Юридична консультація

Discussion in 'Бізнес-леді' started by Taras N, Jul 7, 2011.

  1. olitsisa

    olitsisa New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Я є одинокою матір'ю , збираюсь одружуватись, чи втрачаю я допомогу по догляду за дитиною до 18 років, чи лише в тому випадку , як що майбутній чоловік усиновить мою дитину?
     
  2. Sirenetta

    Sirenetta New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Наказ стосується не лише будинків садибного типу, а й індивідуальних будинків (так званих особняків). Такий варіант підходить багатьом людям, оскільки є багато добудов до власних будинків, гаражів, сараїв, літніх кухонь, які були не те, що збудовані до 2011 року, а взагалі в 90-х роках і їх не узаконювали, бо потрібно було багато дозволів і погодження цілого ряду інстанцій. Але звісно це при умові наявності договору оренди на земельну ділянку або державного акту. В межах Львова і поза його межами є дуже багато власників земельних ділянок, на яких люди самовільно собі щось добудовували. Я тут не говорю про узаконення таких самобудів як МАФи, де просто захоплювалась земельна ділянка міста, і справи йшли не лише в суди загальної юрисдикції, а й в третейські суди. Не йде мова й про справи де узаконюються балкони чи інші добудови в багатоквартирних будинках. Для конкретики наведу власний приклад: Мої батьки в 1991 році купили невеличкий особнячок разом з земельною ділянкою. На землю відразу без проблем виготовили Державний акт, де вказувалось, що земля відведена для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. А от будинок батьки почали розширяти і добудовувати, в результаті чого з одно-поверхового будинку загальною площею 70 кв.м. зробили двоповерховий площею 170 кв.м. Крім того, на ділянці збудували ще гараж, пивницю та сарай. В технічному паспорті відобразили ці всі зміни, але стояв штамп, що це самобуд, а Свідоцтво на власність було лише на тих 70 кв.м. От і стояв собі цей самобуд більше як 10 років (будинок не можна було ні продати, ні подарувати,бо в техпаспорті стояв штамп самобуд), доки в 2012 році не вийшов Наказ. В наших сусідів аналогічна ситуація. Ще одні знайомі добудували собі 2-ий поверх над гаражом. Свекруха моя, наприклад, успадкувала земельну ділянку і старенький будинок на селі, який згодом розібрала і збудувала собі гарненький новий будиночок вже значно більшої площі. Тож можу наводити ще дуже багато таких прикладів і це питання є надзвичайно актуальним на даний час.
     
  3. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Він не новий, до 2012 року був наказ аналогічного змісту - від 24.06.2011 року №91 але на об'єкти збудовані до 31.12.2009 року. На який посилаєтесь Ви продовжує термін до березня 2011 року.
    В Наказі вказано - індивідуальних (садибних) житлових будинків, і сюди не відносяться усі особняки, згідно законодавства є обмеження щодо площі і поверховості.Також обмеження щодо цільового призначення - якщо земельна ділянка буде не в межах житлової чи громадської забудови.
    Дійсно зараз це дуже актуально, незнаю як у селах, а от у Львові багато хто немає документів на землю, і виходить замкнуте коло - узаконити самобуд не можуть, бо нема землі,а землю отримати не можуть, бо є самобуд. Ну і будинок має бути збудований до відповідного часу і це має бути прописано у техпаспорті.
    Я також:girl_flirt: але мої будуть не такі позитивні і більша половина визнання в судовому порядку, особливо щодо добудов, розширення, визнання пр. вл. на господарські будівлі, які не відображені у техпаспорті і т.д., тому що на практиці цей наказ мало застосовується, можливо тому що необхідно досить багато умов - зем. ділянку відповідного призначення, будинок має бути збудований до відповідної дати і це має бути відображено в техпаспорті, будинок має бути певної площі/поверховості і т.д. а на практиці вилазить дуже багато нюансів.
    Але ще раз повторюсь - кому підходить - це варіант.
     
