Відповідь: Дівочі сльози за совітами вот и через таке "не тяжко" багато людей і не збирається вчити національну мову. П.с. я не мала на увазі що ви не правильно робите, це навпаки повага до співрозмовника, але в таких випадках ваші співрозмовники просто не бачать мотивації для чого вчити українську.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами От те саме подумала. Для мене російська така сама іноземна мова як інші. Хтось знає англійську - буду говорити англійською, є друзі зі словаччини - говорю словацькою, на тому ж рівні і сприймаю російськомовних громадян. Хоча, залежно від ситуації - знаючи, що співрозмовник розуміє і не образиться, то говорю тільки українською. А якщо чесно - в проблемах нашої країни я не бачу проблему мови. У нас, на Закарпатті, багато нацменшинств і нема проблем з мовами і національностями. П.С. Передбачую реакцію на мій допис, але то є моя думка...
Відповідь: Дівочі сльози за совітами от-от. Ви коли приїжджаєте в ту саму Росію, Ви якою мовою спілкуєтесь, українською? дуже сумніваюсь. Звичайно, якщо це англомовні туристи, без питань, буду намагатися пояснити їм щось на тій мові, яку вони розуміють. Але я говорю про людей, які з 4-міс віку живуть тут, мають 50 років, ну але вперто розмовляють російською . Маю таких співробітниць. Оцього я не розумію, що це- впертість чи ігнорування? Врешті шефову то дістало, фі вона заявили їм- так, в нас державна установа, і прошу розмовляти державною мовою.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами І Коллара читаєте З усієї сили, І Шафарика, і Ганка, І в слав'янофіли Так і претесь… І всі мови Слав'янського люду – Всі знаєте. А своєї Дас[т]ьбі… Колись будем І по-своєму глаголать, Як німець покаже Та до того й історію Нашу нам розкаже (Т. Шевченко) ну те, що ви її не бачите, не означає що її нема, правда?
Відповідь: Дівочі сльози за совітами на жаль в нас тепер є ще і таке поняття як регіональна, якою мені постійно притикають ну і на рахунок переходу на російську, от як знаю що людина розуміє українську, я вже навіть силоміць не можу перейти на російську, скажу пару слів російською і плавно перехолду на українську (навіть мимовільно), от чому так сама не знаю. Тут багато людей з Росії то з ним спокійно розмовляю російською, а є одна жіночка яка розуміє українську, але розмовляє виключно російською, то скільки б себе не заствляла не можу і все! може то я і дійсно аж така велика націоналістка...хм..треба добре задуматись над тим!
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Не бачу нічого поганого в тому, що знаю декілька мов. Але своєї рідної, української мови не цураюсь і не соромлюсь. Вважаю дуже гарною мовою. Але, тим не менше, маю бажання вивчити ще якісь мови, не зважаючи навіть на національні упередження.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами ну прямо в очі кажуть - ти націоналістка, всі нормальні люди російською в компанії розмовляють, а ти як "псіх адіночка" українською, що так важко перейти? Ну от якби не знала, то вже зовсім інше діло...практикуватись треба в іноземній мові!
Відповідь: Дівочі сльози за совітами регіональна вона в окремо взятому регіоні, там для себе прийняли таку постанову, в нас на заході ще такого нема.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами це похвально, але ваші співрозмовники, які проживають на території України мають бажання вчити\спілкуватись державною мовою? їм і так добре якщо хтось інший вивчить їхню мову. ---------- Додано в 14:01 ---------- Попередній допис був написаний в 13:59 ---------- ну мені одна пані з держ установи заявила що в них російська регіональна і давайте переходимо на російську, бо вона бідака не могла зрозуміти що я хочу від неї
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Мене не турбує мовна проблема в побуті. Зустрічаємось з різнонаціональними друзями в кафе, то спілкуємось кому як зручно. Ну але звичайно я "за" спілкування державною мовою в державних установах і, відповідно, ведення документації на державній мові. Тут без питань.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Моя думка- проблеми нашої країни завжди прикриваються проблемою мови. Політики можуть красти скільки завгодно, а потім виносять на порядок денний питання про двомовність- і все. Всі тільки те й роблять, що ведуть дискуссії, сваряться, а економічні, політичні проблеми вже й совсім неактуальні. ---------- Додано в 15:31 ---------- Попередній допис був написаний в 15:14 ---------- От як добре, що нарешті хтось наважився і знайшов винуватців у всіх проблемах нашої держави. Тільки чому ви називаєте переїзд у іншу країну втечею? Так, раніше у Радянському Союзі це вважалося втечею. Живучи у Німеччині, я ніколи не чула, щоб хтось сказав про тих, що наважуються на життя у іншій країні, що вони втікають, бо кожен розуміє, що легко там не буде.Маю знайомого лікаря, який оперує на серці, він перебував 5 років в Америці, в Гарварді, про нього з такою повагою писали в місцевій газеті, а не називали втікачем, або ще чула таке гарне слівце від українців- запроданцем. Я надіюся, Україна вже вільна держава, і кожен може вирішувати, де йому жити і як йому жити, не порушуючи моральних норм. І чому вважаєте, що люди не намагалися щось змінити? Чи всі жіночки, які працюють доглядальницями в Італії мріяли про таку долю? В мене однокласниця медсестра вже 10 років працює в Італії, всі гроші вкладає в будинок і дочку, а її чоловік вже 10 років " бореться" на дивані перед телевізором. Не говорячи, про ті гроші, які " втікачі" висилають своїм родичам з-за кордону. За останні шість років обсяг міжнародних переказів від приватних осіб в Україні, основну частину яких складають гроші, зароблені трудовими мігрантами, зріс на 34%. Торік він, за даними Світового банку, досяг солідних $6,9 млрд, другий рік поспіль обганяючи прямі іноземні інвестиції у вітчизняну економіку, які, за даними Держкомстату, становлять $6 млрд. Цей факт надійно закріплює за заробітчанами статус найбільшого фінансового донора країни.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами я російську за іноземну взагалі не вважаю, вчила у школі, здавала іспити на ній, розмовляю нею, пишу нею і вчу її малого. Свекрів прошу говорити з ним тільки на російській, і ще вчу його потроху і угорської. А то спитала одного хлопчину щось на російській, а він не зрозумів того слова..кажу, ти ж юрист...тобі пригодиться...а ми в школі не вчили...
