Бабуся/дідусь у процесі виховання

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Haidee, 20 Травень 2013.

  1. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    ну не кажіть "гоп" :)))
    А от ми часто своїм батькам наголошуємо на тому, щоб не вчили дітей винити у всьому когось. От наприклад, дитина перечепилася за килим/крісло/забавку і впала, баба, щоб дитина не плакала, починає бити і сварити той предмет, який ніби то винен у тому, що дитина впала. Кажемо, не робіть такого, досить просто пожаліти дитину, якщо вона вдарилася, не доходить. Через дві години повторюється ситуація, дитина падає і починає пальчиком махати і казати "но-но" кріселку з якого вона впала, бо ж воно винне, так баба показала (або ще краще підбігає сестричка і починає сварити крісло з якого впав братик, комедія). Я пожалію і кажу ти ж сам(а) винен що впав, не треба було стрибати чи так швидко бігати, другим разом акуратніше. І все. Дитині того вистачить. Не хочу, щоб у майбутньому мої діти у всіх земних бідах винили когось тільки не себе. Хоча пригадую, що мої батки також так робили...

    ---------- Додано в 00:19 ---------- Попередній допис був написаний в 00:18 ----------

     
  2. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

     
  3. lilitdance

    lilitdance New Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    Ви мене не правильно зрозуміли, ну або я не розумію Вас:smile:
    Мене дратує не бажання бабусі поговорити-полюляти до дитини, а способи які вона використовує. Намагається поколисати-потрусити дитину, а мала то не любить, починає сваритись, і бабуся радісно "Ну покричи-покричи!" Я кажу, що дитині то не подобається, а вона далі своє, бо їй подобається, коли мала хоть якісь звуки видає.
    І на рахунок Є і БУЛИ, там де до дорослих говориться Є, до дитини БУЛО. Ну як ножки могли БУТИ? Вони ніде не поділись, де були там і є. Це не гра в ку-ку, це двоє в даний момент дивляться в дзеркало і "Де ти була?"

    Але це так, просто пожалілась я, а взагалі впевнена, що моя дитина правильно часи вживатиме :girl_smile:
    А побалакати до дитини, розказати яка вона хороша і гарна і як її люблять то інша справа. (Ну тільки не "наша красавіца і конфетка")
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    Коли мої діти були ще малі ,поїхали ми до моїх батьків у гості. Моя мама (я в сім*ї одиначка ) щось там сказала мені ,коли я з дитиною проводила виховний момент,я промовчала .Син зразу зробив висновок : раз баба гримає на маму ,а мама мовчить ,то баба в хаті головнокомандуючий,і на те ,що вимагає мама можна не звертати уваги ,баба ж ГОЛОВНА !!! Проходить деякий час ,приходить дід ,відміняє бабині розпорядження .Баба мовчить .Синочка бігом крутиться кругом діда ,бо ж головнокомандуючий помінявся !!!Закінчилася ця вся історія сміхом.Але з того часу старалися бути взаємоввічливими в виховних моментах.
     
  5. Dolche

    Dolche Well-Known Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

     
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    мені здається, що не всі бабусі і дідусі мають прямо РОЛЬ у вихованні дітей.
    в мене цікава ситуація. Моїй мамі ніхто з нами дрібними не допомагав, мамі було дуже тяжко, вона плакала і мріяла, щоб її мама приїхала допомогти. Тому після народження Дмитрика маму "зірвало", і вона без запрошення постійно приходила і приходила до нас, поки ми якось не з'ясували, що молодій мамі потрібен час наодинці з немовлям.
    Водночас тоді "зірвало" і свекруху, бо вона своїх дітей з раннього віку віддавала на виховання своїй мамі і в упор не розуміла, як можна довірити 20-річній дівчині догляд за малятком. Минуло дуже багато часу, поки вона зрозуміла, що зі мною дітям безпечно :)
    Зараз ролі у вихованні наші бабусі і дідо-свекор не мають. Ми приїжджаємо в гості, разом їздимо на дачу. Не люблю, коли з'являється тенденція за півдня навчити дітей всяких дурниць, перекривлених слів тощо, а потім па-па, "батьки, розгрібайте".
    Щодо сюсюкання - я сама своїх дітей дуже сильно сюсюкаю, вони в мене і лялюсі, і зьозьозьо, і пуськи і все що хочеш :) але. В мене сфера сюсюкання різко відділена від правильної номінації предметів і дій. Дмитрик не знає, що таке "буба" - знає: подряпався, вдарився. І мене харить, коли його починають вчити казати "буба" чи "най" (не можна).
    Щодо "мама тебе ображає" - моя свекруха собі такого не дозволяє вже з рік точно, може і довше.
    Загалом, напевно, з плином часу батьки сприймають своїх дітей нарешті як "теж здатних бути батьками". І не варто битись головою до стіни, доводячи, що ти вмієш виховувати дітей. Значно більше поваги викликає послідовність у вихованні-догляді, спокій і впевненість. Правда, витримати той час, коли тобі щогодини телефонують, щоб дізнатись, чи ще жива та новонароджена дитина, бо "ти ж нічого не вмієш" спокійно, мабуть, майже неможливо :) Але - можна пробувати.
     
