Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Руда Кішка, 18 Листопад 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    я хочу спитати , дівчата а ви як росли все було добре і стабільно у фін плані? і мясо і ковбаса, фрукти, всього вдосталь безперебійно? в мене було всяко... часом рятував лиш город і запаси на зиму. а м"ясом і не пахло.. бувало що ікра чорна в підвалі цілий ящик лежав.. на море я їздила один раз. але я не пригадую щоб я як дитина від того якось страждала... штани "мальвіни" джинси я отримала пізніше ніж усі сусіди але я мала те чого не мали інші...велика бібліотека, досить креативна мама яка на радянські часи примудрялась діставати всякі приємності і бабуся з дідом котрі тішили смаколиками та посилочками час від часу. тато -золоте серце. потім трохи мат становище покращилось...ну по різному.

    однозначно...
    а от мати все, і знати що буде і що батьки вилізуть зі шкіри точно впливає не здорово.
    це я не закликаю народжувати і тд..
    пригадалась знайома яка дала дитину в круту гімназію... тій дитині та гімназія сто років не треба, а видатки такі шо мама на 5ти роботах зашивається.
     
  2. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Бачите як воно? Ви читаєте так про мою позицію, як Вам читається, і сприймаєте вштики, бо Ваша позиція не така. Тобто я живу не правильно....
    Нездорово 10 грам м"яса на людину, але і нездорово думати сьогодні, що завтра ви зможете дати дитині тільки 10 грам.
    Притчу про манну небесну всі думаю знають? Чи переповісти?
    Яскравий приклад тої притчі збереження наших батьків в банку в радянські часи, щоб дати дітям краще майбутнє...Всі знають що з цього вийшло.
    І не одна сім"я відмовилась від дитини в той час, бо ж треба відкласти, бож не вистачить, бож на роботу бігти...Кількість абортів зашкалювала, і це сприймалось як звичайна така собі процедурка...зуб блін вирвати...

    Чому ви засуджуєте моє сприйняття? Ви захищаєтесь від моєї позиції в дописах, болісно сприймаєте, доводите мою неправоту. Я ж пишу, що так сприймаю зараз ситуацію в свому світі.

    Про це мені розказувати не доводиться. Але окуляри, нехай рожеві, я таки поношу. І буду вірити не в те що:

    ...а в те, що все буде добре, адже я не самотня...

    Десь так.
     
  3. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    У нас виходить, що кожного місяця треба щось нове. Далі - багато тексту.

    Пи.Си. Думаю, у багатьох з мого покоління ще сидить у пам"яті шок 90-х років, коли тисячі людей 35-40-річного віку опинилися без роботи: до пенсії далеко, на роботу не беруть, на шиї діти. Татові моєму тоді не платили місяцями, потім видавали зарплату милом, туалетним папером або цукром, у мами на руках була бабця-інвалід. Виручали татові батьки, трохи фінансово, бо пенсії все-таки виплачували, трохи - продуктами з дачі. Ще бабця брала квартирантів з базару, розраховувалися тим, що продавали. Так і виживали, а багато хто з ровесників моїх батьків зламався, поспивалися. Все-таки страшно, коли в одну мить руйнується налагоджене життя і нема ніяких перспектив. Не знаю, кому як, а мені теперішні часи все більше починають нагадувати 90-ті.
     
  4. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Ну те, що бувають важкі часи я знаю не із чиїхось слів, а зі свого дитинства. Але вони БУВАЮТЬ, а не Є ПОСТІЙНО! В мене і зараз є складні періоди, коли доводиться в чомусь утриматись, але... Я не збираюсь знімати рожеві окуляри :) бо знаю, що пройде трохи часу і ситуація зміниться!

    ---------- Додано в 11:59 ---------- Попередній допис був написаний в 11:56 ----------

    Звичайно, страшно, коли налагоджене життя руйнується, але ж цього не можливо передбачити!
     
  5. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Ну, це вже у людини може бути на рівні підсвідомості, приблизно як покоління моєї бабусі, яке пережило голодні часи, звикло робити запаси. Наша старенька родичка, яка емігрувала до Англії ще після війни, постійно щось складала-збирала-закручувала, навіть вирила грядки на задньому дворику і посадила... бульбу! А ще їздила збирати чорниці відрами, англійці, як бачили ті запаси, випадали в осад. :)
     
  6. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Та ніде такого не було - не засуджую, не сприймаю в штики. Чесно. Шкода, що Ви чомусь це "вичитали" чи то відчули в моїх дописах... Яка неправота може бути?
    Просто в деяких реченнях суперечите сама ж собі....