Відповідь: Дівочі сльози за совітами А зараз нашому уряду не вистачає грошей у державній казні, то ще хочуть грошові надходження з-за кордону оподатковувати, і немає значення, чи платили ви за них податки в іноземній країні чи ні, бо доказати щось нашій податковій буде важко.У всіх нормальних країнах світу зарплатня оподатковується тільки раз.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами не те що прикривається, а спекулюванням на даному питанні відвертається увага від інших важливих питань.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами от зараз закордон я побачила що це нормальне явище жити\працювати\навчатись не в тій країні, в якій ти народився. Це є спосіб реалізації себе. і вони їдуть щоб пізнати культуру, спосіб життя, а ми їдемо щоб вижити. от в чому вся різниця. я б також це назвала втечею, погонею за кращим життям, яке тут побудувати зараз дуже важко!
Відповідь: Дівочі сльози за совітами а хто сказа, що це погано? це чудово. не перегинайте, мова не про те. от до прикладу моя двоюрідна сестра живе в Росії. З її чоловіком я розмовляю російською мовою, з сестрою, якщо присутній її чоловік також (якщо наодинці чи по телефону - українською) ну бо просто банально виходить негарно. української він не розуміє. чому не розуміє - теж все просто живе і все життя жив в Росії, ніколи укр мови не чув, не вчив, не знав. Ну тут дійсно все логічно з росіянином говоримо російською, з поляком - польською і т.д. Але скажіть мені, будь ласка, з якої радості я маю розмовляти російською зі своїм співробітником, який народився і виріс тут, в Україні і є просто російськомовним? Скажете з поваги. А мене він що, виходить, не поважає? бо не переходить на українську. Скажете він просто не знає. А чому він з поваги до країни у якій живе 40 років її не вивчив? Так що, напевно вже пора чесно признатися самому собі, що то не "повага" а банальний комплекс меншовартості. Так його плекали у нас через покоління, в садочках, в школах, у вузах "старший брат" "вєлікій могучій" "Да будь я и негром преклонных годов И то, без унынья и лени, Я русский бы выучил только за то, что им разговаривал Ленин" і бла-бла бла бла. Добряче нам мозги прополокали. Але може вже, нарешті,пора зі своїх душ і голів виривати той бур*ян? Бо надалі будемо казати, що той хто говорить рідною у російськомовній компанії -"біла ворона" то фігня, що потім всі ті російськомовні йдуть додому і там розмовляють українською. От так і виходить - вдома українською, а в компанії, на роботі чужою, бо українською якось соромно, а все "повагою" прикривається. Абсурд. Хельга, то не стосується конкретно вас, то так, роздуми на тему... просто ваша цитата виявилася підходящою. ---------- Додано в 12:53 ---------- Попередній допис був написаний в 12:42 ---------- а чому російська? а англійська що, не пригодиться? чи німецька, чи польська. та все пригодиться. чому саме російська?
Відповідь: Дівочі сльози за совітами "Більшість людей віддають перевагу тим тоталітарним, але ситим рокам. Бо більшість цінує статок, а не голодну свободу" М. Рошко
Відповідь: Дівочі сльози за совітами Наскільки я знаю, то подвійного податку ніхто платити не буде, це смішно, але здається мають бути якісь угоди між країнами. ---------- Додано в 16:25 ---------- Попередній допис був написаний в 16:14 ---------- А відколи реалізація себе, як людини професійної почало вважатися втечею? Так ше й тим, чим не.можна гордитися... У кожного своє життя, своя доля і призначення в житті і не варто кидати таких фраз. Вам пасує жити в Україні-прекрасно, комусь в Америці-теж супер. Досить вже отих заіжджених фраз про відбудову своєї батьківщини. Треба жити з думкою про своє майбутнє і майбутнє своїх дітей. Мені важливо, щоби моя сім'я в майбутньому була спокійна, забезпечена на нормальне життя(про багатства я не кажу, не в тому щастя, головне, аби було за що жити) і дружня. А відбудовувати-будувати країни мають ті люди, котрі.за то гроші отримують. Я хочу робити свою роботу добре і не думати про те, що не мало б мене хвилювати.
Відповідь: Дівочі сльози за совітами особисто я? з досвіду. більшість моїх знайомих, які туди виїхали, називали причину - бо там добре жити. можливо то не є так у всіх, тай тим більше я не вважаю свою думку єдиноправильною. але так мені виглядає. просто поки жили люди в Україні - то і медицина погана, і зарплати маленькі, і наробитися треба, і хабарі беруть... а там - красота. тільки от хабарі беруть - бо їх таки дають, наробитися треба будь-де, але свою державу мусить хтось будувати? якщо всі розумні-талановиті виїдуть, то що станеться з Україною? так, влада погана, ну але кожен народ має тих правителів, на яких заслуговує. ---------- Додано в 17:30 ---------- Попередній допис був написаний в 17:27 ---------- а я, мабуть таки нажаль, хочу, щоби мої діти побачили Україну гарною, сильною і квітучою. а не сидіти десь в Австралії і згадувати які смачні вишні в бабусі в садку були. чому тільки таку думку вважають заїждженою?