В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування в нас такого нема (поки?). Але як щось виїдає з тарілки, а щось лишає, то я на це ніяк не реагую. Правда і взамін нічого не пропоную.
Відповідь: Педагогічне догодовування ну в нас то з"явилось не так давно в принципі. То вже коли став досить свідомий, аби пробувати різні "високі" маніпуляції. ну в іншому випадку то напихання, нє? Хоче їсть, з"їв скільки захотів - кльово, може йти бавитись, буде голодний - прийде попросить ще. Бо від отого "ну з"їж ще одну ложечку і т.д." мене передьоргує.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ну на деяких гостей важко повпливати, але за поради дякую з цим згідна, просто не вирізала слова з цитати. Моя мама ніколи не заставляла нас з сестрою їсти, те що ми не любили, якщо в певний день не хотіли їсти, те що зазвичай їмо, то тоже - іди бався. І ніколи проблем з апетитом не мала. Мене більше цікавила частина - не їсти без маминого дозволу. Нам так не підходить ми не алергіки, тому мабудь нічого не буде від шоколадки, і обманювати дитину я не буду. Але б хотілось до певного віку обмежити споживання шоколаду і невисокоякісних солодощів. Бо воно не є потрібним дитині, та й за зубки переживаю. Напевно як вихід, завжди перехоплювати ласощі, і казати "Дякую, ми скоро пообідаєм і після цього скуштуєм". А коли вважатиму, що це дитині не треба, то після обіду запропоную щось не менш смачне, але корисне, і поясню, що то що дали МИ не їмо, бо нам на користь не піде. Думаю дитина такий підхід прийме. Але ось дарувач, підозрюю, коли зрозуміє, що мала то не їла, намагатиметься пригостити, коли я не бачитиму. В надії що малій то сподобається і наступного разу вимагатиме саме це
Відповідь: Педагогічне догодовування ну але ж ти не будеш готувати те, що дитина взагалі не їсть мої їдять різно - саша і бабуся люблять гречку, а я - ні юра і я любимо макарони, саша з бабусею - ні тому коли гречка є, я варю для нас з рештою - макарони але ніколи не варю пшоняну і кукурудзяну каші - ніхто крім тата їх не їсть(
Відповідь: Педагогічне догодовування Тобто якщо не алергік, то шоколад принесе користь? Я й до появи алергії не дозволяла їсти всяку магазинну бяку, шоколад дала мікродоз кілька, то Юстинка й занюхала. Обман в чому?
Відповідь: Педагогічне догодовування само собою, написала ж, що готую так, аби їли всі. Чоловік не їсть риби і м"яса практично зовсім, ми з малим любимо, ну то чоловік в ті дні або сам собі щось доготовує, або вибирає з того, що в хаті ще є. Я не їм болгарського перцю і навіть близько до нього не підходжу, бо смердить мені, ну то ніхто того дома не їсть (я не бороню, але самі собі робити лінуються). Все решта всі згрубша їдять (ну може не все конче люблять, там , щоб аж-аж, але їдять). То малий вже знає, що на маму де сядеш, там злізеш А от бабусям то робить замовлення і т.д., але вони собі так навчили, ну то най готують.
Відповідь: Педагогічне догодовування та ні, я писала обманом було б, якби я казала своїй дитині, що буде боляче від шоколаду.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ви каву п"єте? Алкоголь (ну хоч дуже рідко)? Як будете пояснювати дитині, що то не для неї? Моя мала як бачить каву, то каже "То тьоті, дяді, мама, тато, дідьо, ..", тобто перерахує всіх, хто може пити каву. А "Ляля ні". Я не знаю, чи є універсальний рецепт, як пояснити дитині, що є речі для неї, а є для дорослих, але от поставте шоколад в один ряд з тими речима і тоді виробляйте тактику пояснень.
