Відповідь: Про винаймання квартири я вже питала і спитаю ще раз. Умови на винаймання складаються? Ну тобто як він може отак раптово взяти і змінити оплату? Чи у вас був кінець терміну умови?
Відповідь: Про винаймання квартири Всі умови і договори - фількіна грамота. Єдині умови - порядність. Теоретично про підняття платні треба попередити за кілька місяців (що пишуть в договорі), але юридичної сили договір не має, поскільки власники не реєструють пп і не платять податку. ---------- Додано в 20:11 ---------- Попередній допис був написаний в 20:05 ---------- Ще про добропорядність: чоловік розказував, як в Москві вчився в інституті з одним дядьком, в якого на той час було 2-є дітей і жінка. І вони постійно десь знімали житло. І от про того пана казали друзі, що він коли виїздить з орендованої хати, то виносить все цінне і здирає паркетну дошку навіть... Нормально так... А так як ніяких договорів нема то по-факту власник лишається з носом. Отак буває. Я в шоці з того правда.
Відповідь: Про винаймання квартири ну не зовсім, якщо щось обманить, то є що пред'явити, підпис таки є. А на словах то якраз несерйозно. То так може нині взяти гроші, а завтра випхати з хати.
Відповідь: Про винаймання квартири Ну а кому пред"явите? Юридичною сили такий договір немає, тобто для органів праворядку можна сказати його нема. І тут писали і ми цікавились, бо теж знімаєм житло. Для заспокоєння він є, а коли дійсно форсмажор то реально з ним нікуди не підеш. Хоча краще мати ніж не мати, то факт. Так хоч є надія, що власник яки договір укладає вже якось сприймає серйозно оренду, а не "сьогодні з лівої ноги встав, плату на 200 гривень підняв".
Відповідь: Про винаймання квартири Підпис нічого в цьому випадку не дає. Якщо той договір кудись в органи понести, то власник може сказати підпис не мій/підробили. Паспортних даних нема, немає про що говорити, той договір просто папірець, який видають маклери, тим самим виконують свою роботу)
Відповідь: Про винаймання квартири В нас не було абсолютно ніякого папірка стосовно оренди. Все на чесному слові. Я його питала чи ми будемо щось складати, він сказав, що не має часу тим займатися і якщо нам щось не підходить, то він нас не змушує іти на цю квартиру.
Відповідь: Про винаймання квартири Жанна, а ви поцікавтеся чому саме рік. бо на сьогоднішній день, якщо я не помиляюся, людина може продати тільки одну квартиру на рік. якщо більше то це вже треба якісь суттєво більші податки платити. може і там така ситуація одну квартиру продали, а цю планують через рік. може там якийсь заповіт є, а то теж не менше 6 міс треба чекати. так що поцікавтеся, може вам якраз підійде.
Відповідь: Про винаймання квартири Говорилим ми з господинею нині. Ну, що, реально вони ту хату вже виставили на продаж і не дають ніякої гарантії скільки там можна прожити. Кажуть може місяць, може два, може пів року, може рік. Уявляю як місяць...)) Ні, напевно ми на таке не підпишемся.
Відповідь: Про винаймання квартири Дівчата ну чому немає договір оренди житла юридичної сили, писали http:// http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=50369&page=47 тут що нот. завірення вимагає договір укладений на 3 і більше років а звичайний письмовий договір із вказаннячм паспортних даних сторін є доказом у суді. Тут не юридичний, а психологічний фактор, бо звичайно у такому договорі зацікавлені орендарі, бо він дисциплінує власника, передбачає термін його дії, порядок виселення і термін попередження про розірвання та термін виселення, пеню за прострочення оплати. Якщо не влаштовує стандартний договір запропонований маклерами, можете укласти свій, типового немає і можна укласти такий, який підпишуть дві сторони, і він не суперечитиме закону. Інша справа, що якщо власник квартири не захоче дотримуватись умов договору, то орендар може звернутись до суду, а це час і гроші. А власник за той час виселить орендарів. Тому власники і думають - моя хата, що хочу, те і роблю, піднімаю оплату, виселяю без попередження, бо моє майно. Якщо не подобається - шукайте інше, бо ж для укладення договору треба згоду обох сторін, і орендар погоджується жити буз угоди, бо часто немає вибору, попит недорогого житла перевищує пропозицію, тому коли знаходять нормальне житло, погоджуються на всі умови і не висувають своїх, а договори укладають здебільшого власники дорогого житла, страхуючи своє майно. А договір дисциплінувє власника і він задумувався б про підняття плати, якщо б за це треба було б попереджати за 3 міс.
