Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Деградація та регрес? Тобто маємо далі бути вдячні "старшому братові" за наш "малоросійський діалєкт", аби вони досі могли говорити в себе, що українська - це "броукен рашен"? То є споживацьке ставлення до своєї мови, без любові до неї та згаданих класиків. Правопис 99 року - це дуже боязка й невдала спроба повернути собі своє. Чи літери ґ та ї то теж деградація та регрес? Мовна свідомість ДОСІ така хвора й слабка, що далі іншомовні слова запозичаються через російську. Це не деградація та регрес? Якщо поцікавитися хоч трохи тим, як нам "розвивали мову", які неприродні зміни повносили, тоді прийде розуміння, що те, що нас привчили вважати нормою - насправді пошарпана та зґвалтована версія нашої мови. Захищати її, називати "розвитком" - поклонятися загарбникам та ґвалтівникам. Тут завжди хочеться привести приклад поляків, які зберегли гідність, відкинули радянське сміття, яким їх занечищали, й повернулися до свого, рідного й далі плекають свою мову. Нам до того патріотизму ще рости й рости.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) просто раніше щось мені не зустрічались такі слова в сучасній літературі. тому мені було незвично читати і думала, що це якась помилка чи опечатка.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Франко тільки так і писав: "инчий". Почитайте його в оригіналі. Там багато "незвичного". Він дуже любив мову і писав з великою до неї любов'ю.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) В українській мові немає слова "опечатка". То є друкарська помилка.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Ой, десь бачила "новотвір" - одруківка. Ех, українізатори.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) А можете навести якісь приклади? Бо польську мову так насильно не змінювали,як українську. Поляки за часів союзу говорили польською,писали, друкувалися. Можливо науковці чи політики повинні були володіти рос.мовою, писати якісь статті чи роботи рос.мовою, але все решта - були досить вільні в своїй мові.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Усвідомлювати події як частину історії і вважати, що ці події були позитивними - це різні речі. Про розвиток як шлях до чогось досконалішого я би в даному випадку не говорила. Але. Має право на існування та мова, якою зараз спілкується українець. При тому, я вважаю позитивною і намагаюся підтримувати тенденцію повернення до словотвору "кращих часів" української мови.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) дуже перепрошую - друкарська помилкабуду тепер знати
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) тоді не хокеїсти, а гакіїсти чи гакісти
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) З голови? Ні. Треба брати старі газети, книжки та програми. Поляки навіть термін мають для того явища "новомова". Над ними теж добре "працювали", просто не так довго. У тому зазвичай найбільша різниця. Звичайно, що має. Але ми говоримо про літературну мову, словники. Українці масово говорять "самий ліпший", "пішли", "поїхали", "найбільш гарніший", "чотИрнадцять", "одИнадцять", але це не стане нормою через те, що так звикли говорити. Розмовна мова завжди буде. На ТБ, радіо, книжках, журналах, газетах має бути літературна мова.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) певно то з рос. мови "поехали", а укр.мовою буде - "їдьмо" чи якось так.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Може, й з російської. Суть та, що це форма минулого часу, а наказовий спосіб буде ходімо та їдьмо.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Вичитала слівце нове - "пальчатки" (рукавички). от мені цікаво вашу думку почути дівчата, наскільки правильним\неправильним воно є?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Словник каже, що то діялектне. Тоді про правильно чи неправильно нема сенсу говорити. Сподобалося мені:
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Я щось не дуже розумію... а що має бути чотернадцять? Мені здавалось, що то від слова чотири... Чи ти в розумінні наголосу на бувку "И" vs на "А"? Мені подобається слово поїхали. Користуюсь ним і не збираюсь змінювати, правильно чи неправильно. Решти слів не вживаю, бо мені не подобаються. Але пішли і поїхали мені пасує.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) саме так. і їх якось легше вимовляти, мені так принаймі здається
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Для розмовної мови допустимо, по ідеї. Для літературної - ні. Але на ТБ та в радію wink інакше не почуєш. Та то все справа звички. Про легше чи складніше говорити не дуже коректно.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) В радії girl_blum, то ще якось нераз нічого мова, але он щодо ТБ ... то часто плювати хочеться. Це правда.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Маєш рацю. Я написала так, як моя бабця каже. )))