  7. Sertce

    Sertce Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    В мене ситyація подібна, але інша, бо маю лише одну бабу й одного діда. Баба в нас виxователька в садочку, в педагогіці добре розуміється, то, наче поганого не вчить. Маєм, правда, проблему, що перегодовує дитину, а потім каже, що він як колобок. Ще любить по сто раз в день нагадати, що я ніxто, і звати мене ніяк. Але то не в ту тему:-D. А от дід... Мало того, що малий виліз йому на голову, то він ще й з того тішиться. Одним словом, дисципліна відпочиває.:girl_devil:Ще маю брата, який вчить мого малого всього негативного. Не буду цитувати той дурдом. Одним словом, тяжко, поки за зиму створю за зиму нормальну ситуацію з виxованням, за літо дитину "розпустять" так, що взагалі...
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    моя мама в нас з вищою педагогічною освітою, практикою в ясельній групі в садочку. Від того ніц не краще :)
     
  9. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    бабусі-педагоги - це взагалі окрема категорія "всезнаючих" бабусь :)
    мені з цим "пощастило": одна - вчитель + багатодітна мама; інша - вихователь у дитсадку :8:
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    всі-всі і прямо РОЛЬ

    відсутність ролі у вихованні - це теж РОЛЬ. Ще й яка, і не позитивна зовсім. Дітям потрібні дідусь і бабуся.

    та не навчаться вони за півдня, аж так багато дурниць. А як навчаться, то питання до батьків чого їхнє щоденне виховання тих півдня не може переважити.
     
  11. lilitdance

    lilitdance New Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    Ще й як навчать :smile: Діти ж як губки, все дуже швидко схоплюють. Інше питання, що це не означає, що дитина вже безнадійно зіпсована :D Просто потім потрібно багато-багато маминого терпіння, щоб пояснювати, що "кака" то не то саме, що "не можна", що іграшки бити не треба, вони ні в чому не винні і т. д.
    Я вважаю, що бабусі-дідусі мали б прислуховуватись до бажань батьків, як що називати і що можна- не можна дитині. Але то мабуть утопія, всі не можуть бути як моя мама ;)
     
  12. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    в нас так невимушено вийшло ,що дідусі і бабусі бачать внучку дуже зрідка, ми живемо хоч і не дуже далеко від них - 100 км, та всі працюючі, часу на поїздки мають не багато, мені з дитиною теж не завжди є настрій поїздами кататись, тому зазвичай бачимось приблизно раз у місяць і на свята.
    донедавна я щось не придавала цьому значення, але бачу ,як моя дитина почала тягнутись до бабусь і дідів, сумує за ними конкретно ,постійно згадує, "дзвонить" чи не щодня на скайп. їй конкретно бракує спілкування з тим старшим поколінням.
    а загалом, якщо хотіти, то можна знайти до чого придертись, і я теж страшенно ревнувала в перші місяці, коли свекруха постійно хотіла малу на руках носити і виходила з нею з кімнати, де мене нема, і за столом вічно примовляла "бідна-бідна дитина, нічого тобі не можна, нічого не дають...", але то не спеціально робиться, то просто стиль спілкування такий в наших людей. але то все такий дріб"язок...
    так, діти як губки вбирають все навколо, але при тому моменти виховання, закладені батьками не мінусуються, діти теж вміють аналізувати.
     
