В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування А в нас тільки все налагоджується з прикормом, як знову алергія. От вчора мали на рис. Правда воно тільки на дупці проявляється, якби не висаджувала, думала б, що це запарили в памперсі. Можливо я щось неправильно роблю? Вводжу не частіше одного продукту в день, щоб бачити чи буде алергія, даю не більше 3 мікродоз, взагальному за день виходить по 9-12 мікродоз їжі. Ну і у зв'язку з алергією часто мушу варити нам з Дмитриком і чоловіку окремо, бо маємо алергію на половину звичних харчів, особливо на молочні/кисломолочні продукти і всі каші, зварені з додаванням молока (в нас досить "молочна" сім'я, часто таке їмо).
Відповідь: Педагогічне догодовування Можливо просто ще зарано йому, якщо Ви їли молочно/кисломолочне протягом вагітності і в період перших півроку і у Вас організм нормально сприймає. Цікаво чому рис. В однієї форумлянки дитину від рису рвало. У Вашої дитини висипка. Що ж там такого є. Бо глютену в рисі дуже мало. Наразі пригодовувати тим, що не викликає реакції. А за місяць-другий зробіть ще спробу. Можливо шкт дозріє.
Відповідь: Педагогічне догодовування Маємо велику проблему з каканням. До 9 днів вже доходило. І он завтра буде 5-й. Ми з 6 місяців на педприкормі(мо не аж дуже регулярно спочатку було, та й я сама їм десь два рази на день, але намагаюся себе дисциплінувати і десь три рази на день ми годуємося). Женічка пише що в них ситуація покращилася лише коли почали більше їсти. Мо то і нам можна трошки збільшувати мікродози? Бо сил вже нема з тим каканням. Загалом дитину ніби нічого не турбує, лише періодично покрехтує і пукає - то по тому я бачу що може б покакав. Але скільки не висаджую - результату нуль. Було б на чистому ГВ, я б не переживала, але ж ті мікродози там загнивають і отруюють організм Порадьте щось. ЩО робити??? Ну бо я знаю, та й знайомі радили - більше клітковини і все налагодиться. Але якось Сузі писала що на мікродози йде кілька місяців... що не варто їх збільшувати. От я і вагаюся. З одного боку - є проблема, з іншого - боюся нашкодити
Відповідь: Педагогічне догодовування Якщо дитину не турбує і дитина пукає - в неї все нормально.Можливо налаштовується шкт. Якщо мама переживає - давайте сирі яблука, моркву гризти, заберіть зовсім печиво і сухий хліб. Слідкуйте щоб отримував достатньо рідини (ГВ і пиття, якщо п*є). Штучно напихати аби збільшити кільксть з*їдженого - дуже не раджу. Навіть поза педприкормом.
Відповідь: Педагогічне догодовування ну, сире яблуко він вже дуже нормально обтесує яснами. А на моркву - в нас щойно показався перший зубчик, він ще нічого там не згризе. все одно давати? терти чи як? Ну і скільки того яблука можна йому дозволити з"їсти? бо якщо не контролювати, він і ціле може згризти... це ж типу далеко не мікродоза вийде... А, ну і питання - коли можна буде збільшувати дози до, скажімо, розміру горошини?
Відповідь: Педагогічне догодовування Цілим куском в руку. Хай гризе, поки гризе. Пробуйте і слідкуйте за змінами.
Відповідь: Педагогічне догодовування Маю питання до досвідчених матусь: Якщо після введення прикорму в малятка кілька днів все було добре, а потім одну ніч поносив, чого не було з народження, щоб вночі какав, то я забагато мікродоз дала, чи то така реакція на певний продукт? Відміняти прикорм на день-два? Що порадите робити?
Відповідь: Педагогічне догодовування То поносив чи просто вночі какав? А то я щось не зрозуміла...Наш малий спочатку інколи какав вночі, тепер вже давненько такого не було. Ну, якщо я не помиляюсь, то в педприкормі спочатку не більше 3-ьох мікродоз можна давати, а якщо є якісь розлади з травленням, то це можлива реакція на неправильно введений прикорм. Але нехай досвідченіші матусі щось порадять Вам.
Відповідь: Педагогічне догодовування Власне в ту ніч поносив. До того, він какав тільки зранку або ж вдень, вночі ніколи! то за один раз мається на увазі чи за день?, бо якщо я не помиляюсь, то читала шо дитині можна давати на початку три рази по три мікродози вдень, чи то вже пізніше?