  4. Sirenetta

    Sirenetta New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Якщо зайти в Інспекцію Держархбудконтролю, то там можна побачити чергу з людей, які власне хочуть застосувати цей наказ. Хоча я з Вами згідна в тому, що на практиці його аж не настільки часто застосовують, але тому, що мало кому відома така процедура. Фактично головна умова для його застосування - це приватизована земельна ділянка, а техпаспорт можна без проблем і новий намалювати з відображенням усіх змін. Крім того, в окремих випадках люди, які знають такий шлях узаконення навіть знаходять можливість приватизувати спершу землю для того, щоб пройти саме процедуру, передбачену Наказом. Я ні в якому випадку не говорю, що це дуже просто все зробити, але на мій погляд, значно швидше і простіше, ніж пройти вище описану Вами процедуру погодження через міську раду чи в судовому порядку, куди також треба подати цілу купу документів і в кінцевому результаті не факт, що рішення суду хтось не оскаржить. Звісно, що на практиці безліч випадків, коли без суду не обійтись ніяк, особливо коли нема можливості виробити документи на землю чи є декілька співвласників, які не можуть домовитись мирно про розподіл частки. Але для людей, які мають документи на земельну ділянку - це найкращий варіант.
     
  5. Krosha

    Krosha Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Підкажіть, будь ласка, що потрібно для прописки дитини. Прописати хочу її за своїм місцем поживання. Чи потрібно згідно з законодавством щось від батька дитини, який прописаний за іншою адресою?
     
  6. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Моїй подрузі зі Сколівського району потрібна консультація в земельних справах, буду дуже вдячна, якщо хтось підкаже до кого можна звернутися, можливо у Львові чи Стрию, бо в Сколе знайти підтримки неможливо.
    Коротко про ситуацію.
     
  7. olitsisa

    olitsisa New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Потрібна довідка з жеку чоловіка , про те що дитина не прописана в нього . І дивлячись для чого вам потрібна прописка? Як що для держ. допомоги , то здається можна обійтись довідкою з жеку ( якась форма №...) підписаною сусідами , про те що дитина проживає з вами .
     
  8. Irunaqwerty

    Irunaqwerty Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Дівчата, я до вас! В мене трохи інше питання - що треба для того, щоб оформити догляд за старшими батьками або родичами (вік 82 і 87 років)? Порадьте будь-ласка, хоча б з чого починати. Дякую.
     
  9. Krosha

    Krosha Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Прописати дитину все рівно рано чи пізно доведеться. Враховуючи, якщо дійсно потрібно довідку від батька дитину, в мене цей процес може затягнутись надовго.
    Тому й цікавить мене, чи дійсно довідка від батька потрібна...
     
  10. Ya Nata

    Ya Nata Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    У мене також питання . Я зараз в відпустці по догляду за дитиною. (зараз малому 5,5 і мені в жовтні потрібно вже виходити на роботу ). За час моєї відпустки посади, на якій я була , зараз немає. Ось мені і цікаво : чи мені скажуть - "допобачення - посади немає, ви нам не потрібні" ... як то правильно з юридичної точки?
     
  11. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    п.1. з юридичної точки зору ( ст. 2 Закону про відпустки) за особою, що перебуває у відпустці ( чи то щорічна чи то по догляду за дитиною до 3- х чи до 6 -ти років-...) зберігається її посада. Тут іншого й не може бути.
    п. 2. Зі сторони роботодавця ( ми практикували таке на п-ві) це може виглядати так - за 2- 2,5 місяці ( вимога ст. 49 КЗпП) до закінчення відпустки вас можуть попередити( письмово), що посада, яку Ви обіймали, підлягає скороченню і тоді в день виходу на роботу Вас звільняють у звязку з скороченням (п. 1 ст. 40 КЗпП).
    Якщо ж цього не зроблять - то див. п. 1. тобто посада однозначно має бути у штатному розкладі.
    Як варіант - Ви виходите на роботу ( бо ж закон гарантує вам це) і Вас активно просять піти.
     
