Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

Discussion in 'Діти-квіти' started by Руда Кішка, Nov 18, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    А є такі чоловіки що і не спонукає і не наважиться
    Ваша ситуація це лише певний відсоток, а є відсоток і з гіршою статистикою.Тому я за те щоб враховувати фінансовий аспект при плануванні дитини 2 чи 3. Це не стосується першої дитини, бо діти таки мусять бути незважаючи на те чи є фінансова стабільність чи нема
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    А як щодо сімей із неповносправними дітьми? Буває ж, що батьки повністю присвячуються опіці тою дитиною, відповідно про наступну дитину в них і мови нема.
    Прямо зараз діти й не народжуються. Думаю, недаремно дано 9 місяців вагітності. Теж можна скласти певний план, приготуватися. Тому навіть як стається щось непланове, все одно є час до цього приготуватися якось, чи морально, чи фінансово, це вже що кому більше потрібно на той чи інший момент.

    Взагалі для мене "якось буде" неприйнятна постановка питання.
    А "Бог дасть" чи "Бог подбає" - це зовсім інше. Це як у цих словах:

    Якщо це є фундаментом будь-якого фінансового планування, то проблеми в людей не виникне. Це якщо ми говоримо про віруючих чи релігійних. :)
    Церква того не пропагує. І думка, що природній метод - це народжувати, поки жіноче тіло не виснажиться наніц від постійних гормональних змін, стереотипна і неправильна, чи то неправдива. Відкритість на дітей - це не народжувати бездумно, а мати в серці любов і довіру до Бога.
    І? Я знаю таких, де було купа грошей, але жінка відмовилася абортувати дитину із синдромом Дауна й чоловік її покинув.
    Нащо? Головне, щоби піраміда була "правильна", тобто стояла на основі, а не на шпилі, тому нічого ніде не треба викидати. Основою власне і є та любов та увага, яка для когось є самозрозумілою, а хтось потребує назвати її як найважливіший аспект, а фінанси є складовою планування життя загалом.
    Взагалі мені видається, що тут просто різниця спілкування та світогляду дається взнаки, а не проблеми дискусії та того, в кого який авторитет на форумі.
    От мій чоловік колись часто вживав слово "Бог". А мені то вуха різало, що він аж так часто його повторює, бо для мене було само собою ясно, що Бог ніде з мого життя не зникає. З часом ми обоє якось дійшли до середини, тобто позитивно вплинули один на одного. І це багатьох речей стосується.
     
  3. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    ви не зрозуміли, - діти - стимул, рушійна сила...

    батьки не "колись" не подумали, а вже "після" недостатньо думають.

    от і я про що говорю, фінансовий аспект - здебільшого суб'єктивне фальшиве заперечення.

    я ні в якому разі нікого не переконую, що треба мати якусь N-ну кількість діток в сім'ї, але не треба інші приховані причини обгрунтовувати фінансами, бо ж справжнє бажання ніякими фінансовими аспектами не "заглушиш".
     
  4. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    А тут таки правда і з одної і з іншої сторони
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Я міняю не стиль харчування, а продукти. І саме з огляду на дітей переходжу на дорожчі та чистіші. Он зараз шукаю, де би по фермах брати м'ясо, молоко, яйця. Хліб сама печу. Чекаю, коли чоловік купить великий міксер, аби й солодке дітлахам теж самостійно пекти (балувана я, руками не хочу тіста ні мішати, ні місити:xaxa:). Повикидала з хати майже всі шкідливі перекуски, типу чіпсів, крекерів. Чоловік протестував, але вже сам рідше їсть ту бяку.
    Те саме з миючими засобами. Купую дорожчі, бо не хочу дітей хімією натирати, мити, і в мене шкіра дуже чутлива, не можу нічим поганим користуватися.
    Я завжди вважала, що поява дітей "вставляє мізки на місце". У мене воно так якось і виходить.
    А взагалі, то мабуть, завжди так є, що для того, аби щось покращити, від чогось відмовляєшся. Як то кажуть, щоб купити щось непотрібне, треба спершу продати щось непотрібне. ;)
    Так, але питання в тому, яким чином. :)
    Взагалі багато з них мають дохід нижче середнього. Але вони так навчилися "крутитися", що діти в них у приватних школах, на відпочинок (без дітей) їдуть у Мексику чи на Гаваї, а з дітьми - у національні парки з наметами. І діти ходять на гуртки також, надзвичайно розвинені, ерудовані. Але от реально 22 тисячі на рік - це дуже мала зарплата, а працює лише батько. І кредит за хату платять, і дві машини мають. І батьки їм не купують нічого такого, як хата чи машина, бо то канадські батьки, свідомість інша. Тому тут знову зацитую слова зі свого улюбленого мультика "веселі ніжки": кожна перешкода - це нагода.
    Тут деякі діти теж не знають, якщо батьки вегетаріянці. Можна і без м'яса вижити, по ідеї. Хоча я розумію, про що ви, тільки в таких прикладах треба уточнювати деталі, чому "так сталося".
    Мені і з одною дитиною було важко вибратися, при тому, що їхати треба було зазвичай одним автобусом, але довго. Шкода того часу, бо дитині в автобусі стане нудно, або зле.
    У нас також. Із появою третьої дитини ситуація стала така, про яку ми ще минулого вересня і не мріяли. Якраз учора згадували, як ми сиділи в парку на лавочці й нам обом голова пухла, як ми виживемо, бо заощаджених грошей реально би не вистачило надовго. Зробили від себе все можливе (чоловік узяв іще один курс спеціялізації, я погодилася його на той курс відпустити й пожити напів мамою-одиначкою), а решту віддали в Божі руки, бо реально можна було посивіти. І за оте, що ми потерпіли, довірилися, прийшла винагорода. Інакше не можу сприймати того, наскільки кардинально все в нас змінилося.
     
