Для мамусь і татусів (2)

Discussion in 'Діти-квіти' started by Zoryanazirka, May 11, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    чесно, не розумію, як можна навчитись самому читати? типу, ви слідкували за словами, які вам читали і запамятовували букви?
    з моїм чоловіком все ясно - там у квартирі півхати займають книги. а от мої батьки до читання не дуже - максимум газетка якась - я вдома перечитала по кілька разів всі книги, які були.
    ага, бачив-бачив. але там які гени? не те, що у нас з чоловіком)))
     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Я не пам*ятаю. Просто якось в один момент почала розуміти, що оце слово "молоко". А це "мама". Якось так :) Я ж не казала, що ніколи не бачила букв, книжок. Ні, мені читали. Я сама роздивлялась. Діставала маму питаннями про вивіски (а тоді їх багато було, пам*ятаєте? Гастроном, тканини, аптека :)). Якось та мозаїка склалась в мозку в картинку, коли прийшов час.
    І англійську мову я легко вивчила. Вже в школі. Потім в інституті. На роботі ще краще пішло - бо було постійне листування-спілкування. За роки в декреті практично не користувалась - багато призабулось. Але тут, я вважаю, основне це практика. За тиждень-другий спілкування все стане свої місця.

    ---------- Додано в 14:08 ---------- Попередній допис був написаний в 14:06 ----------

    Я власне не про гени-чебурашки :) Про те, що нотна грамота на вже розвинуте природне чуття це зовсім інше, ніж вчити спочатку ноти і чекати, що це буде запорукою розвитку генію.
    Не люблю крайнощів, в цій темі також. Але вважаю, що на все свій час. Дитинство для того, щоб гратись :)
     
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    хе-хе я думала, що моє складання іграшок "вистрілить" через кілька років :)
    але ж ти ніби водила доцю на якусь "розвивалку", чи це мені привиділось?
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Водила, і зараз часом ходимо:) Мені було скучно зимою вдома з нею весь день, так що розвіятися нам то помагає. Зараз нам поставлять вирок, звідки ноги ростуть в нашої цікавості до букв:) Я б не ходила з нею на розвивалки, якби вона не виявила до них інтересу. За тих 40 хвилин букви дітям показують один раз, і то не кожного разу. Є вправи на розвиток дрібної моторики, руханка, малювання пальчиковими фарбами, пластилін. Ну і якщо нема настрою в дитини, то ми нікуди не йдемо, або йдемо посеред заняття додому.
    Щодо читання конкретно, то в нас купа дитячих книжечок, зокрема улюблена "Абетка" від Абабагаламага. Я читаю дитині віршики з неї, вона питається, що де намальовано і в тому числі букви. Якщо їй 2-3 рази назвати якусь букву, вона її запам'ятає, при чому в двох напрямках: якщо просити знайти букву 'О', то знайде її в книжці, і в словах, а не просто відповідає на питання "Яка то буква?".
     
  5. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    а моя дитина не знає ні букв, ні цифр, хіба може до трьох порахувати, і то... про "один-два" пам"ятає, про "три" - через раз )).
    кольори я спеціально не вчу, хіба можу в розмові називати, що поїхав жовтий автобус, червона машина, побіг білий котик, але не перевіряю, чи вона їх запам"ятовує.
    ми читаємо багато книжок-віршиків, але я так розумію ,вона ще не сильно сприймає суть на слух, хіба окремі слова з контексту може виривати і емоційність. найулюбленіше - то по малюнках пройтись, все прокоментувати, розказати. буквами не зацікавилась ні однісінького разу, втім в нас і нема як такої абетки, де би ті букви були великими і окремими)).
    дуже любить, щоб я їй малювала, а сама збоку карлюкає і каже "вов", що означає,що вона вовка намалювала)).
    в бабусі є фортепіано, вона в нас викладач музики, тому часто коли ми гостюємо, то грає для внучки дитячі пісеньки і мала танцює. коли я їй у львові співаю "лисичку-сестричку", то відразу згадує "бабу", що бабуся їй таку мелодію грала.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    я це не пов"язувала, але тепер, звичайно :)!
    а я що кажу, то всьо саме в копанні в болоті, і задурно. Нє ну правда. Поки позавчора наносила води з тачки, в руках то посіяла, пальцем помалювала, купки поскладала... а ще закони аеродинаміки - підкидала на лопатці вверх.

