Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) я ще чула версію, що Галина походить від "галка" і означає "чорна" (можливо, в значенні "чорнява") з моїм іменем теж цікаво виходить: наче і від латинського "маре" ("морська"), але є ще й українське Марена-Морена-Марина - ім'я слов'янської богині ночі, страшних сновидінь (її ще називали просто Марою); вважалася дружиною Купала
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Хм... Вікіпедія каже: А я ще нашла таке: Різні варіації, але все одно від богині
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) А для мене - притаманні українському народові з давніх часів. Чи для вас 200, 300 років ітд вживання імені на території певного народу не робить його властивим тому народові? А які, новітні? Тобто, Оксана, Марія, Галина - не українські імена? А які, російські? Грузинські? ---------- Додано в 14:21 ---------- Попередній допис був написаний в 14:16 ---------- Прижилися чи ні, незрозуміла ваша думка? Стали українськими, таки? В "післяхристиянські часи"?)) До речі, ви впевнені про "український народ" - в ДОхристиянські часи? ---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:21 ---------- По-моєму, це всім відомо)) Що імена грецького походження))) Я саме тому їх в один ряд і поставила)) Українські (!) імена грецького походження) В своєму попередньому дописі я дала зрозуміти, що думаю про "походження") Можу ще раз навести: "Українська письменниця російського походження Марко Вовчок". На вашу думку, вона російська письменниця чи українська? Та прикладів дуже багато)) Є цілий цикл імпрез під назвою «Великі українці неукраїнського походження», який проводить Клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого, обласна «Просвіта», НТШ. Думаю, паралелі з іменами чи будь-чим іншим можна легко провести))) ---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:25 ---------- Лілю, ви не згідні? Стосовно слова "старовинний", яке вам видалося невідповідним: Тобто, старовинний - це давній, старий. Не "той, що походить від дохристиянських часів і є властивого походження", а просто - дуже давній. А ось уривок з Академічного тлумачного словника:
Якщо такі самі імена є в інших народів - ні. Я не заперечую, що то українські імена, точніше українізовані, але не вважаю їх стародавніми, ані власне українськими (рідними). Звичайні слова в нашій мові теж є запозичені, давно, давним-давно, а є власне українські. Ви мене хочете в чомусь переконати? Моя думка щодо цього не зміниться. І я вже її в цій темі озвучувала. Не всім. Зрештою, ви в один ряд поставили ім'я, що походить із єврейської, з іменем із грецької, а Оксана - або з латини, або від турків (тут думка двозначна). Колись у темі давали посилання на власне українські імена, то там, як і тут, запозичених у списку імен не було.
Відповідь: Забобони. Ваше ставлення до них В родині існує думка, що не вартує дитину називати на честь померлого (діда). Мол, щоб дитини не була така доля, хтось ще таке чув чи є якесь пояснення?
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Якщо знову ж таки розглядати з єврейських законів, то радше має бути навпаки. Називати дитину на честь померлого це поважно і дуже похвально, тим самим вшановується пам’ять тої людини і віддається пошана. Проте, називати дитину на честь живучого родича не можна, особливо якщо це мама. Називати когось ім’ям мами, за єврейськими законами - нізя. Бо тоді ти будеш називати когось ім’ям мами, і ставити ту особу вище матері своєї. Але і тут вони діляться, на Ашкеназі - тоді не можна називати на честь живого, і Сефарди - тоді можна. Ваша родина до яких належить?
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Ой знати б до яких вони належать, просто кажуть, що не вартує так називати, щоб дитини не була схожа доля. Хотіла почути думку чи ще хтось так вважає чи то причуди моєї родини.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) Та бачте, ціла гілка в іудаїзмі так вважає. Так, що то не тільки ваша родина поодиноко така. Якщо вони вірять в назначену долю, бо дитина названа якимсь ім’ям, то тут попахує язичиством більше ніж будь-чим іншим. Я, як особа віруюча, вірю в те, що Бог дав нам вільну волю і вибір, тож і долю ми куємо собі самі. Правда, виховання нам допомагає мати певні комплекси, але ж то не ім’я винне, що мої батьки закомплексовані. Чи не так? А ще я десь прочитала, що не можна називати дитину на честь батька, бо тоді це буде тиран. Я схиляюсь до думки, що тиранізм в дитині ми виховуємо, радше ніж даємо з ім’ям.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) QUOTE]А ще я десь прочитала, що не можна називати дитину на честь батька, бо тоді це буде тиран. Я схиляюсь до думки, що тиранізм в дитині ми виховуємо, радше ніж даємо з ім’ям.[/QUOTE] А я читала, що дитина названа в честь батька буде не рішучою, буде ніби ховатися за батьковими плечима. Про не називати дитину іменем покійного родича теж чула. Але то може якщо людина передчасно пішла з життя. На тему імен для хлопчиків: а яка думка що до імені Остап?
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) І я маю Остапа в хаті. Коли називала так синочка, це ім'я не було поширене, хотіла назвати дітей простими, але не популярними, модними іменами, але не вийшло.
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) А Артемів зараз, здається, багато... Бачу дуже багато візочків з номерами "Артем" Чи то тільки мені їх багато попадається? А може просто ті "номери" батьки Артемів і купують а з іншими іменами менше?
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) коли народила Марка,то мене перепитували..як,як називається...шось таке дивне і рідкісне? а тепер тих Марків бо я теж шукала не надто поширені і модні..з Любчиком так і вийшло...а Марко "помоднів"))))))))
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) скорочено як Ярослава або Ярему називають Ярком, то Ореста - Орком (в нас теж Орчик )
Відповідь: Вибираємо ім'я для дитинки (2) заподобалось мені ім'я Матвій. ніжне таке, милозвучне, благородне і наче рідкісне. має дуже гарну характеристику і значення- дарований Богом. а ще іменини 29 листопада, якраз десь близенького до нашої пдп. от тільки маю сумніви щодо того чи не надто простонародно воно звучить? порівняно з тим же Даміаном, якого ми обрали раніше. що скажете?