Відповідь: Педагогічне догодовування чесно, дам спробувати, не думаю що сподобається і захоче ще. мені каву дали попробувати в 3-4 роки, навіть цукру побільше на моє прохання всипали, але то така гіркота що більше в дитинстві не просила. а шоколаду і цукерок, за словами мами я просто довший час навіть і не бачила, тому і не просила. Якби все залежало лише від мене то так би і було в нас. Але є родичі, що до мене абсолютно не прислухаються
Відповідь: Педагогічне догодовування То ще і від дитини залежить. В нас солодощі їдять тільки після їжі і так було завжди. Ніби і вчу обидвох дітей однаково але старша вдома ніколи солодке до їжі не їстиме, якщо пригостять десь, то мене завжди спитає чи можна вже їсти чи потім, а от менша демонстративно, нічого перед тим не ївши, розгорне цукерку і задоволено з "їсть. До недавна я тримала солодощі у вільному доступі, бо знала, що діти без дозволу не братимуть, а тепер змушена все ховати. ---------- Додано в 23:50 ---------- Попередній допис був написаний в 23:46 ---------- Таюся ще змалку пильнує за моїм горням з кавою щоб виїсти кавову гущу і нічого їй не гірке. Мої діти хочуть пити каву як мама, сама п"ю натуральну, вони з цикорію з молоком, я собі готую, вони собі, я лише кип"яток наливаю.
Відповідь: Педагогічне догодовування Я знов з питаннями. якщо я їм. а він просить, давати чи ні? давати як є, зі столу вниз(він на підлозі), чи брати на коліна? Ну і чи давати взагалі? бо те що його цікавить, він просить, а вчора їла сир, нині кашу, то навіть не глянув в мій бік. Може витримати пару днів? А якщо ще дід в хаті, то ще почне йому щось там показувати то взагалі... бо каже що я в неті лише бздури всякі читаю, а вони ніц не читали і діти виросли. ага, каже той хто "особисто" займався сином ну але то вже в жилєтку, або в забиламби
Відповідь: Педагогічне догодовування Давати. Але лише тоді, коли просить. Подражніть трохи його Так, ніби через "не хочу. Ну але якщо ти таак просиш"
Відповідь: Педагогічне догодовування Сюзі, в нас інколи буває схожа ситуація з innamorata і мене теж цікавить таке питання
Відповідь: Педагогічне догодовування Дитина за столом тільки їсть - бавитись на підлогу. Якщо приходить їсти - берете на коліна. Як тільки починає відволікатись, заважати, бавитись - спускаєте.
Відповідь: Педагогічне догодовування а давати зі столу вниз на підлогу чи брати на коліна? ага, вже прочитала
Відповідь: Педагогічне догодовування Можна давати те, що куском на самостійне поїдання - моркву, яблуко, сушку, тощо.
Відповідь: Педагогічне догодовування Сьогодні вперше дала їжу в свою тарілку. Запихав за обидві щоки як з голодного краю ну але 2/3 гречки були всюди де лише можна. а ще він любить "поцяпати", постукати рукою по їжі. але потім бере і пхає до рота. розглядати це як бавлення їжею? ну бо після того ще з апетитом їсть... то шкода спускати на землю... ---------- Додано в 12:24 ---------- Попередній допис був написаний в 12:24 ---------- ложка його не зацікавила. лише побавився нею вкінці...
Відповідь: Педагогічне догодовування Якщо він висипе ту гречку собі (або мамі) на голову, а потім ще з апетитом поїсть теж буде шкода? То я так, для роздумів, не ставлю в один ряд тих дві дії, якщо що. Чи бавлення, чи ні - кожен вирішує для себе. Просто пам*ятайте - зараз ви показуєте, що можна робити з їжею, а що ні. Що в вашій конкретній сім*ї допустиме за столом, а що ні.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ну та я це розумію, що правила я встановлюю. але в нього дрібна моторика ще не в ідеалі, тому коли їсть руками, особливо речі сипучі, такі як гречка, не все до рота потрапляє. стосовно хляпання рукою по їжі - сьогодні присікла то діло. по після того як похляпав, взяв в руку і висипав на підлогу....
Відповідь: Педагогічне догодовування Нам 6 міс., почали теж догодовуватися перший тиждень. Малому смакує, але я помітила, що кусочки виходять неперетравлені. Вони, звичайно, малесенькі, але видно моркву, другий раз - бульбочку. Що я роблю не так?