    шото організувати яку розвивалку в себе на подвір"ї. Болото є, буквИ я знаю (ну може не всі, але дітям стане) :)
     
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Орман, ну от ти хочеш задурно, а я хочу за гроші:) В чому проблема? Я то все писала до того, що не хочу я цілеспрямовано вчити дитину читанню чи письму, чи цифрам, але я пропоную їй якийсь вид занять, а вона вже хай покаже, цікаво чи ні. Ти ж теж не цілий день в болоті копаєшся з Варварочкою, пра?;)
     
  8. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    і ми ходимо:)
    і нічого в тому кримінального не бачу, якщо нема зацикленості мами у ранньому розвитку, хоча ті центри то якраз і провокують, надивилась на мамаш і трохи сумно, що в усьому бачать змагання своєрідні.
    Ми ходимо заради спілкування з дітьми, з викладачкою, яку мала дуже полюбила, моя теж не знає букв, її цікавлять танці і поляпатись фарбами, пластилін, вміння ділитись, ми і пісочниці теж бавимося, але там вона отримує стільки уваги як на заняттях, для мене це ще своєрідне поводження дитини серед інших мамусь/бабусь і дітей
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Пра :) я з дитиною живу.

    та я трохи повеселилась..

    гарна стаття


    звідси
     
  10. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Дайте альтернативу - почитайте, розкажіть казочку, пограйте з ляльками, приготуйте разом пиріг (на кухні ми знайомимось з цифрами - я прошу принести мені 2 цибульки :)), сходіть в гості, помалюйте (але не зелені листочки, а просто фарбами помазюкайте). І самі разом з нею розважитесь :)
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    в нас є десь окрема тема?

    бо в мене дуже хм незагальноприйняте уявлення ділення.
     
  12. Haidee

    Haidee Well-Known Member Staff Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Але ми і так все це робимо (ну крім ляльок:)). Тим не менше, всі ці дії мають в собі не тільки характер гри, правда? Тобто теж присутній розвиток. Я ж не кажу, що я сиджу з нею і показую букви по годині підряд. Наприклад, якщо їдемо в маршрутці і на передньому сидінні якась реклама причеплена, після того, як спитатися, що там намальовано, Юстя обов"язково розбере пару слів по буквах, буде тикати пальчиком в кожну і питатися "Сьо то?". Казати їй "буква" без уточнення?:)

    Я теж. Файна стаття.

    ---------- Додано в 15:48 ---------- Попередній допис був написаний в 15:46 ----------

    Таке, що дитина не зобов"язана це робити? Друг.
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    :)

    оголошення? Звідки взагалі має поняття про букви окремі?

    я не проти того щоб називати букви чи там як, в принципі. Але дитина про таке не питає поки їй не сказати-показати. Я так щось думаю
     
  14. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Мій Дем'ян ( 4 р) уже любить цифри та букви. Ще говорити не вмів, а букви всі показував. Від старшго позалишались книжки, азбуки, то його улюблена гра була тикати пальчиком в букву і щоб її називали. Так само з цифрами, коли гуляли, то просив, щоб йому називали числа на будинках, де який номер. І будь-яка книжка його окрім самого тексту ( казочки) приваблювала тими магічними :) циферками - номерами сторінок. В 2.5 роки навіть тризнічні числа знав. Але він сам тим цікавився. Зараз нова зацікавленість - міста та країни. Знає дуже багато столиць та співвідношую їх до країн. Йому достатньо почути 1-2 рази якусь " Тегусігальпа-Гондурас" і він пам'ятає. Крім того, немало назв міст та країн може "прочитати" на карті чи будь-де. Має гарну візуальну пам'ять. Навіть в 3.5 роки він вивчив назви деяких держав на німецькій, дрібним шрифтом. Що з тим далі робити - чесно, не знаю. Малого це дуууже затягує. Найкраща гра для нього - " давай играть в города".