  13. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    Сумніваюсь, що мозок в 2-3 роки готовий до аналізу.
    Те, що діти більш прив"язані до батьків(мами), тому до них мають більше прислухатися, - це так.
    В нашому оточенні лише один дідусь. З методами виховання 30-ти річної давності)
    Коли ми навідуємось в гості, він першим ділом хоче цьома від малого. Малий не дає. А дідо наполягає і наполягає. Я вже прошу, що почекай, він пізніше дасть як адаптується. А той доводить малого до роздратованості, навіть останнього разу лопаткою в діда запустив. Дідо ображається, і я ше відхвачую: шо то за виховання, така розпущена дитина і куда я дивлюся, чому не б"ю за таку поведінку (!). Тоді каже малому, що купить собі нового онука, такий нечемний йому не потрібен :eek::khomyak: Ноу коментс. (це він типу розраховує, що дитина наступного разу буде його слухати :beee:
    Пояснюю, що то він не правий і в чому саме. Але зрозуміла одне : виховувати переучувати зрілу людину зі сформованим баченням - бесполєзно, чи то моє его-дитя собі такого не дозволить (? *задумалась*)...
    Не вважаю, що такі відвідини хоч якось йдуть на користь (обом), і зі своїм татом свою дитину не залишила б навіть на 10 хв...
     
  14. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    я не мала на увазі як такого конструктивного аналізу. але якщо дитина вдома виховується не лише одними заборонами і покараннями, а власним прикладом батьків, і їй пояснюється постійно чому ми робимо так, а не робимо те, тобто є розуміння процесу, то якісь засади доброго і поганого в дитини в 2 роки вже є.
     
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    Цілком згідна, але моя дитина, наприклад, ображається, коли при бабусі доводиться пояснювати, чому певних речей таки не можна, хоч бабуся би дозволила. Ну от в нас обох алергічні діти, ви би хотіли, щоб вашій дитині кожного разу намагалися дати шоколад, чи третє яйце за день, бо вона маленька, хоче, не розуміє, чому не можна? Я розумію, що це йде не від злості чи бажання мені напакостити, але нащо провокувати дитину? Мені потім справді в рази важче пояснити їй ті речі, бо раз хтось дав поїсти то, значить не так вже воно і не можна. А ясно, що їй хочеться чогось смачненького, я сама це чудово розумію.
     
  16. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    а якщо навпаки бабусі при дитині пояснювати чому не можна але так щоб і дитині було зрозуміло про що мова? Мої діти потім вже самі кажуть що їм чогось там не дозволяється або біжать питати мене і переказують бабусі чи можна.
     
  17. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    Думаю, то все від бабусі/дідуся залежить. В мене свекруха в 9 випадках з 10 послухає, а от моі батьки навпаки. І будуть при дитині казати, що всім дітям дають, що я собі понапридумувала і дитина в мене бідна і тд. Ми не мали донедавна показів до строгоі дієти, але особисто я не вважаю Барні чи Чупа-чупс, сік садочок, растішку і тд по списку продуктами, що принесуть дитині користь і без яких неможливе щасливе дитинство. І якби не добрі дідусь з бабусею, то моя дитина, можливо, не знала б що то таке, ну, як мінімум, список був би знааачно коротший. Вона могла бачити, що діти ідять, просила, але я пояснювала, що то не є корисно, ми купляли щось дозволене і на тому був кінець. Але вже, як дитина спробує, донести ті пояснення в рази важче. І не раз бувало, що йде дитина гуляти з бабусею, приходить і розказує, що те і те іла, а бабця ще казала мамі не признаватись :girl_devil:
     
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    Так і роблю. Ефект рівно на той один раз, коли щось пропонується. Ну і аргументи "від кусочка нічого не буде", "а ти не знаєш, чи то точно на (шоколад, яйце, молоко, ...) алергія, то чого не даєш", "а колись діти такого не мали". Мені здається, вони справді не розуміють усю серйозність тих висипок, а хочуть дати дитині все, що вона просить, бо бачать рідко і все таке.

    ---------- Додано в 09:49 ---------- Попередній допис був написаний в 09:44 ----------

    До речі, я підсвідомо того дуже боюся, чи що. Мене виховувала бабця в більшості, то я постійно чула, що мамі того не казати, то не показувати, бо мама буде сварити, бити по дупі. Мама в мене справді надто строга і вибухова особа, я мало того, що просто її боялася, то ще й постійно масла в вогонь підливали. І мені не подобається, що моїй дитині кажуть "а ми мамі можемо того не казати". Хоча, на неї то не діє, бо я її не сварю за збитки, вона сама приходить і каже, зробила "ойойой":) Просмто неприємно та й все.
     