Відповідь: Про винаймання квартири Нарешті промоніторилп Податковий, просто ненавиджу його! ось з посиланням на норми законодавства Згідно статті 810 Цивільного кодексу України відносини з надання власником житла іншій особі(ам), що не є його власником, свого житла у тимчасове платне користування називається договором найму (оренди) житла. А згідно статті 811 ЦКУ такий договір укладається тільки у письмовій формі. Пп 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу дохід, отриманий в результаті надання майна у тимчасове користування підлягає оподаткуванню. Ставки податку від подібних операцій складають 15%, але якщо загальна сума доходів у звітному податковому місяці буде перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, яка встановлена на 1 січня поточного звітного року у десять разів, то ставка податку збільшується н 2% и буде вже складати 17%. Згідно підпункту 170.1.5 пункту 170.1 статті 170 ПК орендодавець повинен самостійно нараховувати, перераховувати та сплачувати податок на прибуток фізичних осіб до органів Державної податкової служби якщо орендарем виступає фізична особа – не підприємець. Також орендодавець несе відповідальність за несвоєчасну або неправильну сплату податку або за несвоєчасно сдану податкову звітність (пункт 170.1.5 ПКУ). Обов’язок нарахування та сплати податку покладається на орендодавця. згідно пункту «а» підпункту 170.1.5 пункту 170.1 статті 170 ПКУ, орендодавець протягом 40 днів після останнього дня звітного податкового кварталу повинен відобразити у річній податковій декларації суми отриманого доходу (за рік), суми сплаченого річного податку з прибутку фізичних осіб та нараховане податкове зобов’язання за результатами такого податкового року. Згідно підпункту 170.1.6., в тому випадку, коли у відносинах надання житла у тимчасове платне користування бере участь рієлтор (суб'єкт господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості), то нараховувати та сплачувати податкові зобов’язання з прибутку отриманого від таких операцій, а також надавати відповідну звітність до органів Державної податкової служби повинен рієлтор. Крім цього, рієлтори зобов’язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) щодо найму житла до органу Державної податкової служби за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку та за формою, яка встановлюється центральним органом державної податкової служби. Воть
Відповідь: Здам/зніму квартиру Прочитала і реально в шоці. Тепер розумію, чому не хочуть з тваринами. В мене є шиншилли, живуть в 2-х вітринах. Ніколи(!) не бігають по хаті. Від них немає запаху і не було ніколи. Та знайти квартиру тепер мені складно. Виселятися мусимо, бо діти господарів надумали тут жити. Та й квартиру справді чисту найти важко. Тому й прошу тут- хто зможе допомогти інформацією хоча б- буду дуже вдячна.. І кому я докажу, що власники були нами дуже задоволені, що ніколи не мали до нас претензій, що додаткові дві вітринки з шиншиллами в кімнаті не створює ніякї шкоди майну?? Якщо хтось боїться, я згідна при укладенні угоди домовитися про те, що якщо буде якийсь бруд- я за свої кошти найму бригаду, яка все вичистить. Бо знаю, що після моєї сім"ї до нас претензій не буде. Ось так виглядає те, що я називаю вітриною:
Відповідь: Про винаймання квартири ola-lyola, дійсно дуже корисна інформація по темі. Я собі її зберегла, уважно перечитала і вивчила. Тепер собі так думаю, цікаво скільки (який відсоток) приблизно орендодавців слідує цим законам. Мізер якийсь напевно... Зато ціни на квартири у нас захмарні. На тих квартирах, на яких ми жили, господарі просили перед сусідами, ЖЕКом і хто б там не питався відповідати шо ми родичі і живемо безкоштовно. Звичайно ми так говорили, але оце "мій чоловік двоюрідний брат хазяїна дружини..." :8:- то так тут, де ми зараз живем. На інших квартиирах були інші родинні звязки)) Так от, оця вся брехня інколи вилазила на зовні і самі мені ставало не зручно перед людьми, коли хтось копав трохи глибше. Особливо, коли ми орендували кімнатку в сімейному гуртожитку, то мене там дуже швидко сусіди розкусили, ще й висміяли...
