Педагогічне догодовування

Discussion in 'Харчування малюків' started by Suzi, May 5, 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Last edited: Jan 3, 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    в нас теж цілі овочі виходять - не бачу проблеми. тож шлунок не може пожувати, а клітковина ще не перетравлюється.
     
  3. innamorata

    innamorata Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В нас почалися проблеми з догодовуванням. Почну з того що аж такого інтересу в нього нема. Я догодовую наступним чином: беру на коліна і пропоную їжу десь на відстані 10-15 см від нього. Якщо тягнеться щоб взяти, то відповідно бере, як ні, то не даю. Зазвичай крутиться, хоче на підлогу. як тільки пускаю, хоче назад на руки. але не для того щоб їсти, а просто... Помітила що починає перебирати їжею. До прикладу сьогодні їли ячмінну кашу политу дитячою пюрешкою фруктовою(ще давніше бабця купила) з ізюмом і шматочками банана розкладеними по краях тарілки. То за ізюмом і бананом тягнувся, а за кашею ні. Я дозволила залізти в тарілку руками - вибрав те що йому треба і на тому все... Що я не так роблю? Чого дитина не має інтересу? Вже кілька днів так. Загалом якщо порахувати, то за ті дні майже нічого не їв. Ну але ж я не наполягаю. Не хочеш їсти, не їж... що ж робити? як повернути часи коли він з задоволенням тягнувся за будь чим що я пропонувала?
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Найдієвіше - відігнати всі думки про їжу для дитини і постійно смачно, з апетитом при ньому їсти. Дражнити. Не для того, щоб він почав їсти. А тому що мамі смачноооо. І мама хоче їсти. І так 3-4 рази в деь. Але тобі не дам, бо ти ж не їж. Нема чого переводити таку смакоту.
    І відпустити ситуацію як мінімум до моменту, коли проріжуться ікла.
     
  5. innamorata

    innamorata Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Тобто як? Посадити в його кріселко і Істи при ньому і не давати коли тягнутиметься за ТИМ що йому хочеться? А щодо поки проріжуться ікла... В нас поки 4 зуби, а нашому сусіду майже півтора роки і ті ікла ще не прорізалися... Тобто ми ще доооооовго можемо на ті ікла чекати...
     
  6. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    довго))) в нас ще досі нема. а перші 2 зубки вилізли рівно в рік :).
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Тобто мама йде їсти. Нікого за собою не веде і не садить, доки той хтось :) сам не попроситься. Покажіть цінність їжі - це смачно, цим не бавляться. Дають тільки тим, хто їсть, а не бавиться. Коли дитина себе адекватно поводить за столом, можна видати трохи їжі на стіл або в тарілочку (але притримувати її перший час, і одночасно їсти своє :)). Але це, переважно після року вже буває.
    Щодо "доооовго" - поки дітей турбують зуби, часто бувають періоди неїдження. Годувати - не раджу.
     
  8. Zolotse

    Zolotse Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    У нас з їжею по різному: інколи по кілька днів нічого не хоче, крім грудей, інколи, як от останні кілька днів їсть все і то багато. Їсть сама і ложкою і виделкою, але якось так повелося, що з моєї тарілки. То дуже зле? Чи обовязково вже давати їсти з окремої тарілки?
     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В першому повідомленні теми є посилання на статті, в яких все гарно розписано.
     
  10. apelsyn

    apelsyn New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Suzi, вибачте за оф, але чому саме ікла? От і в мене Няха почав їсти коли ікла вилізли, в 1,7. Харчами перебирає і далі(фрукти і каші далі не хоче), але улюблені страви(бульба з макаронами:girl_crazy:) вже їсть з конкретним інтересом і порціями, як старий хлоп)))
     
  11. Pobigaychyk

    Pobigaychyk Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    в мене друге ікло виросло в 26 років....
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В більшості дітей вони найбільше дискомфорту доставляють. Практично всі діти в період прорізування ікл відмовляються від їжі, погано сплять, виснуть на циці. Це узагальнення.
     
  13. lilitdance

    lilitdance New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ще раз перечитую статті з першого посту, і вот натрапила:
    поділіться досвідом, в кого цей пункт успішно реалізований, так щоб без маминої диктатури було, бо щось не уявляю як це має виглядати, а хотілося б заради застрахует вас от тайно съеденных конфет, от конфликтов с теми, кто пытается угостить малыша ненужной или вредной для него едой (ребенок просто откажется есть то, что не предлагала ему мама!)
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А що Ви маєете на увазі під маминою диктатурою?
     
  15. lilitdance

    lilitdance New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ну щоб дитина відмовлялась від пригощань не через страх що мама не дозволяє чи буде сварити (ну тут я розумію, щоб так не було, то не потрібно сварити), а щоб радилась з мамою чи варто то з‘їсти наприклад. В 2,5-3 роки дитина вже здатна розуміти, що печиво перед самим обідом їсти не варто і може відмовитись, або відкласти на потім. А в 1,5 роки? Точно не розумітиме, але думаю може перед тим як пхати щось до рота, підбігти і показати мамі. В когось так є? Як цього досягнули? І як навчили (в кого вийшло) віддавати мамі наприклад шоколадку (1,5-3 роки), без плачу, навіть коли поруч стоїть добра бабуся і наполягає, що від кусочка нічого страшного не буде, і не зважати на коментарі "що мама нічого не дозволяє"
     
  16. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Зрозуміти - ні. І то ще довго. Діти тому і люблять, щоб все було систематично і передбачувано - якщо печиво їдять після обіду - значить так має бути завжди.
    Досягається це роботою по всіх фронтах - найперше - їжу видає мама. Для цього все інше має бути в недоступних місцях. В холодильник без мами не лазять. І ще добре, коли гості несуть нямки мамі. Нехай зі словами :"Я тобі принесла, даю мамі, мама тобі дасть".
     
  17. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    у нас зараз всі вище перелічені симптоми і більше навіть, я вже просто деколи не витримую
     
  18. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    шойто мене це дивує. Я перебираю їжею (а я перебираю :)) не від капризів, а від потреби. Думаю, дитина теж в курсі своїх потреб.
     
  20. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ну моя віддає, якщо шоколадку то взагалі без проблем, якщо якесь печенько чи апельсин, чи ягоду (несезонну, бо я попри алергію не фанатично обмежую дитину), то при "давальникові" може подутися трохи. Як досягнула не знаю. Я ніколи нічого спеціально не прагну досягнути, просто пояснювала багато, що від шоколадки будуть свербіти ручки, буде боляче, таке їдять дорослі, а дітки їдять щось не менш смачне, але не шоколад. Альтернативу пропоную. Але в мене дитина на одній хвилі зі мною практично у всьому, то порадник, як дитину до чогось навчити з мене ніякий:)
     
  21. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    ну, по-перше, ти доросла, по-друге, знаєш що в тебе є в холодильнику і з чого ти виходиш перед тим як почнеш перебирати, правда? ;) Коли мій починає показувати, що я не буду їсти те, що є в хаті, а хочу зірку з неба, ну то реакція в мене відповідна. Я дуже добре знаю хто і що в нас вдома їсть, хто що любить, а чого не їсть категорично, відповідно й готую так, аби то підходило всім, ну а готувати для кожного по три блюда в меню, щоб кожен собі вибрав з асортименту - перепрошую, але я не кінь: їмо те, що є вдома, не подобається - ніхто припрошувати не буде. Малий то чудово знає, відповідно, альтернативи в нього дуже нема: їсть те, що є (деколи для форми покапризує), або не їсть нічого (до такого доходило раз чи двічі буквально).