Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) Всім привіт! Дайте, будь ласка, якісь практичні поради. Значить, ситуація така: на 4 день життя доці прибуло молоко, груди затверділи, як цеглини, доця не могла те все розсмоктати, мені їх розминала лікар, зцідила все молозиво, після чого молоко прибуло нормально. Лікар сказала, якщо буду нащупувати ущільнення - обов*язково розминати після годування + зціджувати молоко, і багато не пити. Так і роблю. Оце позавчора-вчора груди стали м*які-м*які і я не відчувала "налитості" перед годуванням, я так зрозуміла, що то щось типу кризи лактації. Почала більше пити, заварювала чайок бебівіта для лактації, прикладала як звичайно (1 грудь за 1 годування), сьогодні відчула, що груди наливаються, впродовж дня таки добре відчувалось, якою годувала, бо інша наливалась добряче. Так ось: що робити далі зі зціджуванням? з питтям рідини? якщо не буду зціджувати, вони не затверднуть знов (бо я другого такого "розминання" можу не пережити - дуже боляче, але страх "зтворожування" і маститу ще сильніший)?
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) пити стільки, скільки потребує організм, а в такому віці дитини хочеться реально багато, але не надміру. Обмеження пиття може призводити до лактостазу зціджування не є правилом ГВ, воно потрібно в деяких ситуаціях, коли мама і маля окремо для підтримки лактації, якщо є лактостаз можна робити прицільний масаж конкретно ділянки, яка закупорилась, але агресивний масаж є небезпечним (тема про зціджування http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=46654) ніяка це не криза, те що було в перші дні після пологів - молоко прибуло, а його зазвичай на почтаках більше ніж потрібно дитині через різку зміну гормонів, і можливе нечасте прикладання до грудей в період молозива які перерви між годуваннями-прикладаннями? тепле пиття і лактогенні засоби не мають прямого впливу на виробітку молока, скоріше на його виділення з грудей без потреби не зціджувати не робити великих перерв, максимум для віку дитину 2 год. перерва вдень, не пропускати нічних годувань, не використовувати штучних замінників, а якщо відчуття дискомфорту раніше, то тоді прикладати крізь сон по своїй вимозі. як вже писалося, це є небезпечним ? щоб запобігти лактостазам, маститам - саме основне виконувати основи ГВ, про що коротко писалося вище, якщо якісь питання є - пишіть, дзвоніть
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) маю проблему: доця стукнулась об кам’яну стільницю і в неї відламався маленький шматочок верхнього переднього зуба. тепер коли їсть уві сні, то мені печуть соски. я так розумію, що вона уві сні сповзає трохи на сосок і тому така чутливість. пробувала забирати груди і давати знову - по-перше, плаче зразу сильно, а по-друге, через хвилину знов те саме, а іноді і зразу не правильно бере. я сподіваюся, що той гострячок стешеться скоро. але минула ніч була жахлива - я не могла спати, годуючи, бо пекло. і груди забрати не могла - бо плач. чи можна мені купити накладки силіконові (і чи доня зможе з ними їсти)? чи терпіти?
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) не дам вам відповіді на це питання, але опишу схожий досвід своєї куми. Її мала дуже касалась,інколи до ранок , то й та вирішила купити оті накладки. Накладки дитині м"яко кажучи "не пішли",капризувала, то мама їй пояснвала типу цицю пече, болить через укуси і тому циця мусить така бути, мама може зняти ту беку, але тоді не треба кусатись. Після того доцька не кусалась. Але у вас трохи інше, тому навіть незнаю...