    Ну і бачу по дискусії, що батьки старших дітей якось реальніше вже дивляться на фінансовий аспект. Не тому що мудріші чи розумніші , а тому що життя робить їх реалістами ;)
     
  7. MAXAMAK

    MAXAMAK New Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Начиталась - бо тема дійсно цікава для мене особисто. Думки, як завжди, на форумі розбіглись в дві крайності. Не люблю дискутувати і вважаю, що кожен має свободу щоб учиняти згідно із своїми правилами в житті - які в кожного з нас сформувались в залежності від тих обставин в яких ми росли). Є те що ми із задоволенням перекладаємо на наші сімї, а є таке, що ми ніколи б не хотіли мати у власному домі. Так чи інак стиль та поведінка наших батьків та їх ставлення до дітей та навколишнього світу - повпливала на ті рішення, які ми приймаємо зараз.
    Чи важливі фінанси при плануванні кількості дітей? Самі фінанси напевно ні, а от планування фінансів виходячи з їх кількості - оце дійсно важливо.
    Зараз маємо двоє діток - поки вони росли бувало всяке і різне у фінансовому плані. Різні періоди були, і злети по роботі і був час, що і без роботи зовсім опинились. Але завжди складалось все до ліпшого. Дуже нам допомогло в таких фінансових штормах власне планування.
    Зараз маю таку думку, що для великої кількості діток треба не багато фінансів, а гарно сплановані фінанси. Це дуже складно, якщо робити все так як потрібно - планування фінансів потребує дуже жорсткої дисципліни. На сьогодні чітко знаю - якщо в нашому домі зявиться +1 - то в першу чергу, що потрібно це перепланувати наші видатки на цей +1 врахуваши особливості нашого дому та способу нашого життя. На даному етапі не плануємо поповнення - але причини далеко не фінансові. Але якось маю внутрішній спокій від того, що якщо все таки зважимось - то фінансові обмеження не стануть для нас причиною відмови.
    Фінансовий аспект при плануванні будь-чого важливий, але думаю, що він не має вирішального значення для прийняття рішення. Завжди потрібно виходити з того, що є більш гнучким до зміни - у випадку нашої сімї - нам завжди лекше перепланувати наші фінанси (витрати).
     
  8. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

     
  9. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї


    то так є, якщо хотіти щось своїй дитині дати.
    Я памятаю своє дитинство таким, шо я не мала коли лишній раз п****ти і я була дуже задоволена таким "графіком"
    Я ходила 8 років на скрипку, 5 років на бандуру, з 5-го класу і до першого курсу інституту на Горличку з Козою-Дерезою, трохи ходила на художню гімнастику, але перехотіла. Мене НІХТО НІКОЛИ НІЧОГО НЕ ЗАСТАВЛЯВ!!!! але я хотіла всього чим займалась. Попри все з 6-го класу на пару з однокласницею ходили до репетитора на англійську. Всі такі бажання дитини є нормальними і ДОБРЕ мати змогу їх дитині забезпечити. Вважати, що хтось це дитині дає, а я не маю можливості і не даю і так має бути, то не дуже розумно;)
    І нема тут шо вигадувати, діти малі коштують небагато у фін плані, і то, якщо дякувати Богу здорові!, а в мене серед близьких друзів є по-різному на жаль, а старші, якщо зацікавлюються чимось то мало не коштують і про це можна дискутувати чи не дискувати "треба-не треба", мені було треба, і моїм дітям буду старатись дати все, що вони захочуть в тій чи іншій мірі. Це не матеріалізм чи ще якась там витребенька, то є абсолютно нормальне бажання надати дитині МОЖЛИВОСТІ розвитку.

    Повністю згідна з Лільою, певно так і є, перехід від одної дитини до двох дається тяжче ніж від двох до трьох, спостерігаю це часто між своїми знайомими.

    Хочу додати, що ПЛАНУВАННЯ сім'ї є абсолютно нормальним явищем. І духовного життя, і планування дітей, планування фінансових доходів і відповідно витрат, планувати щось це є абсолютно нормальне явище. Точно ненормально вважати, що фінансовий аспект сім'ї явище грішне непотрібне і зайве. Але вважати його визначальним чинником життя сім'ї то велика помилка.

    ---------- Додано в 12:38 ---------- Попередній допис був написаний в 12:31 ----------

    так, це правда, часто людям це якось здається "ненормальни", бо от "у Варвари три, а в Ориськи штири, всі сусіди практично мают по 2, а ми шо йну їдну сироту"... і капання на мозги від родиноньки "одна дитина - сирота" - це ж реалії на жаль. А дитина дійсно має бути свідомим вибором сім'ї.
     
