Відповідь: Малі німці І в нас таке саме. Говорити не хоче нічого, все розуміє, що йому треба, то покаже пальцем. Інколи може сказати ма-ма, тя-тя і то так несвідомо. Я не хвилююся з того приводу, звичайно, хочеться, щоб вже говорив, але на все свій час.
Відповідь: Малі німці З Дмитриком я вже починала після року кіпішувати, що "не говорить". З Сергійчиком - розумію, що головне - не те, скільки і наскільки внятно говорить, а чи спілкується. Спілкується активно. Нещодавно зрозуміла, що недооцінювала я його - говорити викривлено, але мені ясно: "кришка", "відкрий", "пити", "туди"... а я думала, що тільки "ам-ам", "тата", "впало" і "Дизя" Загалом, не зациклююсь, розмовляю з ним, ну і чекаю, що після 2 років він теж в один день забалакає, як Дмитрух свого часу. Останнім часом стали з'являтись спроби інтонації - "речення", побудовані з "зізіДизі зізізі", але чітко - і тобі запитання, і прохання, і ще всяке різне. Тягнеться не лише за дорослими, але і за Дми, тож не виключено, що і раніше заговорити може.
Відповідь: Малі німці В мого такий ж запас слів був в такому віці, тільки без дерева. Ще було слово "тлі-тлі", яке заміняло всі слова окрім вище названих.))) Коли ми влаштовувались в садок, то я сама кинулась на невропатолога чуть не з плачами, що мій синок ніц майже не каже, але вона щось його там попросила іграшки дати, ще там щось перевірила, в результаті заспокоїла, сказала що він напричуд дуже гарно розвинутий, з розумним поглядом і не брати собі того в голову, що поки не хоче говорити. Зараз говорить дууууже багато. Це якось в районі 3-ох рочків у нас почалось, "прорвало", як то кажуть.)) І все ж багато слів плутає, склади переставляє і його не всі розуміють. Але головне, що говорить, інколи вже аж забагато. Навіть коли то загнув "Сісяв клутий цувак"))), тобто Святослав крутий чувак. Де то взяв? Не відомо.)) Але інколи такі речі видає- волосся дибки.
Відповідь: Малі німці моя Устя теж десь до 1,10-1,11 нічого крім тато, баба, ляля, циця і дуже рідко мама не говорила. Коли їй щось треба було, то просто тикала пальцем і казала и-и-и поки я не вгадала, що то їй треба. Чесно кажучи я щось тим навіть не переймалась, думаю тому, що ми з нею прекрасно розумілись і в неї просто не було потреби щось ще мамі казати))) А потім якось в один момент посипалось, ми з чоловіком були трохи в шоці, бо кожен день нові слова. Зараз то вже ввечері голова пухне від її лепету, а ще має таку звичку повторювати по декілька раз одне слово, аж поки я не підтверджу, що правильно. Говорить досить чітко і правильно, по-дорослому, а ще дуже любить все говорити "умєншитєльно-ласкатєльно": мамочка, татко, дитинка, білочка, курочка, квіточка, водичка.... і то я їй кажу правильно, а вона сама собі так "перекручує".
Відповідь: Малі німці Минуло півроку відтоді як я востаннє сюди писала. За цей час мій син почав казати мама, тату, баба, саса (саша), нікого, где, туда, пті.... Почала перелічувати і зрозуміла, що це буде надовго, бо насправді, він каже багато окремих слів і коротеееесеньких речень типу "де тату?" "на, купи", знає назви птахів і деяких машин, говорить дууууже по-свому, але ГОВОРИТЬ! отдже є прогрес. Я досі хвилююся, але й тішуся з того, що процес пішов! Вчора сказав "атака" граючи в танки, а сьогодні Оєг (олег). Отже усім малим німцям - прогресу!
Відповідь: Малі німці в нас також "ка" означає все на світі, пташка,нічка т.д все що закінчується на "ка" останні склади говорить, але вже трошки прогрес починається, раніше тільки пальцем показувала
Відповідь: Малі німці В мого теж все на "к". КокОко - шкарпетки, кОко - коник, какако - какао, какакав - покакав . Говорить мало, в основному каже Мама, ииии, тато ииии, (ииии - то треба щось робити, чи малювати йти з ним, чи дати щось...) Ще любить звуками вказати що хоче - ковток - то пити, ніби з трубочки п'є - то сік пити, може сказати "йдем нам-ням, йдем аааа (спати). Але є слова, які дуже гарно вимовляє (крім мама, тато, баба, циця, Даня) - то сова, дощ, вобот (робот) Своє ім'я не вимовляє, каже або Ті, або я. Але багато його однолітків дуже гарно вимовляють Тіма
Відповідь: Малі німці İ наш говорить так собi, але почитала я темку, та й не хвилююсь так а з iм'ям в нас те саме - сам себе не називаэ, а ровесники чудово кажуть "Тiма".