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) В мене мала ще з ПБ просить через 3 години (вночі так само - 12.00, 3.00, 6.00). Правда, бувають дні, коли вона якийсь стрес переживає (день виписки), або вдома дуже парко, тоді просить раз на 2 години. Але вона на грудях по хвилин 50, не менше, при тому, майже завжди зразу після годування засинає.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) і все таки вдень, особливо якщо груди почуваються дискомфртно, не чекати, а пропонувати, коли дитина в стані поверхневого сну - висуває язичок, вовтузиться-кряхтить.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) Малий смокче великий пальчик. Часом перед годуванням, часом після, а часом і уві сні. Може почати кричати/вовтузитись, а потім пальчик в рот - поцямкає трохи, і або заспокоїться або задрімає. Потім пальчик сам вислизає з рота. З тим щось варто робити? Соску не даю (взагалі), в хвилину відчаю купила, але малий не захотів її. Так і обходимось без пустушки. Годую на вимогу.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) От малий починае кгичати вовтузитись, а ви цицю в ротик - гоп, і ні про який пальчик мова не йтиме
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) Так і роблю, а він поїсть, від циці відвалиться (так щелепи стисне, що сосок вже не впхнути), а він пальчик в рот і доганяється...
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) то пішов період такий, ознайомлення з пальчиками, руками, потім і ногами. В нас у всіх так діти роблятьМи вже піднімали тут теми, не хвилюйтесь за це.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) А як знати, що дитина добирається до заднього молока? То груди мають вже бути зовсім пусті? Бо малий ніколи не виїдає груди так щоб повністю, на дотик ніби пусті, але як натиснути, то молоко ще там є.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) молоко виробляється в принципі весь час, "зовсім пусті" вони грубо кажучи не бувають, а їсти така маленька дитина одну грудь має не менше 30-40 хв., якщо хоче ще - можна одну і ту саму на протязі 1,5 год, якщо ж після 30-40 хв. смоктання дитинка робить більшу перерву (більше год), то на наступне годування - вже давати іншу.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) а я маю питання на рахунок того, чи наїдається дитина. Бо на курсах нам розказували, що дитина добре коли пісяє 6-12 разів. Малому 7 місяців і зараз я вже даю йому овочевий супчик, починаю вводити кашку. Але останніми днями він почав менше пісяти, раніше памперс після кожного годування був повний. Сьогодні ж він пісяв раза 4 за день (не рахуючи вночі десь ше 2-3), то мало? Дитина поводиться нормально, годування за вимогою.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) ви по памперсах рахуєте? чи знімали? заміняєте годування прикормом?
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) вночі по памперсі, вдень знімала. тільки в обід 1 годування, ще можу дати трошечки бананчика чи печенько..
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) тест на мокрі пеленки вже після 6 міс не такий інформативний, ну хоча б тому що вже є прикорм. Потім діти в такому віці можуть більше стримуватись, тому можуть пісяти рідше, але більшими порціями. Плюс на дворі літо,в дарку погоду дійсно к-сть мокрих пеленок незначно меншає, ТА й порахувати тре все таки за повну добу. Думаю в вас некатастрофічно менше, якщо ви продовжуєте дотримуватись правил ГВ, то к-сть молока має бути адекватна для вашої малечі. оце і важливо, дитина абсолютно нормально поводиться, так що мамі, думаю, треба просто заспокоїтись. Стосовно мокрих пеленок - їх має бути не менше 6 точно, а в вас з тим все добре, ну і сеча має бути без запаху, неконцентрована
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) Дуже дякую за відповідь. Так, 6 в нас зараз точно є Тепер я спокійніша, бо мене трохи налякала така різка зміна (раніше було значно більше).
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) Дівчатка, з другою вагітністю повний бардак в голові кожен день думаю про таке: як моя старша донечка буде без циці 3 дня,коли я перебуватиму в пологовому? Як вона засне? І взагалі найдовший час розлуки в нас складав максимум 3 год.
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) Почала моя дитина дуже швидко їсти. 15хв. інтенсивного смоктання і все, спить. Причому спить 2-2,5 год. Йому вистарчає того часу щоб наїстись? Чи будити і заставляти ще?
Відповідь: ГВ - ще один дар природи (2) в мене ніколи малий так довго не їстьСпить, най спить чого чипати дитинку?!