  10. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

     
  11. kabucha

    kabucha Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Я в сім*ї одна дитина, в мене дещо було а дечого не було,в чоловіка ще 2 сестри ,в нього було так само.Коли я лежала в лікарні до мене крім мами і подруг ніхто не приходив ,а грошами допомагала мама ,бо коліжанки мають свої родини .А коли чоловік попав в лікарню і операція коштувала майже 20 тис.,як ви думаєте хто допоміг-рідні сестри,після цього якщо Бог дасть то народимо ще одну дитину.Чоловік бачить сестер 2-3 рази в рік і вітають один одного з іменинами,але коли біда вони допомогли .Танці, спорт ,малювання це потрібно ,але підтримка РІДНИХ,це дуже важливо.Чи багато хто з друзів може дати вам 8тис.грн ,не позичити ,а віддати,бо є ще післяопераційний період який потребує коштів і не дуже є з чого віддавати позичені гроші.
     
  12. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    так, в нас так
    не тому, що у нас багаті друзі;)
    мала мама моя сестру, а допомогали в житті друзі....
    все в житті відносно, нема однакових ситуацій
    гарні сестри у Вашого чоловіка!
     
  13. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    от читаю тему і дійшла висновку,що я жодного разу при кожній вагітності не думала про фінансову сторону..чому? сама не знаю....видно, тому що сама жила не розкОшах і знала, що "якось воно буде"..хоча 1 дитина в нас народилась після 4 років шлюбу, але не тому що не було грошей на неї, а тому що так собі спланували...
    з 2 дитинкою вийшло важче з плануванням і фінансів довелось потратити, і здоров"я "вгробити", тому про гроші навіть не думалось, головне завдання-народити здорову дитинку,а інститут/женячка/квартира "якось воно буде"...на щастя, ми 2 здорові, то що не влаштуємо дітей,не навчимо їх давати собі раду?
    на даний час мій чоловік категорично проти 3 дитини саме через "фінансове питання"...я проти, бо не впевнена,чи зможу виносити і народити здорову дитинку,бо трохи вже організм підводить..на жаль...хоч "якби так сталось" першими б були думки не про віртуальні хати/інститути для 3 дитинки,а про здоров"я дитини і моє, аби її народити щасливо,а потім все решта...

    а головне, щоб кожен в сім"ї почував себе потрібним і щасливим...бо інколи і дитинка одна, і фінансів достатньо, а любові і уваги бракує....
    п.с. теж вважаю, що планування сім"ї - нормально...не планування - теж нормально....в когось норма- купа дітей бігає по хаті, все розкидано, сміх, крик, щастя, радість...все подвоєно, потроєно...а для когось норма - дитинка одна, вся любов і фінанси вкладені в кровинку, все організовано, життя розмірене, чітко по графіку, всі щасливі і задоволені від того...
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    я погоджуюся. Особисто я не можу своїй 9-річній дитині сказати, що тобі " не треба" плавання чи карате, коли дитина сама цим хоче займатися і я у тому не бачу нічого поганого. У коліжанки малий танцями займається і за 3 роки досягнув хорошого рівня, тому вона теж не може сказати 11-річному сину, що тобі того не треба і обійдешся без змагань , костюмів і т.п. ( бо, наприклад, то танців її дитина прийшла сама, після ряду ін. занять. І це реально його захопило).

    я не рахувала. Але направду йде немало. І це при тому, що одягу на "південних" дитині не купляю, а так само вишукую інтернет-пропозиції і не боюся заходити на сток. Але , наприклад,на хлопця, який має розмір ноги , такий, як у мене, чи зростом уже теж наздоганяє, багато на стоці чи секонді не знайдеш. Бо у цьому віці хлопці дуже активні і ці розміри доходять до "вторинного ринку" ну просто геть "убитими". Тому для себе мені знати простіше, ніж для нього. І якщо я чоботи можу носити не одну зиму, то у дитини або нога виростає, або за сезон він ті чоботи теж "знищує". А вартість взуття - це дорослий розмір. І одяг- джинси, светрики... У школі вони вишморгують, витягають, ззахляпують. Тому і переться дуже часто ( а, відповідно, при багаторазових праннях вигляд втрачається, навіть супер-якісних речей) і на зміну має бути одягу достатньо.
    Тому і тут погоджуюся
    Хоча, якби я дуже хотіла народити ще одну дитинку, то про фінансове питання задумувалася би далеко не в першу чергу. Але я чесно собі признаюся, що свідомо більше однієї дитини не планувала і не планую ( як би для когось це не звучало егоїстично чи т.п.) по зовсім інших, далеко не фінансових, причинах
     
  15. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    шось аж юю запахло
    почитала і злякалась, шо як хтось прочитає про стан фінансовий в нашій сім*ї - то заберуть в мене дітей
    якшо чекати рівня, який описуєте, щоб народжувати дітей - то рівень народжуваності мав би впасти на відсотків 50 як не більше
     
  16. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Так вже було в 90х. Живу у багатоквартирному будинку, велиииикому багатоквартирному будинку і до 1190 року на подвір"ї літом стояв такий шум і гам, що навіть не задрімаєш серед дня, бо як на стадіоні. Зато у 90і - тішинаааа, тамті діти підросли і стали підлітками і юнаками та юнками, а наступне покоління полягло в абортаріях, або взагалі не зачалось, бо було страшно. Років 10 народжуваність була настільки мізерною, що на одну дільницю припадало по одній-дві вагітних жінки.
     