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    я мала на увазі прямо зараз навмисно зачинати дитину. я б на таке не зважилась. але якби завагітніла - то, справді, ці 9 місяців можуть багато змінити.
     
  7. Roxie

    Roxie Галицька панянка

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    як казав мій один викладач "Найкращий план - то зміна плану".. А ще, мені здається, плануй-не плануй свої фінанси, якщо там зверху написано, що має бути ще одна дитина - то вона буде.. Не ми вирішуємо коли людина має померти, тому думати, що ми вирішуємо коли має людина народитись - як на мене, ілюзія.. Добре, коли наші плани співпадають з планами Бога, але думати, що на це є тільки наша воля - велика омана..

    Звичайно можна навести в приклад демографічні кризи - он, люди керують чи народжувати дітей чи ні.. Але чомусь мені думається, що для чогось та криза була потрібна.. "Если звезды зажигают, значит это кому-нибудь нужно" (с) Маяковський.. Ну.. якось так..

    і я оце завжди говорю, коли, при розмові про свідомий вибір сімї мати більше двох дітей, люди крутять біля виска.. бо якщо не буде Божої волі на народження дитини - то дитина не народиться і хоч би ти там що робив..
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Підгузники ми купили однаразові перед, на час переїзду та на період "осідання" на новому місці. Просто тому, що я реально не ловлю ритмів дитини, оскільки голова забита мільйоном інших справ. Почуваюся через то поганою мамою, особливо після успішного висаджування з Натусиком, але нема ради. Принаймні Мелася ніколи (ну майже, аварії бувають) в штани по-великому не ходить, то вже досягнення.
    Переходимо далі на багаторазові підгузники, які маємо ще з Натусика, тобто вже економія. Перу і так кожен другий вечір, тому більше прання навряд чи буде.
    Вологі серветки використовую більше для протирання чогось, ніж чиєїсь дупці. З Меласею за всі її дев'ять місяців вологими серветками користувалася може 5 разів, у дорозі. Молочко для тіла та інші речі я вже писала, що купую дорожчі, природні, але ми ними користуємося десь раз на тиждень, а так - промили водичкою (без чаїв та миючих засобів) і дитина чиста. Мило використовую те ж, що й для себе купую. Іграшок майже не купуємо, частіше їх викидаю, ніж купую, якщо чесно. Я вважаю, що багато іграшок вбивають уяву, тому купуємо дуже вибірково й довго обдумуємо, яка буде користь. То на Даркові навчилися, я вже повторююся, здається. Їжа - з нашого столу. У лікаря не буваємо майже, бо потреби нема. Ліками не користуємося практично, є щось елементарне і все. Про одяг уже писалося, 95% користуване.


    Ага, тільки так. І хату не купують, поки не стає дуууже тісно в помешканні.
     
  9. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Що означає узагальнююча статистика? Є певна тенденція у суспільстві, її важко не помітити, якщо живеш не ізольовано. Є певні групи людей, які руйнують загальну тенденцію, але їх наразі замало, щоб можна було говорити про зміни у цілому суспільстві. Я обертаюся в такому середовищі, де діти і їхнє народження то святе незалежно від фінансів. Питання чи народжувати не стоїть, бо відповідь готова і вона одна - народжувати безперечно! З вірою в Бога і надією, що все буде добре, якщо з різних причин поки що не є. Але то є люди, які кажучи якось то буде не сидять на одному місці, вони працюють, стараються, намагають щось змінити і їм це вдається. А ще я маю і інших людей довкола, які з квартирно-фінансових причин роблять аборти, ставлять спіралі і не родять, або мають квартиру-будинок-автомобілі і одну дитину, бо діти то дорого. Тепер прошу сказати, котрих є більше? Тих, що мають троє і більше чи тих, що мають одну-дві дитини? У моєму будинку тільки три сім"ї з трьома дітьми. (9 поверхів, 7 брам), у сусідньому - така сім"я одна.
     