Відповідь: Про винаймання квартири Jalla, в мене одногрупник в подібній ситуацій. Він знімає квартиру, господарям стали терміново потрібні гроші і вони її продали, але нові власники жити там поки що не збираються і він далі продовжує арендувати на тих же умовах тільки платить іншим людям. Можливо це Вас не заспокоїть і не дасть впевненості, але якщо виїхати треба терміново, а інших варіантів немає то все ж таки краще хоч щось, чим нічого. Успіхів!
Відповідь: Про винаймання квартири Все залежить від порядності обох сторін. Моя теперішня квартирантка- прєдєл мєчтаній! Без тварин, без дітей (так як я і шукала), без шумних вечірок вдома, вчасно оплачує, охайна, в хаті завжди порядок, про любі проблеми (кран, інтернет) повідомляє завчасу. Єдине що вона мене попросила, щоб я без неї в квартиру не заходила, так і є. Я їй пообіцяла не піднімати ціну до 2014 року. Після того як вона вселилася в 2012, ціни добряче підскочили вгору, але я дотримаю свого слова, бо вона того варта.
Відповідь: Про винаймання квартири 15 % або 17% залежно від орендної плати і зважаючи на розміри тої орендної плати не так багато, хоча.... Ст.810 визначає що за договір найму (оренди) житла орендодавець передає наймачеві житло для проживання у ньому за певний строк за плату. Але немає вказано якою має бути така оплата, тобто для того щоб сплачувати менший податок,вона може бути встановлена нижчою, ніж є насправді, (за аналогією з договорами купівлі-продажу, щоб менше платити держмита, тут вже напевно краще нотаріуси порадять). Плата регулюється ст. 820 ЦКУ 1. Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі найму житла. Якщо законом встановлений максимальний розмір плати за користування житлом, плата, встановлена у договорі, не може перевищувати цього розміру. 2. Одностороння зміна розміру плати за користування житлом не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. 3. Наймач вносить плату за користування житлом у строк, встановлений договором найму житла. Якщо строк внесення плати за користування житлом не встановлений договором, наймач вносить її щомісяця. 4. Орендні платежі за договором оренди житла з викупом періодичні платежі, які особа-орендар сплачує підприємству-орендодавцю відповідно до умов договору оренди житла з викупом протягом усього строку дії договору. Орендні платежі включають платежі на викуп обраного особою-орендарем житла, винагороду (дохід) орендодавця. Особа-орендар також зобов'язана компенсувати підприємству-орендодавцю витрати, визначені законом. Форма договору найму житла ст 811 ЦКУ 1. Договір найму житла укладається у письмовій формі. 2. Договір оренди житла з викупом підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню. 3. Договір оренди житла з викупом підлягає обов'язковій державній реєстрації у порядку, визначеному законом. Предмет договору найму ст 812 ЦКУ 1. Предметом договору найму житла можуть бути помешкання, зокрема квартира або її частина, житловий будинок або його частина. 2. Помешкання має бути придатним для постійного проживання у ньому. 3. Наймач житла у багатоквартирному житловому будинку має право користування майном, що обслуговує будинок. Обовязки наймача 815 ЦКУ 1. Наймач зобов'язаний використовувати житло лише для проживання у ньому, забезпечувати збереження житла та підтримувати його в належному стані. 2. Наймач не має права провадити перевлаштування та реконструкцію житла без згоди наймодавця. 3. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити плату за житло. Наймач зобов'язаний самостійно вносити плату за комунальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму. Ремонт житла переданого у найм ст 819 ЦКУ 1. Поточний ремонт житла, переданого у найм, зобов'язаний здійснювати наймач, якщо інше не встановлено договором. 2. Капітальний ремонт житла, переданого у найм, зобов'язаний здійснювати наймодавець, якщо інше не встановлено договором. 3. Переобладнання житлового будинку, в якому знаходиться житло, передане у найм, якщо таке переобладнання істотно змінить умови користування житлом, не допускається без згоди наймача. Строк договору найму - ст 821 1. Договір найму житла укладається на строк, встановлений договором. Якщо у договорі строк не встановлений, договір вважається укладеним на п'ять років. 