  17. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    віта, то шо так має бути?
    розумію шо то питання держави, котра нам пакращує і пакращує
    але ж йти на аборт, хоч хочеш те дитя, чи ставити спіраль, бо нема грошей на гурток...
    я не ходила нікуди, бо в селі росла
    і не виросла тупа, дурна
    знаю шо то не показник і на то рівнятись не треба, але ж не віддати мені своїх дітей в дитбудинок, бо я не можу дати їм *відповідного* (до чого, для кого?) фінансового рівня
    я їх люблю і все в нас буде
    не цього року, наступного, або через рік
    чоловік пішов вчитись, в нас такі освіти шо на них не заробиш тисячів на дітей

    шось мені тяжко на душі стало від читання теми, направду, ніби перед кінцем світу
     
  18. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    він і так не є надто високим
    чому? не розумію
    зовсім
    бути чесним не є модно, тим більше на цьому форумі
    чому треба хотіти мати якийсь "мінімум" дітей, а не наприклад одну? це злочн проти людства?
    звідки беруться судження, що сім'я з однією дитиною то не сім'я?
    і чому прагнення кращого життя часто розглядаються як егоїзм чистої води і все?
    і що справді є якісь діти найбільш люблені, якісь найменш?
    я за ВИБІР для кожного зокрема
    то МОЯ думка. МОЯ. і я маю на неї право.

    пс. часто читаю, та "якось буде". і що всі мають відразу побігти і має "якось бути"? тобто всі-всі-всі мають хотіти як я хочу? ну дуже НІ. Зовсім НІ! О питання чітко до наторелли:
    то закид кому? чому? іншодумцям?
     
  19. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Ги, в мене тоже. Ще й житла свого нема і на друге маля очікуєм ая-яй))

    Я вже колись достатньо "вивернулась" в цій темі, тому переливати з пустого в порожнє не стану. Одним словом, на мою думку, дитині виховання, турботу, любов, увагу головне дати, а закордонні відпочинки, чи смартфон, як в усіх- то геть другорядне. Правильні цінності головне в дитину закласти і тоді все гаразд буде. І в дитини не виникатиме не потрібних комплексів.
    Я не мала ніц, росла спочатку в селі (до 6-и років), потім жила з мамою у Львові і нелегалом займала одне на двох з мамою койка-місце в холотяцькому гуртожитку, де крім нас ще жити чотири тьотьки. Потім, оооо благо, кімнатушка в сімейному гуртожитку і ми з мамою самі без тих тьоток в мацюпкій кімнатушці, в якій постійно була мокра стіна. Потім було ще більше покращення- кімнатка вдвічі більша, суха. Мама працювала, чим покращувала нам трошки житлові умови (на той час це було можливо), я вчилася в школі, але при тому якось вміла спокійно відноситися до тих, хто на щабель, а то й на десять вижче. І коли хтось в школі витягував канапку з тою ж на тоді модняцькою салямі і попивав моднячий сочок з трубочкою, я спокійно могла їсти мамин пиріжок з цибкульковою начинкою і пити компот з пляшки. Комплексу жодного.
    От не знаю чому так. Чому я дитиною могла розуміти, що є люди бідні, а є багаті, є ті, які можуть собі дозволити те то і те то, а є такі, які не можуть. А моя мама не може, все на тому крапка. Ну, ж не може в нас бути країна тільки успішних людей.
    Зато я вміла в 18 заробити собі на платне навчання і на свої захцянки. І знаю що в житті треба надіятися тільки на себе. Не кажу що то є на 100 % добре, але нічого смертельного в цьому не бачу.
     
  20. robik

    robik Member

    Відповідь: Фінансовий аспект при плануванні кількості дітей в сім'ї

    Прочитала, Ваш, Богданко, допис на одному диханні, аж думки кричали, що кожен має прово на своє життя. Чогось в нас тут заведено, якщо хтось живе/думає не так - то діє неправильно. Але ж життя в кожного своє. Печально якось.
     
Статус теми:
Закрита.