Відповідь: Педагогічне догодовування Я так розумію. Ну, але в нас, наприклад, якщо і дається три мікродози, то з"їдає одну, інколи дві, а решта все виштовхує язиком. Більше не даю, тільки при наступному прийомі їжі (якщо малий вимагає). В тому, що какав вночі - ніц страшного не бачу, але якщо поносив - щось не те. Можливо шкт дитини ще не готовий?
Відповідь: Педагогічне догодовування Понос - коли дитина какає дуже рідким, майже водою (жовтуватою, зеленкуватою) багато раз за добу - більше 5-ти скажімо. Був понос? За один раз. Якщо в дитини нема схольності до алергії, то можна за один раз (за один прийом їжі) давати по 3 мікродози 3-х різних продуктів. Тобто до 9-ти мікродоз за раз.
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас зараз проявляється шалений інтерес до їжі... Нам 5 з половиною місяців, я раз дала посмоктати яблучко то так смоктав як останній раз в житті. Колись їла з ним на руках - тепер не можу - пищить і вимагає йому дати, пробує ложку вхопити до писка. Прогавила - Михасик дав йому дольку мандаринки, так він половину висмоктав, реакції ніякої ні по каках ні по шкірі. Старші в мене починали прикорм в 7 місяців, боюся що нам ще рано, але то треба бачити як мацьопа заглядає старшим в писок як я їх годую, і як відразу пищить. Старші в мене такого інтересу не мали, і прикормлювалися дуже зле. Марко, мабуть, до 1,2 був майже 100% грудний
Відповідь: Педагогічне догодовування Zoryanazirka, спробуйте тиждень-два почекати - їжте коли спить Або лишайте з кимось іншим, коли йдете їсти, якщо маєте можливість.
Відповідь: Педагогічне догодовування якщо для поносу треба аж 5 раз рідким какати і більше, то тоді в нашого не було поносу! бо так какав, водичкою, лише 2 рази за ніч і все, далі все було в нормі з каканням! зараз теж все добре, після тої ночі, один день був тільки на ГВ, потім продовжила педприкорм.
Відповідь: Педагогічне догодовування Маю питання. Яблучко даємо в руку і він собі може зіслимачити мало не половину. Але останнім часом дуже тягнеться до квашеного. Даю мікродозами капусту, то аж труситься. І от два останніх рази давала квашений огірок. Колись давала як звично мікродозами, а то дала цілий в руку посмоктати. То смоктав наче на світі смачнішого нічого нема. Годі потім забрати. Крик піднімає страшний. Я слідкувала щоб нічого не відкусив, але соку він ого висмоктав... Реакції жодної не було. Можна так давати, чи все ж не варто цілим в руку? Я собі подумала що в принципі огірок квашений послаблює і то могло б покращити нашу ситуацію з каканням. Як кажете матусі?
Відповідь: Педагогічне догодовування квашене можна давати, а от мариноване треба обмежувати через вміст оцту. моя Оріянка завжди обожнювала кислі огірки і помідори)
Відповідь: Педагогічне догодовування В Дмитрика вже на рис реакції немає, такоє їсть гречку, картоплю, бурячок, моркву, яблука (якщо забагато згризає, то на личку трошки дрібненьких прищиків з'являється, так само, як коли я з'їм цитрусові), хлібчик, вівсянку (варю тепер собі на воді). Молочне боюся давати через тодішню дуже сильну реакцію. Мікродози перевірених продуктів даю вже як горошинки, також нема ніяких негативних наслідків. Але маю питання, я коли їм, на приклад, гречку чи картоплю, то їм їх часто з квашеною капустою (має на неї алергію), або з оселедцем (поки не даю), то чи можна давати більше 3 мікродоз одного і того ж продукту, якщо даю тільки його - припустимо гречку і якщо немає негативної реакції? Бо він як з'їсть 3 мікродози, то тянеться і просить ще, навіть вимагає.
Відповідь: Педагогічне догодовування Хай вимагає, це добре. Заздалегідь покладіть собі в тарілку трошки ще чогось - кусочок хліба, морквинку, щось таке, що він добре сприймає. Якщо вже дууууже просить давайте трохи більше 3-х мікродоз, але підтримуйте бажання просити ще.
Відповідь: Педагогічне догодовування ніколи не звертала увагу на такий нюанс: якщо дитина випльовує певну їжу, але наминає іншу, то давати іншу? ніколи моя дитина не випльовувала, тільки якщо забагато яблука вкусила і не може пожувати, то плюється, а ще коли новий продукт на дотик. а сьогодні їли макарони з овочами - всі овочі випльовувала, а макарони напихала! хоча буквально тиждень назад не відмовлялась від овочів цих.