Школа: влаштування і наука

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем dArt, 2 Серпень 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка (3)

    мама моя зі мною і з сестрою не сиділа. я зараз задумуюсь: чому? чи ми більш відповідальні були? чи просто не мала часу і ми викручувались як могли? я була дуже відповідальна до навчання - але де взялась ця відповідальність - гени?

    ---------- Додано в 19:40 ---------- Попередній допис був написаний в 19:39 ----------

    я і моя сестра займались самі (правда на ф-но, а не на скрипці), бо батьки не мають музосвіти.
     
  2. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка (3)

    я з цим теж згідна. Зі мною займався дідусь постійно. І я йдучи в школу вже вміла добре читати, рахувати. Дідусь мене навчив додавати, віднімати, множити, ділити задовго до того, як мене того навчили в школі. Але то не було вирішенням за мене і пританцьовуванням біля мене. Дав дідусь приклади, я рахую, він потім перевіряє. Мені то було дуже цікаво)
     
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка (3)

    ви ходили на групу продовженого дня?


    ви чогось досягли на цій ниві?

    я колись теж ходила на бандуру, сама записалася, сама й ходила. батьків моя муз освіта не цікавила, ну по перше я зір з неба не хапала, та й слуху доброго не маю (на скрипку точно б не взяли). муз школу я закінчила, але батьки до того ставилися як до легкої атлетики чи гуртка макраме. бо точно знали що то не моє. то було просто для загального розвитку. а от коли батьки хочуть щоб з дитини були люди у цій галузі, то то вже зовсім інша пісня.
     
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Відкрита велика жилєтка (3)

    власне тут і загвоздка. Самим можна займатися, але як результативно? Оце питання. Повірте, я то все знаю, коли моя мама була на роботі я теж "займалася" сама :).
    І взагалі, я просто навела такий порівняльний приклад-для чого потрібні батьки в навчанні дитини. А говорити про те, хто займався в дитинстві сам музикою, я не дуже хочу говорити, бо я то все знаю зі середини. Відходити 7 класів муз.школи і забути на все життя про той інструмент і навіть просто трохи більше себе тому посвятити-то різні речі. У львівській десятирічці є інтернат (не люблю того слова, бо то гуртожиток впринципі, але така вже офіційна назва) і дітки з першого класу там живуть. Так, займаються вони самі, якісь там вихователі є, але їм далеко десь то все. І з тими дітьми дуже важко працювати, бо нема того розвитку, який би міг бути. І то ще раз показує роль щоденного нагляду батьків над дитиною.
     
  5. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    не ходила.
    та ні, не досягла, хоча мені дуже подобалось і ходила навіть після закінчення муз школи.
    то виходить, що в музиці можуть досягти чогось лише діти, батьки яких теж музиканти? звичайно, їм легше, але маю знайому, яка закінчила київську консерваторію і займалася в дитинстві сама.
    ех, була б можливість мати в гуртожитку під час навчання клавіші - я була б дуже щаслива. от тепер маю - але доця мене до них не підпускає)))
     
  6. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    а де я таке написала? Ви би бачили які бувають батьки.. :) Якщо хочуть , щоби дитина стала музикантом. Не плутайте, я не казала, що треба бути музикантом, я казала що з дитиною треба займатися. Моя мама піаністка, зі скрипкою ніколи в житті не мала справи, я коли почала їздити до Львова, то мама сиділа на уроках і все записувала в зошит і потім так вдома займалася зі мною. Зрештою у мене кууууупа колег, в яких батьки до музики аніякого відношення не мають. Це так виходить, що щоб в загальноосвітній школі дитина чогось досягла, то треба аби батьки були вченими-докторами :)?

    ---------- Додано в 22:47 ---------- Попередній допис був написаний в 22:47 ----------

    можливість грати на інструменті завжди можна знайти, головне бажання ;)
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    сорі, не зрозуміла.
    прикольно, а що значить "досягнення в загальноосвітній школі"?
    п.с. ніколи батьки зі мною не сиділи і навіть не завжди питали, чи я зробила всі уроки, не наймали репетиторів, але я маю золоту медаль, місця на обласних олімпіадах з трьох предметів, безпроблемний вступ у найкращий вуз країни, ...
    ги-ги, похвалилась))

    ---------- Додано в 22:58 ---------- Попередній допис був написаний в 22:58 ----------

    було в нас ф-но в одній з аудиторій, але я соромлюсь грати при чужих((
     
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    розумові :)

    ---------- Додано в 23:04 ---------- Попередній допис був написаний в 23:01 ----------

    це дуже добре, але не всі діти такі ініціативні. І чекаючи на то, можна прогавити момент , опустити той час, коли дитина ще формується і можна якось на неї впливати. І я не говорю, що треба до 11ого класу пильнувати дитину, тут йде мова про перші 3-4 роки. Просто в дитини має бути то відчуття і розуміння, що воно потрібно для удосконалення себе. І то мають батьки прищепити дитині. Ну це я за себе кажу, може то не дуже вдалий приклад з музикою, бо то трохи інше, але в загальному я так вважаю.

