Відповідь: Юридична консультація Мене цікавить питання щодо сертифікації, бо щось толком найти ніде не можу. Чи потрібно сертифікувати якось косметику домашнього виробництва (там мила-креми) для продажу в магазині (звичайному не інтернет). Якщо так, то яка процедура сертифікації, чи це дорого? І чи можна якоь без того обійтися?
Відповідь: Юридична консультація певні косметичні вироби підлягають обов язковій сертифікації. Це шампуні, гелі, фарби, рідкі мила. Підлягає сертифікації лікувальна косметика. Мила тверді, креми нелікувальні підлягають добровільній сертифікації. Але торгові мережі не дуже охоче беруть на реалізацію таку косметику без сертифіката відповідності. Тому бажано оформляти їх у добровільному порядку. Споживач сам визначає, по яких критерях мають перевіряти його продукцію і на який строк видаватиметься сертифікат . Від цього залежить і вартість. Повна сертифікація вартує біля 4000 грн
Відповідь: Юридична консультація А можете ще написати куди звертатися за сертифікацією домашньої косметики? І ще читала, що на домашню косметику можуть не видати сертифікат, бо там недотримані умови виробництва (якщо це кухня, а не цех), чи це так? І ще, якщо можна таке питання: а це вже конкретно торгові точки перевіряють, чи є сертифікат чи ні, і можуть накласти штраф, чи яка там процедура?
Відповідь: Юридична консультація цим не цікавилася, тому не підкажу. Але торгові точки не зацікавлені брати несертифіковану продукцію, оскільки покупець може в будь-який момент попросити показати документ. Тому несертифікована продукція не є конкурентноздатною практично не цікавилася, але логічно- можливо є цілий ряд підприємств, наділених такою функцією-http://www.leonorm.com/ROOV_UA/ROOV2.HTM
Відповідь: Юридична консультація Підкажіть. В 2011 році я відсудила в підприємства заборгованість по зарплаті, яку не було виплачено у 2008 році , компенсацію за невикористану відпустку та індексацію по цих сумах. Ухвалу суду віднесла у виконавчу службу, де було відкрите виконавче провадження з примусового стягнення. Правда до цього часу ніхто нічого не сплатив. В січні цього року підприємство оголошено банкрутом і розпочато ліквідацію. З виконавчої служби надійшла постанова про закінчення виконавчого провадженя. Тобто цих грошей мені ніхто не поверне чи як? Дайте мені відповідь будь-ласка, чи це правомірно, чи це можна оскаржити ?
Відповідь: Юридична консультація Чи має жінка, яка має дитину віком до 6-ти років, право приходити на роботу на годину пізніше?
Відповідь: Юридична консультація має за рахунок зарплатні і в тому випадку, якщо це правило передбачено в колективному договорі на підприємстві. Якщо такої норми там нема, абоколективний договір - відсутній, то такого права вона не має.Хіба "полюбовно" домовлятися з керівництвом. Тобто можливість пізнішого "виходу" на роботу для працівниці, це своєрідний "бонус", а не обов язок працедавця.
Відповідь: Юридична консультація Дівчата, в мене така ситуація. В договорі про прийняття на роботу пише період з 21 травня по вересень. І договір дали не оригінал, а відксерили і поставили печатку, написали "копія вірно". Я думаю, що має бути оригінал договору і не просто вересень, а конкретна дата (зарплата рахувалася за цілий вересень), на роботі мені кажуть, що має бути так як я зробили. Підкажіть як правильно, і може є якісь джерела, де є роз'яснення як має бути. Була б вдячна за відповідь, бо дуже треба.
Відповідь: Юридична консультація При письмовій формі трудового договору він укладається у двох екземплярах, один з котрих знаходиться у працівника. Укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу. Фактичний допуск до роботи вважається укладенням трудового договору незалежно від того, чи було прийняття на роботу належним чином оформлене.В строковому трудовому договорі вказується дата його дії, за вийнятком випадків, коли працівник приймається на роботу на час відсутності декретного працівника. В цьому випадку зазначається на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку" ( тобто той день, коли така жінка повертається з відпустки і вважається датою закінчення строкового договору
Відповідь: Юридична консультація До того,що вже роз'яснила сніжна можу ще добавити що якщо роботодавець - фізична особа-підприємець - то договір ще має пройти реєстрацію у центрі зайнятості і тоді укладають 3 примірники трудового договору,один з яких зберігається в центрі зайнятості за місцем реєстрації роботодавця і копію можна взяти ще й там.
Відповідь: Юридична консультація Згідно із ст. 49 ЗУ "Про виконавче провадження", визнання боржника банкрутом є підставою для закінчення виконавчого провадження. В цьому випадку стягнення заборгованості йде згідно із нормами законодавства про банкрутсво. Тобто працівники зобов язні протягом 30 днів з моменту публікації оголошення про банкрутство у спец. офіц. виданнях ( Голос України, Урядовий кур єр),подати заяву до господарського суду про включення їх до реєстру кредиторів. Заборогованість по з\пл потім виплачує ліквідатор у порядку черговості ( першочерговості)
Відповідь: Юридична консультація Перепрошую, але я до кінця не зрозуміла, тому хочу уточнити. Чи може бути вказано просто вересень, чи має бути вказана конкретна дата?
