Філософські та релігійні посиденьки

Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Posted by dimalozz on Sep 22, 2008 1,429 replies
  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Не дивно, якщо люди просто неодружені й не живуть разом. У мене чомусь склалося враження, що якраз так і було, якщо форумлянка написала, що на той час ще тільки зустрічалися.
    Можливо, з дописів склалося враження, що шлюб є обов'язковою умовою, щоби стати хресними, то ні, шлюб повинні мати ті, хто живе разом, для тих, хто нікого не має чи тільки зустрічається, таке питання неактуальне.
     
  2. glasses

    glasses Member

    Відповідь: Все про хрещення

    В неділю хочемо робити хрестини.
    Чоловік ходив питався, що тре. Йому в церкві сказали за крижму, свічки, хрестик, свдіоцтво.
    А нічого небуло сказано, що хресні повині йти до сповіді?То як?хіба сказали, щоб не жили в громадянському шлюбі.
    І ще одне питаннячко. Мамі сказали взяти хустину. Мені хіба можна йти до церкви?Бо я чомусь думала, що оті 40 днівядо церкви ходити не можу. Розтлумачте будь ласка.
     
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Все про хрещення

    Будете стояти за порогом
     
  4. Freitag

    Freitag Active Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Десь кажуть, десь не кажуть, але як на мене само собою зрозуміло, що коли дитина приймає Таїнство хрещення, то і хрещені батьки мали би бути із чистою совістю і сумлінням. Чи не так?.. Таки ж то не "тьотя з дядьою", які приносять машинки на іменини і ДН, а люди які мали би дбати про духовний розвиток дитини, про її християнську освіту. НМСД.

    Не певна щодо нюансів, але сестра була на хрестинах своїх синів (менш як за 40 днів) й отець одразу дав їй як матері вивід.
     
  5. марі177

    марі177 Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрещення

    це вивід не дають 40 днів після пологів,а йти ти можеш в церкву.Олю,в якій церкві будете хрестити?бо в кожній церкві свої правила,я хрестила в Чарнецького то свідоцтво вони своє дуже гарне дають і хрестили тільки нашу малу а в Йосафата то хрестять 2-3 дітей.і до сповіді бажано,але в мене кума ходила а кум ні бо поставили його перед фактом за 3 дні бо кума якого ми планували не було в Україні.

    ---------- Додано в 11:36 ---------- Попередній допис був написаний в 11:34 ----------

    мені священник поясник так:що вивід-це дозвіл до причастя після пологів.
     
  6. Freitag

    Freitag Active Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Цікаво, інформація на тему виводу вкрай суперечлива. Ось таку інформацію подає отець на сусідньому форумі:
    Немає приписів які б забороняли Св. Причастя мами чи хресних до 40го терміну після пологів. Народження дитини не є гріхом. Отож пологи не роблять маму грішну чи не чисту!!!! На сьогоднішний день термін 40 днів - символічний, взятий із Старого Завіту. Нічого спільного з пологіами не має. Діти - Благословення Боже! Якщо так, тоді мама теж благословенна! мама може приймати св. Причастя і без виводу!!! Вивід - це просто звичай, традиція, заохочення мами прийти до храму з дитиною, а не спецефічний дозвіл для отримання ласк Сповіді чи Причастя!!! Можливо православне тлумачення скажи по іншому... згідно з Катехизмом Католицької Церкви та Канонічним Правом воно так, як представляю. о. Мартин

    І як воно насправді?..
     
  7. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрещення

    може й повинно, але обставини бувають різні.

    І мушу вам сказати - було дуже навіть урочисто, принаймні для нас, батьків. То був хвилюючий момент. Священик казав дуже гарні слова, і я якось не помічала, що перебуваю у звичній побутовій обстановці, а не в храмі
    То ж не шоу все-таки
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Все про хрещення

    А то вже хресні повинні питатися й робити. ;)
    Церква яка? Якщо греко-католицька, то ніякої заборони ходити до церкви нема. Хоч на другий день, якщо силу маєте. І до Сповіді можете приступати, і до Причастя. :)
    Ми Меласю хрестили, як їй було майже півроку, то теж наді мною читали молитву про повернення в церковну спільноту, хоча я щонеділі ходила до церкви, відколи їй було десь місяць (ходила би й раніше, але вона була в лікарні, то я була з нею, а чоловік мені привозив Причастя до лікарні).
    То радше символічно лишилося.
    А най би показав, де таке пише.
    Тоді краще не йти.
    НІКОЛИ не стояла за порогом під час хрещення своїх дітей і вважаю, що то є ДИКУНСТВО!
    Тим більше, що молитва над матір'ю має читатися ПЕРЕД хрещенням, а не після.
    Так і є. Просто звичай, символічне повернення мами до храму, а ніякий не дозвіл.
     