  12. Ya Nata

    Ya Nata Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    За час моєї відпустки в нас був змінений штатний розклад, тому моєї посади зараз вже не має в штатному розкладі. А як посади не має, то на яке місце я маю виходити? значить мають запропонувати інше ? ну або
     
  13. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Вас хтось про це попередив письмово, що Ваша посада скорочуєтьсяу силу тих чи інших обставин? ( щоб у ШР скоротити посаду потрібен відповідний наказ, а не просто так ы про це в обовязковому порядку повідомляють працівника. Вас скоротити не можуть, бо ст. 184 забороняє звільнити у звязку з скороченням жінку, що є у відпустці по догляду за дитиною. ). Пропонували іншу посаду письмово? ( мали пропонувати, бо закон зберігає за вами посаду на п-ві на час відпустки) і вийти ж ви маєте кудись, правда))) і числитесь теж Ви на п-ві))) і табелюють же вас теж по якісь посаді ( бо мають табелювати) і звільняти вас будуть ( ну чи не будуть)))) з якоїсь посади....
    Звісно буває, що міняється штатний, але тоді, осіб які у відпустці про це попереджують та пропонують інші посади.
    Може ви просто чогось не знаєте. Табель обліку роб. часу складається на усіх працівників, навіть тих, хто у відпустці. Поцікавтесь, яку посаду зазначено там.Ви наразі працівник компанії !
     
  14. allusya

    allusya Well-Known Member

    Відповідь: Юридична консультація

     
  15. Nuson

    Nuson New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Як можна оскаржити прописку дитини в квартирі, згоду на що дав тільки батько дитини|, а решта членів сім’ї - ні ( прописано в квартирі 5 осіб, один з них неповнолітній, квартира не приватизована)? В суді ведеться справа про виселення дружини мого брата і її 2 неповнолітніх дітей. Є документ, де начальник міграційної служби заборонив прописувати будь-кого в дану квартиру. На які статті посилатись, щоб зняти дитину з реєстрації?
     
  16. Юкола

    Юкола Ділова ковбаса

    Відповідь: Юридична консультація

    я подавала довідку з жеку тата дитини (здається, називаються "про склад сім"ї" - там зазначено усіх, хто прописаний в тій самій квартирі, що і він). Таку довідку може зробити будь-хто, з родичів чоловіка.
    А ще треба було заяву від нього, що він не проти, якщо дитину пропишуть за місцем прописки матері. Офіційно, він має її особисто в жеку написати
    .

    Малому 5 років - ще жодногоразу прописка ніде не знадобилася.

    Знаю дітей в під"їзді, котрі вже в школу ходять, але ніде не прописані.
     
  17. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Юридична консультація

    хіба згода прописаних потрібна? потрібна лише згода власників.
     
  18. olitsisa

    olitsisa New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Як що квартира не приватизована , то власників немає. Право власності набувають ті особи які там проживають(прописані) і подають документи на приватизацію.
     
  19. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Юридична консультація

    я в курсі, просто прописування до матері чи батька дитини не потребує згоди усіх решти прописаних у державній квартирі.
    І зовсім незрозуміло на якій підставі працівники міграційної служби забороняють прописувати когось у квартирі, тим більше дитину до батька?
     
  20. Nuson

    Nuson New Member

    Відповідь: Юридична консультація

    Справа якраз в тому, що прописали дитину, але є позовна заява в суді про виселення тих осіб з даної квартири, оскільки житлоdf площа в 12 кв. м. не дозволяє жити 3 сім’ям. Крім того, є відкрита кримінальна справа про побиття моєї матері, неодноразові звернення в правоохоронні органи, органи опіки (недоглядали за дітьми, не годували дітей, старша дитина за рік навчання школу взагальному відвідувала максимум 2 місяці, в квартирі зробили повну антисанітарію, зловживають спиртними напоями).