    Про любов до читання. Зі старшим читала багато, Зараз йому 14 - ніякого бажання читати так і не виникло, любові до книжок немає. А от маю приклад, коли дитину навчали читати " из-под палки", бо в 4-4.5 роки просто сидили перед книжкою і вимагали навчатись читати, якщо дитина не хотіла - доходило до фізичних (!) покарань. Зараз дитині 9 років - читає просто " запоями", дуже любить книжки. Хоч мало б бути навпаки, ні? ;)
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Як варіант.
    До тих пір, поки ніхто не вчив мого старшого , що "Оце буква А", він жодного разу не спитав яка то буква. Але і зараз моя відповідь, що "це буква" або "це слово", "назва казки" його цілком задовольняють.
     
  16. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Цікаво б почути)
    Я теж нормально сприймаю ситуацію, коли діти не діляться забавками і не бачу нічого в тому поганого. Але моя дитина на майданчику цікавиться більше чужими іграшками ніж своїми, тому вчу, що коли взяв щось чуже, то коли візьмуть твоє не кричати, а поділитися. Якщо дитина не хоче ділитись іграшкою, а мій Артем її вимагає, то я вмовляннями/відволіканнями забираю ту іграшку в нього і віддаю власнику. Що скажете? Правильно?
     
  17. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Staff Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    Ну як не спитає... Залежить, з якої сторони дивитись. Ми дома читаємо багато дуже: і я, і мій муж, і малому багато читалось і читається, в якийсь момент почав цікавитись "що то?". Відповідно, ввелось поняття літер. Десь тепер починає розуміти, що з їх допомогою складаються слова, але інтересу до того наразі нема, цікавіше, коли мама з татом читають :) Цифри вивчив сам на телефоні домашньому, поняття чисел ввелось якось автоматично. Ну знає він їх собі, мені від того ні тепло, ні зимно. Хоч власне я не прихильник ні раннього розвитку, ні насильного, але й не прихильник принципу "колись навчиться", на самотік пускати не люблю. Тобто як дитина не проти, ну то працюємо, проти - значить чекаємо часу, коли проти не буде. Плюс дуже добре мати тормози. Коли чую, що мене починає "нести" - припиняю гру. Власне гру, а не навчання, бо повчитись він ще встигне. Моє діло запропонувати, а вже дитина най сама вирішує підтримувати мамині починання чи відкинути на якийсь час. В мого малого такі речі періодами. Він може мене тижнями тероризувати на певний вид занять (і то так, що приторможувати треба його), а потім кілька місяців паузи. Діти дуже різні, комусь цікаво одне, комусь інше, а батьки вже мають визначити кому що треба і як то підтримувати, аби не було перекосу в якусь сторону, відбирання в дитини дитинства, перевантаження чи повної втрати зацікавленості.
     
  18. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    сьогодні хотіла про це написати. мені дуже не подобається ситуація як мами починають вмовляти своїх дітей щоб ті не кіпішували і дали Дзі іграшку... скоріше моя зрозуміє що то не її і треба віддати ніж дитина котрої та іграшка є. я ніколи незаставляю свою ділитись, запропоную, а як не хоче то не не дає.
    але за час дорослішання старшої надивилась на неадекватних татівмамів , де навпаки хвалять якщо дитина забрала свою іграшку.
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    я так бачу, що я прихильник самотьоку

    в нас теж читається багато. Вона вже збагнула, що з книжки читають. І сама "читає" бульо-бульо, але до чого тут букви? В тебе Андрійко сильно старший то може вже дійшло і до букв. Але розкажи як він сам додумався питати про окремі букви. Мені чесно щиро цікаво.
    як можна втратити зацікавленість відповідаючи на питання дитини? Йдеться про те, щоб дитині не казати, що вона має питати.

    ---------- Додано в 16:42 ---------- Попередній допис був написаний в 16:40 ----------

    а в чому проблема? Забрала насильно з биттям? Ну бо інакше має право - це її іграшка, може забрати.
     
  20. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів (2)

    для чого хвалити?
    в нашому випадку видерте було відро з рук з такою силою що поцарапані долоні.
    коментарій татка : правильно, молодець , в цьому світі треба вміти відстоювати своє.
    То ще було як Настя росла. Але вона не забирала, воно стояло собі а дитина просто взяла до рук.
    я завжди на майданчиках більше за батьками спостерігаю ніж за дітьми) цікаво. Дехто як би міг то сам би поліз відбирати ту лопатку чи відро, а хтось розуміє що то просто кусок пластику, тим паче поруч лежать ще пару і ніхто ними не бавиться.
     
Thread Status:
Not open for further replies.