждень могли привезти з іншої. а зараз порекомендують в інтернеті пошукати, або просто сказати - нема, списали, не закупили чи ще щось в тому роді стикнулась сама з таким
Відповідь: Дівочі сльози за совітами співчуваю... в нас в містечку також така одна сімя була (і знову виникає те ж саме питання людяності), то їй всім містечком помагали, хто чим міг.а потім нею почав священник опікуватись, ну вона щоб не за просто так, у нього кухаркою працювала.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Вам батьки купили ці книжки. А я пишу про себе , а не про те що батьки нажили. В вісімдесятих мені брат привозив книжки з відряджень, з Росії. В сімдесяті можна було купити всі ці книжки в львівських книгарнях.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Чи всі? Чи всіх авторів ? Ну щось було добре.... Та і зараз є теж щось добре, а є погане. Життя важке, ми себе не вміємо оцінити, ми не вміємо себе показати достойно - але вчимось! Важко з нерухомістю....а я говорила з іспанцем (молодий науковець) - там лише в кредит можна жити також -бо купити своє житло для нього нереально. Ну так...я говорю про науковця, бо можу порівняти. Та хіба не знаємо ми самі, що люди завжди мають проблеми - не з одним, то з іншим. І скільки можна лити сльози дійсно за тим, як вже тут хтось зауважував, штучним організмом. І що взагалі неясно - чому ті сльози лиють люди, які взгалі не пам"ятають СРСР, чи в кращому випадку застали його за дитинства чи юності. І по документах судити - то, на мою думку, взагалі дуууже небезпечно . Якщо історію переписували і так в школі вчили. Та ту справжню історію ще викопати треба разом зі статистикою.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Так але є можливість дітям поїхати на заробітки і допомогти батькам.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Добре, я пишу від імені своїх батьків. Вони самі собі купляли книжки. Не мені, а самі собі )). ооо, так... за це треба сильно подякувати. Як і за можливість купити лахи на хенді. Загалом- не тим треба страхати і не за тим плакати, і не такі речі ставити в подяку.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами я уже нічого з вами не розумію, жили я так розумію досить бідно, але радянські речі вам не підходили(ну хотілось бути не так як всі)...Як на мене чи по сучасній моді ви одіті, чи ні, коли нема що зїсти то на другий план іде... А яка різниця чи їх брат привіз чи їх батьки купили? п.с. ну я зараз не зарадянський час живу, мама пенсіонерка, як такої родини, допомоги нема, але якщо хочу добре жити то і відповідно кручуся, тож тут важко щось казати. Хочеш добре жити, треба дуже-предуже багато працювати
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Цілком підтримую! Але і в інший бік не перегинати, як то часом буває.... От прямо всі були дружні, не було нерівності - однакові лахи, черги і книжки, і квартири мали всі, кому не лінь разом із машинами.... Отакий настрій дописів дратує. Бо то лише ЦІНА. Та й то ще питання, що там дійсно за гарною картинкою усміхнених стахановщиць-колгоспниць. ---------- Додано в 16:56 ---------- Попередній допис був написаний в 16:55 ---------- А що в цьому поганого?
Відповідь: Дівочі сльози за совітами ну в кожно своє, комусь щоб жити треба бути не так як всі і останню копійку віддати за крутіші іноземні речі, а комусь краще скласти ту копійку і купити щось вартісніше
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Це теж правда. Бо однозначно в першу чергу мають виконуватись базові потреби... Але якщо виконувати лише базові потреби. то недалко від тварин втікнемо, чи не так? І під іншими потребами я маю на увазі в тому числі і бажання особистого самовираження. Що ж тут поганого? Це на всі 100% природно. Ну і крім нього ще є вищі сходинки
Відповідь: Дівочі сльози за совітами мені щось здається що такого ніколи не було і наппевно не буде. ---------- Додано в 16:02 ---------- Попередній допис був написаний в 16:00 ---------- ну в мене інше бачення, краще зараз на чомусь зекономити, але зробити так, щоб потім можна було отримати "прибуток".потрібно розширювати свої базові потреба відповідно до своїх можливостей. Ну і всіма силами збільшувати свої можливості якось грубо вийшло, я навіть не знаю як це пояснити...
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Ну це правда в Україні, і в будь-якій іншій точці земної кулі. Ніякого зв"язку з СРСР не має -ні "за", ні "проти". ---------- Додано в 17:06 ---------- Попередній допис був написаний в 17:03 ---------- Це бачення все одно залишається в рамках базових потреб. Це нема сенсу заперечувати: спочатку задоволені мають бути потреби в їжі, житлі і так далі, а коли вони задоволені - виникаєють інші, вищі потреби. З чим саме важко погодитись? І от власне дещо вищі за базовий "плінтус" потреби українців не задовільнялися в СРСР. Отак просто. Звичайно, дай Бог, щоб ми не опустились нижче за той плінтус в Україні.. Але критика Української держави не робить кращим Союз. Так само можна нас порівнювати з усіма іншими країнами існуючими чи колишніми.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами ну я це написала, бо завдяки такому підходу ми і жили. і будинок за радянський час побудували і досягли того що є зараз... я про свою сімю
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Якщо говорити глобально, то в СССР була найбільша проблема - відсутність приватності, особистого простору. Ти мав бути "як всі". Якщи ти не як всі - готуйся до серйозних випробовувань. Ок, якщо ти приймаєш правила совка - відсутність власної ініціативи, одобрямс, колективізм - ти міг більш-менш животіти. Тобто, тобі великі дяді милостиво дозволяли існувати і їх хвалити. Кидали кришки як Тузіку, а ми тепер восхвалюємо - ах, як то було добре, не треба було ні за що хвилюватися. Однак, якщо ти, не дай Боже - особливий, все, тут готуйся до найгіршого. Скажімо, в тебе розвинуте відчуття справедливості, і тобі дуже цікаво, чому в психушках тримають здорових людей. Або чому твоя рідна мова зникає? Чому я не можу молитиси в своїй церкві і т.п. Вважай, ти пропав. Ще трохи, і тебе повезуть в психушку, в табір, або просто знищать. Так, для тваринного існування в СССР було все - трохи хліба, трохи ковбаси, дресирування (в піонерських таборах чи парторганізаціях). Але стати Особистістю в СССР було нереально. Бо нереально нормальній зрілій людині примиритися з насиллям, змовчати взамін на ковбасу.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Та, теж цікаво Я застала з дитинства. І мої батьки з дитинства. А ви?
Відповідь: Дівочі сльози за совітами ну мені не те що погодитись, а зрозуміти Daisy, коли сімя немала за що купити сіно, дров на зиму, а водночас плаття з гАмерики було надзвичайно необхідне!