    в музиці не може бути сорому :)
     
  9. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Отаке зачароване коло утворюється: дитина не слухає, бо вдома і так будуть знову пояснювати, а вдома мусять це робити, бо в класі не слухала...
    Причина частково в збільшенні навантаження, коли вчитель мусить все бігом-бігом, бо завтра вже нова тема, і в індивідуальних особливостях школярика, і таки в батьках, які з ніг падають, а д/з роблять.
    Вихід? Розслабитись:) не зовсім - хай собі робить що хоче, але ж і не доводити себе до такого стану. Скерувати, допомогти зрозуміти умову завдання (що іноді й не кожен дорослий зможе), трохи обмежити оті конструктори - їсти - пити, - і хай робить. Але робити МУСИТЬ, бо то ЇЇ обов'язок.
    Так, я не маю ще такого досвіду з своєю дитиною (вже себе налаштовую, що моя дитина зовсім не мусить бути найкращою, досить вже мамі "комплексу відмінника"),
    і, мабуть, якась мама в стані відчаю скаже :" Ха, говорити легко, ти спробуй! "
    Я спробую, в свій час:) Просто так то бачу зараз.
     
  10. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Оооххх...То Ви просто зараз порівнюєте непорівнювальні речі. Я з жахом думаю за перший клас. В малого зараз підготовка до школи. Вчаться писати букви/цифри. Це просто жах. Я читала різні розумні книжки про те, як дитину зацікавити й т.д. Намагаюсь лагідним тоном заохотити, хвалю його. Сашка вперто карлюкає кривулі й навіть не слухає мене. Потім все кидає й ниє, що в нього ніколи не вийде, то важко, він пише, а в нього не виходить й т.д. Я, як можу, заохочую, далі хвалю, 1500 раз показую, як правильно писати. Результат все той же. Після години мук в мене вже здають просто нерви. Музична школа - то трохи інше..
    Не знаю, чи в 6-7-8-9 річних є то усвідомлення...
     
  11. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Ох, у нас теж з письмом страх! Нахил весь вліво, букви різні. Цікавості до письма зовсім нема. Переживаю, що, якщо вчитель буде придирчивим до почерку, то буде дуже нам погано.(
     
  12. Arapeta

    Arapeta Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Дякую всім за розуміння і поради.

    В мене вже просто перелило... Канікули, хотілося вже не тюкати тих дітей. Погана погода, вдома дуріли, бардак постійний, крики-візги-сльози-капризи.

    Приїхали до Львова. Серед всього іншого:
    - 5 разів за вечір я наступала на хула-хуп прямо посеред кімнати,
    - робити уроки - 200:10 - я не знаю... - подумай! - пише =10... о, Господи!(давно пройдений розжований мною і у зошиті матеріал)
    - дала в руки меншій піжаму, перевдягнись, носиться з нею, я вже 3 рази їй нагадала, ще тримаючи себе в руках, але чітко, сама стелю постіль, прибираю. Приходжу у вітальню - сидить чоловік за компом і біля нього кинута та піжама... То вже для мене стала остання крапля.
    Все! Мене вже заколотило. Вже відчитала малих по всій програмі. Ну нема сил!

    Вже заспокоїлась більш-менш. Стаю до роботи знову...
     
  13. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    будуть-будуть. Але розуміючий вчитель каже так: якщо дитинка "математичного складу", то дуже рідко вона буде мати гарний почерк ( ну принаймні наша колишня вчителька з більш ніж 30-річним досвідом роботи, за гарне написання боролася постійно, хоча батькам тихенько говорила, що з її досвіду так є: логічного складу діти, особливо хлопчики, не так часто ще й пишуть гарно та чисто)
    в принципі, кожна дитина не може мати інтерес до усіх предметів. Згадайте себе у школі. Я, наприклад, вчилася у фізико-математичному класі останні 2 роки школи ( нас розприділяли, не питаючи), з цих предметів мала "5", але я, гуманітарій, ці предмети терпіти не могла. Вчила, "бо треба". Натомість моя дитина з першого класу- це повна схильність до математичних і природничих наук ( навіть вдома буде постійно щось вишукувати з цього напрямку, чого ще не проходили у школі). А от письмо- то просто "ужасть"-що почерк, що постійно борюся з його неуважністю при написанні ( бо реально робить "автоматичні" дурні помилки)
     