  10. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    думаю що в той час люди думали що щось зміниться на краще в державі, на щось надіялись, приклали замало зусиль щоб забезпечити дітей а потім такий результат
    Складно, але ще не критично. Діти для мене також великиій стимул та поштовх тому вже маю план як покращити умови їм і якщо чесно не чекаю підтримки ні від батьків ні від чоловіка. Я знаю що я хочу і йду до того. Я надіюсь таки через років 5-10 Бог подарує мені дівчинку
     
  11. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    та в кожного з нас по-різному будЕ, в нашому оточенні найбільше 2-х та 3-дітних, проте є і бездітні, котрі хочуть стати батьками, а є і, як мій муж каже, "героїни" - сім'ї, в котрих більше 5-ти діток. Однодітних практично немає. Загальнодержавна статистика безумовно матиме дещо інші цифри, але там можна гарно прогледіти позитивну тенденційність та динаміку.

    я мала на увазі іншу "узагальнюючу статистику" - ваші дописи щодо однозначного штампованого сприйняття іншими одно- та багатодітних сімей та вішання ярликів "нормальності".
    я вже давніше помітила, що ви і в інших темах неодноразово акцентуєте на особливому ставленні та частковому несприйнятті суспільством багатодітних сімей...
    тому і цікаво, бо в себе такого не помічала, кілька питань, які проскакували чи "співчутливих" ремарок в наш бік до уваги не беру, бо вони все ж дуже поодинокі; тому природньо після вашого чергового характерного допису виникло в мене питання - так все зле з прямолінійним однотипним оточенням, чи просто по-особливому реагуєте? так звана характерна реакція "піонерів"?
    направду щось схоже постійно зараз спостерігаю в двох знайомих родинах з 3-ма та 4-ма дітками...
     
  12. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Перефразуючи, як би не було тої державної допомоги, не було б дитини / ей ? Ці 1000 грн. є вирішальним фактором при рішенні народити дитину, чи ні ? Мова про нормальні сім"ї власне, а не про тих, кому на пляшку бракує.
     
  13. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Ну я не полінувалася і пішла по своїх дописах. Ніде не акцентую на якомусь особливому ставленні, кілька разів написала описуючи ситуацію і вже прошу дуже: я акцентую. Ні, я констатую факт, що наше суспільство тільки вчиться адекватно сприймати сім"ї, де біьше двох дітей. Людей ще то дивує - когось негативно, когось позитивно, але поки що дивує. Якщо я про це пишу, то це має означати, що мене особисто то якось зачіпає чи ранить? Аж ніяк. А такого мого допису ви не читали:
    От я саме так свою сім"ю спостерігаю, я так до того ставлюсь. У мене немає комплексів з приводу того, що в нас троє дітей.
    П.С. Але моє позитивне відношення до справи не міняє того, що і так кожен знає - українці наразі ще доростають до того, щоб сприймати інших без "ярликів та діагнозів". З часом, якщо і далі буде така позитивна динаміка з народжуваністю, то доростуть. :)
     
  14. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    то файно.
    просто мені (і як виявилось, не тільки мені) настільки незвично бачити в носіїв позитивного досвіду часткове акцентування на якомусь несприйнятті чи дрібних коментарях окремих людей і прирівнювання того до загальносуспільних тенденцій.

    Доростають-доростають, а наше покоління так взагалі вже доросло, я б сказала.

    Нас якось взагалі ніхто не питає нічого про дітей у фінансовому аспекті, як от ви писали про своїх 1-дітних сусідів чи бабусь на лавочках (але їм я думаю прастітєльно, щоб не йшло в розріз з іміджем, так сказать); інколи тільки проскакує – навіщо вам стільки? на що муж лаконічно відповідає – дасть Бог, будуть ще :)

    ---------- Додано в 02:03 ---------- Попередній допис був написаний в 01:57 ----------

    от мене завжди "умиляют" (не можу дібрати гарного відповідника) коментарі бабусь чи людей старшого покоління - о так, тепер за це платять такі тисячІ великі, можна народжувати.

    черговий фінансовий абсурд, правда зворотній - "народжують заради грошей",
    як і той абсурд, котрий обговорюють в цій темі - "не народжують, бо нема грошей".
     