  19. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    В мене щось схоже. То свекруха увесь час говорить як я розпустила дитину, бо в неї на дверях, коли діти малі були, висів з одної сторони прутик, з іншої ремінь. А в куті постійно насипана гречка. Тобто спочатку в хід ішов прутик, як не дійшло ремінь, а далі ставила голими колінцями на гречку. Ну, і відповідно в неї ТАКОГО НЕ БУЛО)))... діти всі іграшки складали, в хаті був ідеальний порядок і її слухалися. Не те що мій розпущений. Ну, але най так буде, розпущений то розпущений, відповідно я погана мама, бо розпустила. Але для чого тоді в будь-якому випадку, коли я роблю зауваження дитині, закривати мені рота, мовляв "Святик хороший, не можна сварити на дитину. Но-но, мама. Мама не чемна, бо на дитину сварить". Але то таке, ми з нею не живем і то буває вкрай рідко. Малий почує, та й забуде з часом, але уявляю собі щоб то було при спільному проживанні. От тому я думаю, що дитину повинні виховувати перш за все мама з татом, або якщо в тому задіяні ще й баби і діди, то тактика виховання має бути менш/більш одинакова. А не як в байці лебідь, щука і рак.)))
    Свекор-дідусь взагалі мене шокує. При тому, що бачить внука вкрай рідко, то як малий щось не то зробить, відразу витягує ремінь і злісно погрожує. Ну, ніби то отакий крутий дідусь, взяв в руки ремінь і дитина стала по стійці смирно. Та але справа в тому, що мій Святослав не знає що таке ремінь, точніше знає, що тато такою штукою штани затягує))) і тому біжить до того ременя з цікавістю і просить побавитися.)) Правда дідусь неодноразово замахувався, але я не допустила.

    Моя мама- то окрема історія. В неї найулюбленіша тактика- спочатку дати дитини сісти собі на голову, а потім скакати до мене в істериці, типу "Жанна, зроби шось..."
    Коли вони за зиму один раз ходили гуляти без мене, то я сто разів просила не брати його на руки, бо то як не як а в комбінезоні є шо тягнути. Ну, і пояснила, що як візьме на руки раз, Святик вже не злізе, а як покаже що він біля неї ножками має іти, то так і буде ходити, гуляти. Ага, мама не встигла за поріг вийти, як чую "дай баба візьме тебе на ручки."))) Добре, я вже уявляла приблизно чим то закінчиться. Повернулися з прогулянки дуже швидко, мама нервова чуть не заплакана, бо її болять руки і спина і він з рук злізти не хоче. Ну, відповідно винна я. Потім щодня нагадувала мені як вона довго після тої прогулянки відходить і як то тЄжко було і що всьому винні ми, що навчили таку велику дитину на руках постійно тягати.

    Ну, от веду до того, що таки стосунки з бабусями/дідусями- це класно і вони звісно потрібні, але на все мають бути якісь межі...

    Мене ще шокувала така річ. То правда не про бабусь і все ж. Коли малому був рік, ми ходили в гості на ДН до чоловікового племінника. Малий мій метеорит ще той, а в такому віці взагалі був не керований, але поки я збігала з 3-го на 6-ий поверх до свекрухи, щоб взяти змінний одяг для малого, який там забула, хресний тато, тобіш брат чоловіка і його дружина вже встигли малому за те, що той гримнув дверми дати по дупці і поставити в куток. Дитина так злякалася, словами не передати. Особливо того кутка. Повернули малого лицем до стіни, прикрили дверима той кут, прив"язали двері, щоб був замкнутий простір і так він там мав покараний стояти. Для мене то взагалі дико. Я аж хотіла іти з того всього, бо мною аж тіпало. Мене ледво свекруха спинила, але сказала що то добре з малечку до дисципліни привчати.:scare:
    Ну шо то таке!:girl_devil:
     
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Бабуся/дідусь у процесі виховання

    може я дика чи що, але перше, що мені спало на думку - я би їх прибила.

    після першого разу дідусь би не бачив дитину рік. Після другого замахування - ніколи.

    дівчата, те що я пишу, що дітям потрібні дідусі-бабусі, то їм потрібні дідусі і бабусі ну там з пиріжками, казками, десь балуваннями і рибалкою. А неадекватні каральні органи які шкодять психіці і здоров"ю (годування алергічних дітей) і всяке таке, то це інша справа. Спілкування з такими бабусьо-дідами тільки при батьках і вельми дозовано.

    ---------- Додано в 11:33 ---------- Попередній допис був написаний в 11:30 ----------

    ну ви тим що не пішли підтвердили, що все, не те що гаразд, але і нічого страшного