Відповідь: Юридична консультація в строкових договорах вказується так : "....строком на _____ місяців з _____ 20___ року по "____" ________ 20____ року з посадовим окладом ___ на місяць. Наказ про звільнення має бути виданий в останній день дії строкового трудового договору або до цього. Однак днем звільнення в наказі має бути зазначено останній день дії строкового трудового договору, незалежно від фактичного виконання працівником у цей день покладених на нього трудових обов’язків, або останній день відпуски, якщо вона була надана. У договорі можна вказувати загальний термін дії, наприклад 4 місяці, але тоді обов язково має бути зазначена дата початку ( наприклад, 21 травня") і звільнення має відбутися тоді чітко "21" вересня. Тоді допускається вказувати просто термін дії. . Тобто можливе застосування обох варіантів, але з чітким дотриманням норм, які з цим пов язані. Якщо вас приймали на роботу на час виконання певних робіт, термін закінчення яких наперед не можна прорахувати, то тоді зазаначається по іншому. п.с. і ще такий нюанс: ви укладали загальний строковий договір чи його різновид- тимчасовий?
Відповідь: Юридична консультація Це був тимчасовий договір, бо потім переводили в штат. Наказів і розпоряджень ніяких не було, і в трудову не записували. Договір був укладений, я так розумію, в довільній формі. В тексті між ким укладений, назва організації, ПІБ керівника з однієї сторони і моє ПІБ, паспортні дані, інд. код, місце проживання. Далі, що я зобов'язуюсь виконувати роботу з випробувальним чотирьох місячним терміном з 21 травня 2007р по вересень 2007 р, вказаний розмір місячної зарплати. Але справа в тому, що я працювала цілий місяць, а не до 21 і зарплата нараховувалась за цілий місяць. А з 1 числа прийнята була в штат. Тоді я на це не звертала уваги, бо думала, що до стажу не враховується, бо в трудовій не вписано. Але раз внески платили, то і стаж ішов, але треба на доказ договір. Тому вирішила, що все таки піду і візьму цей договір. А мені дали копію, і там такі вказані дати, я подумала, що так не правильно, а на роботі кажуть, що так має бути.
Відповідь: Юридична консультація тоді ви працювали не за трудовим договором, а за цивільно правовим. Він не підпадає під норми трудового права, а регулюється цивільним законодавством. Це, по суті, договрі на виконання робіт ( надання послуг). стаж іде, але внсеки там платяться інші, ніж по трудовому договору.
Відповідь: Юридична консультація На днях з моєю мамою трапилась наступна ситуація. До досягнення пенсійного віку вона пішла на пенсію за вислугою років. До досягнення пенсійного віку офіційно ніде не працювала. Після досягнення пенсійного віку звернулись у ПФ для зміни даних прро вид призначеної пенсії та заміни пенсійного посвідчення. Натомість "спеціаліст" (пишу в лапках, бо насправді ніякий це не спеціаліст, м'яко кажучи) ПФ почала відправляти за довідкою про ЗП за останні 5 років (на момент призначення пенсії діяв порядок нарахування пенсії за даними про ЗП за останні 2 роки), хоч, як я вже зазначала, страховий стаж не змінився, і пенсія була нарахована в свій час згідно діючого на той момент порядку. Одним словом, 1,5 роки тому мама пішла на роботу, яка не дає право отримувати пенсію за вислугу років, хоча мама вже досягла пенсійного віку. Десь 2 тижні тому мадам з ПФ нарешті спохватилась, викликала маму і документально переоформила пенсію з вислуги років на пенсію за віком. А минулого тижня раптом дзвонить до мами, не пояснюючи причин, вимагає з'явитись в ПФ. Мама, як "законослухняна", поїхала. Там мадам її "нагрузила" добряче, що у них перевірка за Києва, виявився факт, що вона недавно перейшла на пенсію за віком. Одним словом, тепер за 1,5 роки, що мама працює, з неї мають утримати пенсію. Люди добрі, підкажіть, чи є надія відстояти свої інтереси в даній ситуації? Що робити, куди звертатись?
Відповідь: Юридична консультація Хочемо оформити дарчу на квартиру (приблизно 72 кв. м - там прописані троє) - мама на сина. Податок на нерухомість платити не потрібно... Окрім витрат у нотаріуса, чи потрібно сплачувати якісь відсотки від оціненої вартості квартири в БТІ та Пенсійний фонд? Можливо хтось знає, скільки така процедура коштує загалом (хоча б приблизно)...
Відповідь: Юридична консультація вам потрібно звернутися до нотаріуса і вона все пояснить. З новими правилами оформлення нерухомості зараз все-так заплутано, що поки можете точну відповідь отримати лише на власному досвіді у конкретного нотаріуса. Можу лише сказати, що послуги приватних нотаріусів з нового року трішки зросли у вартості. Ну і враховуйте таке: -довідки-витяги і т.п- біля 1000 грн - держмито- 1% від вартості майна; - ПФ- залежить від того, чи син вперше набуває майно чи ні. Вперше- не сплачується. Ну і послуги нотаріуса теж окрема стаття витрат.
Відповідь: Юридична консультація Ой, в нас ситуація не проста, але може хоч хтось підкаже з чого починати. Квартирний будинок в районному центрі нібито визнано аварійним. Акту в очі ніхто з жителів не бачив. Стан будинку і справді дуже поганий. Будинкоуправління каже виселяйтеся. Повішали таблички на будинку, що він аврійний і загрожує обвалом. Жильці ніхто нікуди не виселяється і не знають що робити взагалі. Адже по закону в нікуди виселити не можуть. Ремонтувати будинок ніхто не збирається, житла взагалі в містечку більше ніякого не будується, тобто нову квартиру ніхто не обіцяє, просто виселяйтеся і все. Тобто пропонують практично позбутися квартир. Куди йти і що робити? Наймати якогось адвоката, а чи любий адвокат компентний в такому питанні чи треба конкретно до того який займається нерухомістю?