2. До договору найму житла, укладеного на строк до одного року (короткостроковий найм), не застосовуються положення частини першої статті 816, положення статті 818 та статей 822 - 824 цього Кодексу Переважні права наймача (орендаря) ст 822 1. У разі спливу строку договору найму житла наймач має переважне право на укладення договору найму житла на новий строк. Не пізніше ніж за три місяці до спливу строку договору найму житла наймодавець може запропонувати наймачеві укласти договір на таких самих або інших умовах чи попередити наймача про відмову від укладення договору на новий строк. Якщо наймодавець не попередив наймача, а наймач не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на таких самих умовах і на такий самий строк. Якщо наймодавець відмовився від укладення договору на новий строк, але протягом одного року уклав договір найму житла з іншою особою, наймач має право вимагати переведення на нього прав наймача та (або) відшкодування збитків, завданих відмовою укласти з ним договір на новий строк. 2. У разі продажу житла, яке було предметом договору найму, наймач має переважне перед іншими особами право на його придбання. Розірвання договору найму та його правові наслідки ст 825 ЦКУ 1. Наймач житла має право за згодою інших осіб, які постійно проживають разом з ним, у будь-який час відмовитися від договору найму, письмово попередивши про це наймодавця за три місяці. Якщо наймач звільнив помешкання без попередження, наймодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за три місяці, якщо наймодавець доведе, що він не міг укласти договір найму житла на таких самих умовах з іншою особою. Наймач має право відмовитися від договору найму житла, якщо житло стало непридатним для постійного проживання у ньому. Дострокове розірвання договору оренди житла з викупом до моменту набуття орендодавцем права на житло здійснюється у порядку, визначеному законом. Договір оренди житла з викупом може бути розірвано у випадках, визначених законом. 2. Договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі: 1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, а при короткостроковому наймі - понад два рази; 2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає. За рішенням суду наймачеві може бути наданий строк не більше одного року для відновлення житла. Якщо протягом строку, визначеного судом, наймач не усуне допущених порушень, суд за повторним позовом наймодавця постановляє рішення про розірвання договору найму житла. На прохання наймача суд може відстрочити виконання рішення не більше ніж на один рік. 3. Договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї. Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці. 4. Якщо наймач житла або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів, наймодавець може попередити наймача про необхідність усунення цих порушень. Якщо наймач або інші особи, за дії яких він відповідає, після попередження продовжують використовувати житло не за призначенням або порушувати права та інтереси сусідів, наймодавець має право вимагати розірвання договору найму житла. З усього наведеного можна самостійно накатати примірний договір,а от як зобовязати його підписати власника житла, це вже інше питання...
Відповідь: Про винаймання квартири Трішки пізно відповідаю, але то я такий тормоз. Наразі мої пошуки обмежуються інтернетом і сарафанним радіо. Розтріщала на роботі усім співробітникам, якби хто десь щось почув, то я перша! Адже в співробітників є знайомі, а вних також є знайомі. Правда пошук квартири таким методом - це довго і затяжно. Але ж я не поспішаю...
Відповідь: Про винаймання квартири То як повезе.) Інколи такий метод може подіяти моментально? А який метод діє швидше. Я постійно оновлюю оголошення на різних сайтах, рию ВМ, оголошення по стовбах- і трудно В понеділок у нас настає черга оплати за наступний місяць за квартиру, а ми так нічого і не знайшли. Реально не хочеться ще за місяць оплачувати тут по господаря новій "таксі", але виходу нема. Куди іти, як нема куди. Тим більше, як за декілька днів після тої оплати попадеться вигідна пропозиція, у нас не буде змоги платити ще раз. Отаке то, трошки сумно...
Відповідь: Про винаймання квартири Хто знає, що то за агенція, чи як воно там називається, є на вул. Листопадового чину, 3 Вчора подзвонила я по оголошенню і натрапила на якесь не зрозуміло шо. То не маклер і не власник. Що воно таке, не знаю. Відповідала дуже сухо на мої запитання, потім сказала під"їхати за даною адресою за детальнішою інформацією. Я спитала що то за контора і кого ме6ні питати, сказала підійти до будь-кого, що за контора не відповіла, кинула трубку. Дивно, ні допобачення нічого, просто перебила посеред розмови і все. Їхати просто так не відомо куди трохи не маю часу. Тому питаю може хто вже там був?
Відповідь: Про винаймання квартири смахує на одне з тих інформаційних агенств які "розводять" людей... спочатку платиш їм близько 300 грн, вони тобі дають № тел. нібито власника, відразу там же телефонують і ви про все домовляєтесь, а потім той телефон вже не відповідає...
Відповідь: Про винаймання квартири Думаю, це точно така кантора. Не тратьте ні часу ні грошей, бо це суцільне намахалово. Дають телефони лівих людей, або квартир, які давно вже здались.