  9. Pampulichka

    Pampulichka Member

    Відповідь: Все про хрещення

    мій брат священник греко-католицький, то як хрестили їх Дмитрика,він тому священнику,який хрестив сказав наперед,що вивід буде спочатку, щоб мама дитини не ховалась за дверима, я теж вважаю що так правильніше.
    А сама я теж ходила до Сповіді і до Причастя ще до хрестин нашої Вероні, спитала в брата чи можна.
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Як на мене, якби не було такої опції, то не з'являлися б і обставини. Там тої водички на голову лиють кілька крапель, то ж не повне занурення. Просто хрещення дуже часто трактують не по-християнськи, от і результат: приєднання до Церкви святкується поза церквою. І яким чином тоді відбувається воцерковлення? Окремо, в інший день? Я вважаю, що то є споживацьке ставлення до Церкви, не інакше. Ще можна було зрозуміти в часи підпілля, але не зараз.
    А перенести не можна було? Або в лікарні зробити хрещення. Впевнена, священик би пішов назустріч у кожному випадку.
    А про шоу і не йдеться. Хрещення - це, як і шлюб, не є особистою справою однієї сім'ї, це свято для всієї церковної громади.
     
  11. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Все про хрещення

    Можливо і дикунство), та так було, коли хрестили першу дитинку. Зайшла тільки, коли давали вивід( церква католицька). Сестра в православній зайшла, як і всі...
    Не можу знати чому так?
     
  12. Barbie

    Barbie Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Я на хрещені нашого малого стояла разом з чоловіком зразу за хресними батьками з малим, так нам сказав священник стати. Вивід правда був після хрещення. Хрестили в ц. Андрія, але як це пояснити, всередині церкви позаду престолу є приміщення де зараз під час служб моляться єпископи, а в такі дні моляться монахи. Там теж було дуже гарно. Ми були самі хоч і в церкві. Під час виводу я сиділа на красивосу червоносу стільці, що було дуже зручно з малим.
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Щиро співчуваю. Теж колись була на хрещенні, де мама заглядала зізаду, як там малятко і що роблять, поки священик не спитався, а де мама. Виявилося, що то їй добпі родички так сказали стояти в притворі. Добре, що завдяки священику вона таки була на значній частині хрещення дитини.
    За православних говорити не буду, а в нашій греко-католицькій, на жаль, багато священиків просто не знають, як має бути. :sad:
    Святилище? Захристія? Чи просто каплиця?
     
  14. glasses

    glasses Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Ми будемо в УГКЦ хрестити, назву навіть не знаю, просто церква рядом з домом. (взагалі ходимо в Домінікани, але так нам видається зручніше тут).
    То як мені поступити, тре перед Службою ще до отця підійти?
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Все про хрещення

    З якою метою будете підходити? Спитатися, де вам стояти?
    Я би казала стати спереду і вже. Хіба сам священик щось скаже, але дуже сумніваюся.
     
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Все про хрещення

    А я думала, що перед тим треба піти на так звані науки хресних батьків і батьків, аби кожен знав свої обов’язки. Виш, он нарід навіть не певен де стати і що робити.
     
  17. maty

    maty Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрещення

    В нас теж дехто дуже пильнує тої традиції. А хрестили малого 4 роки тому , то священник на початку маму кликав допереду.
    Хрестили ми найменшу доню , я стала собі поряд , священник нічого не казав .А на середині обряду прилітає такий собі мужчина -дяк , і давай викрикати- а де мама , а чого мама тут , а не знаєте , де треба стояти !!! - можете собі уявити , як я почувалася .Але не могла сперечатися і щось доказувати . Дотепер неприємний осад , навіть хотіла священнику сказати ,але не було нагоди .При тому , що
     
  18. Galin Max

    Galin Max Member

    Відповідь: Все про хрещення

    мене теж до церкви не пустили, коли синочка хрестили (церква православна, було 39 днів після пологів). Вивід мені дали після хрещення. Не буду казати, що то було дикунство, але мені було дуже сумно сидіти весь той час під церквою і думати, що ж там відбувається...
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Ну, Православна Церква має свої правила та традиції. Як на мене, якби моя Церква теж мала такі правила, я би нічого не казала (критикувала би точно ))) але на рівні священиків питання би не піднімала, то Церква має вирішувати, що саме застаріло й чому від того пора відійти), але греко-католики такого не мають, то чому робититься невідомо-що? Ніхто 40 днів не дотримується, найменування на 8-ий день теж не роблять, повного занурення не роблять, а маму до церкви не впустити - святе діло. Ну, не можу то інакше назвати, як недолугістю.
     
  20. марі177

    марі177 Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрещення

    Олю,хресні батьки обов*язково проходять науки,я так розумію ти недалеко від дому будеш хрестити напиши в якій церкві розкажу детальніше що і як.