  15. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Моя мала пішла у перший клас не вміючи ані читати, ані писати - вона не знала як букви виглядають, не те що як пишуться. З цифрами аналогічна історія. Їй сім років виповнилось тільки в березні місяці - зараз закінчує перший клас - прекрасно читає і не менш нормально пише навіть диктанти, а з матиматики вони вже найпростіші рівняння розвязують. І їй це нормально - бо навколо неї всі вчаться, а вдома їй скучно було і не було на кого рівнятись і вона не розуміла чому вона має то вчити, як інші діти на дворі бавляться.
    Зараз про себе думаю - я пішла в перший клас майже у 8 років (груднева) - і не читала та не писала до того часу - так що моя дитина мене переплюнула.
    Все має свій вік.
    Коли давала малу в перший клас - перелякана була і з дописів різних і з розмов мамочок з досвідом, що школа то капці і дитина вже чуть не вищу математику має знати йдучи в школу. Нічого подібного - чи то у нас може тільки вчителька така, чи як - вона нас дуже уклінно всіх батьків просила не заставляти дітей насильно писати каліграфічно, не змушувати істерично переписувати зошити, в яких є помилки, не заставляти насильно до вивчення будь-чого - і літом перед школою не робити її роботу. Перший клас якраз є для того щоб того всього навчити, а діти які вже приходять і все знають - надалі втрачають бажання до навчання бо цілий рік їм все дуже просто, а потім коли в другому класі для них щось нове і важче - це їх стопорить бо не звикли до ритму і до навантажень.
    З мого досвіду - перший клас я не відчула практично взагалі. Єдине правило - чи все готово на завтрашній день і чи дійсно зроблене все домашнє завдання - це як пити дати - перевіряємо без ніяких відмазок.
    Чи були проблеми - хіба незначний період із читанням було трошка складно - але головне правило не тиснути, не стояти над душею і не акцентувати на тому читанні постійно. По трошка, але системно і завжди підбадьоруючи та хвалячи. Читаємо зараз взахльоб все підряд - всі казки наніч тепер Соломія меншій читає.
    Трошка було з писанням важкувато - але час і практика дала своє.
    Не ідеально звичайно, але я якось дуже просто відношусь до каліграфії і не бачу користі в тому, щоб вбивати час дитини на ідеальне виведення букв, краще цей час витратити на іноземну мову як наме (доречі по англійськи вони теж пишуть вже).
     
  16. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Мій малий навпаки...математику робить на відчіпного, а от мови, історія йдуть легко і безпроблемно, почерк теж як на диво дуже гарний, хоч і лівша:girl_crazy:
    А от з віршами і впертістю, окрема історія.. Якщо задають вірш, який йому не подобається, то хоч трісни, а він не вчить і ніякі доводи, типу- вивчи, бо треба, бо оцінка, бо бо бо- не діють.
     
  17. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Матусі школярів, у ваших школах збирають гроші, щоб привітати вчительку з Днем Матері? Бо у нас хочуть вітати, мотивуючи це тим, що на 8 березня не вітали (у школі була якась серйозна перевірка в цей час і всіх повідомили, щоб зовсім нічого не купляли вчителям на 8 березня)
     
  18. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    І мені б хотілося, щоб всьому вчили у першому класі. Але то у вас вчителька така хороша. А наша казала батькам вчити дітей рахувати в межах 10-20, вчити читати склади, і тренуватись писати писані букви. Бо програма така насичена і складна...

    Забула спитати у школі, а підручники першому класу зараз видають, чи треба самим купувати? Чи це залежить від кожної школи?
     
  19. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Що можете сказати про навчання у четвертій школі (вул. Кирила і Мефодія, тепер лінгвістична гімназія)? Племінник туди йде в перший клас (до того ходив в їх "Горішок"), які там є хороші вчителі початкових класів, та й взагалі у школі яка ситуація (відношення, умови та ін.)?
     
  20. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Школа: влаштування і наука

    Нам видавали всі підручники, вони були новесенькі, "щойно з типографії", купляли тільки весною Післябукварик.
     
Статус теми:
Закрита.