Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Вікіпедія про кондитерські вироби має таку думку: з "Słownik języka polskiego" (Wydawnictwa Naukowego PWN) Переклад: 1. Пласке, солодке тісто, часто випікається з різними додатками. 2. Невеличкий, випічений чи смажений круглої форми виріб з картоплі,борошна і т.д. 3. Про щось невеличке, пласке, зроблене з м"якої маси.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) А нащо словник польської мови? Є українські словники львівської говірки. тут є про пляцок. І перекладати не треба. Правда, тут за тегом "пляцок" саме те, що господині називають пляцками.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) які як на мене ну дуже тісно пов"язані з польською мовою. а перекласти мені важко, може комусь знадобиться а словник говірки цікавий, дякую за посилання
Знаєте, що мене останньо дивувати почало? Зміна наголосу в слові овочі! Масово після енної реклами по ТБ люди як зазомбовані говорять тепер, напр. рис з овочАми! Відколи це Овочі стали овочІ?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) А мене "новинки" вимови української мови просто вражають сьогодні в новинах почули гай тек(хай тек) разом зі словами: етер, инший, Дніпроперівськ і лікарка кардіологиня від останніх двох мого чоловіка аж підкидає
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Мене підкидає від "міліціянтів" на "автівках"
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) взяла в бібліотеці книгу, так там постійно "инший", спочатку думала що помилка. А "тріюмф" взагалі збентежив мою свідомість а мене від директорок, докторок,президенток, післявчорів - аж трясе. що з мови роблять?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Ви, певно, новини на СТБ дивилися А я от останнім часом почала зустрічати заміну а на я. Тобто, таке звичне для мене слово "матеріал" стало тепер "матеріял" тощо.. Як правильно?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) - це напевне новий словник видавництва від Азірова
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Власне що це новітня українська мова, яка не хоче мати нічого спільного з "російськими запозиченями". Азаров просто мови не знає, а тут свідомо впроваджують "новояз".
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) як на мене то це просто якесь знущання над мовою. Цікаво чи ці "зміни" мають щось спільного з лінгвістикою,етимологією слів, хтось це якось науково визначив що в певних словах певні літери так а не інакше змінюються\повинні змінюватись в укр.мові,чи кому що в голову стрельнуло - той так і змінює?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) мають геть усе спільне. власне до насильницької зміни мови у 30-х роках саме так і було. про матеріял. укр мові не властиві дві голосні підряд, тому їх розділяють приголосним "й". тому матеріял, тріюмф, проєкт, .... про "і" та "и". знову ж таки якщо підняти фонетику до 30-х рр, то в укр мові було розрізнення звук "і", коли він стоїть всередині слова і коли на початку, або в кінці жін. роду род.відмінка, тобто має звучати ближче до "инший", а ніж до "інший", так само "радости, любови", а не "радості, любові". про "х" і "г" у словах іншомовного походження. в рос. мові "г" дуже дзвінке і ніяк не можна сказати російською "гокей, гай-тек". укр.мова має глухіше "г", тому транслітерація саме така. і ще купа подібних нюансів, які зараз видаються дивними, бо укр.мові протягом 70 років нав’язували неприродню фонетику. про "т" і "ф". і ще купа подібних нюансів, які зараз видаються дивними, бо укр.мові протягом 70 років нав’язували неприродню фонетику.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Мають. Пряме й безпосереднє відношення. Читайте Шевельова. Він багато пише про історію мови та про те, як нам совєти мову "розвивали".
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Так, знущання над українською літературною. Справжні класики в трунах перевертаються
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) А ви читали класиків у неперероблених оригінальних версіях?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) тобто? Я часто в книжках зустрічала инший, инша, ніц дивного, просто ми не звикли до такого
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Тоді вас не повинні дивувати зміни та повернення до правопису 29-го року. Хто, можливо, перевертається в могилах від цих змін, це "українізатори", вбивці кобзарів та інтелектуальної еліти нашої нації.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Мене просто розпирає від емоцій - не можу змовчати Мова - то живий організм. Вона - відображення нашої історії. І, звісно, десятиліття "вищості" російської мови не минули безслідно. І це нормально. Але! Так само нормальним і цілком виправданим є прагнення очистити мову від такого впливу: чи то пояснюється заміною запозичених через іншу мову слів на прямі запозичення, чи навіть слідуванням "новій моді". Пряме запозичення, на відміну від калькування запозичених слів іншої мови, якраз і можна пояснити "правилами".
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Мене і не дивує. Мені просто незрозуміло, навіщо схвалювати та підтримувати деграцію та регрес. Як вже зазаначила вище Deidra: Мова розвивається, змінюється, але не любить насильства (навіть якщо воно з добрих намірів) над собою.