Відповідь: Малі німці Ка - взагалі якійсь чарівний склад=). Ка-ка-ка - в залежності від наголосу це Шоколад, Роксолана і всяке інше, а ще Бо-бо-бо - доброе утро, будь здоров, тату на роботі.... Себе називає Пе-пе ( звати Петро). Ось такі цікаві балачки=)
Відповідь: Малі німці Мій малий говорити якісь прості речення і слова почав десь в 1,8. До того теж не особливо говорив. Зато тепер рота вже не закриває: а чому, а де, розказати якусь історію про монстрів і павуків на марсі От сьогодні годину в трамваї слухала про марсо-баталії і відповіда на чомучні питання. Так хотіла, щоб говорив, а тепер думаю, як би було класно, якби помовчав
Відповідь: Малі німці Моєму Данилкові 1 рік і 4 місяці. Все розуміє, на всі вказівки і прохання щось показати -принести реагує, але не говорить, а показує пальцем і каже у-у-у аба а-а-а або и-и-и. Коли розізлиться може сказати Агу! Саме головне, що вже говорив і ба-ба, і ма-ма, і да-да. Говорив іа-іа , коли питалась як каже ослик. Де це все поділось?
Відповідь: Малі німці Ще з"явиться) моя різко після двох почала балакати! повторює тепер все! і при чому зразу старається реченнями. звичайно ще багато чого не виговорює, чи смішно говорить, але то вже наживне.
Відповідь: Малі німці А я вже замучилася зі своїм німцем. Не говорить НІ-ЧО-ГО. Нє, крім "мама" і "тата", останнє яке тепер стало "татІ". Навіть просте "дай", "на" якось так викривляє. Жодної чіткості, жодного бажання говорити, повторювати, все показує пальцем, ууками, ааками. Мене періодами від того накриває, я сподіваюсь, що її попустить скоро і вона хоч намагатиметься говорити, хоч трохи.
Відповідь: Малі німці англійську чує часто? (маю на увазі садок-няня?) кажуть, що діти, які чують кілька мов одночасно, починають говорити пізніше, але відразу обома.
Відповідь: Малі німці Хіба інколи з мультиків і трохи на дитячому майданчику. Не думаю, що це наш випадок.
Відповідь: Малі німці Не хочу лякати, та це й не страшно, але я зі своїм в 2 звернулась до невролога, бо словниковий запас складався з мама-тата-бабах. Робили енцефалограму, бо зазвичай дитина мовчить не просто так, мають бути якісь причини. В нас проблем не виявили, лише незначні нюанси якщо цікаво пишіть в пп. Зараз говорить, поганенько, але ВСЕ! Недавно консультувалися також в логопеда, дала хороші поради, в нас власне ситуація коли дитина постійно чує дві мови, обидві розуміє, обома повторює. Процес пішов після двох. Нічого страшного в ситуації коли дитина в такому віці не говорить немає, але для перестраховки варто проконсультуватися із спеціалістами навіть заради того аби спокійно спати.
Відповідь: Малі німці А я думала то тільки в нас таке ))) Малому півтора року, але не говорить ні слова. В 9 місяців говорив і тятя, і баба, і діді, і кітя, був період коли говорив слово "дай". А потім перестав. Тепер якшо говорить - то тільки по-китайськи. Але найчастіше "розмовляє" з закритим ротом, з такою різною інтонацією, з таким розумним виразом обличчя ) Все що його питають, просять зробити - добре розуміє. А от сказати - ніяк. Всі знайомі дивуються - "що навіть "мама" і "тато" не говорить?!!!!!!!!! " Ні, не говорить... Але я запаслась терпінням і чекаю. Не просто чекаю, звичайно. Говорю до нього цілими днями, все розказую, показую і кожного разу так сподіваюсь, що станеться чудо і він за мною щось повторить.... Але чуда поки не сталось. А от на душі вже потроху шкребуть коти...
Відповідь: Малі німці Точно! І в нас так! Говорить АГУ з закритим ротом) Все розуміє, слухає і язичком в ротику щось орудує, ніби хоче сказати, але такий вираз лиця, ніби встидається.
Відповідь: Малі німці і мій теж і взагалі гулить тихенько, мало, 1-3 рази в день, а вже так хочеться, щоб розказав, як стара баба
Відповідь: Малі німці І мені то всі кажуть, в тому числі мовний терапевт, але мене ситуація починає напрягати, особливо коли таке враження, що всі одноліки навколо вже повними реченнями говорять, а в нас окремі звуки і слова, при чому як українські так і англійські. І найгірше я не бачі ніякого ббажання щось повторювати, чи намагатись говорити дорослою мовою, так кожна тварина в нас називається звуками, які видає, машина то "вжж", поїзд "туу", їсти "ням" і тд. І то пропри те, що ми з нею ніколи дитячою мовою не говорили. Ще й ото батьки напосіли, що я з дитиною не займаюсь, тільки цікаво як то заняття має виглядати, якщо вона в ркащому випадку просто втікає і ігнорує, в зазвичай якщо я прошу повторити чи віршик починаю розповідати, то ще й волає "ноуууу".