  15. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    а де ти прочитала, що моя цьоцінька себе закопала??? вона якраз дуже добре чується, тобто я напевно не найкраще пояснила, але власне її бажання великої родини дуже гарно реалізулись і власне потреби у "житті для себе" в неї не було в такому об'ємі, як наприклад є у мене чи у тебе. Що кожен має любити подорожувати? чи кожен користується косметикою? ні. Ну от. Приходим в гості, то там чуєшся "як в Бога за пазухою", тобто сім'я існує дуже гармонійно. Але для себе розумію, що я не хочу стільки пологів/стільки вагітностей і стільки дітей.
    Це ненормально в твоєму розумінні?

    :) приїхали
    Мені не заваджав ніколи фінансовий аспект в жодній справі. Але не розумію, чому я маю хотіти мати більше дітей, ніж я маю зараз? на твоє питання щодо можливих "збоїв" я вже мабуть відповіла
    після останньої вагітності, треба бути дуже мужньою, щоб хотіти бути ще раз вагітною (на мою думку у моєму випадку)
    Між іншим, Лілю, я відповіла на запитання форумлянки Мазераті, простим реченням, що поява дітей впливає на сімейний бюджет, абсолютно не підозрюючи, що мені відразу закинуть, що це страшенно неправда;)
    для мене також абсолютно не прийнятна і теж прийнятна "з Божою поміччю".
    так і є
    власне оскільки ти цитуєш мої дописи, то чітко процитуй де я написала шо в мене основою піраміди є фінанси?
     
  16. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Фіяно, ти рідко зіштовхуєшся з такими реакціями оточуючих щодо кількості діток очевидно з інших об'єктивних причин - бо не іздиш громадським транспортом, не живеш у звиклій багатоповерхівці, де кімнати невеликі і твої діти не бігають комусь по голові і не дратує сусідів твоя можливість дати діткам раду як емоційну так і фінансову, ІМХО, і т.д.
    Тому і друзі ваші інші, і реакції інші, і це чудово. Але та більшість нікуди не зникає.

    ---------- Додано в 08:29 ---------- Попередній допис був написаний в 08:13 ----------

    Пишу з телефону- тому стільки помилок, пробачте.
     
    Last edited: Apr 3, 2013
  17. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї


    Дискусія між нами нагадує мені ситуацію, коли людина в спокійна, тримає себе в руках, а їй постійно кажуть: ти не нервуйся, спокійно, все буде добре, ти не хвилюйся, головне тримай себе в руках. Я на вашу думку маю тим перейматись, що там хто і про кого говорить, бо ви собі так вирішили і ще намагаєтесь мені вмовити, що саме так я і реагую і маю якісь комплекси? Навіщо?
    Те що ми чогось не бачимо чи про щось не чуємо, то не означає, що цього не існує. Якщо персонально мене це не зачіпає і не ображає, то всеодно це не означає, що такого немає. Це не акцентування, це звичайна констатація факту. Я думаю, що між одним і другим є різниця. Я принаймні її бачу. І може вже на тому припинимо. Дякую.
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Може я неправа, але як на мене "несприйняття" багатодітних сімей оточуючими аж ніяк не більше чи менше, ніж несприйняття свм ї з 1 дитиною. Скоріше це залежить від того, наскільки людина приміряє ту чи ін. ситуацію стосовно своєї сім ї і як це сприймає. Я живу у багатоповерхівці, у нас тільки в моєму під їзді 3 сім ї з 3 дітками і 1 - з чотирма. Так, чути, як дітки за стіною чи зверху бігають-плачуть і т.п. Але вони "заважають" сусідам не більше, ніж та ж одна дитина ( колишній сусід знизу регулярно стукав по батареям, тільки мій син хоч раз м ячиком об підлогу бахнув. Натомість новим сусідам це вже не заважає)
    але чому "більшість"? що розуміти під "більшістю"? Може я живу у ін. світі, але повторюся: у нас в дворі- дуже багато сімей, де по 3 діток з найрізноманітнішою різницею у віці ( є і погодки, а є і сім ї, де різниця між старшими і молодщими по 16-20 років). Якраз сімей, де 1 дитина- набагато. Так, середньостатистично, по 2 діток. Але реально тільки у нас в дворі нарахувала 6 сімей з 3 дітками і 1- з 4. У трьох моїх "подружок дитинства" теж по троє діток ( це при тому, що усі троє жінок колись росли єдиними дітьми у своїх сім ях).
     
  19. Fast

    Fast Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Ну чому якось так перекручувати. Просто коли на даний момент фінансова жо..а, то хіба вже на даний момент потрібно планування зачаття, чи можна планувати коли ситуація стабілізується. Чому уникнути відповідальності? Хіба планування це безвідповідально?
     
  20. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

     
Thread Status:
Not open for further replies.